Sziasztok
Egy Tektronix P6013A nagyfeszültségű próbát vizsgálok, meghajtva egy inverterrel, 27.6 kHz
A Fluke mér 354 voltot az oscilloscope 3.54 mV-ot. A probe 1:1000 osztású.
Lehet, hogy vissza kell mennem Janóhoz matamatika továbbképzésre.
Üdv Gyuri
2018, October 7 - 18:23
#1
Szia ! Ez egy nagyfeszültségü 1000-es osztó ,ha megnézed az adatlapban KV-oltok mérésére alkalmazzák.Ha a szkop mér 50v-ot osztás nélkül akkor egy 10-es osztó a legmegfelelöbb és a legpontosabb mérést hozza.Minél nagyobb az osztás annál(pontattlanabb) nehezebb a kiegyenlités ,a linearitás megtartása.Ennek a gyártó 6 állitási lehetöséget alkalmazott,nem kevés.Szerintem itt van az a nagy eltérés.Leosztó szondát alkalmazol még ha nem akarod leterhelni ,elhangolni a mérendö helyet .De 100 MOhm bemenö impedancia ebben az esetben szükségtlen,tulzás.üdv.Jóska
0
Szia !
A műszerek jól mérnek, az biztos. Mindkettő.
De ha megnézed a mérőfej datasheet-jét, látod hogy 1Mohm bemeneti impedanciával/ellenállással rendelkező szkóphoz ajánlott.
A Fluke bemeneti ellenállása gondolom nem ennyi, hanem sokkal magasabb ezért jelez ki valós értéket, a szkóp meg-minő véletlen-az egy ezred részét.
(Hiszen a mérőfej osztási aránya is ennyi)
Röviden ennyi.
2
Szia Luki!
A Fluke-nak 10MOhm impedanciája van.Ja, és <100pF . Ezzel szemben a szkópoknak van 1MOhm, és ~10pF. Szerintem ez a két érték adja a 100X-os eltérést.
Egy BNC elosztó kellene, és megnézni, mennyit változik a szkóp jele, ha rá van kötve párhuzamosan a bemenetre a feszültségmérő is.
0
Szia Jaca
Igazad van BNC t-vel a scope és a fluke ugyanazt az értéket mutatja 1.72 Volt
Az inverter kimenetén 362 Volt mérhető. Szétszedem a kompenzáló dobozt hátha ott van valami gebasz.
Köszi a segítséget mindenkinek
Gyuri
0
Szia!
Mielőtt bele nyúlsz, hallgass Janóra, és nézd meg DC-ben. Ja, és a voltmérővel párhuzamosan kössél 1,11 Megát! (1M, 100k, 10k sorban).
0
Heló!
A szkóp rátesz még egy 100-as osztást legalább is a kijelzésben/kiírásban.
1000 x 3.54 mV az csak 3,54 V lenne!
Jobbakat
0
Nem igaz amit írtam, vagy legalábbis egy része nem:-)
354mV-ot kéne hogy kijelezzen a szkóp.
Állítsd be a szkópon a fej osztási arányát.(Lehet nem szerencsés "idegen" fejet tenni a HP-ra.)
(Szerintem csak 1:100-ig tud fejet kezelni, nem ismerem a HP-t)
0
Heló!
Biztosan akad ott IOWA-ban ;) egy másik (akármilyen) szkóp, akaszd rá! Azon mennyinek látszik? Nem a tized mV-ok az érdekesek hanem a nagyságrend.
Jobbakat
0
Szia
Itt a másik scope
Udv Gyuri
0
Ezzel nem lettünk sokkal beljebb talán egy dologban igen, nevezetesen hogy az általad 18 kHz-esnek írt jelet mindkét szkóp kb. azonos frekvenciájúnak méri/mutatja úgy 30 kHz alatt valamivel. Ez a kis kézi szkóp viszont elég jelentősen eltérő értéket mutat jelszintet tekintve a multiméter és a HP szkóphoz képest.
Ugye most is az 1000-es osztású mérőfejjel mértél?
A helyedben most tennék egy próbát DC-vel. Tápegységről adnék a mérőfejre 10 V-ot és a FLUKE multiméterrel mérném a kábel végén a feszt. Persze zárd le egy 1 Mohm-al!
Vagy ha van/lenne egy teljesen analóg, egyszerű szkóp, azzal jobb lenne a szinuszjeles mérést elvégezni amelynél nincs mókolás az automatikus méréshatár váltással, mérőfej osztásviszony állítással.
Többeknek. Egyébként így néz ki belülről:
http://w140.com/tekwiki/images/4/42/P6013a-7.jpg
A kompenzáló kapacitások átvezetése vagy zárlata is okozhat egy plusz 100-as leosztást. Ez esetben a szkópra csatlakozó oldalon kb. 10 kohm lenne mérhető. Vagy akár az R110 megnyúlása a fejben is szóba jöhet... A kompenzáló doboz esetleges hibája a DC átvitelt is elrontja a kapcsolásból adódóan!
http://w140.com/tekwiki/wiki/P6013
Jobbakat
0
0
A frekire gondolj....
U.I. " helyedben tennék egy próbát dc-vel...."
.U.I._1 Jaca megoldása is megoldja a problémádat.
0