Úgy alakult, hogy vásárolnom kell egy keskeny előltöltős mosógépet ill. egy 45 cm-es beépíthető mosogatógépet.
A lehető legolcsóbban szeretnék kijönni, persze ár-érték arányosan. Vagyis elfogadható áron szeretnék elfogadható minőséget.
Milyen márka az amit kerüljek ill. milyen az, amit már szabad megvenni?
Új készülékekben gondolkodom csak.
Köszönöm a tanácsokat!
Pld. inverteres Gorenjét nyúzunk már egy jó pár éve.
Eddig csak csupa jókat tudok róla mondani.
Ja.. és ez "vízzel" és valóban mos, nem mint egyes új gépek.
Üdv.
0
Nekem Tatramat 245-ös gépem van. 40 évet leszolgált, és még mindig vígan mos. Kalickás forgórészű motor, szinterbronz siklócsapágyakon suhanó dob, mechanikus programkapcsoló, tűzzománcozott burkolat... egyetlen baja van csak, ha szétmegy a bal szimmering, akkor az ékszíjtárcsa egyenest a hálózati kapcsolóba veri a vízet, és az ettől károsodik... szóval érdemes elé tenni valami vékony műanyag lapot, ami felfogja majd a zuhanyt. Ezen túlmenően nagyon bevált. Bár a 350-es centri nem egy nagy tűz...
Éppen van is eladó valakinél...
0
Én ha Tatramat-al mosnák , biztos szereznék egy Trabantot is , és azzal járnák .
6
Azért a mosógépek nem változtak annyit, mint az autók. Víz, mosópor, melegítés, forgatás kell hozzá. A többi csak csicsa.
4
Ja , csak gondold . Vasalás könnyítés , kímélő meg a gyapjú program , meg hát Bluetooth-hoz mitt szólsz , haza indulás előtt telón beindítom a mosást , 5 percre , hogy haza értem kivehettem a száraz gyűrődés mentes illatos ruhákat amit csak 35l vízzel lett kimosva, és nem 100l elpazarolva . Na ezt csinálja meg a Tatramat .
1
A vasalást eléggé megkönnyíti a megfelelő vasaló, gyapjú program a régi gépeken is van, csak gyapjú homim nincs már, egyrészt mert szúr, másrészt mert megfizethetetlen. A távirányítás megoldható egy 3000 Ft-os okoskonnektorral a zinterneten át, ezért nem kell új mosógépet venni. A víz mennyiségét illetően meg maximálisan egyet tudok érteni az előttem szólókkal: víz nélkül mosni se könnyű, de öblögetni kifejezetten nehéz. :-D
3
Azért ez a bazinagy energia- meg víztakarékosság valahol az egészségünkre is megy.
A ruhák anyaga legtöbb esetben nyilván nem is engedi a magas hőmérsékleten mosást, de ennek meg is lehetnek/vannak az egészségügyi hatásai.
A kevés víz a mosás alatt még lehet, hogy ok, de a kevés vízzel öblítés sem hiszem, hogy egészséges lenne a sok ruhában maradt mosó- és öblítőszer miatt.
Szárítani meg a leg energiatakarékosabb és egészségesebb a solar rendszerű szárítógép.
Az udvaron kiteregetni a szabad levegőre, napra.
Tudom, ezt lakótelepi, társasházi környezetben általában nem lehet megtenni, de ahol lehetne sem használják ki sokan.
5
Szia, igazad van, idiótának nézik az embereket. Számtalan program a gépen, de sok esetben csak 3-5 van használva. Reklámokkal bolondítják a jó népet, sajnos a 20-40 évesek bedőlnek a reklámoknak .Az idősebbek még emlékeznek talán ( nem dicsérem, de ez volt) ,hogy tiszta vizű patakban, házi készítésű mosószerrel tettek tisztává sok mindent !
0
Ó igen... én is két programot használok, egy 60 fokost az esetek 90%-ában, és néha-néha egy 40 fokost, ha valami nagyon műszálas gönc kerül elő. (De újabban a lenvászon cuccokra vagyok rácuppanva, műszálas holmim alig van... kiskabát, pulóver, talán egy-két színes, festett póló, más nem.)
A számomra ideális gépen nincsenek is különféle programok, csak egy "indulj" gomb, meg mellette két billenőkapcsoló: 40/60 fok valamint előmosás be/ki feliratokkal. Ennyi nekem elég volna az élettől.
2
szia: és a keszkenőt, meg tüllruhát mivel mosod?
Bálint
0
papírkeszkenőt használok, tüllruhám meg nincsen :-p
0
"A kevés víz a mosás alatt még lehet, hogy ok, de a kevés vízzel öblítés sem hiszem, hogy egészséges lenne a sok ruhában maradt mosó- és öblítőszer miatt."
