Azért ennél több előnye is van, pl az összes egészségügyi leletedet, gyerekek leleteit stb is azonnal látod, nem kell értük mindig visszaslattyogni az orvosokhoz...
Na igen, az EESZT felülete. Ez egy hely az időpontfoglalással. De egy fénykép a jogsiról és a személyiről, és ha otthonmarad a tárcád, a rendőrnél ki tudod dumálni magad. Már ha találkozol rendőrrel...
"Ami nem tetszik benne az egyedül az, hogy a G00gle App Store-nak futnia kell az elinduláshoz.
Ha leállítom, letiltom, nem indul el a DÁP. Ezt még kivehetnék belőle, mert ez a kellemetlen
alkalmazás sok megabyte felesleges adatforgalmat generál ami a mobil keretet fogyasztja"
Nem kell futnia az App Store-nak, amire szüksége van, az a Google Play Protect. Ez is csak az app (ez esetben a DÁP) valódiságát, vírusmentességét ellenőrzi. Engedélyezni kell a háttérbeli használatot, vagyis nem kell beállítani annak korlátozását. Minimális adatforgalommal jár az app megnyitásakor, de a DÁP más *.dap.gov.hu szerverekhez is generál adatforgalmat amúgy is.
Szia!
Nekem nincs külön ilyen alkalmazás, hogy G00gle Play Protect. (Android 14)
Valószínű a G00gle Play Áruház része, ami nagyon fogyasztja a mobil adatkeretet,
ezért csak akkor engedélyezem, ha a DÁP-ot használni szeretném.
Egyébként le van tiltva.
Üdv
Tamás
Szia!
Nekem az van. Ezért kell figyelnem az adatmennyiségre...
Ü+ -al nem próbálkoztam, csak DÁP-al, mert kell majd az e-aláírás (ha beindul).
Arra az Ü+ nem lesz alkalmas.
Üdv
Tamás
De még mindig ott tartunk, hogy akinek nincs új (10-es feletti droiddal rendelkező) telója, vagy az épp Huawei, Meizu, stb., amelyekből egyes modellekből nem érhető el a play áruház, services, stb., ők ki vannak közösítve???
Pont mint: "aki nincs velünk, az ellenünk van".
Azért egy autó adásvételire kíváncsi leszek digitális aláírással, amikor 1 készüléken a 4 személy készíti el a szerződést (eladó-vevő-2 tanú). Vagy hogy írja alá más ember készülékén, hogy pl. ő a tanú??? Majd fotózgatnak mindenféle qr-kódot? Mert azt lehet fényképezővel is és az aláírása megmarad, amit rá lehet fotózni egy teljesen más iratra.
Szóval ez az okirat hitelesítés is ezer sebből vérzik. Plusz mi van, ha cégként magánszemélytől vásárol? A cégnek fizetős lenne ez a szolgáltatás, ezért marad papír alapon, hiába szeretné az eladó digitálisan.
Szia!
E-aláírással készített okirathoz nem szükséges tanú, épp ez a lényeg.
Az így készült okirat csak elektronikus formában hiteles.
Ha valaki egy dokumentumra ráteszi az e-aláírását, arra más is ráteheti a sajátját.
Nem kötelező használni.
Hasonlóan működik (nem pont ugyanúgy), ahogy eddig az AVDH amit már többször alkalmaztam hivatalos helyekre,
csak az sajnos január 1-től megszűnik, erről egy másik témát nyitottam: https://elektrotanya.com/content/januar-1-el-megszunik-az-avdh-mit-haszn...
Üdv
Tamás
Az említett google és MS már más tészta, azok a cégek eleve üzletelnek minden felhasználói adattal.
Ugye azt még te sem gondolod komolyan, h két ekkora cég szándékosan olyan botrányba keveredne, hogy kiderül, szándékosan adták el az említett adatokat.
Szerinted mennyi idő alatt nulláznák le a részvények értékét?
Tessék már a para szemüveget néha levenni!
Egyébként az MS authenticator köszöni de offline is jól elvan, működik rendesen.
A google-t tudom, hogy amint egy droidos mobilt elindítasz elsőként, anélkül nem lehet továbbmenni, hogy bele ne egyezz nagyon sok személyes adat megosztásába (tartózkodási hely, stb.) és mindent szinkronizálni akar és felügyelni a készüléket, sőt a saját programjainak a frissítéseit le se lehet tiltani root nélkül, tehát számomra egy erőszakos cég.
És az, hogy megy net nélkül sokminden, még nem jelenti azt, hogy ha netet kap, nem továbbít adatokat. (analytics, crashlytics, stb. már annyi van, fél nap letiltani a reklámblokkolóban ezeket a kéréseket)
Nem azt mondom, hogy a jelszavadra pályáznak, de ha az ő jelszókezelőjét használod, kb. annyira van biztonságban a jelszavad, mint egy bankban. Nem jellemző manapság a bankrablás, de egyáltalán nincs kizárva... a lehetőség mindig is ott van és volt. Elég csak egy olyan ember, akit ki akarnak rúgni és épp tudja, hol vannak a kényes adatok.
Szóval lehet paranoia, de hát más is arra panaszkodott, hogy nincs biztonságban az elvileg "titkos" kódja.
Ujjlenyomathoz nem kötődhet szerintem. Ha a telefonom feloldó kódja ( ujjlenyomat) kinyerhető lenne valami szabályos módon a telefonomból, és átvihető lenne egy másikra, azt súlyos csapásnak érezném a biztonságra nézve. Attól kezdve nem csak az igazolványom fénymásolata, hanem az ujjlenyomatom is keringhetne a neten. Esetleg a telefonba olyan ujjlenyomat keveredne a tudtomon kívül, amihez semmi közöm.
Üdv.
Hova megy az újjlenyomat? Hol tárolódik? Hogyan kezeli a telefon?
Elvileg, ha bemegy a prociba, azt ott le lehet "fülelni", mert valami poiginak azonosítani kell.Szóval, én már nem bízom anyámban se. (már meghalt szegény)
Úgy látom Te vagy itt a legjobban tájékozott. Kérdeznék valamit: Szerinted a ha a gondos órán keresztül bármikor tud kommunikálni a központ velem, akkor van-e lehetősége, hogy az otthon, a polcon tartott készülékkel bármikor lehallgasson engem, mert a telefonon keresztül is van erre lehetőség, sőt még a kamerát is be lehet kapcsolni.
Komolytalan az összehasonlítás. Azért mert van egy vezeték nèlküli csengőd, még nem fogják a mikródat távolból bekapcsolni.
P.s Mi a csudának írsz szinesen?
Bocsi, azért írok színesen, mert ami nem tartozik szorosan a tárgyhoz azt úgy emlékszem más színűre kell állítani. A szürke szokott lenni, de az olyan halvány, hogy nem nagyon olvasható. Ha rosszul tudom akkor elnézést, nem fog előfordulni.
Nem pontosan értem. Az összehasonlítás komolytalan, vagy a tény, amit kérdeztem.
Én mindíg a Murphi-ból indulok ki, mert ami előfordulhat, az előbb utóbb elő is fordul. Ami meg elromolhat az el is fog romolni.
Ahogy létezik már Windows XP android rendszeren, mivel van emulátor, létezik PC-n COM-port emulátor, vagy telefonszoftverező/szervizelő programok esetében a szükséges fizikai "box" is emulálható, "virtual cable" PC-n pl. a hangkártya fizikai bekötéseit tudja szoftveresen módosítani, stb. így az a bizonyos ujjlenyomat tároló sem kivétel az alól, hogy valaki írjon egy programot/vírust, ami a droid számára eltéríti a lekérdezés útját a chip-től a program felé (vagy épp pár lekérdezést elment magába a szükséges idő-változó módosításával, majd később ő ad választ) és onnantól szabad a vásár.
Nem vagyok programozó, de sok programot használok, amik ezt vagy azt kijátszanak, hogy valami működhessen.
Ha valaki lát ebben fantáziát és épp jól tud programozni, netán hacker, annak ez a "megkerülés" megírása szerintem nem tart tovább 1 hétnél, aztán már csak egy vírusba kell helyezni (ami nem feltétlenül ártalmas pont úgy, ahogy a régebbi almás készülékeken lehet a "root" jogokat megszerezni (az újakat nem ismerem)).
Tökéletesen biztos megoldás soha nem létezett és nem is fog, mert minek egy bankba betörni, ha kiskapukkal onlájn is ki lehet rámolni... és ezt is teszik sokan, mert értenek hozzá (netes csalások, megtévesztő levelek, stb.). Plusz sok embert látok, aki mindenféle felugró reklámra rákattint, így a vírusok rendszerbe kerülése már ezzel meg is oldott. A számítástechnikában minden megoldható, átverhető, másolható, csak nem feltétlenül egyszerűen.
