Egy ilyen 8GB-s eszközt kaptam (Kingston) azzal,, hogy nem írható, nem törölhető.
Linux alatt uccu neki, semmi :(
Laptopon XP van, ott megpróbáltam a SuSE 13.2 telepítőt rátenni ami felmászott! (Tippet kaptam)
Utána simán formázható volt és lassan egy éve használom elégedetten :)
Nem tudom miért működött, de nem is izgat már.

"Ami elromolhat, az el is romlik" - tartja a mondás.
A családunk egyik mobil adathordozója mindenféle előzmény nélkül "megadta" magát.
Hibajelenség:
Az asztali PC, laptopok és USB-s HD_PVR-ek fölismerik, hogy USB eszköz csatlakoztatva van, de nem tudnak vele mit kezdeni.
Leolvasni, formázni az eszközt nem lehet.
A kipróbált operációs rendszerek: WIN XP, LINUX UBUNTU, OS2 WARP és USB-s HD_PVR.
A jelenség az alábbi fotókon látható.
Szkóppal mérve, információ az USB controller IC-n van, hogy pontosan mi, azt nem tudtam eldönteni.
Az adatlapon levő impulzusok és feszültség értékek hasonlóak, megvannak.
A két aktív alkatrész:
PHISON PS2251-03-0 USB Controller
TT57G2JAJA-K1310-CP0543754 E-Eprom
Már majdnem megtapostam, amikor a neten kutakodva ráakadtam némi információra.
A megoldás Formatter_Silicon_Power program.
Munkamenet: PC-t leállít, adathordozót csatlakoztat, gépet indít, PC elsődleges Boot=HDD, majd WIN indulása után a fenti program indítható és a csatlakoztatott eszköz formatálható.
Sajnos az előző adatokat nem lehetett megmenteni, de ismételten használható az eszköz!
Hali!
Ez király, működik nekem is. :D
Egyébként nekem a total commander 3.x verziója és egy windows xp tökéletesen leformáz bármit. Még az mp3 lejátszót is leformázta amit ismeretlen eszközként jelzett a windows. Fogalmam sincs miért volt így, de ezzel lényegesen gyorsabb, mert az volt hogy 10-15 percig is eltartott egy 4gb-os formázás!
Üdv!
Sziaszok!
Van ilyen esetekre pár csodálatos trükk:
1) Levadászod a ChipGenius nevű programot, és ezzel megnézed, milyen chipje van.
2) A chiphez van jópár gyári konfigurációs program, ezzel újra tudod formázni. Leteszteli a flash chipet is, jobban, mint a windows formázása.
A cuccokat a http://www.usbdev.ru/files oldaról tudod leszedni. Ha érdekel valakit, írok egy lépésről-lépésre doksit, egy CBM2083-a chippel szerelt kamu 8 gigás pendrive-ot ezzel javítottam meg.
Sziasztok!
Nekem gyakran van dolgom hasonló külső eszközökkel (elszállnak, felismerhetetlenné válnak), amelyek nagy-részéről az adatokat egy TestDisk nevű prg-mal tudtam visszanyerni, valamint, ha abszolút felismerhetetlenné vált, akkor meg az Acronis Disk Director-al sikerült helyre állítani és újra használhatóvá tenni.
Ha az adatokat még szeretnéd látni és lementeni (mivel ez amíg nem formázod addig visszatérő prolbléma) akkor Acronis-t indítod, az eszközt csatlakoztatod, majd ha megtalálta a prg akkor kiválasztod az eszközt (ha a prg még azt is látja hogy mennyi helyet foglal rajta az adat), adsz neki egy elérési utat és a win máris képes lesz vele dolgozni. Amint lementetted az adatokat egy másik eszközre akkor követed a lentebb írtakat.
Ezt egy xyGb-os pendrive-nál úgy néz ki hogy prg indít, eszköz csatlakoztat, hagyod hogy a prg megtalálja, majd törlöd az egészet, utána újra létrehozod, majd létrehozod a kötetet rajta vagy köteteket, végül tetszőleges file-rendszer használatával formázod végül adsz neki egy elérési utat és kész is vagy.
üdv 2gb pen visszatért az életbe köszi
Hello.
Én is dicsérni szerettem volna a prg-t, de sajnos nálam negbukott... Pedig a win felismeri és formázni is akarja...vagy pont ez a hiba?
Gépklinikának: Nekem csak 20 év garit adtak a Kingston Pendrájvomra!
Nekem inkább a MiniTool Partition Wizard 8.1.1 a jobban tetsző prg...
Üdv: uniman
Szia!
Próbáld ki ezt is:
"Nálam született egy megoldás a fenti CDFS fájlrendszerű pendrive jelenségre, nem biztos hogy mindegyik IC típusnál működik. letöltöttem a trancend gyártó oldaláról egy USB stick online recovery toolt (OnLineRecovery.exe) ezt indítva, (működő net kapcsolat mellett) kiválasztottam hogy 8GB (mert akkora a reklám pendrive-om) akkor a program beszólt, hogy nem is 8 hanem csak 2GB! Ok, nem törődtem vele. Elindítottam a teljes törlést.Ekkor elkezdett lassan pulzálni a LED a pendrive-ban.
Majd amikor hibajelzéssel megszakadt a folyamat, a CDFS fájlrendszer megmaradt, viszont az adatokat letörölte róla. Ekkor jött a varázslat! Mégegyszer megpróbáltam, a folyamatot és amikor dolgozaott rajta ki volt írva, hogy ne húzzam ki az USB sticket, na én kihúztam. Ez után program bezár, pendrive bedug, és felajánlotta az XP, hogy formázza-e mert nem formázott. Leformázta, azóta hibátlanul rendben van! 8Gb a teljes használható terület!"
https://www.google.hu/search?q=OnLineRecovery.exe&oq=OnLineRecovery.exe&...
Szia!
A Kingston élettartam garit vállal a cuccaira. Te ezel a szoftverrel ezt a garit szüntetted meg.
Üdv.
Kérdés, hogy hol tudod érvényesíteni és megéri e az utánajárkálást?.
Nagy áruházláncnál vásárolták a lányaim kb. 2éve.
T. Laci
No igen.. Ez jó kérdés...
Szia!
Nem vagy semmi!!! 2db pen visszatért az életbe(még jó,hogy nem dobtam ki,és nem tapostam meg).Köszönöm!
Üdv. sandor58
Szia,
Én is szenvedek egy 32GB-ossal...
Ön egy Isten!! :)
Dénes
Egy kis ötletet én is hozzátennék ha garis pendrive nem jó,de még valami olvasható rajta.
A gáztűzhely begyujtására is használt elemről működő magasfeszes gyujtó HV felét rá kell vezetni az usb pendrivecsatijaira,kicsit megszikráztatod és ember legyen a talpán aki utána valamit leolvas róla.
Ezt a tehnikát saját szememmel láttam egy szervizesnél ahol reklamálták a rosszul(túl lassan) működő sticket.Állitásuk szerint muszáj kisütni teljesen,mivel másképp nem ismerik el a gyártó (forgalmazó cég) által felhatalmazot szervizben hogy rossz.