Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni Zanussi FL-411C elöltöltős mosógép javításával kapcsolatban.A hibajelenség a következő volt: elindult a mosás rendben ,majd egy kis idő múlva leverte a hálózati kismegszakítót.Áramtalanítottam a gépet majd visszakapcsoltam a kismegszakítót ,mikor a gépet újra akartam indítani ismét leverte a biztosítót.Azt gondoltam elsőre,hogy talán fűtőszál lesz de gondoltam kipróbálom a gépet csak centrifuga üzemmódban mert ha jól hiszem ilyenkor nem megy a fűtés,de így is lecsapta a kismegszakítót .Úgy gondolom programkapcsoló baja lehet.Jól gondolom?Esetleg valamiféle szerviz manual lenne hozzá?Nem igazán tudom kibányászni a kapcsolót a helyéről.Segítséget előre is köszönöm.
Üdv!
Valami zárlat van,kevés valószínűség a prkapcsoló, megnézni ajtóreteszt, bejövő zavarszűrőt, ne tán csatlakozókábelt, vizsgálat nélkül ne gyakorolj hálózati bekapcsolásokkal, mert ha nem hibás a prkacsoló előbb-utóbb az lesz. FIR-relés védelemnél megmutatja, hogy testzárlat van-e, vagy marad a műszeres vizsgálatok. imrik
0
Üdv mindenkinek .
GORENJE WA63101 mosógép, mosás után leáll,nem öblit,nem centrifugál,a vizet leereszti,és egy idő után a panelen megjelenik
"HIBA 7"
Ha valaki tud esetleg jó tanácsot adni,elöre is köszi
0
F7
the water level does not fall
below level 1
- pump clogged
- pump defect
The failure is set, if after a pumping step
the water level did not fall below level 1. If
the failure occurs the first time within a
washing program, the current step will
started again. If the failure occurs the
second time (twice in succession), the
washing program is stopped and the failure
is displayed. To continue the washing
program, the user has to press the „Start“-
button. If the failure occurred the third
time, the washing program is stopped and
the failure is displayed. It is not possible to
start the washing program again.
On LCD:
ERROR 7
elwo
0
Szia.
Próbáld meg kitisztítani szűrő +egyebek. Lehet hogy nem nyomja ki a vizet rendesen és leáll.
"Még" józan paraszti ésszel hirtelen ennyi, de lehet valaki tudja a hibakód mit jelent. :)
Üdv.
0
Azzal kezdtem,hogy a szüröt kitakaritottam!!!
De kösz a segitséget.
0
Üdvözlet mindenkinek!
Köszönöm a sok hozzászólást és tanácsot ,megoldódott a probléma.Lehúztam a sarukat a fűtőbetétről elszigeteltem őket és elindítottam a gépet,tökéletesen működik úgyhogy a fűtés adta meg magát.Szereztem hozzá újat csak még energiám nem volt kicserélni,mert ahogy néztem elég rendesen szét kell szedni a cseréhez a gépet.
0
Azért azt nézd meg, hogy a fűtőszál nem e testes. Bár akkor a firelét vágta volna le. Ha tudod akkor akkor hkv-vel mérj rá, mert a 9V-os multiméter néha becsapja az embert.
0
Szia!
Honnan tudod, hogy van fi relé?
Üdv! Kalex
0
Szervusz Kalex!
Jó kérdés a nevfhá korában.
Üdv:
exGelkás
0
Szia!
A fi relének (ÁVK - áramvédő kapcsoló) a NEFH-hoz csak annyi a köze, hogy mind a két fogalom erősáramú. Amúgy szegény NEFH már a múlté. Helyette TN-S, TN-C és TN-C-S rendszerekről beszélünk.
Üdv! Kalex
0
Szervusz Kalex!
Bevittél az erdőbe! Ezek számomra teljesen ismeretlen dolgok.
Maradok a leválasztó trafónál. (Akkor meg minek szólok bele!)
Pedig volt valami kütyü, amit a kiépített védőföld, a földszonda, és a bejövő fázis-nulla közé kellett építeni, valamikor régebben.
Üdv:
exGelkás
0
Üdvözlet ExGelkás!
Valószínű a nullbontóra gondolsz amivel a kapcsolódobozban üzemi állapotban össze volt kötve a nulla és a földelés. De ha elbontották akkor meg lehetett győződni a földelés hatásosságáról. habár ez még akkoriban volt amikor a földelés színe még piros volt és nem zöld sárga. Ráadásúl egy beépített védelemként is működött az ellen ha villanyóracserénél ne adj isten összekeverték a fázist és a nullát. Sajnos egyszer egy jól sikerűlt villanyóra csere után a nullával eggyesített föld hálózatra került véletlenűl a fázis és a szar földelés miatt két gyerek halt meg a fürdőkádban. Évekig minden munkavédelmi oktatáson elmondták az esetet.
0
Szia lapatnet!
Azért az a nullbontó használatának korszaka -időben- nem múlott ki a "piros" védővezetők korában.
...tudniillik, még ma is használatban van!
Pontosan azért, hogy az érintésvédelem hatásosságáról -méréssel- meglehessen győződni a nullától való leválasztás után.
