Sziasztok!
Nemrég rendeltem ezt a kis kütyüt Kínából, gondoltam megosztom a tapasztalataimat.
A műszerrel nagyon sokféle alkatrészt lehet mérni: ellenállást, kondenzátort (ESR-t mér), induktivitást (soros ellenállást is mér), diódát, tranzisztort, jFET-et, MOSFET-et, tirisztort, Triac-ot, zener-diódát, IGBT-t, sőt még infra távvezérlő jelet is dekódol.
Ismeretlen alkatrész működőképességét és lábkiosztását meg lehet vele állapítani. Nyilván nem helyettesít egy félvezető-karakterisztika rajzolót, vagy egy preciziós kapacitásmérőt, de gyors hibakereséshez jól használható. A mérőzsinórokat tetszőleges sorrendben rá kell csíptetni az alkatrészre, és felismeri, hogy melyik láb micsoda. Színes kijelzője és beépített USB-ről tölthető akkumulátora van. Sajnos a leírás nagyon szűkszavú, de minden adja magát, a specifikáció pedig fent van a rendelési oldalon.
Most van valami akció, és levitték az árát 5800 Ft-ra, ingyen szállítással. Nekem 3 hét alatt érkezett meg, akkor még 1000 Ft-tal drágább volt, de így is megérte.
Igaz, hogy egy nap után bedöglött :weep: Na de azért az elektronika a hobbim, hogy ez ne vegye el a kedvemet. Szétszedve találtam benne egy ATMEGA chipet, és pár passzív alkatrészt, meg talán egy step-up konverter trafóját. Nagyítóval megnézve nemigen látszott rajta semmi, talán néhány nem odavaló ónforgács. Fogkefével óvatosan átkeféltem, összeraktam, és ismét működik!
Több helyről is lehet rendelni, érdemes összehasonlítani az árakat. Nekem a linkelt oldallal eddig még csak jó tapasztalataim voltak.
Ez volt a reklám helye, remélem nem bánjátok.
Üdv, lcsaszar
Én 2x16 soros karakteres LCD-vel építettem meg. Atmega328-al. A www.morgoelektronika.hu-n korrekt smd panelterv van és magyarra fordított szoftver, hangkapcsoló, előosztó. Tud frekvenciát mérni, pwm generátor van benne. zener mérés 50v-ig(ez szerintem felesleges, mert egy 100v-os zenerhez már kevés, erre a célra egy 200v-os step-up konvertert és egy panelműszert használok). Ami a legfőbb és a kínai giccses dolgokba már nem fért bele, ebben van kalibrációs önteszt, ahogy az eredeti szerző megálmodta. Ez számomra hasznosabb mint kirajzoljon nekem egy npn tranzisztorról rajzjelet... Teljesítmény IGBT-k és tirisztorok tesztelésére alkalmatlan a kis nyitóáram miatt.
A védelem megoldására legjobb az 5v-os relé ami csaak méréskor oldja fel a mérőkapcsokon a rövidzárt.
0
Hello!
Nekem is van ilyen minden jól működik, kivéve a távirányító jelét nem akarja mutatni, egyszer valahogy sikerült de azóta se.
0
Sziasztok!
Az igaz, hogy a távirányító jelét nem tudom kódolni, de Én az okostelefon kamerájával szoktam le ellenőrízni, hogy működik-e. Fényképező üzemmódba a távírányítót ráirányítom és ha működik a távirányító a telefonon szépen látszik az infra led villogása.
0
szia: én egy infra vevő LED-et forrasztottam egy BNC csatlakozra, szkópba dugva minden szépen látszik, a jel és a vivő is
Bálint
0
Szia!
Igazad van, ez a szép és jó megoldás, de amikor ismerősöknél, rokonoknál vagy barátoknál iddoggál az ember és ha azt ráadásul vidéken teszi, akkor általában nincs nálam szkóp, de még csak szerzszám sem. Ilyenkor mindíg megszólítanak, hogy de jó, hogy itt vagy, nézd már meg miért nem tudom a távírányítóval bekapcsolni a TV-t/Videot/beltérit...stb. Ilyenkor jó a telefonos ellenőrzési lehetőség. Így semmi perc alatt ki lehet szűrni, hogy működik-e a távirányító vagy nem. ( általában elem csere, pucolás és te vagy az isten :) )
1
szia: csak félmegoldás, mert a vivőfrekvenciáról nem ad információt.(pl. hibás kvarc)
de több a semminél,
Bálint
0
Sziasztok!
Na sikerült egy óvatlan mozdulattal hazavágni a műszert. pedig rá is van írva az elejére, hogy használat előtt kisütni. Egy tápban levő pufferkondit akartam vele mérni, a tápot reggel kikapcsoltam, este mértem volna. A műszer továbbra is működik, de a kijelző kicsit vibrál, és hosszas gondolkodás után mindig azt írja ki: cell 1.55V
Mit gondoltok, maga az ATMEL chip szállt el, vagy van előtte valami védelem, ami átütött? Ha az utóbbi, akkor azt talán ki lehetne cserélni hogy megjavuljon. Vagy ne foglalkozzak, vele, kuka?
Egy rajz mindenesetre jó lenne róla. Ha valakinek van erről vagy hasonlóról, kérem tegye fel a Tanyára, és írjon be ide.