Emlékezni is érdemes: másolásvédett videókazetták... csak egy öreg lejátszó kellett egyetlen darab képméretet elpiszkáló poti állításával és máris lemaradtak a másolást zavaró fekete-fehér részek, de később erre elektronikát is építettek. Aztán ott van a CD/DVD. Sokon van védelem, ám egy kis program kell a PC-n és mind másolhatóvá válik.
Hatalmas iparágak dolgoztak e védelmeken, napjainkban is használják, miközben 5 percnyi netes keresés után az említett védelmek mégis feltörhetők.
Most a mobilos védelmek elvileg extra biztonságosak, de gyakorlatilag a videós korszakban 2 év után már tudtunk másolni, az AM-Mikron 1 év után már tudtuk fogni a kódolt csatornákat, stb. így itt is csak idő kérdése és az emberek megoldják. Ahogy a banki programok sem futnak "elvileg" rootolt készüléken, hát a Revolut és a Gránit mégis fut nálam jelenleg is, tehát a programba épített védelmük nem akadály annak, aki kicsit tovább keresi a neten a megoldást. A dáp nem különösebben érdekel, így oda nem kerestem/keresek hasonló megoldást heteken keresztül, de biztosan létezik... a dark weben, ahol épp árulják az ország hadi titkait is, mert ennyire feltörhetetlen és biztonságos az állami adatbázis, amiről épp beszélünk.
Tudod, ez olyan dolog, mint kettőre zárni az ajtót. Természetesen lehet találni a neten videókat arról, hogyan kell a cilinderzárat egy perc alatt kinyitni... de ha kettőre fordítod, akkor az már kétszer egy perc. Ha van egy tollas hevederzárad is az ajtón, akkor már elő kell vennie egy másfajta tolvajkulcsot, és azzal is babrálni pár percet. Ha odabent van még egy páncélszekrényed is az értéktárgyaknak, akkor azzal is elbabrálhat percekig. Ha mindezek az idők összeadva már elérik a riasztós járőr helyszínre érkezési idejét, akkor vagy félbe hagyja a zárnyitogatást és elpucol, vagy tetten érik, és megy a sittre.
Ha viszont "baszd meg medve a fűnyíródat" alapon csak egy retesszel zárod az ajtót, épp csak hogy a huzat ne csapkodja, akkor szépen besétál, bezsákol minden értéket, és mire a járőr kiér, már gumibottal ütheti a nyomát.
Ha kettőre van zárva, akkor kijjebb van a zárnyelv, de kb ennyi... Ha a zárban levő lamellákkal játszik, akkor is csak egyszer kell elcsípni a jó kombinációt és elforgatható a hengerzár, innen már mindegy, hogy egyet, vagy kettőt teker rajta, legyen +2s...ha hengerzártörés, akkor megint mindegy, hogy egyre, vagy kettőre zártad.
Pár napja éppen egy rendőr hívott minket éjjel, hogy bent vannak a lakásban (másik városban), és kéne valaki, mert baj van. Tehát a rendőr tört hengerzárat, törte fel a lakást, hogy bejusson intézkedni...nem is tudtam, hogy van nekik ilyen...kicsit azért fura volt erről diskurálni telefonon frissen ébredve, és valahogyan megbizonyosodni, hogy valóban rendőr, és mi is történt... Később még annak is hálásak lehettünk, hogy kiállt a hengerzár és bár így nem biztonságos, mivel ő is fel tudta törni, de nem kellett berúgni az ajtót, ami miatt kicsit nehéz lett volna karácsonykor újra zárhatóvá tenni a lakást. Minden rosszban van valami jó? :)
Nem, nem mindegy, mert ha teljesen körbefordította (360 fok), és visszatér alaphelyzetbe, akkor a zárlamellák visszapattannak a helyükre, és megint megállítják a zárhenger forgását, és újra kell kezdeni az icergetésüket, hogy újra forduljon a henger.
A hengerzár betétet csak akkor tudod eltörni, ha az ajtó síkjából kiáll, és nem edezett acél, vagy kerek, vagy megfelelő címerrel védett.
10 évig ilyen zárbetéteket raktam össze (főkulcsos rendszerhez) és javítottam. Nincs igazad, legalább is egy spanyol gyártmány esetében ha elég gyorsan fordítod körbe, akkor nem esnek le a csapok (de ezt némi zsírral is meg lehet oldani), továbbá ha spay-s fagyasztót is visz magával a betörő, akkor amikor elfordult, befújja és nem esnek le a csapok, ameddig el nem olvad a jég, addig tekergetheti.
Sok hibás betétnél a jégoldó vagy épp az étolaj (mert azzal is kenték) és a zsír volt az, ami egy kis környezeti portól megtaknyosodott és nem mozogtak többé a csapok. Ilyenkor egy kis féktisztító, néhány finomabb kalapácsütés, megint féktisztító és fejjel lefelé a betét, majd ki-be a kulcs sokszor és szétszedés nélkül is javítható e módszerrel. De a lényeg, hogy zsír vagy a fagyasztás elegendő ahhoz, hogy még egyszer körbeforogjon és egyes típusoknál még ennyi sem kell. (Hoztak be műanyag kulcsos zárbetétet is, azaz 300 forintos változatot.)
Nem mindenkinél van biztonsági zár, itt vidéken pl. a szomszéd mondta, hogy ő soha nem zár semmit, nyugodtan menjek be bármikor, ha épp a ház oldalát akarom javítgatni. Tehát nem hogy biztonsági zár nincs, de se a kaput, se a házat nem zárják.
Ha egy biztonságos helyre költöztek, ahol nincs lopás, noha rendőrség sincs a faluban, akkor minek az óvintézkedés?
Amúgy a zárbetétet legegyszerűbb és leggyorsabb kifúrni. Hangos, az oké, de a többségében nincs fúrásvédő, de ha van is, eltör 1 fúrófejet, a következővel viszont már végig lehet fúrni az egészet.
Érdekes, errről az étolajozásól/fagyasztásról még nem hallottam. :-D Minden esetre ez is egy időrabló nehezítés a behatolónak, hogy még ezzel is vacakolhat.
Hogy milyen óvintézkedsek szükségesek, függ az otthon tartott értékektől. Nálam sincs túl sok szeku, hiszen nem tartok itthon se készpénzt, se aranyékszert, a 12 éves plazmatévémet meg csak nem tróglizzák mán el... bár amikor legutóbb betörő járt nálam (bő húsz évvel ezelőtt) az bizony még a ruszki ventillátoromat meg a bontott doboz szivaromat is elvitte, ami bosszúságomra szolgált.
Éppen novemberben fúrtam zárbetétet (vettem egy motorbiciklit, és nem volt kulcs a kormányzárjához), elég randa munka volt, több különböző átmérőjű fúrószárra is szükség volt, meg kiscsipesszel szedegettem a zárpeckeket, és végül, amikor már minden kint volt, még külön feladat volt valahogy el is fordítani a csonkot, ami a hengerből megmaradt. Minden rézforgácsos lett, elcsesztem vele vagy 40 percet... el is átkoztam a percet, amikor belefogtam, vittem volna inkább el a kulcsmásolóhoz, hogy nyissa ki ötezerért.
Szia.
Köszönöm, hogy helyettem is megválaszoltad a problémát, mert nem vagyok olyan okos mint mások, de józan paraszti ésszel szoktam kombinálni, hogy miből mi lehet.
Egyébként Blackbary telefonokat javítottam, amit a moszad is használt, mert lehetetlen volt feltörni a titkosítását. Még a mai napig is a legjobb telefonok, és persze a leg bonyolultabbak is.
Szia!
Arra gondolsz, hogy két telefont használhatja-e ugyanaz a felhasználó?
Érdekes ötlet, hogy legyen egy tartalék telefon a fiókban, ha a gyakran
használt készülékkel történne valami, elő lehessen venni egy másikat.
Az ujjlenyomat adatokat nem szükséges átmásolni másik telefonra, elég
ha megismerteted az ujjlenyomatodat a másik telefonnal is.
Egy DÁP-képes gyári eredeti új telefont úgy nézem kb. 30e-ért meg lehet kapni.
Hogy aztán a Kormányhivatalban mit szólnának ahhoz, hogy két telóra szeretnéd
az azonosításodat létrehozni ezt nem tudom.
Ha esetleg megérdeklődnéd ezt, majd légyszi írd meg ide is, hátha mást is érdekelne...
Arra gondoltam, amit ügyfélkapu+ -al lehet, egy telefon több alany, azt a DÁP-al is megtehető-e? Ha nem, akkor minden érintett személynek keresni kell egy-egy okos telefont szinte csak az EESZT használata miatt ( nagyon nem tetszik ötlet) . Nem több telefon egy felhasználó a cél, hanem egy telefon több felhasználó.
A DÁP-ra szigorúbb követelmények vonatkoznak mint az Ügyfélkapu+-ra.
A cél az, hogy egyértelműen azonosított legyen az a személy aki használja.
Komoly ügyek intézése lesz lehetséges, amelyek nagy hatással lehetnek az életünkre, ezért fontos ez.
