You are here

Mit jelent az, hogy egy digitális tárolós szkópnál a memóriamélység / csatorna: 20 kpts?

15 posts / 0 new
Last post
Szurkee001
Szurkee001 picture

Ezt az adatot egy 258.990 Ft-os Tektronix TBS 1052C Digitális oszcilloszkóp adatlapján láttam. Az érdekes az, hogy ugyan ez a webáruház egy másik termékénél, nevezetesen GW Instek GDS-1102B Digitális oszcilloszkópnál, ami 214.990 Ft, ott a memóriamélység 10 Mpts. Ez a 3 nagyságrendbeli különbség valahogy furcsa számomra. Csak beetetés lenne, mert elsőre úgy tűnik, hogy az olcsóbb jobb?! Nincs még gyakorlati tapasztalatom ebben a kérdésben, tudná valaki érzékeltetni, hogy ez a különbség mit jelent a gyakorlatban?

Comments
Sakos2
Sakos2 picture

Szia,

Ezek valós adatok. Teljesen más kategória a kettő. A 20k minta nagyon behatárolja szkóp felhasználhatóságát ha nem periodikus vagy nehezen triggerelhető jeleket akarsz vizsgálni.
A hasonló funckiókat nyújtó Tektronix szkóp szerintem egy nagyságrenddel drágább.

0

Szurkee001
Szurkee001 picture

Szia!
A dilemmám az ár / érték arány, vagyis csak azért drágább, a látszólag kevesebbet tudó Tektronix, mert ez a márkája, vagy a másik akar becsapni!?

0

TonyStark
TonyStark picture
***

Nem akar senki sem becsapni.
Egy műszer,- jelen esetben oszcilloszkóp-értékét nem a hozzá felhasznált alkatrészek ára határozza meg.

Lásd Hilti/Parkside hasonlatod.smiley
Nézz bele egy Owon, vagy egyéb kínai szkópba, meg egy Tektronix-ba, vagy tekergesd a kezelőszerveket rajtuk pár napig,aztán egyből látod, miről van szó.
Persze azt veszel, amire telik, nem vagyok a helyedben.
Próbáld meg a helyükön kezelni a dolgokat. 

1

Szurkee001
Szurkee001 picture

Köszönöm neked is a segítséget!
Lehet, túlaggódom a dolgot, de nem szeretnék ismét tanulópénzt fizetni. Vettem annak idején újonnan egy Matrix nevű MFG2110-es függvénygenerátort. Nem sűrűn használtam, mondjuk évente 3-4 szer, viszont akkor tényleg kellett. Szekrényben tartom, hogy ne érje se por, se napfény se túlzott hőhatás. Mégis azt vettem észre pár év után, hogy a működtető gombok, kapcsolók ragacsossá váltak. Mindig tiszta kézzel nyúlok hozzá (Másnak nem adtam soha kölcsön!). Tiszta vizes pamutrongyal áttöröltem és úgy raktam le. Vagy fél év múlva, amikor ismét elővettem, megint ragadtak a gombok. Egy-két funkció már nem is működik rajta. Álló helyben elromlott.
Soha többet ilyen márkát! Az eladó még említette is, hogy van egy kicsivel drágább is, de én mondtam neki, hogy ez is jó lesz. Utólag, persze késő bánat. Ezt a szitut  szeretném most elkerülni.

0

mindigehes
mindigehes picture
**

Szia!

Mivel képet nem mutattál, de egy tippem van. Egy időben volt egy "tapintásjavító bevonat" nevű trutyi. Ezzel kentek fűt fát. Selymes tapintása lett tőle mindennek. Autóban a gombok, logitech is szerette használni, telefonokat is bevontak vele. 

Idővel ebbőlneg, ragacs lesz, mindent megfog, mint a hideg takony. Ezt le lehet mosni. Lejön denszesz segítségével, dörzsölve, de a kontaktnak a label off nevű cumója is lehozza szépen. 

0

robis01
robis01 picture

Microsoft rádiós egérrel jártam hasonlóan. Mint kiderült ez egyfajta környezetvédelmi tervezett elavulás. A műanyagba gyártás folyamán kevernek olyan adalékanyagot ami miatt idővel elkezd szétmállani, kisebb darabokra hullani. Az hogy ezen adalék miatt újra nem hasznosítható már csak mellékes részletkérdés, mint ahogy az is hogy mennyivel jobb sok kicsi műanyag, mint egy nagyobb műanyag a szeméttelepen a földbe elásva.

Ha csak a gombok készültek ilyen anyagból akkor érdemes lenne nyomtatni helyettük újakat. Biztos babra munka lesz mindet cserélni, de megérheti.

0

Kari
Kari picture
*****

Hello!
Ez a "ragacsossag" sajnos man regebbii dolog; öreg HP, és HTSz müanyag bevonatu alu lemez dobozai is kegyetlen ragàssà szoktak vàlni, s eddig nem jöttem rà, hogy mikent lehetne "lemosni" ezt a réteget!? (van, hogy csökkent a ragacsossag, de azért böven maradt)

0

robis01
robis01 picture

Hello!

Nem lehet, vagyis tartósan nem lehet. A műanyagba bele van keverve a bomlasztó adalék, ami a levegővel, UV fénnyel érintkezve ismét ki fog alakulni. Talán ha tisztítás után elzárod a levegőtől (pl. kötőhíd +lakk réteg) akkor tartósítani lehet a felületet.
Vagy el kell fogadni hogy a fogyasztói társadalom eme remek találmánya ismét győzött az egyéni érdek felett.

0

Kari
Kari picture
*****

Szia!
Ezt sejteném én is, de egy korszak azonos anyagunak tünö müszereiben ez nem tapasztalhato egyforman-raadasul pl. a Philipsnél nem talalkoztam vele!

0

robis01
robis01 picture

Mert nem volt törvényileg előírva az adalék használata (de tiltva sincs). Műanyag alkatrészek nem egy helyen készülnek.  Volt gyár ami használta, volt ami nem. De nem csak régi eszközökre jellemző ez a csodás találmány használata. 6 éves AL-KO fűkaszám fogantyúja is ilyen remek anyagból készült, körbe kellett tekernem gézzel hogy használni tudjam.

0

TonyStark
TonyStark picture
***

Szia!

Ne keverd a memóriamélységet a "memory record lenght" speckóval....
Ezt olvasd át, érthetően le van írva:

https://www.globalfocus.hu/wp-content/uploads/2019/09/Mire-figyelju%CC%8...

Szerintem Te is megtaláltad volna a választ a kérdésedre, segítség nélkül is...

 Tóni

3

kovacsna
kovacsna picture
*

SZia!

Itt leírják eléggé érthetően:

https://www.testandmeasurementtips.com/memory-depth-and-sampling-rate-in...

A nagyobb mem. mélység nem feltértlenül jelenti, hogy jobb is.

KN

1

Szurkee001
Szurkee001 picture

Szia!
Köszönöm a segítséget, mindig tanulhatunk újat!
Szurkee001

0

kovacsna
kovacsna picture
*

Szia!

Nincs mit.

Amit Tony belinkelt az is pont arról szól (sőt jóval több dolog is benne van), mint ez az angol nyelvű link.

Olvasgasd át, mielőtt sok 100e FT-ot elköltesz. Ha okosan választasz, akkor nagyon sokáig kiszolgál majd a szkóp.
Én azt vallom, csak egyel vegyen jobbat az ember, mint amire szüksége van, akkor nem éri meglepetés.

KN

2

Sponsored links