Sziasztok!
A címben említett automata kávégéppel vannak problémáim. Ebből az egyik hogy a gép már újonnan se túl forró kávét főzött és a rendszeres vízkőtelenítés ellenére mostanra talán még egy kicsit kevésbé forró a kávé. Ha egy kis tejszín is kerül a kávéba, (akár a kis adagos fele) akkor már ihatatlanul langyos. A menüben a lehetséges legmelegebbre van állítva a hőmérséklet, már a kezdetektől fogva, de az is kevésnek bizonyult. Persze, tudom hogy a használati utasításában azt javasolják, hogy melegítsük előre a csészét, csakhogy szerintem azért vesz az ember automata kávéfőzőt, hogy ilyenekkel ne kelljen bajlódnia. Szervizmenüből, vagy elektronikai módosítással nem lehet valahogy emelni a hőmérsékletet?
Sajnos van egy másik probléma is ami ugyan nem elektronikai, de hátha valakinek vannak infójai.
A központi egység belső oldalán lévő kúpos belsejű csőben benne van a házból kiálló cső egy darabkája (a képen bekarikázva), amit cseréni szeretnék, de se a nevét, se a gyári számát nem tudom az alkatrésznek. Ha valakinek van erről a gépről robbantott ábrája, vagy esetleg tudja az alkatrész nevét, számát, az kérem írja meg.
2021, December 12 - 08:53
#1
Szia!
Pipa összekötőcső. A Sininél a Q858469 szám alatt megtalálod. Ha a keresőbe csak a HD8917/01-et írod be, akkor a letölthető robbantott ábrán az 5. oldalon ezt megtalálod (29-es).
A szervizmenüben a hőmérséklet nem állítható. Ha a sima menüben a hőfok maximumon van, akkor a hőmérséklet az NTC-re rakott soros vagy párhuzamos ellenállások beillesztésével a kívánt hőmérsékletre beállítható. Az alap körülbelül 4 kΩ, valahol itt kapcsolja le az elektronika a fűtést. Egy többszöri alapos vízkőtelenítés is sokat emelhet a hőmérsékleten.
További jó munkát!
Üdv:Zoli
Ps.: Ez általában akkor törik el amikor húzzák ki a helyéről a KPE-t, és még a helyéről való teljes kicsúszás előtt jobbra vagy balra elfordítják a KPE-t, és így megfeszítve jön ki a helyéről. Főleg az Odea szériáknál fordult elő gyakran ez a hiba.
2
Szia!
A segítségednek köszönhetően megoldódott a probléma.
Alapos vízkőtelenítés és nagytakarítás után, valamint egy 470Ω soros ellenállás segítségével végre forró kávét iszunk.
Aki hasonló problémába ütközik, annak javaslom a gép folyadék rendszerének teljes szétszedését és kitakarítását, különösen a kifolyó részt. Olyan mennyiségű iszapos gusztustalan trutyi gyűlt össze benne, amennyit nem is gondolna az ember, főként mivel rendszeresen volt vízkőtelenitve, karbantartva. Nagy valószínűség szerit az is hozzájárult az egyre hidegebb kávéhoz.
A lerakódások eltávolításához nekem a konyhai zsíroldó vált be, természetesen utána alapos mosogatószeres átmosással és sokszoros öblítéssel.
Még egyszer köszönet a segítségért,
üdvözlettel:
Laca
0
Szia!
A rendszeres vízkőtlenítéshez mit használtál?
Üdv: Jácint
0
Szia!
Kifejezetten kávéfőző vízkőtelenítőt, persze nem feltétlenül a gép saját márkáját, hanem amit éppen sikerült beszerezni, plusz citromsavat ha nagyon vízköves volt. Tudom hogy létezik kávézsír oldó tabletta is, de azt nem használtam, de nem is hiszem hogy azt a lerakódást képes lett volna feloldani ami benne volt.
Laca
0
Szia!