A mobiltelefonok op. rendszerei egyelőre nem támogatják a többfelhasználós (pld. több ujjlenyomatos)
működési módot. (Lehet, hogy később majd sor kerül erre, de egyelőre a törekvés nem ez.)
DÁP-ja pld. eleve csak 14 éven felüli személynek lehet, tehát gyerekek ki is vannak zárva belőle.
Szerintem ha más személy ügyeit kellene intézni, vagy más nevében eljárni, (pld. szülő a gyermek ügyeit intézi)
akkor azt majd a mögöttes szolgáltatásoknak kell lehetővé tenni, regisztálva azt, hogy ki jogosult más nevében eljárni.
Mi inkább visszük magunkkal az AÁP kártyát... Viszont ha jól értem, akkor DÁP esetén hogy igazolni tudjuk a gyerekeinket, akkor az én, és a feleségem mobiljára is egyidejüleg beregisztrálhatjuk a gyerköcöket, hogy bármelyikünkkel vannak igazolni tudjuk őket? Ilyent enged a rendszer?
üdv: megy a találgatás egy félkész, kidolgozatlan, körültekintés nélküli, bonyolult rendszer használatáról.
Sok probléma lesz még ezzel
A konzultáció helyett inkább erről kellett volna széleskörű, átfogó tájékoztatást adni, példákkal
Miért lenne félkész? Szabvány TOTP-t használ, bármilyen app-pal megy (én pl. 2FAS-t használok, mert sem a Google-re, sem a Microsoft-ra nem szeretném bízni az adataim biztonságát), fél perc berendezni.
Nem, pont ezért tájékozódom, mert újdonság, miért láttam volna? Ha láttam volna, tudnám... Eddig egyik kétlépcsős banki azonosításunkhoz sem kellett ilyen használni... De ezek szerint most nem árt megtanulni ez is. Azért mert Te ismered, használod, nem kéne ennyire fölényesnek lenni azokkal akik még nem...
Sajnos annyi emberről hallani manapság, akitől kicsalták a jelszavát és aztán kizárták az ilyen meg olyan accountjából, és szélhámoskodni kezdtek a nevében, hogy érdemes ezt a kódgenerátoros izébizét mindenhol beállítani, ahol csak lehet. És már nagyon sok helyen lehet: faszbúkon, gémailban, még az enkóron is.
Csak arra ügyeljél nagyon, hogy ahol beállítod, ott kapsz 6-8 db statikus kódot, amelyekkel akkor is beléphetsz, ha mondjuk megkotlik a telefonod, és többé nem férsz hozzá a hitelesítő apphoz. Na azokat a statikus kódokat föl kell írni egy noteszbe, és a noteszt elzárni/eldugni valahova, ahol idegen nem férhet hozzá. Különben könnyen saját magadat is kizárhatod mindenből.
Minden esetre most úgy néz ki, hogy mindenki erre fog áttérni, mert embertársaink felének nincs annyi esze, hogy ne ugyanazt a jelszót használja mindenütt, és ne adja meg az első ismeretlen telefonálónak, aki azt mondja magáról, hogy az otp-ből hívja, mert nagy összegű terhelés érkezett külföldről a számlájára. :-D
Több hitelesítés is lehet. Én a Google Authenticator-t töltöttem le Androidos mobilra. Eddig az enyém van benne és az apósomé ( neki csak nyomógombos telefonja van) . Működik. Megnyitva egyszerre mutatja mindkét ügyfélkapuhoz a kódot.
Szia!
Ezek szerint kedves Apósod ismeri a telefonod PIN kódját?
Ujjlenyomat olvasó van a telefonon? Vagy ki van kapcsolva?
Vagy Te lépsz be a telefonra és utána átadod kedves Apósodnak hogy használja?
Hogyan szoktátok ezt intézni?
Üdv
Tamás
Gondolom az apósa megbízza, hogy intézzen el valamit. ( én is igy intézem a szüleim dolgait.) Nem tudom ha az ügyfélkapu+ megszűnik, hogyan lesz tovább. A DÁP-pal is meglehet oldani valahogyan egy telefonról, vagy keresni kell még két okostelefont, ha nem akarom őket cibálni mindenhova.
Nem mindenki használ ujjlenyomat olvasót, mert nem mindenhol lehet. (Pl. a banki programom (Gránit) használná, csak nem működik rajta.) Meg aztán ha pakolok, melózok és kesztyű van rajtam, nem működik, de nem mellesleg az esetek 80-90%-ában old fel egy új telefonnal és 60%-ban egy régebbi Meizu készülékkel, tehát nem mindenki használ ujjlenyomatot.
Sőt amelyik készülék csak itthon van, az le sincs zárva, hiszen értelmetlen.
Az Aegis kódgenerátor, amit használok és itt írtam róla, több fiókot is kezel. Abba csak jelszóval lehet belépni, de belépve akármennyi fiók (titkos kód) felvehető és így pl. másnak a 30mp-es kódját miért ne lehetne azon olvasni? Azzal nem érek semmit, ha a többi adatát nem tudom, ellenben neki egyszerűbb, ha nem kell neki is telepítgetnie. Ha mondjuk idős lenne, tuti nem írja át a kódot kevesebb, mint 30mp alatt (ha még a billentyűket is úgy keresi) így a család azért család, hogy ezt egy fiatalabb a saját készüléke segítségével megtegye.
Mi ebben a kivetnivaló? A barátnőm is belép a jófogásra, vintedre, helyettem hirdet az én nevemben, tehát tudja a jelszavamat. Ha ennyire nem bíznék meg benne, nem vele élnék. Szóval családon belül szerintem bőven elég 1 készülék, ami kódot generál, sőt így a többi le is tudja fotózni a qr-t róla, ha épp így gyorsabb a művelet.
Szia!
A DÁP-hoz (ha majd használni fogod, mert más nem lesz helyette) kötelező az ujjlenyomat és PIN azonosítás.
Azért elképzelve nekem elég szűrreálisnak tűnik, hogy mondjuk utaznak négyen egy autóban,
a rendőr megállítja és igazoltatja őket, és az utasok sorban egymás után
ugyanazt a telefont használják az azonosításukra, sorban mutogatva egymás kezébe adva, ki-be lépegetve azon.
Szürreális, mert ez eleve csak itthon működik, külföldön nem.
Ha ingyen van a kártya (személyi, jogsi, stb.) szerintem még mindig kisebb helyet foglal, mint egy telefon. De mondjuk egy szállodában hogy fogják lefénymásolni a személyit, vagy ahol ezt szokták (munkahely, stb.). Berakják a telefont a fénymásoló alá?
Nálam marad minden kártya alapon, az ügyfélkapu meg kódgenerátoros alapon. Lehet régimódi vagyok, de e kártyákat bárhol tudom használni, nem kell hozzá net vagy például a mobilok nagy problémája: aksi! A kártyának nem törik be a kijelzője, nem merül le, nem lesz vírusos és nem hackerek lopják el, hanem tolvajok, akik ellen könnyebb védekezni.
2000 környékén elindult a telefonok méretének csökkenése ésszerű okokból, hogy beleférjen a zsebbe könnyen, aztán meg ma már féltégla megint, még nagyobb, mint a 2000 előtti készülékek. Volt egy fejlődés, hogy a lapozgatós okiratokból lett kártya, most visszafejlődik és kell hozzá aksi, net, kijelző, tehát lényegében egy telefon, hogy az ember igazolhassa magát. Biztos, hogy ez a jövő és nem a múlt felé haladunk?
Plusz ha a rendőr megállít, ez volt a példa. Régen az igazolványba egyszerű volt becsúsztatni az összeget, ma már befőttes gumi kell hozzá, a telefon esetében meg majd NFC alapon fogja az ember "lealkudni" a büntetést?
Ja és nem mindenki használ mobilnetet... többek között én sem, hiszen javarészt amit netezni kell, azt itthon elintézem, a térképeim offline alapon működnek, tehát én nem vagyok netfüggő, a mobilom is telefon elsősorban, miért más akarja kitalálni, hogy mire használjak egy készüléket, amit én telefonnak vettem és max még térképnek kell? A hivatalos dolgaimat MINDIG PC-n intézem.
Ez ellen minden porcikám tiltakozik. Sok helyen jószándékból vagy egyéb okból az igazolványom másolatát is elfogadják. Sok helyen meg indokolatlanul fénymásolják, ( szerintem a szálloda/szállás is ilyen) aztán ki tudja hol köt ki. Ez nekem mindenképp aggályos. ( persze tudom nem lehet ellene tenni, de...) Ha az alkalmazott csak az eredetit fogadná el mindenhol, és nincs másolat, ha valakit kár érne, akkor az csak az a cég lenne, akinek az alkalmazottja tévesen azonosított. A fénymásolós esetben a kárt szenvedett akár én is lehetek akár sokkal később, és tudtom, beleegyezésem nélkül. Kérdés kinek a jogai erősebbek, a mindent dokumentáló, visszakereső szolgáltatóé, vagy az enyém.