Üdv, lcsaszar
0
Szia lcsaszar!
https://elektrotanya.com/?q=hu/content/alkatreszteszter-vedelem
Nézd meg a meglévő rajzot firkáltam át.
Bár nem tudom érdemes-e vele kínlódni
https://www.ebay.com/itm/GM328A-LCD-Transistor-Tester-ESR-Meter-Diode-Ca...
Üdv Dani
0
Szia!
Chipcsere. Hazavágtad az ADC-t. Gyakori hiba, ha nincs beépítve védelem.
0
Szia!
Védelemnek jó lehet a csatolt alkatrész utólag beépítve? Persze egy hibátlan műszerbe. HQ-nál is kapható.
Üdv, lcsaszar
0
Szia,
Igen,jó.A Kubbeler féle leírásban is (ttester.eng)is szerepel,valamint a relés,mérőkapcsok rövidzárásaval működő védelem is.Nekem is sikerült hazavágnom az AVR-t,szerencsére
foglalatban volt.
Köszönet Varga Ferinek a szoftverért!
0
szia: ilyet még nem használtam, nincs tapasztalatom
A normál TAZ/supressor diódák 5-10 nF kapacitásúak
Esetleg routerből vagy hálózati kártyából bontható erre a célra
Bálint
0
Szia Balint!
Semmi ok aggodalomra, az effelek pl. USB2-re/1G-LAN-ra lettek kifejlesztve_de ezt irja is a linkelt adatlap_ (a komersz ipar irdatlan mennyisegben hasznalja (nekünk is benne volt valamelyik az 1GBps adatvonalàn egy vezerlönek) s àltalàban 2-400MBps-t is attudnak vinni, azaz nemely tipusuk mindössze par pF-os terhelest jelent, s hiper gyorsak :-)
Kari
0
Nekem is ugyanez a jelenség távirányítónál. De valahol írják a leírásban, hogy csak egy vagy két fajta kódot ismer, már nem emlékszem arra, hogy miket.
Üdv, lcsaszar
0
Szia!
Itthon is kapható már, jobb áron:
https://www.hestore.hu/prod_10037964.html
De sokan meg is építettük már az eredeti leírás alapján.
Üdv.:
Feri
0
Szia
Ez egy kicsit olcsóbb most rendeltem innen
https://www.ebay.com/itm/Mega328-LCR-T4-ESR-Transistor-Tester-Diode-Trio...
0
Hello Feri!.
Tisztán látni, hogy ez azért nem ugyanaz a cucc... :D
Üdv.:Uniman
0
Nem is újdonság...már egy évvel ezelőtt meg lehetett vásárolni.
Üdv.:Uniman
0
Szia!
Ez így van.
Üdv.:
Feri
0
Üdv!
Aki saját maga készítene hasonlót annak itt egy link https://www.mikrocontroller.net/wikifiles/8/8f/Ttester_eng111k.pdf
"legyél velem türelmes mert én néha türelmetlen vagyok köszi"
0
szia: kis kiegészités, ha javasolhatok.
Én készitettem hozzá egy foglalat-hosszabbitót
A rögzitőfoglalatba kerül egy 3 lábú dugó, arra 3 db 10 cm-es vékony, igen hajlékony műszerzsinór, a végükre pedig kis, karmos, behúzós csipesz.
Igy az egészen rövid lábú alkatrészek is mérhetők.
Nekem hasonló rögzitős foglalat van egy hasonló műszeren, de egy idő után kitágult
a vastagabb lábaktól
Bálint
0
Szia!
Az enyémhez már együtt adtak ilyet, csak rövid a zsinórja. Ez is kb. 10 cm.
Üdv, lcsaszar
0
Szia!
Hosszú zsinórnak nagy az ellenállása, és a kapacitása, ezért hamis méréseket okoz. Nem kell ehhez hosszabb madzag.
0
Sziasztok!
"Hosszú zsinórnak nagy az ellenállása, és a kapacitása..."_nomeg az "antenna hatasa", azaz több zavart visz a rendszerbe, de sztem a gyengebb csatlakozok atmeneti ellenàllàsa nagyobb lesz mint a +1 m huzal ellenàllàsa...
Kari
0
Szia!
Teljesen igazad van, de egy átlagos 75 cm-es mérőzsinórnak van 140 mOhm körüli ellenállása. Két vezetéknek már lesz 280 mOhm, ami a legtöbb esetben elhanyagolható, de pl az ESR mérést már teljesen meghamisítja.
Üdv: Morgo
0
Szia Morgo!
Neked is igazad van; de epp "ezert talalta fel Popov a Kelvin meresi elvet, s èl vele a nagyvilag"_ha alacsony ertekü ellenallas meresekor tutira szeretnenk menni :-) Viszont az ESR ertek egyebkent is csak tajekoztatasra valo mivel a katalogus erteket legtöbbször keptelenseg megismerni, ès a szorasa mèg tetözi a felesleges pontossag igenyet_sztem, de ha kejvanod; mint Balint is irta volt...
Eredmenyest! Kari
0
szia: az én ESR mérőmön a banánhüvelybe dugott panelen prec. IC foglalat van, és lehet nullázni, mérőzsinórral is
Bálint
0