Amennyiben a szuper viz sporolos es hiper jo mosoporokat alkalmazo "mega kvalitasu" "motyo màsà"-bol nem foltosan jönne ki a munkasruha- régen a Bioponnal müködött- akkor OK, de az öblitö viz sporolasanak fontossagat megkell ertened!-ha nem ez lenne a trend; nem tudnal egyre többet vakarodzni, s klf. bör-problemakkal a börgyogyaszatra rohangalni- mi lenne a szegeny vegyiparral/befektetöikkel-gyogyitani lassan nem tudo dokiainkkal!?
Az meg, hogy a "solar drying" lenne a legjobb_nos ezt csakis a magunkfajta "osdi" gondolkodasuak hiszik_vagy nem?, de az biztos--mondotta volna néhai Kolya baratunk...
Aki nem ismeri az igy szaradtak allagat s illatat annak meg ugysem lehet elmagyarazni..
4
Említed Kolya barátunkat....... egyetértek veled.
1
Állag, illat? Én épp az ágyneműmet viszem a nővéremhez száríttatni, mert a szárítóban nem lesz büdös, tele bogárral, megkeményedve stb...
0
Elhiszem neked, de nalunk a faluban ez nem gond-jo a "végtermék", s mégis mikor dél spanyolban ugyanezt tettük-azt ez sem tudja utanozni, igaz közel volt a tenger is...
Különben semmi bajom a szarito hasznalataval-elözö lakasban sokaig muszaj volt elnünk vele, s tapasztalatbol mondom, hogy a napon szaritasnak nincs pàrja!
3
Inkább árnyékba , a napon kifakul a ruha .
0
ja, az ultraviolett sugarak sterilizálnak. :-D
Nyáron én is kiteregetek az udvarra, de eső évszakokban vagy fagypont alatt ez nem működik, akkor bizony szárítógépezni kell.
1
Gyrekkoromban azt mondták az öregek a kitett és megfagyott ruhára, hogy kifagy.
Kellően hosszú idő alatt az a ruha is "megszáradt".
Ami nem sürgős, mi a mai napig kitesszük télen is a ruhaszárítóra a cuccost.
Nagyanyám, anyám (sajnos már egyikük sincs ezen a világon ) még palócos npviseletben jártak, egy csomó szoknyájuk száradt kinn a fagyban keményre fagyva.
Egyszer nagy sipákolást hallottam.
Kirohanva látom, hogy a bátyám fia - 2-3 éve lehetett- egy seprűnyéllel "leporolta" az éjszaka hullott havat a szoknyákról.
Olyan szép hosszúkás csíkok voltak kötörve a szoknyákból, hogy öröm volt nézni.
Persze a szoknyák gazdái ezt másképp gondolták, jól el is fenekelték a kislegényt.
2
faluhelyen lehet, itt büdipesten csak hajnalban fagy egy kicsit, aztán fölolvad, hó sem esik, csak havas eső, esélytelen, hogy megszáradjon. Még bent, a padláson sem. Vagy fűtött szobába kell teregetni (és kerülgetni a szárítót), vagy bevágni a szárítógépbe, és akkor nincs rendetlenség. egy óra múva lehet vasalni, és mehet a szekrénybe.
0
"Gyrekkoromban azt mondták az öregek a kitett és megfagyott ruhára, hogy kifagy."
Ja, a fizika/technika szublimalasnak hivja = priman müxik
0
szia: nálunk is működik
Bálint
0
Ez szép történet.
Ha egyedül élnék és magamnak kellene gép, lehet még el is játszanék a gondolattal.
De egy kiadó lakásba kell vennem. Oda azért talán mégsem. ;-)
0
Vagy ez, vagy 6-7 évenként cepelheted a fogyasztói vacakot a szeméttelepre, és még örülhetsz, ha egyáltalán átveszik.
Add ki mosógép nélkül, mosson teknőben az albérlő, vagy vegyen magának olyat, amilyet akar, vagy járjon a bubblesbe, ő dóga.
0
Azért ez - kiadás - nem egészen így működik.
0
Szia,
Ez a lehetetlen kategória "A lehető legolcsóbban szeretnék kijönni, persze ár-érték arányosan".
Szerintem azt nézd mire mennyi garancia van és ki biztosítja ezt.
Van akinek a pap és van akinek a papné.
0
Hát igen, azt sejtem, hogy nem könnyű.
Azért is kérdezek itt, mert itt gondolom sokaknak vannak tapasztalatai akár pozitív akár negatív irányban.
Főleg az érdekel(ne) jobban, hogy mi az, amitől inkább tartózkodjak és mi az, ami azért megvehető.
Nyilván nem Miele kategóriában gondolkodom.
Szívem szerint megvenném a legolcsóbbat, de nyilván nem szeretném, ha állandóan a javítást kéne szervezgetni.
Persze manapság az sem egyértelmű garancia semmire, ha valami tízezrekkel drágább.
Csak példának okáért. Nagy általánosságban a Gorenje-t mosógépben kerülni kell, vagy emészthető?