Az NEFH-nak az alkalmazhatósága, magánlakások esetén, szolgáltatófüggő volt, és talán még most is az (bár egyre jobban terjedt elfele).
Annó, a környékünkön nemvolt megengedett az alkalmazása, de volt ahol megtűrték, volt ahol megkövetelték...
Éppen ezért szükséges, az áramszolgáltató részére hozzáférhetővé tenni, az érintésvédelmi csomópontot, hogy az általad is említett balesetet, mérőcsere, stb. utáni méréssel elkerülhetővé tegye.
Üdv Tibi.
0
Szia!
A nullázó vezetékbe szigorúan tilos megszakító darabot beépíteni. A nulla vezetékbe is, csak kivételes meghatározott esetekben.
Üdv! Kalex
0
Szia!
Nem vagyunk egy "hullámhosszon".
Az tiszta sor, hogy a nullázóvezetőt / földelővezetőt (innentől védővezető :) )tilos megszakítani, de az érintésvédelmi csomópontban meg kell adni a lehetőséget, a leválasztáshoz -csak-is a mérés idejére- (mert amúgy sz@rt sem ér az egész, és jön a korábban említett baleset lehetősége).
Természetesen itt nem azt értem, hogy a védővezető hálózatot leválasztom mindentől (hiszen lássuk be ennek nem-is lenne értelme a mérés szempontjából sem), hanem csak a nullától.
Üdv Tibi.
0
Szervusz lapatnet!
Mintha valami ÉVB relének hívták volna!
Üdv:
exGelkás
0
Szia exGelkás!
Talán a feszültségvédő relére gondolsz, de az oly rég volt, hogy még Én sem emlékszem rá, hogy szereltem volna olyat (pedig Én aztán öreg vagyok :rohog: ).
Ezt a "tákolmányt" készülékenként kellett beépíteni (egyenként) külön érintésvédelmi vezetővel, és földelőszondával.
Üdv Tibi.
0
Szervusz Tibi!
Köszi, de azért én sem vagyok annyira öreg, hogy elfelejtsem az isonzói csata poklát! :rohog:
Azok a szép békeidők!! :beer:
Űdv:
exGelkás
0
Szia!
Az akkor tájt lehetett, mikor Te voltál tüzér. én meg vízér. :rohog:
Egy kis segítség: TN = terra neutral, TN-C = terra neutral common, TN-S = terra neutral separated.
A TN-C azt jelenti, hogy a nulla és a nullázó vezeték közös. (16mm2 felett alkalmazható)
A TN-S azt jelenti, hogy a nulla és a nullázó vezeték külön-külön van vezetve. 16mm2 alatt csak így szerelhető.
A TN-C-S értelemszerűen a két módszer együttes alkalmazása. Nálunk ez a leggyakoribb. Az áramszolgáltatónál TN-C, a lakáson belül TN-S rendszer.
Üdv! Kalex
0
Szervusz Kalex!
Köszönöm szépen!
Feltehetően, ez a korunk szabványainak megújjulása során jött létre, mint az új KRESZ.
Nem fogok vitatkozni, ezek után sem a hálózatszerelő urakkal, de legalább tudom, hogy mik az elvárások az érintésvédelem oldaláról.
Igaz a perzekútorokkal sem érdemes vitába szállni!
Üdv:
exGelkás
0
Üdvözlet !
Ha rögtön bedugás után leveri a biztosítékot akkor zavarszűrő hiba ami jelemző a tipusra. Ha bekapcsolás után veri le akkor a gép kímélése érdekében érdemes úgy mérni hogy a hálózati csatlakozó villája és a földelés között ellenállást mérsz. Ha itt az ellenállás 2 MOhm-nál kisebb akkor érdemes a perifériákat egyenként lehúzni és figyelni a változást. Ha 2 MOhmnál nagyobb akkor viszont nem testzárlat van a gépben hanem valami zárlatos. Ha bekapcsolás után rögtön leveri akkor az ajtóretsz mivel az kap elösszőr áramot majd utánna ha behúzot kapcsolja a többi áramköri elemet. A fűtőbetét egyik lába egyébként a konnektor bekötésétől függően is kaphat áramot ezért a centrifuga programos módszer nem jó!
0
Hi!
Nézd meg a zavarszűrőt,motort betétet és még nem árt az ajtóreteszt is megnézni.Nomeg azt,hogy mihez képest van zárlat.Ha nullához,akkor lehet prg kapcsoló is,de ha testzárlat,akkor szinte bizta,hogy valamelyik periféria lesz a bűnös
0
Szervusz kisgabi83!
Amikor ilyen nagy zárlat van egy készülékben, nem igazán kell azonnal program-programkapcsoló hibára gyanakodni. Ahogy "ityvity" kollega is írja, beázás okozhatja a zárlatot.
Üdv:
exGelkás
0
Üdv. Nem olyan régen javítottam ilyen gépet , ami leoldotta a fi relét , a hiba oka : Folyt a csapágy és a motor csatira került a víz. Különben rajz nélkül is meg lehet nézni (mérni ) a következőket : Zavarszűrő a 230V betápnál, fűszál , motor .
0