Sziasztok . Mikor építkeztem 25 éve vettem egy Tesco gazdaságos 135A alu tekercses trafót amibe utólag be kellet tenni egy ventilátort , mert 2 elektróda után tiltott , egyébkén semmi baja , ütött kopott , vagy 100kg elektródát elfogyasztott , de most le szeretném cserélni valamilyen hasonló teljesítményű olcsó inverteresre . Már csak alkalmi használatra kell.
Kérdés mennyire használhatók és megbízhatók az egyszerű és olcsó gépek . Kell e ragaszkodni márkához .
Az árú keresőn már 30e környékén található , Hetra , Iweld . Mennyire kockázatos a még olcsóbb no-name kínai meg bárkacs márkákba beruházni , vagy mindegy , mind Kínai.
Általában 2-2.5 mm elektródát használok , és a 120A elég , de ha nagyobb teljesítményűt használok ugyanúgy tehát 50-60% , akkor nagyobb lesz a megbízhatósága ?
2024, August 31 - 08:47
#1
*
Heuréka Cseh és Szlovák osszehasonlito oldalak szerint a legmenobbek:
https://svarecky.heureka.cz/?o=6
https://zvaracky.heureka.sk/f:15156:163193/?o=6
Udv.: Laci
0
Köszönöm a hozzászólásokat , meg a tapasztalat megosztást . Annyira nem volt égető a a dolog , csak jött az ötlet, hogy le kellene cserélni a trafót egy könnyebb készülékre . Végül lett egy 20e ár kategóriájú KRAFT&DELE 1865 . egy pár elektróda erejéig kipróbáltam . Elsőre könnyebb vele hegesztetni , mind az elődjével , az ampert is talán jó mutatja , habár eddig sem tudtam menyi , mindig érzés alapján állítottam , esetleg finomítottam .
0
Szia!
Használd egészséggel!
Szerintem, hogy a kijelző mit mutat, egyáltalán nem lényeg.
Minden típusú hegesztésnél más más Amper kell. sima lapos, más a külső-belső, függőleges /függőlegest nem felülről lefele hegesztünk :-)/ fej feletti...
Az egyik ami , a rövid hegesztő vezetékek. Ezért kell hordozni :-) . Kb 10 méteres vezetéknél már elvérzik mindegyik. Tudom... AAAAz nem úúgy van ! :-) De úgy van :-)
A másik fontosabb tényenyő a gyújtó fesz. Általában a 42V körüli az, ami biztosabban húz ívet rozsdás anyagon, és ugye az elektróda típusától is függ,
Ezekben már van mindenféle csicsamicsa, ami szabályozza ezt meg azt. Jó dolog, otthonra, vagy zártszelvényre pld. De már bizonyos helyeken elvérezne.
Természetesen teljesen megfelel otthoni "pötyögtetésre" .:-) Nekem sosem fordult meg a fejemben, hogy a kb 600Kg-os trafot anno a hátamon vigyem :-)
0
Szia!
Három dolog van ami fontos. Az ára, megbízhatóság, és javíthatóság.
Saját véleményem tapasztalatom osztom meg.
Nekem 3 db invereteres hegesztőm van.
Telvin force 145: Márkásabb, drágább, megbízhatóbb, alig van súlya, aránylag könnyen lehet javítani, az IGBT-et könyü cserélni van hozzá alkatrész. IGBT, gate trafó, diódák stb...
Kisebb hegesztésekhez 2,5 pálca kiválló, a nagyobbakhoz nem ezt használom mert vigyázok rá, lehet azzal is elboldogulna, de nem kockáztatok mert egyszer megjártam vele.
Güde 160GC a készenléti tápja hagyományos hálózati trafós, kevésbé hibásodik meg, viszont az IGBT (fet) modulja házilag nem igazán javítható, inkább komplett csere szükséges ami nem olcsó.
Jól birja a terhelést, a letapadás védelme nagyon jó, nagyon sokat használtam a 3,5 pácát is bírja, vágni lehet vele.
