Köszönöm mindenki segítségét!
A kérdés arról szólt, hogy csak magában egy vezetéket indikálni tudok-e. Nekem nem sikerült, Ti meggyőztetek, hogy nem is lehet. Még egyszer köszönöm!
Sziasztok!
Közös csőbe rengeteg egyszínű vezetéket húztak be a mesterek. Tud valaki módszert arra, hogyan azonosítsam könnyen be a végeket?
( a kettőt összekötök, s kicsipogtatom módszeren kívül)
Próbáltam kisebb-nagyobb frekvenciájú jelekkel, de a túlsó végen vagy egyik vezetéken sem tudtam a jelet indikálni, vagy mindegyiken jelzett... (földet, közös testpontot nem szeretnék használni, persze úgy már nagyon könnyű lenne.)
Én vagyok béna, vagy tényleg nem is olyan egyszerű a megoldás?
A segítségeteket előre is köszönöm:
eri
Szia!
Trallala : https://www.szerszamoutlet.hu/index.php?kat=81&id=80452
Ez a legjobb módszer, a telefonosok ezer éve ilyesmit használnak erre a célra.
1
Kis óvatosságot igényel: az egyik végén az egyik vezetékre ráadod a fázist egy 1Mohm ellenálláson keresztül. A másik végén hagyományos glimmlámpás fáziskeresővel megkeresed. Utána mindkét véget feliratozod, majd továbblépsz egy másik érre.
Vigyázat! A fázisfeszültség nem játék!
0
Köszi, ez nekem is eszembe jutott, írtam is a válaszok között.
0
Egyszer még gyerek koromban használtam MM fal nevezetű vezetéket. Három ér egymástól fix távolságra össze építve. A középsőre fázist kötve egy kb 3 méteres szakaszon a két szélsőn is jelzett a fázisceruza. Egy darabig idegesen boncoltam tépkedtem a kábelt, de hiba sehol nem volt rajta.
Ezen tapasztalatomon felbuzdulva a fázisceruzának csak akkor hiszek, ha párhuzamosan futó vezetékek közül csak egyen jelez. Ha az erek mindkét vége szabadon van, 90%-ban mindre világítani fog, bár csak egyre kötöttél fázist. Ugyan ez igaz szerintem a vezetékkeresőkre is.
0
Ez így igaz, ezért nem boldogultam hangfrekis jellel sem, mert vagy sehol, vagy mindenütt jelzett. (azon lehetne gondolkozni, hogy induktív vagy kapacitív volt a csatolás a vezetékek között... [kapacitív])
0
Hello,
A telefonos érpárkeresőnél is van induktív áthallás,de a "találat" esetén lényegesen nagyobb a hangerő.Milyen hangfrekis jellel próbáltad?Nem egy túl bonyolult probléma,nem is értem miért kell ezt ennyire túlragozni.
TJ
1
Többféle frekvenciával próbáltam -a hangfreki felett is-, sőt néztem szinusz helyett négyszög jellel is. (sokkal rosszabb)
Minden esetben volt áthallás, s nem volt egyértelmű hangerő különbség...
Azért köszönöm.
0
Igazad lehet.
0
Szia eri ! Kigondoltam egy egyszerü megoldást hogy ne kelljen külsö vezetöt alkalmaz pl.földelédt ,stb.A vezetékek egyik végét összekötöd zárlatba.A másik végén ellenörzöd egy pl.csipogò dioda vizsgálòval hogy mindegyik össze van kötve.A zárlatos végén megbontasz egy vezetéket ,a másik végén megkeresed melyik nem csipog és megjelölöd pl.1-el.Ha egyik sem csipog akkor pont a lekapcsolt vezetékel mérsz,.megtörténhet ,ilyenkor le ellenörizheted a többi vezetékhez képest ,a müszert másik vezetékre cseréled.Vagy folytytod a leválasztott elven tovább vagy használod az 1-es vezetéket közösnek és ahoz képest jelölöd a többit.csak egy ötletem üdv Jòska
0
Köszönöm, végülis korrekt.
0
Üdv.
Bár lezártad,de remélem még olvasod.
Az érpárkereső akár pl. wh806b, vagy másfajta,például 1 szálat is tud keresni.
ez úgy működik,hogy az adó rész kimenetét jellemzően krokodilcsipesszel rácsípteted egy szálra,és a vevővel a túloldalon közelítesz a vezetékekhez.
minél közelebb tartod a helyes szálhoz,annál hangosabban sípol.
ha a helyes szálhoz hozzá is érinted,akkor egyenesen visít.
a többihez hiába érinted,nem fog visítani.
remélem érthető a hevenyészett irományom.
1
Köszönöm, valami ilyesmit szerettem volna. Mindenképpen kipróbálom!
0
FA4.070.220.21B
0
Rákötnék egy ellenálláslétrát meg egy 9V-os elemet at egyik végére, osztán utána a másik végén egy voltmérővel az összes ér beazonosítható.
0
Pont ezt találtam ki én is, így mindegyik azonosítható 1 körben. Vagy csak az ellenálláslétra is működhet feszültség nélkül, pl 1-1k minden vezeték közé.
