Sziasztok !
Egy kis nyugalmas életérzés ebben a rohanó felfordult világunkba. A hirdetést ugorjátok át ! /csak javaslat/ De utána a Theremin mint a ma is működő több évtizede feltalált zenei eszköz , hatalmas élményt nyújt .Legalábbis számomra.Maga egy műszaki csoda !
https://www.youtube.com/watch?v=lY7sXKGZl2w&fbclid=IwAR0E-od3fpZ6AhciOlK...
https://youtu.be/RST-R5A1jZ4?t=2800
itt egy másik,
üdv
bbgames
0
Kedves Sasa!
Levagyok nyűgözve. Hallottam már rég a létezéséről, de hallani még nem hallottam eddig.
Ez egy Zenei csoda, ezzel egyetértek, de ahhoz, hogy Hangszernek nevezhessük, olyan hozzáértő művészeknek kell megszólaltatnia, mint amilyen I. Katica is.
Nagyon köszönöm a megosztást, és azt, hogy egy számomra eddig ismeretlen művészi kinccsel megismerkedhettem!
Üdvözlettel:
Pz
0
Csak éppen nem zene. Érdekes "űr-zaj", a fülnek kellemes amíg hallgatod, de nem egy maradandó művészi élmény. Ez az én véleményem, lehet vele vitatkozni.
0
Hi!
Kb. olyan mikor a jamaikaitól 3 napra elveszik a mariskát, aztán meghallva reggae-t, megszólal:
mi ez a sz@r zeneeee???
2
Igen, lehet vitázni, hiszen ezt az űr-zaj generátort valóban nemigen vette figyelembe senki sem ( zenészek, mert játszani rajta kutya nehéz lehet ). Néha hasonló hangzás ritkán hallható az OMEGA egy-egy dalában, igaz ott már a megfelelő billentyűt kellett lenyomni........
0
szia: jóval szélesebb a hangterjedelme és hangszín változata az ilyen típusú hangszernek, mint az elhangzott műben, ide ezt választották
lásd régi MOOG szintetizátor és a Prophet-5
Bálint
1
Szia, ha nem tévedek elsők közt volt a SKORPIO együttes is, aki használt MOOG -ot.
János
0
Akkor a gèpzene avagy az elektronikus_mint pl. egy szinti vagy el-piano_sem lenne zene, az elöadott meg nem müveszeti termek?
Na, ne!
4
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Nagy kedvenceim bőven használnak elektronikus hangszereket. Különös módon Theremint egyik sem, ami nem azért van, mert "baromi nehéz megszólaltatni".
De nekem mindegy, akinek a Thereminre írott zeneművek tetszenek (pontosan melyik is? címet kérek!), az felőlem hallgassa azokat.
Én elektronikai érdekességnek, egyben parasztvakításnak tartom.
0
Ennyi erővel a torzított a gitár pláne nem zene, csak iszonyatos zaj... Ez egy hangszer, egy eszköz.
2
Én azonban azt szeretem, amikor az előadó előre tudja, mi fog megszólalni.
0
Szerinted ennél nem tudják és csak úgy találomra nyomják?
2
szia: például hegedű, nagybőgő, cselló?
Bálint
0
Úgy van! Továbbá Moog szintetizátor, Hammond orgona, torzított elektromos gitár, bármi, amin ha a zenész egy C-t vagy A-t akar megszólaltatni, akkor az szól, és úgy, ahogy ő akarja. És tudja előre, hogy milyen hangokat milyen sorrendben fog megszólaltatni. Nem feltétlenül kottából, lehet fejből is (improvizáció).
Mondom ezt úgy, hogy nagy kedvenceim az elektronikus hangszerek, és azok a zenészek, akik ezeken magas színvonalon tudnak (sajnos egyesek már múlt időben) játszani. Jon Lord, Keith Emerson, Klaus Schulze, Rick Wakeman, Jean-Michel Jarre, Isao Tomita, Mike Oldfield, és még sokan.
A másik kérdésem, hogy a T. tanyatársak miért akarnak ilyet építeni? Eladásra? Van köztünk talán annyi képzett zenész, aki az egyéb hangszerek lehetőségeit már kimerítette, és új hangszert keres magának?
De mint írtam, nekem mindegy, csak nem értem.
0
A világ legszebb zaja
4
Szia sasa11!
Több mint 2 év telt el azóta, hogy írtál e szerkentyűről, de csak most hallgattam meg. Csodálatos, kellemes hangzás. Tiszteletem a megalkotójának, valamint mindazoknak akik használni tudják. Sajnos nem volt lehetőségem részt venni olyan eseményen ahol hallhattam volna e hangszer hangját élőben.
Üdv. welding alt
0
Üdv!
Egy saját építésű a dobozba szerelés előtti stádiumban. (A fotó nem a legjobb, elnézést!)
0
szervusztok
a fenti .pdf rajzhoz
meg tudnátok e adni a T1,T2,T3,T4 adatait
tehát átmérő,menetszám,frekvencia
illetve,honnan tölthetem le
nagyon köszönöm
0
szia: egy leírás
a Rádiótechnika 2014 2,3,4 számában bővebb leírást találsz építésről
Ha magánban írsz egy email címet, elküldöm
Bálint
0
szervusz
küldtem
köszönöm
0
Szia!