Güde 160Gis ennek viszont a készenléti tápja kapcsoló üzemü, szerintem ez a gyenge pontja, javítása IC cseréje nem egyszerü és már kellett benne cserélnem. Csak tartalék nem igazán használtam azóta, nem tudok véleményt mondani róla.
A Güde márkáról megoszlanak a vélemények szerintem, az árához képest elég jó, de nem akarok erről vitázni.
0
Szia!
Atugrasz ide mihozzank és veszel egy régi Iskra Varstrojt, ara kb amennyit a Méhtelep ad rézért..(50-100euro)
1
Szia!
Amelyikre az van írva, hogy 250 meg 300 A azt ne vedd meg mert kínai vacak, hiába van rajta ciril betűs felirat.
Egy fázisról 160-170 A a maximum amit ki lehet venni ezekkel.
Azt csinálják, hogy a beépített amper kijelzőt úgy állítják be, hogy a dupláját mutassa a valós értéknek.
Aki kicsit is ért a hegesztéshez, az tudja, hogy egy 2,5-es elektródával kb. 80-90 Amperrel hegeszt az ember, na ezeken a ketyeréken a kijelző ilyenkor 150-180 Ampert mutat.
Még a GYS-ről is lebeszélnélek mert azok olyanok mint én vagyok - javíthatatlan.
Nekem van egy Lorch és egy Metabo inverterem itthon, mindkettőt hibásan vettem és megjavítottam - egyébként mindkettő Made in Germany.
Hifista.
0
Üdv.Nekem meg egy 90 A-os GYS-em van és bár folyamatos hegesztésre nem használom, de egyszer kellett rajta 10 év alatt diódákat cserélni. 2-es pálcát
nagyon viszi, de a 2,5-el is elboldogul.Egy bajom van vele, hogy nincs hozzá kapcs. rajzom. A fiamék több kinait is használnak folyamatos üzemben avival, 250 amperekkel, és bírják.
0
Szia!
A GYS-t azért nem ajánlottam, mert a legtöbb típusuk Power modulos, amit csak egyben lehet cserélni és minden nagyáramú félvezető abba van integrálva - az ára meg horror.
A folyamatos 250 Amperes hegesztéshez pedig vagy 50-es kábel kell, vagy vékonyabból vízhűtéses.
Ráadásul, egy fázisról a kismegszakító sem lehet 16 A -es, de akkor már a dugvilla és a fali csatlakozó sem.
Hifista.
0
Hi.
Ez a méretétől is függ. Egy cipős doboz méretűtől nem várható el, hogy 300 ampert tudjon, de a nagyobb méretűek, akár tudhatják is, de azok már lényegesen drágábbak is és csak akkor éri meg beruházni rá, ha napi használatban van.
0
Szia!
Azt azért ne felejtsük el, hogy a 300 Ampert tudók 3 fázisúak és nem 1 fázis 16 Amperről üzemelnek.
Hifista.
1
Szia
Az általam linkelt gépnél 80-90A kijelzett értéknél szépen hegeszt egy otthoni hegesztésnél nem is kell nagyobb áram kipróbáltam vastagabb elektródával azzal is gond nélkül működik
Az áramszabályzó potméteren jelzett érték nincs szinkronban a kijelzőn látható értékkel
ebben a gépben ráadásul van egy Arc-Force funkció is ami állítható
Arc-Force: A korszerű hegesztő inverterek automatikusan állítják az áramerősséget, az ív hosszának függvényében. Amikor az elektróda tapad, az áramerősséget megnöveli,de ha az ív hosszabb lesz az áramerősséget lecsökkenti, így az elektródát közelíthetjük a munkadarabhoz anélkül, hogy kialudna az ív. Stabilabb ívet fog eredményezni, ha az arc force funkciót használjuk.
0
Akkor az enyém egész jól mutat mert 2-es pálcánál 80-90A.
Ez még belefér a mutatós tűrésbe.Nem vagyok hegesztő guru így nagyobb áramokkal dolgozom.