A +-t miért szüntetnék meg? Csak a nem plusz szűnik meg.
Azért nem mindenkinek van mobilja, létezik vidék is, ahol még a lefedettség (pl. nálam) is problémás. Szóval ha mobilfüggővé teszik, csak kevesebb regisztrációt érnek el és megint visszatérünk a papír alapú ügyintézésre.
"Az első, amit fontos tisztázni, hogy mire is jó valójában a hamarosan megszűnő Ügyfélkapu. A köznyelvben Ügyfélkapu néven gyakran magát az ügyintézési szolgáltatást, az ügyintézésre szolgáló felületet szokás emlegetni. Gyakran találkozni olyan szófordulattal, hogy egy-egy ügyet „az Ügyfélkapuval is el lehet intézni”, míg azt ritkán hallani, hogy a Magyarorszag.hu-n lehet elintézni valamit, pláne hogy a Személyre Szabott Ügyintézési Felületen, azaz a SZÜF-ön. Pedig valójában az Ügyfélkapu, ahogy a neve is utal rá, csak a kapu, amelyen belépve a SZÜF-ön ügyintézésbe foghatunk: egy elektronikus azonosítási szolgáltatás, amellyel a SZÜF mellett az EESZT-be, az eSZJA-ba és minden, már létező állami online szolgáltatásba be lehet lépni."
Tehát a belépő oldal szűnik meg a leírás szerint, na de akkor hogyan tovább az eeszt, stb. oldallal? A doki, kórház majd egész nap mobilozgat, ahol ott a dáp, csak épp nem a sajátja kell ehhez. Akkor hogyan tovább? Nincs ez átgondolva!
"A lap cikkére reagált a Miniszterelnöki Kabinetiroda is: azt írták, nincs központi utasítás a kormánytisztviselőknek, hogy töltsék le a DÁP appot. A lap megjegyzi, hogy ők sem ezt állították, hanem hogy az egyes kormányzati szervek saját hatáskörben intézkednek – bár tegyük hozzá, ha így lenne, az ellentmondana az Ügyfélkapu+ központi megszüntetési tervének. Arra, hogy egyébként valóban megszűnik-e az Ügyfélkapu+, a Kabinetiroda nem reagált nekik."
Már emlegették, hogy a könyvelők is szívnak miatta, nade a kórház meg a doki is a saját belépésével lép be a rendszerbe, és a TAJ szám alapján hozzáfér az én doksimhoz, leleteimhez. Orvos még soha nem kért tőlem a TAJ számon kívül semmit. A könyvelők is olyan jogosultsággal rendelkeznek, hogy intézkedthetnek az ügyfél nevében, az ügyfél belépése nélkül.
Ha ismered a kórházi személyzetet, az átlag életkorukat, akkor te sem gondolod komolyan, hogy minden hepi lesz.
A nagymuternek annó csak gyógyszert írattam fel a háziorvosnál és a recept olykor megérkezett, olykor nem, olykor a támogatás mértékének jelölése nem stimmelt, olykor meg a mennyiség. Pedig a támogatást a gép kéne kitöltse az alapadatok alapján és éveken át ugyanazokat kapta ugyanolyan mennyiségben. Volt, hogy inkább papír receptet adott, mert "épp nem működött a rendszer". Pont úgy, ahogy én eredetiség-vizsgát akartam csináltatni és aznap délután az állami rendszer nem volt elérhető, így mehettem 2x. Ilyen megbízhatóak az állami informatikai rendszerek.
Szerencsére én nem járok dokihoz, már pár éve feléjük se nézek, de ami ma az egészségügyben megy, nem hinném, hogy a profi személyzet, aki ért is a szakmához, még ebben az országban maradt.
A könyvelők közül csak az szív, aki a megbízó nevével lépett be és nem meghatalmazás alapján a saját neve alatt.
Ha 1 háziorvosod van, akkor lehet csak tajt-t kér, de ha pl. elköltöztél, vagy ismeretlen, akkor egy személyit is. Még baleseti klinikán is elkérték a személyiét a sérültnek a taj mellett. Igen, a nagymuterét, akinek óriásgombos "mamitelefonja" volt, a netet még hírből sem ismerte, szóval a dáp és egyéb online azonosítás őt soha nem érintette.
Ahogy ha ellehetetlenítik a belépést (mert a legújabb mobil kell hozzá, plusz mobilnet, plusz rootolva se legyen, plusz...), akkor az én ügyfélkapum is átáll majd papír alapra, mint régen volt.
Üdv.
Én a napokban egy sima ügyfélkapu belépéssel megszívtam. Elfelejtettem a jelszómat. Kértem a kormányablakban egy kódot, amivel be tudok lépni, és változtatni. A mo.hu-n próbáltam belépni, átirányított a üf.kapura. Itt kérte a jelszót, amit ugye elfelejtettem.Bejelöltem az új jelszó kérését. Kiküldött az emilemre egy kódot. Vissza mo.hu-ra. Ott beírtam az emil cimemet, és kitöltötte a kód rovatot automatikusan. Mindent beírtam amit kellett, és enter. Kiírta, hogy az azonosító kód nem érvényes. Megpróbáltam 3x, aztán feladtam. Visszamentem a kormányablakba, és a kis csaj 5 perc alatt megcsinálta. Ennyit a rendszerről.
Egyébként hót ziher, hogy aki nem végzett legalább középiskolát mostanában, az úgy belegabalyodik ebbe a szoftverkatyvaszba, mint majom a házicérnába .
Érdekes, nekem ezzel sosem volt bajom.
Igaz, olyan ritkán használom, hogy mindig elfelejtem a jelszavam.:)
Így kb az új jelszó igényléssel nyitok!XD
Nem éretségi kell ehhez, csak akarat.
Azért se Einstein a hibás, mert én nem tudom a relativitás elmélet bizonyítását levezetni.
Igen, ha Te abból indulsz ki, hogy mindenkinek akkora feje van mint neked, és annyi tudás van benne, akkor biztosan igazad van. Én a facabukot is utálom, mert agyalágyult logikája van , és nekem ez nem jön be, úgyhogy nem is fogom megtanulni.
Azt azért bátorkodom feltételezni, hogy aki erre az oldalra téved, vagy tagja, annak azért van egy kicsit tágabb látásmódja a világról. Na de nem vagyok tévedhetetlen....:)
Fogalmam nincs milyen az FB mert nincs fiókom, de azért nem hinném, hogy kihívást okozna.
Mint írtam, azért mert te nem vagy hajlandó elsajátítani dolgokat, ne a rendszert ekézd. Ez csak a te felelőséged.
Na itt én befejeztem.
Mindenkinek sikerekben, eredményekben gazdag sorban állást, DAP-ozást, ÜK+ -zást kívánok az új évre.
Üdv.
Ennyi erővel megtanulhatnám a koránt is, mert csak akkor tudnám igazán megérteni az arab gondolkodásmódot, de nem akarom és kész, mert nekem nem jön be.
Hát igen, a barátnőm is gondolkodott, hogy felrakja a telójára, de aztán amikor szembesült azzal, hogy ez nem így megy, mert az egyiken nem is megy, a másik esetében meg kis trükkel még igen, de akkor is be kell mennie személyesen az okmányirodába, na akkor törölte az egészet a francba, mert ő nem fog azért sorba állni, amit amúgy sem használ. És ismerjük a sorokat... én átlagban 30+ percet szoktam várakozni egy-egy ügyre. Plusz ugye 7km-re van a legközelebbi, odáig el is kell menni, várakozni, visszajönni, tehát pár órás mutatvány.
Kapott a személyiéhez egy kódot, de most derült ki, hogy aktiválni is kellett volna, amit ott neki nem mondtak el, mert akkor ott helyben ezt megtehették volna. Szóval az aktiválókód is landolt a kukában.
A regisztrációm kb 10 percet se vett igénybe a k.ablakban.
Szerda 1 óra magasságában, Miskolc belvárosában. Pedig csak egy hirtelen ötlettől vezérelve mentem be. Na jó, a dáp a telómon volt. -2 perc...
Majd itthon vettem észre, hogy anno igényeltem az eSzemélyihez kódkártyát. Szívás, mert itthonról is simán megoldottam volna, ha emlékszem, van ilyenem.
Na , de olvastam itt a kínlódásotokat. Ezen felbuzdulva, eSzemélyi app letölt, regisztráció, aktiválás stb , nem vett 10 percnél igénybe több időt. Szóval erősen alaptalan a kritikád.
Az, hogy te rommá hákolt telókat használsz, ezer éves drodid programmal, és szerencsétlenkedsz, majd kritizálsz, az nem róható a rendszenek fel.
Persze a dáp se tökély, nem állítom, de közel se olyan vacak mint állítjátok.
Szia!
Lehet egy Androidos telefonnak több felhasználója?
És akkor több PIN kód és ujjlenyomat is lenne az egyes felhasználókhoz?
A telefon azért nem ugyanaz mint egy asztali gép.