Sztem KF-trafok utan kajtass...
Kari
1
szia
köszönöm a választ
0
Szia!
Az iras szerint AM-KF-ek, azaz 3x 2. KF, s a fekete a 3.=455KHz-esek, de itt s a következö szamban talalhatod a keresett rajzot...
Eredmenyest!
Kari
2
szervusz Kari
köszöntem az infót
igy már kezd átlátható lenni...
ami még nem világos,az az L1 EQ COIL
azt értem,hogy fazékvasmag,akarom mondani ferritvasmag
jó volna tudni a márkáját,induktivitását vagy menetszámot
0
üdv skorpio!
Ugy tünik, hogy nem töltöted le a masodik reszt: ott (105. oldal) reszletesen le irjak a 12m 0,25-ös CuZ huzal szüksegletet (az anyaglista megadasa hibas!), a hangolhato fazekmagok szereleset s a behangolas/beallitas nem épp egyszerü menetét is...
Az ö magjuk alighanem 26x11,5x8mm, Al=4740, amin 300 menet kelett-igaz nem emlitik az anyag tipusat, csak a disztributoruk katalogus szamat, de a szöveg emliti, hogy kb 10mH kell a 12 pF-os antenna lehangolasahoz...
Kari
0
szia Kari
megvannak a folyóiratok
átböngészem mégegyszer
AL=4740 ezt nem értem
nem kell rajta csoálkozni,errefelé a ferritek márkájai 100HH,1000HH,2000HM stb
10millihenri,igen,viszonylag nagy induktivitás,tekerni kell
meg tudom mérni az induktivitást
van Ф4372 sweep 440khz-11,5mhz
tehát a hangolást megoldom
0
Hello!
Al=4740 annyit jelent, hogy egy menet 4,74uH induktivitast eredmenyez, azaz 1 menet induktivitas erteke nanoHenry-ben...
Kari
0
szervusz Kari
köszönöm az ismertetést
0
szia: az enyémben van egy 125 kHz-es kvarc, az antennát varicap hangolja, viszont nincs benne balanszmodulátor és külön van egy kezelőpult
Bálint
0
Azért terveztem így a panelt hogy gyakorlatilag csak a hangszóróhoz és a frekvencia valamint a volume antennához menő 4 szál vezeték van összesen a dobozban.
Külső, 12V-os dugasztáppal üzemel.
A nulla lebegésre állítás itt is varicapnak használt diódával van megoldva egy 1N4148 -al. A durva állítás a vasmagokkal történik.
A kimenő frekvenciát előállító két oszci jelét keveri a balansz modulátor. A megszólaltatni kívánt hang amlitúdó lefolyását pedig a volume oszcillátor útján vezérelt fotoellenállásos optocsatoló végzi a kapcsolásban. A frekvencia antenna egy kb. 60cm-es botantenna jobb kézre esően, a volume antenna pedig a doboz bal oldalán egy kb.U alakra hajlított galvanizált fémhurok 4mm-es anyagból.
0
Szia!
Én is láttam és hallottam már ezzel a szerkentyűvel zenéket,videókat.Fergeteges.Nagyjából tudom hogyan,csak a technika???Valami RF lehet..Most nincs kedvem,hogy utánna nézzek.
Üdv:Sándor.Beteg vagyok.:((( Ez már az én bajom!Vagy a baljós árnyak?Legalább 4szer kellett szerkesztenem,mert mindíg melléütök.
0
Szia ! Vigyázz magadra, gyógyulj meg ! Most ez a lényeg !
1
https://youtu.be/x8L3g7JEgaU
0
szia: a Rádiótechnika 2014 2,3,4 számában bővebb leírást találsz építésről
Bálint
0
Szia Bálint ! Személyszerin én ismerem a "hangszert " amit még a régmúlt időben az Orosz titkosszolgálat is használt kódolás - dekódolásra .
Na ez aztán már az igazán régmúlt !
1
szia: nálam van egy háromnegyedkész Termenvox, neki kellene állni behangolni.
Lehet, hogy a napokban nekilátok.
Annak idején az unokáknak kezdtem el építeni, de nem mutattak különösebb érdeklődést, így abbamaradt
Bálint
0
Szia Bálint ! Nem egyszerű a kezelése ! Az oszcillátorok kereszt referenciáját megszólaltatni !
0
Üdv!
Valahol láttam élőben is, ki lehet próbálni... Vagy a CSOPA-ban, vagy Mosonmagyaróváron a FUTURA-ban, esetleg Debrecenben az Agóra-ban, vagy máshol, nem emlékszem pontosan...Bár most éppen sztem mindegyik zárva van határozatlan ideig...
0
Szia!
Réges régen láttam egyet élőben. Akkor elképzelni sem tudtam, hogy mi lehet, aztán feledésbe merült. Most legalább utána olvastam és megnéztem pár videót, valóban érdekes egy szerkezet. Meglepő, hogy nem halt ki és még ma is használják. Köszönöm, ma is tanultam valamit!
Üdv.
1