Ezer köszönet, sokat segítettél, mert így azelőtt meg tudom rendelni az alkatrészt, mielőtt szétszedném a gépet. Ha Sini alatt ugyanazt a Sini Kft-t értjük, akkor ott sajnos én sem vásárolni, sem keresni nem tudok, mivel magánszemélyként nem tudok regisztrálni. De az instrukcióid alapján már találtam robbantott pdf-et, amin egyértelműen beazonosítható az az alkatrész amit írtál, és a kódszáma alapján meg tudom venni. Természetesen az alapos vízkőtelenítést mindenképp megcsinálom, sőt, az a tervem hogy ha szétszedem, akkor kifejezetten külön a kazánt alaposan kitisztítom.
A hőmérséklet állítási leírást külön köszönöm, mert az a kezdetektől zavart, hogy amíg a cukrot elkevertem a kávémban, addigra már nem volt forró.
Úgy látom nagyon otthon vagy ebben a témában, így megkérdezem, hogy ha már szétszedem és úgyis alkatrészt rendelek, melyik tömítéseket, kisebb alkatrészeket érdemes még cserélni?
Még egyszer köszönöm!
Minden jót neked,
Laca
1
Ez törött el:
https://kavegepbolt.hu/Kaveatvezeto-cso
A linken található "O" gyűrűket vedd meg, és cseréld ki a gépeden:
https://kavegepbolt.hu/Pipacso-alsofelso-tomites
https://kavegepbolt.hu/Saeco_kozponti_egyseg_hengerfej_tomites
Ha a kazánt is kiveszed átmosásra, akkor ebből 2 db kell:
https://kavegepbolt.hu/spd/5035467/Tomlobilincs-O-78-95-mm-OETIKER
Kenésre ez kell, és a mellékelt képeken pirossal jelzett helyeket kell vékonyan bekenni:
https://kavegepbolt.hu/Saeco-szilikonzsir
Itt mindent megvehetsz ami kell a gépedhez.
Üdv:Zoli
2
Köszönöm a segítségedet és a részletes listát. Az átvezető csövet én is itt találtam meg de a bilincs szükségességére nem gondoltam, úgyhogy jó hogy írtad, mert itt álltam volna a szétszedett főzővel és nem lett volna mivel összerakni.
Üdv,
Laca
1
Hi!
https://shop.euras.com/detailsseite_ma.php?pic=Q858469&&vgl=1&g7=3114768N
1
Hi!
Ez a crema szelep : saeco 811261
Ezek ilyenek, azért van a csészemelegítés....
0
Szia!
Igen, igazad lehet, de sajnos nem az a törött, hanem ahogy írtam és a másik képen be is karikáztam pirossal, a házban lévő ellendarabjának a vékony csőre tört bele ebbe a szelepbe. Na azt kellene tudni hogy az mi és hogy cserélhető-e egyáltalán.
0
Szia!
Nekünk Minuto van, a belseje így néz ki annak is. Az a kis pöcök, amit bekarikáztál a központi egység kivezetéséhez csatlakozik, és a kávékifolyóhoz vezeti a kávét. Az Incantohoz nem találtam, de a Minuto alkatrészek között ez az, ha minden igaz:
https://kavegepbolt.hu/Kaveatvezeto-cso
Szét kellene szedni, hogy tényleg ez lesz-e az...
2
Szia!
Köszönöm az infót! Az elhelyezkedéséből én is arra tippeltem, hogy a kifolyóhoz mehet. Sajnos biztos hogy szét kellesz szednem még az alkatrész beazonosításához is, csak akkor vehetem elő a kotyogóst, mert kávé nélkül fél napot se bírunk. Van ezen az alkatrészen o-gyűrű vagy más tömítés? Mert azt sem tudom hogy hogyan tört bele a másik részébe.
0
Szia!
Nem látok rajta, illetve a központi egységben sem. Szerintem a kúpos illesztés zár, egymáshoz feszül a két rész.
1
Szia!