Szia, annyi felhasználót vehetsz fel a TOTP-be, amennyit akarsz, kettőt biztosan:) A böngészőben egy külön lapon generál kódot a kiválasztott profilra kattintva.
Ha a generátorosra vagy kiváncsi, az bárhány ügyfélkapuhoz jó mert a generátor nincs hozzárendelve az ügyfélkapu fiókhoz.
Az csak arra kell, hogy belépéskor kapsz egy QR-t és abból generál egy számsort.
Biztonságosabb lenne ez a kétlépcsős ha úgy működne mint a bank, hogy sms-ben kapok egy kódot a második szinthez.
Gondolom igy volt egyszerűbb megoldani...
szia: látom,, nem érted. elmondom.
Egy ilyen széles körben használt eszköz olyan kell legyen, hogy az emberek nagy többsége előképzettség nélkül alkalmazni tudja, úgy eszköz, mint használat oldalról, jelentősebb költség nélkül.
Legfeljebb harmadosztályú, kinevezett rendszergazdát látott ez a kóceráj
Most írtak ki pályázatot a gatyábarázásra
Ez így olyan, mint a műanyag flakon angol felirattal, az, hogy mi van benne és mire, hogyan használható, oldalt 6 nyelven feltüntetve, csak fél milliméteres betűkkel, amit a boltban nem lehet elovasni
Igen, működik vele, ajánlottak közt is van.
Én a Microsoft Authenticatort tettem fel, de valószinűleg mindegy.
Ha nem használom, nálam le van tiltva az alkalmazás, mert folyamatosan generálja a számsorokat 5-10 sec-enként.
Ha nincs okostelefonja vagy tabletje, a TOTP.APP webes hitelesítő alkalmazást is használhatja.
Kár,hogy itt is angolul van minden info.Most nem azért,de hogy engedném feltelepülni,alkalmazást hozzáadni,ha nem hozzám beszél?Mit akar?
Amúgy meg,akinek Huawei telefonja van,az vegyen másikat...
És beszáll a telefon birtoklásába állam bácsi is,mostmár kettőnké a telefon...
Tiszta SMITH ügynök már...
Szerintem ne kapkodjuk el,adóbevallásig van még 3-4 hónap...
De akkor a kérdés az,ha azt választom,hogy NAV készítse az adóbevallásom,de nincs ügyfélkapu+-om,akkor hogy is?
És jönnek majd a csaló üzenetek:az Ön telefonja lopott...NAV...
Inkább hitelesítő appot kell letölteni. A Google Authenticator nevű tökéletes, de nem a reklámra kell kattintani, hanem a magyarul Google Hitelesítő nevűre. Ilyen néven nincs másik. Hogy biztosra menj, nézd meg, hogy a Google LLC-től származik és ne legyen benne alkalmazáson belüli vásárlás. Ha ennyit megteszel, akkor máris ügyesebb vagy, mint egy volt országgyűlési képviselő.
Nemrég megjelent 1 cikk hogy több hitelesítő appot lehet letőlteni de már nem találom egy volt képviselő már megszívta sok pénzt lenyúltak a bankszámlájáról
meg miért kötelezik az embereket 100E ft mobil telefon vásárlására meg hogy legyen rajta internet előfizetés is sok idősebb ember nem ért hozzá meg nehezen látja az apró betűket ezen az egér mozin
a mobilon kívül lehetne számítógépre laptopra is egy alkalmazás itt a nagyobb kijelzőn könnyebb eligazodni
a belépéskori hitelesítés itt is megoldható QR kód nélkül
belépéskor megadni felhasználó név jelszó erre küldhetnek mobilra vagy e-mail-ra egy azonosító kódot amit beírva be lehetne lépni
Teljesen jó ez a webes(totp), nem kell programot telepíteni, csak egy egyszerű weboldal.
egyszer hitelesíted, a kódot vágólapra másolja az ük-ban beilleszted.
A hitelesító kódot el tudod menteni egy file formában és ha törlöd a netes előzményeket, sütiket,
a fájlt visszatöltve megint működik.
Az androidosnál ha töröltem az alkalmazás adatait, cache-t, utána már nem működött, ük törlőkód, újrahitelesítés.
A DAP-ot feltelepítetted? Ha igen kérdés, szerinted lehet több felhasználóhoz ugyan azt a telefont használni? Vagy egyszer beregisztráltál egy felhasználót, és másik felhasználóval semmi módon nem lehet működésre bírni?
Szia!
Szerintem ez ellentétes lenne a DÁP elveivel. A DÁP-al a telefon olyanná válik, mint az e-személyi.
A felvetésed azt jelentené, mintha egy személyit többen is használhatnának.
Üdv
Tamás
Mivel pinkód vagy ujjlenyomat belépés van, szerintem másik felhasználó a saját pinkódjával be tud lépni idegen telefonon is. De nem próbáltam.
Az Ügyfélkapu (pontosabban a Tárhely, ezt próbáltam) már most felkínálja a DÁP mobilalkalmazásos belépést, de amikor azt választom, csak a DÁP-ról tájékoztató oldal nyílik meg, nem maga a DÁP alkalmazás. Valami pop-upról is szó van, az sem ugrik fel. Gondolom majd megoldják ezt is.
Az ujjlenyomat belépés a telefonra van, nem a DÁP-ra.
A DÁP-ba belépési 6 jegyű kód szerintem csak egy olyan biztonsági kapu,
hogy ha a telefonodat nyitott képernyővel hagyod ott valahol,
akkor idegenek ne tudjanak tevékenykedni.
Ha pedig nyitott DÁP-al hagyod ott a telót valahol, az gond...
No igen, eddig az Ügyfélkaput csak számítógépen használtam. Ezen nem gondolkoztam.
Elvileg egy másik telóval megoldható, aminek a kamerájával rögzíted a QR kódot,
amit aztán beolvasol a DÁP-al. Gondolom előbb-utóbb belerakják a lehetőséget
a DÁP-ba is. Folyamatosan fejlesztik...
A dáp android 9.0 alatt nem megy és 8.0 van a családtagnak, így nála ez ugrott, plusz az eszemélyi pinkódja sincs már meg, mivel soha nem használta, az meg kéne a reghez.
Az enyém 14-es és rootolt, így nálam is ugrott, tehát 2-ből 2-nél nem használható technikai okokból a program.
Én a nyílt forráskódú 5,7MB-os Aegis kódgenerálót használom, egyszerű, előre írja már a következő érvényes kódot is, így ha lassú vagyok, a következőt kezdem beírni.
QR... felesleges, alatta ott van, hogy ha nem tudod beolvasni, akkor mutaja a számjegyeket. Ezt kimásolod, beilleszted a kódgenerátorba és már adja is vissza a kódot.
Ugyanazok a kódok generálódnak a webes és a programos változatban is 1 időben.
Fontos, hogy a felhasználónevet (ahogy a használatiban írják, olyan formátumban) és a titkos kulcsot is meg kell adni a programnak/webnek.
Ez a nem egész 6MB nekem egyszerűbb, mint a google, vagy a legalább 150MB ms authenticator használata és magyarul is tud.
Tehát akinek nincs telója, PC-n QR nélkül is tudja használni, csak a kódkérésre kell kattintani.
Telón meg szintén megy ez a másolgatós, de amúgy az alternatíva a tükör helyett a képernyőkép, mert elvileg azhal is működhet, vagy letöltött kép, de egyszerűbb azt a pár karaktert átírni kézzel.
Szóval minden megy, pc teló nélkül és teló is qr nélkül, csak a leírások nem elég szájbarágósak.
Azért ennél több előnye is van, pl az összes egészségügyi leletedet, gyerekek leleteit stb is azonnal látod, nem kell értük mindig visszaslattyogni az orvosokhoz...
0
Na igen, az EESZT felülete. Ez egy hely az időpontfoglalással. De egy fénykép a jogsiról és a személyiről, és ha otthonmarad a tárcád, a rendőrnél ki tudod dumálni magad. Már ha találkozol rendőrrel...
1
Igen. Itthon és a melóhelyen.
Hülye lennék nem használni.
Viszont én nem használok nyilvános Wifiket, mint sokan.
A Play Services WiFi-n is csak ~140MB-t használt egy hónap alatt.
Az áruház az persze a sok frissítés miatt sokat. De az eleve csak WiFi-n operálhat a frissítésekkel.
Egyébként:
2024-ben a hazai háztartások 90.5%-a rendelkezett helyhez kötött Internet hozzáféréssel. (KSH)
0
"Ami nem tetszik benne az egyedül az, hogy a G00gle App Store-nak futnia kell az elinduláshoz.
Ha leállítom, letiltom, nem indul el a DÁP. Ezt még kivehetnék belőle, mert ez a kellemetlen
alkalmazás sok megabyte felesleges adatforgalmat generál ami a mobil keretet fogyasztja"
Nem kell futnia az App Store-nak, amire szüksége van, az a Google Play Protect. Ez is csak az app (ez esetben a DÁP) valódiságát, vírusmentességét ellenőrzi. Engedélyezni kell a háttérbeli használatot, vagyis nem kell beállítani annak korlátozását. Minimális adatforgalommal jár az app megnyitásakor, de a DÁP más *.dap.gov.hu szerverekhez is generál adatforgalmat amúgy is.