Nem is nagyon érdekelt,hogy mit mutat,az a lényeg,hogy szépen és tartósan lehet vele dolgozni.Tőlem mutathatna 10 vagy 500A-t.Számomra ez nem lényeg.
0
Én a kis Einhellel 2-es pálcával 40A, 2,5-össel 55A környékén hegesztettem. Persze előtte egy igazi szaki megmutatta, hogy is kell hegeszteni. Az automata maszk nagy előnye, hogy az egyik kézzel hegesztőskesztyűben tudod fogni a pálcát a végétől 10-13 centire, így nem remeg, stabil, és pontosan lehet tartani az ívtávolságot. Előtte nekem is trafós volt, na azzal egyszer sikerült normális varratot készíteni, pont, amikor mindegy lett volna.
1
Az ilyen igazi szakik hegeszenek 30A vasuti sint.
Lassan itt az ideje a bios frissitésnek.
0
Szia!
A sínt azt Termit- tel hegesztik.
77' Szeptemberében kezdtem a 204. Heggesztő skolát.
Nálam a hegesztő az légmagos transzformátor, és alkalmas legyen az 5-ös EB elektródát fej felett :-)
Na meg a Dinamó, a maga 50méter hosszú 20-as kábellel, rajta a elektódafogó, és ez esőben szabadban :-) Megrázó érzés.. :-)
Az, hogy kézzel fogni kell az elektódát, hogy ne remegjen, az egy vicc. A MÁV -nál voltam, a tehervagonok alvázát, és magát a kocsi vázat csináltam..is pld.
Nekem van saját gyártású 3 fázisú trafó. Nem ilyed meg saját magától :-)
És igen van 150-es Einhell légmagos kis trafóm ami eljátszik a 2.5 -ös elektródával .
Most szereztem be egy: Intensive MIG-MAG 130d kis gépet, a szalagfűrész és pld karosszéria hegesztéshez, ne kelljen a lángot húzogatni :-)
1
Szia!
Van, akinek biztos a keze, de egy kezdő a hosszú pálcával igencsak tud kalimpálni. Nekem nagy segítség volt, és ez a varraton Is látszott.
0
Szia!
Igen értem én mit mondasz :-)
Azért megnézném ahogy csak a 3.25-össel el kezdesz hegeszteni, és fogod közben az elektródát, még a bőr hegesztö védö kesztyűben sem! Nem hefft-röl beszélek :-)
Ha vigasztal, azért az én kezem is néha már remeg. De nem is csinálom napi szinten.
Egy tipp. Mikor hegesztesz, csak félig használd el az elektródát, majd pár darab ilyen megvan, akkor mikor csak oda "pöttyinteni" :-) kell valamit, akkor a rövideket használd..
0
Szia.
Nem jobb kasznit lánggal forrasztani? Én pont most szeretnék ez miatt lángot venni.
Tibi
0
Lemezt avival kell hegeszteni. Azzal akár 40 A alatt is birsz. A fiamnál egy srác a 0.8-as rozsdamentest 200 A-ral varja. Nem kamu, nekem még 100-al sem sikerült. Ő egy műszakban 160 bográcsfeneket vart fel, én meg 60-at. Ez a gyakorlat.
0
Szia!
Forrasztani, hegeszteni nem ugyan az.
Igen, Eddig Láng hegesztéssel csináltam én is, és van amit ugyanúgy.
De pld egy porbelessel vagy Tig el. egyszerűbb.
A láng tulajdonsága, hogy sokkal hajlamosabb a vetemedésre az anyag, a meleg hatására.
És azért ha megnézzük bizony egy lánghegesztö apparát Dissou, Oxigén palack csere sem olcsó már.
U.I.
És ugye azt tudjuk, hogy a Dissou palack, és az Oxigén mennyire veszélyes üzem!!!! Oxigén pld olajra, zsírra robban! a dissou 1,5 bar felett úgyszintén! stb stb.......