A mi kávéfőzőnk sem csinál túl forró kávét, én forró vizet szoktam engedni a csészébe, mielőtt bekapcsolom a gépet, pont annyit melegít rajta, hogy a kávé már rendben van. De tartok tőle, hiába emeled a hőfokot 10 fokkal, a 40-100ml kávé hamar kihűlik a csészében. Próbáld meg a forróvizes megoldást, mégha macerásabb is, hogy úgy megfelelő-e a kávé.
Esetleg az NTC-re köthetsz párhuzamosan vagy sorban egy ellenállást, hogy 5%-kal eltold, és akkor jobban fogja melegíteni, de szerintem nem tudod annyira megemelni, hogy a kevés kávé ne hűljön vissza a hideg csészében.
2
Szia!
Mi a presszókávét is elég hosszún isszuk, kb a 100ml körül, de lehet hogy még fölötte is és mégis kihűti a csésze a kávét. Én nem tudom, bár nem a legdrágább ez a készülék, de ahhoz már eléggé drága, hogy elvárjam hogy ha már automata, akkor ne nekem kelljen melegítgetni a csészét. Azt hiszem hogy mivel a törött alkatrész cseréjéhez úgyis szét kell szednem, csak megpróbálkozok azzal az ellenállásos megoldással, mert lehet hogy az az 5% már elegendő lesz hogy tejszínt is tehessünk bele.
0
Szia ," de ahhoz már eléggé drága, hogy elvárjam hogy ha már automata, akkor ne nekem kelljen melegíthetni a csészét. " A csészét előmelegíteni kell még a több miliős eszpresszógépnél is . A főzéskor a víz hőfoka is hozzátartozik a kávéfőzés technológiai folyamathoz , és az is az egyik összetevője á végleges eredménynek , minőségnek . Ipari kávéautomaták karbantartásával foglalkoztam jó pár éven keresztel és a víz hőfoka (85-87C) előírás volt és nem szoktuk változtatni .
Egy idézet: " Nagynyomású víz körülbelül 20–30 másodpercig kerül érintkezésbe a kávéval, és ezalatt az idő alatt 25–35 ml mennyiségű eszpresszókávé folyik a csészébe (amelyet a kávé túl gyors lehűlésének elkerülése érdekében 60 fokra elő kell melegíteni). A kávé optimális hőmérséklete közvetlenül a lefőzése után 65–70 fok (ez körülbelül az a hőfok, amelyet az ember még nem érez ihatatlanul forrónak)."
25-35 ml olasz szabvány és talán azért hívják espressonak , hogy azt gyorsan lehajtják , de Magyarországon 50 ml-re szoktuk állítani , a normál menyiséget olasz gépeknél .
Én személy szerint magát a kávézást inkább egy ceremoniál-nak tartom ,( üljünk le azt kávézunk ), még vannak akik lefőzik azt egész nap futtában nyalogassák.
A csésze előmelegítést meg úgy oldom meg , hogy a csészét vizel beteszem a mikróba , és utána kiöntöm a forró vizet ,1 perc se kell .
Egy kis olvasni való:
https://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=66...
2
Szia!
Természetesen köszönöm a fáradozásodat, de én nem vagyok barista és nem is áll szándékomban azzá válni. Ilyen és hasonló szakszerű leírások számtalan változatát olvastam már én is, de valahogy nem győztek meg. Aztán ugye egyesek szerint, (olaszok) a legjobb kávét kotyogóssal lehet főzni. Én erről sem vagyok meggyőződve. Ha annyira vágynék a "ceremóniára" akkor eleve nem ilyen gépet vettem volna, hanem karos, kézzel töltős pepecselőst, külön professzionális darálóval, csésze melegítővel, vagy templomba járnék. Nem vágytam rá. Egy elfogadható szintű forró kávéra vágytam, amit az automata gép elém tesz. Ezt szeretném elérni.
0
Nem véletlen rakják a csészéket a főzőre, de gőzöld fel. Az nem ad plusz vizet csak meleget. :)
0
Ennek a gépnek nincs gőzölője. Én legalább is nem tudok róla.
0
Neharagudj nem néztem után. :)
0
Semmi probléma.
0