0
Szia!
Nekem nincs külön ilyen alkalmazás, hogy G00gle Play Protect. (Android 14)
Valószínű a G00gle Play Áruház része, ami nagyon fogyasztja a mobil adatkeretet,
ezért csak akkor engedélyezem, ha a DÁP-ot használni szeretném.
Egyébként le van tiltva.
Üdv
Tamás
1
szia: mi van a feltöltőkártyás telefonokkal, azon melyik hogy működik?
Bálint
0
Szia!
Nekem az van. Ezért kell figyelnem az adatmennyiségre...
Ü+ -al nem próbálkoztam, csak DÁP-al, mert kell majd az e-aláírás (ha beindul).
Arra az Ü+ nem lesz alkalmas.
Üdv
Tamás
0
De még mindig ott tartunk, hogy akinek nincs új (10-es feletti droiddal rendelkező) telója, vagy az épp Huawei, Meizu, stb., amelyekből egyes modellekből nem érhető el a play áruház, services, stb., ők ki vannak közösítve???
Pont mint: "aki nincs velünk, az ellenünk van".
Azért egy autó adásvételire kíváncsi leszek digitális aláírással, amikor 1 készüléken a 4 személy készíti el a szerződést (eladó-vevő-2 tanú). Vagy hogy írja alá más ember készülékén, hogy pl. ő a tanú??? Majd fotózgatnak mindenféle qr-kódot? Mert azt lehet fényképezővel is és az aláírása megmarad, amit rá lehet fotózni egy teljesen más iratra.
Szóval ez az okirat hitelesítés is ezer sebből vérzik. Plusz mi van, ha cégként magánszemélytől vásárol? A cégnek fizetős lenne ez a szolgáltatás, ezért marad papír alapon, hiába szeretné az eladó digitálisan.
Átgondolatlan kapkodás ez az egész.
0
Szia!
E-aláírással készített okirathoz nem szükséges tanú, épp ez a lényeg.
Az így készült okirat csak elektronikus formában hiteles.
Ha valaki egy dokumentumra ráteszi az e-aláírását, arra más is ráteheti a sajátját.
Nem kötelező használni.
Hasonlóan működik (nem pont ugyanúgy), ahogy eddig az AVDH amit már többször alkalmaztam hivatalos helyekre,
csak az sajnos január 1-től megszűnik, erről egy másik témát nyitottam:
https://elektrotanya.com/content/januar-1-el-megszunik-az-avdh-mit-haszn...
Üdv
Tamás
2
Ugye azt még te sem gondolod komolyan, h két ekkora cég szándékosan olyan botrányba keveredne, hogy kiderül, szándékosan adták el az említett adatokat.
Szerinted mennyi idő alatt nulláznák le a részvények értékét?
Tessék már a para szemüveget néha levenni!
Egyébként az MS authenticator köszöni de offline is jól elvan, működik rendesen.
2
A google-t tudom, hogy amint egy droidos mobilt elindítasz elsőként, anélkül nem lehet továbbmenni, hogy bele ne egyezz nagyon sok személyes adat megosztásába (tartózkodási hely, stb.) és mindent szinkronizálni akar és felügyelni a készüléket, sőt a saját programjainak a frissítéseit le se lehet tiltani root nélkül, tehát számomra egy erőszakos cég.
És az, hogy megy net nélkül sokminden, még nem jelenti azt, hogy ha netet kap, nem továbbít adatokat. (analytics, crashlytics, stb. már annyi van, fél nap letiltani a reklámblokkolóban ezeket a kéréseket)
Nem azt mondom, hogy a jelszavadra pályáznak, de ha az ő jelszókezelőjét használod, kb. annyira van biztonságban a jelszavad, mint egy bankban. Nem jellemző manapság a bankrablás, de egyáltalán nincs kizárva... a lehetőség mindig is ott van és volt. Elég csak egy olyan ember, akit ki akarnak rúgni és épp tudja, hol vannak a kényes adatok.
Szóval lehet paranoia, de hát más is arra panaszkodott, hogy nincs biztonságban az elvileg "titkos" kódja.
3
Vegyél CB rádiót. Komolyan...
A dobozban élő hangyának, a doboz jelenti a világot.
3
Ujjlenyomathoz nem kötődhet szerintem. Ha a telefonom feloldó kódja ( ujjlenyomat) kinyerhető lenne valami szabályos módon a telefonomból, és átvihető lenne egy másikra, azt súlyos csapásnak érezném a biztonságra nézve. Attól kezdve nem csak az igazolványom fénymásolata, hanem az ujjlenyomatom is keringhetne a neten. Esetleg a telefonba olyan ujjlenyomat keveredne a tudtomon kívül, amihez semmi közöm.
1
Egyik eset sem lehetséges.
Neked is ajánlom a lenti cikket.
0
Üdv.
Hova megy az újjlenyomat? Hol tárolódik? Hogyan kezeli a telefon?
Elvileg, ha bemegy a prociba, azt ott le lehet "fülelni", mert valami poiginak azonosítani kell.Szóval, én már nem bízom anyámban se. (már meghalt szegény)
1
Fogalmad nincs miként működik az egész ez látszik.
Legalább olvass, mielőtt oltári ostobaságokat írsz.
https://www.androidcentral.com/how-does-android-save-your-fingerprints
1
Bocsi, én nem álitottam semmit, ami ostobaság, én kérdeztem, mert van amit még én sem tudok.
1
Tessék:
Ha elolvastad volna a cikket a TEE működéséről, akkor ezt nem írod le.
0
Úgy látom Te vagy itt a legjobban tájékozott. Kérdeznék valamit: Szerinted a ha a gondos órán keresztül bármikor tud kommunikálni a központ velem, akkor van-e lehetősége, hogy az otthon, a polcon tartott készülékkel bármikor lehallgasson engem, mert a telefonon keresztül is van erre lehetőség, sőt még a kamerát is be lehet kapcsolni.
0
Szia!
Komolytalan az összehasonlítás. Azért mert van egy vezeték nèlküli csengőd, még nem fogják a mikródat távolból bekapcsolni.
P.s Mi a csudának írsz szinesen?
Kalex
6
Bocsi, azért írok színesen, mert ami nem tartozik szorosan a tárgyhoz azt úgy emlékszem más színűre kell állítani. A szürke szokott lenni, de az olyan halvány, hogy nem nagyon olvasható. Ha rosszul tudom akkor elnézést, nem fog előfordulni.
Nem pontosan értem. Az összehasonlítás komolytalan, vagy a tény, amit kérdeztem.
Én mindíg a Murphi-ból indulok ki, mert ami előfordulhat, az előbb utóbb elő is fordul. Ami meg elromolhat az el is fog romolni.
0
Ahogy létezik már Windows XP android rendszeren, mivel van emulátor, létezik PC-n COM-port emulátor, vagy telefonszoftverező/szervizelő programok esetében a szükséges fizikai "box" is emulálható, "virtual cable" PC-n pl. a hangkártya fizikai bekötéseit tudja szoftveresen módosítani, stb. így az a bizonyos ujjlenyomat tároló sem kivétel az alól, hogy valaki írjon egy programot/vírust, ami a droid számára eltéríti a lekérdezés útját a chip-től a program felé (vagy épp pár lekérdezést elment magába a szükséges idő-változó módosításával, majd később ő ad választ) és onnantól szabad a vásár.
Nem vagyok programozó, de sok programot használok, amik ezt vagy azt kijátszanak, hogy valami működhessen.
Ha valaki lát ebben fantáziát és épp jól tud programozni, netán hacker, annak ez a "megkerülés" megírása szerintem nem tart tovább 1 hétnél, aztán már csak egy vírusba kell helyezni (ami nem feltétlenül ártalmas pont úgy, ahogy a régebbi almás készülékeken lehet a "root" jogokat megszerezni (az újakat nem ismerem)).
Tökéletesen biztos megoldás soha nem létezett és nem is fog, mert minek egy bankba betörni, ha kiskapukkal onlájn is ki lehet rámolni... és ezt is teszik sokan, mert értenek hozzá (netes csalások, megtévesztő levelek, stb.). Plusz sok embert látok, aki mindenféle felugró reklámra rákattint, így a vírusok rendszerbe kerülése már ezzel meg is oldott. A számítástechnikában minden megoldható, átverhető, másolható, csak nem feltétlenül egyszerűen.
Emlékezni is érdemes: másolásvédett videókazetták... csak egy öreg lejátszó kellett egyetlen darab képméretet elpiszkáló poti állításával és máris lemaradtak a másolást zavaró fekete-fehér részek, de később erre elektronikát is építettek. Aztán ott van a CD/DVD. Sokon van védelem, ám egy kis program kell a PC-n és mind másolhatóvá válik.