0
Szia!
Esetleg ez a vezetékkereső max 16 eret tud egyszerre azonosítani, bár egy referencia kell ehhez is ami lehet akár fűtéscső is.
https://www.conrad.hu/p/vezetekkereso-keszulek-voltcraft-lzg-1-dmm-25270...
0
Szia!
Legalább egy közös pont van? Például egy védőföld, vagy radiátorcső? Egy jó multi, ami azonnal csipog, ha összezárod, jól használható. Ha sehová sincs kötve a vezeték, akkor szóbajöhetne még egy levegő ionizátor, és csak az ívet kell követned...
0
A kábelkeresőket erre találták ki. Adó a földelés és valamelyik érre és a másik végen a hangjelzés és a LED-ek már mutatják is.
Én ezt sokat használtam. https://hu.farnell.com/en-HU/fluke-networks/mt-8200-60-kit/tester-cable-...?
0
Szia!
Kicsit érdekesek nekem ezek a kritériumok, olyan mintha azt mondanád, hogy át akarok úszni egy medencét de se a kezemet se a lábamat nem akarom használni. Minden esetre sok sikert. ;)
0
Nekem is az derült ki, hogy nem megoldható, csak ha már eltököltem vele az időt, kíváncsi voltam rá, hátha csak én vagyok pancser...
0
Nem vagy pancser, valamihez képest kell mérni. Nálunk a kabelesek ezt telefonnal oldják meg, az egyik telepes a másik sima hallgató, és egy eret kikeresnek és ahhoz képest kibeszélik a többit. :)
0
A régi telefonos trükk is célravezető, de írta:
Egy laposelem,(vagy tápegység) +izzó is tökéletes erre, nem tudom miért nem felel meg....
1
Igazad van.
De ha már két eret használok, akkor simán kicsipogtatom a multiméterrel.
0
0
Szia!
PTS100/200 érpárkereső.
https://hu.farnell.com/greenlee-communications/pts100-200-rj11/tone-gene...
Vagy egyesével "kilámpázod".
Tóni
4
Köszi, de ez vezetékpárt keres, én meg azt szeretném, hogy egy vezetékvégre rácsatlakozom, s a másik végét detektálom.
(tudom, kössem rá a fázist, s másik végén nézzem fázisceruzával, de kevésbé rázós megoldást keresek)
0
A vezeték keresők leginkább úgy működnek jól, a betáp oldalon mindet összekötöd, egy kivételével arra az egyre rákötöd a jelet, többire meg a testet. Így egyesével kereshetsz. Ha az egyik végén rákötöd a fázist, a másik végén fázisceruzával keresed, megint oda jutsz mint a vezetékkeresővel, mindenhol meg fogod találni....
0
Szívesen. "Ez" egy eret is keres,-kis gyakorlással- de szerintem mozgasd meg egyesével, a másik felén meg nézi valaki melyik mozog,-ha egyenes szakasz,és nem túl hosszú.
Vagy szólj a "mesternek" hogy húzza ki a köteget,és húzzon be helyette jelölteket, vagy szép színeseket.
3
Sajnos nem egyenes, s túl hosszú...
Azért köszönöm!
0
A túl hosszú mit jelent méterben?
És számszerűen mennyi a rengeteg vezeték egy védőcsőben?
0
Egy emeletes épület. Több helyen, néhányszor 10 méter, 5-10 vezeték csövenként.
Nem olyan nagy gond, kicsipogtatom, csak érdekelt, hátha valakinek van triviális ötlete, ami nekem nem ugrott be...
0
Nincs mit. Tudod egy vezetékbehúzás előtt azért a megrendelő közli mit szeretne, egy magára valamit is adó szaki meg eleve jelölteket húz be / senkivel nem cseszik ki ennyire.
2
Persze, igazad van. De én már csak akkor kerültem a képbe, mikor a mester távozott, s a megrendelő tovább akart lépni.
A gond persze nem olyan nagy, hisz két vezeték végét összekötve, a másik végen relatíve hamar ki lehet csipogtatni. Csak tetszett volna egy olyan műszer, hogy egyik egységet ráakasztom egy vezetékvégre, a másik végén meg jelez a párja.
Ha nem, hát nem. Sorry...
0
Most ez komoly? Az egyik végére ráakasztasz egy egységet, a másik végén meg jelez a párja? Neked tényleg nagy problémád van, amíg itt írogattunk már 100 pár vetetéket ki lehetett volna csengetni. Az meg nagyon vicces, hogy mesternek nevezel egy balf...t, aki nem használja a szabványos színkódokat. Szerintem csak kitaláltad ezt a történetet...
0
Bocsi, nem akartalak hergelni...
Eszembe jutott, hogy kipróbálom, nem sikerült, megkérdeztem, hátha másnak van valami ötlete. Nem volt. Elengedtem, kicsipogtatom.
A témát meg inkább lezárom, senkit nem szeretnék bosszantani. Annyit az egész nem ér....
0
Az elsőre ajánlott PTS100/200 érpárkereső pont erre is való.
1
Igaz, de az is két eret használ.
0