1
Szia. Ebben igazad van, hogy veszélyesebb. Viszont aki ért hozzá, az sokkal szebb eredményt tud mutatni a lánggal, mint a CO-val.
Tibi
0
Szia!
A "CO" az egy megint más :-)
Igen a Láng ha ért valaki hozzá. Az, hogy valaki már gyújtott meg egy égőt, az messze nem jelenti, hogy ért hozzá!
Kismillió dolog van amit tudni kell róla, mit miért mikor. Ha "visszaég" mit kell tenni.. stb...
Aki látott már lángoló Disszou palackot, pedig csak az égőt akarta begyújtani... :-( Vagy felrobbanni oxigén palackot.....
A 8-as égő mikor tőben cseppenik a kezedben...
Vagy csak egyszerűen küszöbcserénél azt látod ég az autó alján az alvázvédő. És érdekes tulajdonság, hogy mivel rajtad a szemüveg, már csak a tényt veszed észre.
1
Szia!
Egyrészt vasúti sínt nem szoktak ilyen vékony elektródával hegeszteni, másrészt ha utána olvasnál, akkor beláthatnád, hogy nem írt valótlanságot.
Vékony falú zártszelvényekhez, 1-2 mm vastag lemezekhez bőven elég az általa írt áramerősség rutilos elektródákhoz, főleg, ha nem sarokvarratot készít.
Nem igazán szoktam nézegetni az elektródák dobozait, de a kedvedért, most elővettem néhányat.
ESAB OK 46.16-os 2,5 mm átmérőjű elektróda ajánlott áramerősség: 50-80 A, kb. ennek megfelelő az OK 61.81, és az ER23 is.
OK 43.33, szintén 2,5 mm átmérőjű elektróda, 60-100 A, ugyanennyi az ER21, illetve a török E6013 is.
De hogy legyen egy különlegesebb is, az egyik kedvenc elektródám az UTP 65S, szintén 50-80 A az ajánlott áramerősség a 2,5 mm-es elektródához.
1
OK, szólj, ha végeztél, nehogy miattam téglásodj :)
1
Szia!
Nagyon rég nagyon olcsón vettem RoyalKraft 250 MMA -t.
2-25.Pálcát sokáig bírja a 3.5 -sel már küszködött.
Azzal kezdtem szétszedtem és az egészet vastagon befújtam Plastik 70-el.(le is fotóztam a paneleket).
Az egyik legnagyobb gyilkosuk a fémpor.(ezt tapasztaltam)
0
Szia
Nekem van egy ilyen https://www.emag.hu/kraftdekker-inverteres-hegeszto-mma-250a-hec-00102/p...
eladnám csak kipróbálva volt nem használom 10A-os automatával tud hegeszteni vettem egy ugyan ilyet nagyobbat mma-300A ezért nem kell 19E ft Pest-megye
0
Szia!
"Az egyik legnagyobb gyilkosuk a fémpor."
Ezt én is megerősíthetem. Ahol hegesztenek, ott rendszerint van sarokcsiszoló (Flex) is. Sokat árt az igen apró fémpor
az elektronikának! Vigyázni kell, hogy amennyire csak lehet, ne érje ilyen szennyeződés, különben "lesznek kóbor áramok bőségesen és ott is kijön belőle a füst, ahol nem igazán kellene, szinte márkától függetlenül!!!" :-)
Többet láttam már zárlatos vezérlővel, amiket a lerakódott nagyon finom fémpor nyírt ki!
1
IWELD GORILLA POCKETPOWER 170 (160A-es Heg. inv.) Koff.nélk.
Hosszú évek óta használom, kapukat keritéseket hegesztek zártszelvényböl...stb
kicsi könnyü, akár a nyakadba is akaszthatod....
0
Szia!
Én egy kis inverteres Einhellt vettem használtan. A nagyon nevenics kínaiakat próbáld kerülni. Néha a Lidl-ben is szokott lenni Parkside jó áron. Egy automata pajzsot viszont vegyél mellé mindenképp.
0