Hatalmas iparágak dolgoztak e védelmeken, napjainkban is használják, miközben 5 percnyi netes keresés után az említett védelmek mégis feltörhetők.
Most a mobilos védelmek elvileg extra biztonságosak, de gyakorlatilag a videós korszakban 2 év után már tudtunk másolni, az AM-Mikron 1 év után már tudtuk fogni a kódolt csatornákat, stb. így itt is csak idő kérdése és az emberek megoldják. Ahogy a banki programok sem futnak "elvileg" rootolt készüléken, hát a Revolut és a Gránit mégis fut nálam jelenleg is, tehát a programba épített védelmük nem akadály annak, aki kicsit tovább keresi a neten a megoldást. A dáp nem különösebben érdekel, így oda nem kerestem/keresek hasonló megoldást heteken keresztül, de biztosan létezik... a dark weben, ahol épp árulják az ország hadi titkait is, mert ennyire feltörhetetlen és biztonságos az állami adatbázis, amiről épp beszélünk.
1
Tudod, ez olyan dolog, mint kettőre zárni az ajtót. Természetesen lehet találni a neten videókat arról, hogyan kell a cilinderzárat egy perc alatt kinyitni... de ha kettőre fordítod, akkor az már kétszer egy perc. Ha van egy tollas hevederzárad is az ajtón, akkor már elő kell vennie egy másfajta tolvajkulcsot, és azzal is babrálni pár percet. Ha odabent van még egy páncélszekrényed is az értéktárgyaknak, akkor azzal is elbabrálhat percekig. Ha mindezek az idők összeadva már elérik a riasztós járőr helyszínre érkezési idejét, akkor vagy félbe hagyja a zárnyitogatást és elpucol, vagy tetten érik, és megy a sittre.
Ha viszont "baszd meg medve a fűnyíródat" alapon csak egy retesszel zárod az ajtót, épp csak hogy a huzat ne csapkodja, akkor szépen besétál, bezsákol minden értéket, és mire a járőr kiér, már gumibottal ütheti a nyomát.
3
Ha kettőre van zárva, akkor kijjebb van a zárnyelv, de kb ennyi... Ha a zárban levő lamellákkal játszik, akkor is csak egyszer kell elcsípni a jó kombinációt és elforgatható a hengerzár, innen már mindegy, hogy egyet, vagy kettőt teker rajta, legyen +2s...ha hengerzártörés, akkor megint mindegy, hogy egyre, vagy kettőre zártad.
Pár napja éppen egy rendőr hívott minket éjjel, hogy bent vannak a lakásban (másik városban), és kéne valaki, mert baj van. Tehát a rendőr tört hengerzárat, törte fel a lakást, hogy bejusson intézkedni...nem is tudtam, hogy van nekik ilyen...kicsit azért fura volt erről diskurálni telefonon frissen ébredve, és valahogyan megbizonyosodni, hogy valóban rendőr, és mi is történt... Később még annak is hálásak lehettünk, hogy kiállt a hengerzár és bár így nem biztonságos, mivel ő is fel tudta törni, de nem kellett berúgni az ajtót, ami miatt kicsit nehéz lett volna karácsonykor újra zárhatóvá tenni a lakást. Minden rosszban van valami jó? :)
0
Nem, nem mindegy, mert ha teljesen körbefordította (360 fok), és visszatér alaphelyzetbe, akkor a zárlamellák visszapattannak a helyükre, és megint megállítják a zárhenger forgását, és újra kell kezdeni az icergetésüket, hogy újra forduljon a henger.
A hengerzár betétet csak akkor tudod eltörni, ha az ajtó síkjából kiáll, és nem edezett acél, vagy kerek, vagy megfelelő címerrel védett.
0
10 évig ilyen zárbetéteket raktam össze (főkulcsos rendszerhez) és javítottam. Nincs igazad, legalább is egy spanyol gyártmány esetében ha elég gyorsan fordítod körbe, akkor nem esnek le a csapok (de ezt némi zsírral is meg lehet oldani), továbbá ha spay-s fagyasztót is visz magával a betörő, akkor amikor elfordult, befújja és nem esnek le a csapok, ameddig el nem olvad a jég, addig tekergetheti.
Sok hibás betétnél a jégoldó vagy épp az étolaj (mert azzal is kenték) és a zsír volt az, ami egy kis környezeti portól megtaknyosodott és nem mozogtak többé a csapok. Ilyenkor egy kis féktisztító, néhány finomabb kalapácsütés, megint féktisztító és fejjel lefelé a betét, majd ki-be a kulcs sokszor és szétszedés nélkül is javítható e módszerrel. De a lényeg, hogy zsír vagy a fagyasztás elegendő ahhoz, hogy még egyszer körbeforogjon és egyes típusoknál még ennyi sem kell. (Hoztak be műanyag kulcsos zárbetétet is, azaz 300 forintos változatot.)
Nem mindenkinél van biztonsági zár, itt vidéken pl. a szomszéd mondta, hogy ő soha nem zár semmit, nyugodtan menjek be bármikor, ha épp a ház oldalát akarom javítgatni. Tehát nem hogy biztonsági zár nincs, de se a kaput, se a házat nem zárják.
Ha egy biztonságos helyre költöztek, ahol nincs lopás, noha rendőrség sincs a faluban, akkor minek az óvintézkedés?
Amúgy a zárbetétet legegyszerűbb és leggyorsabb kifúrni. Hangos, az oké, de a többségében nincs fúrásvédő, de ha van is, eltör 1 fúrófejet, a következővel viszont már végig lehet fúrni az egészet.
De már megint eltértünk a tárgytól.
1
Érdekes, errről az étolajozásól/fagyasztásról még nem hallottam. :-D Minden esetre ez is egy időrabló nehezítés a behatolónak, hogy még ezzel is vacakolhat.
Hogy milyen óvintézkedsek szükségesek, függ az otthon tartott értékektől. Nálam sincs túl sok szeku, hiszen nem tartok itthon se készpénzt, se aranyékszert, a 12 éves plazmatévémet meg csak nem tróglizzák mán el... bár amikor legutóbb betörő járt nálam (bő húsz évvel ezelőtt) az bizony még a ruszki ventillátoromat meg a bontott doboz szivaromat is elvitte, ami bosszúságomra szolgált.
Éppen novemberben fúrtam zárbetétet (vettem egy motorbiciklit, és nem volt kulcs a kormányzárjához), elég randa munka volt, több különböző átmérőjű fúrószárra is szükség volt, meg kiscsipesszel szedegettem a zárpeckeket, és végül, amikor már minden kint volt, még külön feladat volt valahogy el is fordítani a csonkot, ami a hengerből megmaradt. Minden rézforgácsos lett, elcsesztem vele vagy 40 percet... el is átkoztam a percet, amikor belefogtam, vittem volna inkább el a kulcsmásolóhoz, hogy nyissa ki ötezerért.
0
Szakmailag ..OK .. De a politkát had a "a hállószóbában""..!!!
0
Ezért írsz butaságot, anélkül, hogy tanulnál, tájékozódnál.
Aztán puffogtatod az ilyen közhelyeket.
Jahh, milyen igaz.
Elárulok egy titkot. Az ember sem az.
Meg párhuzamot vonsz analóg és digitális technika között. Gratula...
Tényleg kell ez a folyamatos paranoid vészmadárkodás?
Máshol esetleg nem lehetne kiventillálni magadból?
3
Szia.
Köszönöm, hogy helyettem is megválaszoltad a problémát, mert nem vagyok olyan okos mint mások, de józan paraszti ésszel szoktam kombinálni, hogy miből mi lehet.
Egyébként Blackbary telefonokat javítottam, amit a moszad is használt, mert lehetetlen volt feltörni a titkosítását. Még a mai napig is a legjobb telefonok, és persze a leg bonyolultabbak is.
0
Szia!
Arra gondolsz, hogy két telefont használhatja-e ugyanaz a felhasználó?
Érdekes ötlet, hogy legyen egy tartalék telefon a fiókban, ha a gyakran
használt készülékkel történne valami, elő lehessen venni egy másikat.
Az ujjlenyomat adatokat nem szükséges átmásolni másik telefonra, elég
ha megismerteted az ujjlenyomatodat a másik telefonnal is.
Egy DÁP-képes gyári eredeti új telefont úgy nézem kb. 30e-ért meg lehet kapni.
Hogy aztán a Kormányhivatalban mit szólnának ahhoz, hogy két telóra szeretnéd
az azonosításodat létrehozni ezt nem tudom.
Ha esetleg megérdeklődnéd ezt, majd légyszi írd meg ide is, hátha mást is érdekelne...
Üdv
Tamás
0
Arra gondoltam, amit ügyfélkapu+ -al lehet, egy telefon több alany, azt a DÁP-al is megtehető-e? Ha nem, akkor minden érintett személynek keresni kell egy-egy okos telefont szinte csak az EESZT használata miatt ( nagyon nem tetszik ötlet) . Nem több telefon egy felhasználó a cél, hanem egy telefon több felhasználó.