Vagy azt hagyjuk meg szép emléknek a kis Polski tetejére kötve, mint "Máriasegíccsmeg" hilferstrasszéról inportálva a kocsiban szoroskodó nagymamával együtt? :-D
0
Szia
nekem Bosch van tudom ajánlani családban többnek is van még nem kelett szerelni.
Üdv András
1
Otthon nekünk is egy Bosch mosógép üzemel. Egy rel. alap gép, de eddig néhány éve hibátlanul teszi a dolgát.
Anno pályázatos gép volt.
De most listáztam a MM kínálatát és Bosch-ban nem dobott ki keskeny gépet.
Lehet, nincs is keskeny mosógép Boschban?
A mosogatógépeket is nézegetem azért közben. :-)
1
Saját tapasztalat:
AEG Lavamat mosógép (7 kg töltet) két gyerek mellett heti 6-8 alkalommal használva 7 évig ment, csapágy csere után még 3 évet ment. Csillagtörés okán lett selejtezve.
Eletrolux mosogatógép kb. 4,5 évig ment, ezután 3 szervízbe is elvitték de egyik sem tudta megjavítani, ezért 2 hónap múlva kaptam egy újat.
Mindkettő kiterjesztett garanciával lett véve (5 év)
Mosógépre nem érte meg kötni az 5 évet, viszont még így hibásan is elvitték 9e Ft-ért. (Jobb márkák még hibásan is érnek valamit)
Mosogatógépre viszont megérte megfizetni a kiterjesztett garancia felárát, tekintve hogy új gépet adnak ha nem javítható (nem gyors a csere, és kell némi leveles, telefonos ráhatás is).
2 éve van ALDI-s szárítógép is, eddig nincs vele gond.
(nem kötelező de ajánlott beszerezni egy szárítógépet, vagy a lakásban lévő szárítással keletkező magas páratartalom miatt lehet küzdeni a penésszel)
1
Samsung elöltöltős keskeny gépünk van 2 éve, egyelőre jó. Sajnos az újabb gépek nagyon hosszú ideig mosnak, és nem ismerik a fél töltetet. Állítólag lemérik a száraz ruha súlyát, és ahhoz állítják az időt. A rengeteg program közül is csak max. 3-at használunk.
0
A Bosch mosógépünk - úgy tapasztalom - az időt nem rövidíti kevés ruha esetén, csak a víz mennyiségét adagolja a töltetnek megfelelően. (Már amennyiben jók a megfigyeléseim.)
Bezzeg az AEG mosogatógép Auto módban keményen variál a mosogatási idővel. 2:50-ről indulva edény mennyiség és koszosság alapján (itt nyilván a víz koszossága alapján) lemegy akár 1:30-ra is.
0
Sziasztok!
Ezt én se tudnám eldönteni, ma mit vennék, ha muszáj lenne. Egyszerűen nevetségesek a gépek, tegnap hulladékudvarba vittem szemetet és pont akkor hoztak egy mikrosütőt. Amit persze nem tudtam kihozni, nem lehetett. Egy éves volt, mintha sose használták volna. Hihetetlen, hogy mindent kidobálnak az emberek, vagy ennyire szarok tényleg. ..
0
Teljesen igazad van: én is elámulok rajta......Az emberek fejéből kiölték a "józan paraszt ész"-t ........." a bekapcs gombra nem működik" ===> akkor rossz, ki kell dobni !!!
volt már "kidobott" szintén mikro sütő amiben a 10A-es olvadó ment el.
A rokonokat, ismerősöket azért már "megtanítottam"...=====> ...először elhozni hozzám: MÉRÉS, ellenőrzés, esetleg javítás.
ha mégis új mellett dönt, akkor is alkatrésznek még jó !!!
megjegyzés2: Az AEG valóban figyeli a mosogatóvíz "koszosságát" és az alapján dönt !!! (nálunk ilyen megy már 14éve (voltak vele hibák, amiket azért könnyen lehetett javítani!!! )
üdv attila.p
0
Ja , te nem Budapesten élsz . engem hívnak 60 km-roll mosógépet javítani . Mondom hívjanak közelebbről ( az is relatív , mert én előbb oda érek , mind ott a város egyik feléről a másikra ) Akkor vesznek másikat , nincs szerelő , ha meg találnak , akkora árajánlatod ad ami nem gazdaságos , és egy szép kiszállási díjjal távozik . Megértem én azokat is aki hobbi- amatőrök azt mindent javítgatnak , de vannak határok is mitt érdemes mitt nem . Én már telefonon próbálóm kiszűrni , mit érdemes , hogy ne legyen felesleges költsége az ügyfélnek . Hűtő nem hűt , zúg ? nem , forró a kompresszor ? igen , 10-vagy több éves ? igen . Dobják ki , 50-60 a komp. csere . Mosógép csapágyas a dob , a motor hangos (csapágy ) rossz a lengéscsillapító , rozsdás , dobja ki .
1