0
A DÁP-ra szigorúbb követelmények vonatkoznak mint az Ügyfélkapu+-ra.
A cél az, hogy egyértelműen azonosított legyen az a személy aki használja.
Komoly ügyek intézése lesz lehetséges, amelyek nagy hatással lehetnek az életünkre, ezért fontos ez.
A mobiltelefonok op. rendszerei egyelőre nem támogatják a többfelhasználós (pld. több ujjlenyomatos)
működési módot. (Lehet, hogy később majd sor kerül erre, de egyelőre a törekvés nem ez.)
DÁP-ja pld. eleve csak 14 éven felüli személynek lehet, tehát gyerekek ki is vannak zárva belőle.
Szerintem ha más személy ügyeit kellene intézni, vagy más nevében eljárni, (pld. szülő a gyermek ügyeit intézi)
akkor azt majd a mögöttes szolgáltatásoknak kell lehetővé tenni, regisztálva azt, hogy ki jogosult más nevében eljárni.
0
Mi inkább visszük magunkkal az AÁP kártyát... Viszont ha jól értem, akkor DÁP esetén hogy igazolni tudjuk a gyerekeinket, akkor az én, és a feleségem mobiljára is egyidejüleg beregisztrálhatjuk a gyerköcöket, hogy bármelyikünkkel vannak igazolni tudjuk őket? Ilyent enged a rendszer?
0
üdv: megy a találgatás egy félkész, kidolgozatlan, körültekintés nélküli, bonyolult rendszer használatáról.
Sok probléma lesz még ezzel
A konzultáció helyett inkább erről kellett volna széleskörű, átfogó tájékoztatást adni, példákkal
Bálint
4
Miért lenne félkész? Szabvány TOTP-t használ, bármilyen app-pal megy (én pl. 2FAS-t használok, mert sem a Google-re, sem a Microsoft-ra nem szeretném bízni az adataim biztonságát), fél perc berendezni.
1
Mert nem beszél Magyarul például...
1
Mint mindennel, amit eddig kitaláltak, gyorsan, agyatlanul... MOHU, stb...
3
És az vajon hogy fog működni, hogy egy telóra több hitelesítés lehessen? Pl ha a gyerekeink EESZT-jét szeretnénk megnézni, akiknek még nincs mobiljuk?
0
Láttál már életedben TOTP alkalmazást? Bármennyi azonosítást berendezhetsz benne.
0
Nem, pont ezért tájékozódom, mert újdonság, miért láttam volna? Ha láttam volna, tudnám... Eddig egyik kétlépcsős banki azonosításunkhoz sem kellett ilyen használni... De ezek szerint most nem árt megtanulni ez is. Azért mert Te ismered, használod, nem kéne ennyire fölényesnek lenni azokkal akik még nem...
6
Sajnos annyi emberről hallani manapság, akitől kicsalták a jelszavát és aztán kizárták az ilyen meg olyan accountjából, és szélhámoskodni kezdtek a nevében, hogy érdemes ezt a kódgenerátoros izébizét mindenhol beállítani, ahol csak lehet. És már nagyon sok helyen lehet:
faszbúkon, gémailban, még az enkóron is.Csak arra ügyeljél nagyon, hogy ahol beállítod, ott kapsz 6-8 db statikus kódot, amelyekkel akkor is beléphetsz, ha mondjuk megkotlik a telefonod, és többé nem férsz hozzá a hitelesítő apphoz. Na azokat a statikus kódokat föl kell írni egy noteszbe, és a noteszt elzárni/eldugni valahova, ahol idegen nem férhet hozzá. Különben könnyen saját magadat is kizárhatod mindenből.
Minden esetre most úgy néz ki, hogy mindenki erre fog áttérni, mert embertársaink felének nincs annyi esze, hogy ne ugyanazt a jelszót használja mindenütt, és ne adja meg az első ismeretlen telefonálónak, aki azt mondja magáról, hogy az otp-ből hívja, mert nagy összegű terhelés érkezett külföldről a számlájára. :-D
3
Köszi! Ez is egy új, hasznos infó.
0
Több hitelesítés is lehet. Én a Google Authenticator-t töltöttem le Androidos mobilra. Eddig az enyém van benne és az apósomé ( neki csak nyomógombos telefonja van) . Működik. Megnyitva egyszerre mutatja mindkét ügyfélkapuhoz a kódot.
2
Szia!
Ezek szerint kedves Apósod ismeri a telefonod PIN kódját?
Ujjlenyomat olvasó van a telefonon? Vagy ki van kapcsolva?
Vagy Te lépsz be a telefonra és utána átadod kedves Apósodnak hogy használja?
Hogyan szoktátok ezt intézni?
Üdv
Tamás
0
Gondolom az apósa megbízza, hogy intézzen el valamit. ( én is igy intézem a szüleim dolgait.) Nem tudom ha az ügyfélkapu+ megszűnik, hogyan lesz tovább. A DÁP-pal is meglehet oldani valahogyan egy telefonról, vagy keresni kell még két okostelefont, ha nem akarom őket cibálni mindenhova.
0
Nem mindenki használ ujjlenyomat olvasót, mert nem mindenhol lehet. (Pl. a banki programom (Gránit) használná, csak nem működik rajta.) Meg aztán ha pakolok, melózok és kesztyű van rajtam, nem működik, de nem mellesleg az esetek 80-90%-ában old fel egy új telefonnal és 60%-ban egy régebbi Meizu készülékkel, tehát nem mindenki használ ujjlenyomatot.
Sőt amelyik készülék csak itthon van, az le sincs zárva, hiszen értelmetlen.
Az Aegis kódgenerátor, amit használok és itt írtam róla, több fiókot is kezel. Abba csak jelszóval lehet belépni, de belépve akármennyi fiók (titkos kód) felvehető és így pl. másnak a 30mp-es kódját miért ne lehetne azon olvasni? Azzal nem érek semmit, ha a többi adatát nem tudom, ellenben neki egyszerűbb, ha nem kell neki is telepítgetnie. Ha mondjuk idős lenne, tuti nem írja át a kódot kevesebb, mint 30mp alatt (ha még a billentyűket is úgy keresi) így a család azért család, hogy ezt egy fiatalabb a saját készüléke segítségével megtegye.
Mi ebben a kivetnivaló? A barátnőm is belép a jófogásra, vintedre, helyettem hirdet az én nevemben, tehát tudja a jelszavamat. Ha ennyire nem bíznék meg benne, nem vele élnék. Szóval családon belül szerintem bőven elég 1 készülék, ami kódot generál, sőt így a többi le is tudja fotózni a qr-t róla, ha épp így gyorsabb a művelet.
0
Szia!
A DÁP-hoz (ha majd használni fogod, mert más nem lesz helyette) kötelező az ujjlenyomat és PIN azonosítás.
Azért elképzelve nekem elég szűrreálisnak tűnik, hogy mondjuk utaznak négyen egy autóban,
a rendőr megállítja és igazoltatja őket, és az utasok sorban egymás után
ugyanazt a telefont használják az azonosításukra, sorban mutogatva egymás kezébe adva, ki-be lépegetve azon.
Üdv
Tamás
0
Szürreális, mert ez eleve csak itthon működik, külföldön nem.
Ha ingyen van a kártya (személyi, jogsi, stb.) szerintem még mindig kisebb helyet foglal, mint egy telefon. De mondjuk egy szállodában hogy fogják lefénymásolni a személyit, vagy ahol ezt szokták (munkahely, stb.). Berakják a telefont a fénymásoló alá?
Nálam marad minden kártya alapon, az ügyfélkapu meg kódgenerátoros alapon. Lehet régimódi vagyok, de e kártyákat bárhol tudom használni, nem kell hozzá net vagy például a mobilok nagy problémája: aksi! A kártyának nem törik be a kijelzője, nem merül le, nem lesz vírusos és nem hackerek lopják el, hanem tolvajok, akik ellen könnyebb védekezni.
2000 környékén elindult a telefonok méretének csökkenése ésszerű okokból, hogy beleférjen a zsebbe könnyen, aztán meg ma már féltégla megint, még nagyobb, mint a 2000 előtti készülékek. Volt egy fejlődés, hogy a lapozgatós okiratokból lett kártya, most visszafejlődik és kell hozzá aksi, net, kijelző, tehát lényegében egy telefon, hogy az ember igazolhassa magát. Biztos, hogy ez a jövő és nem a múlt felé haladunk?
Plusz ha a rendőr megállít, ez volt a példa. Régen az igazolványba egyszerű volt becsúsztatni az összeget, ma már befőttes gumi kell hozzá, a telefon esetében meg majd NFC alapon fogja az ember "lealkudni" a büntetést?
Ja és nem mindenki használ mobilnetet... többek között én sem, hiszen javarészt amit netezni kell, azt itthon elintézem, a térképeim offline alapon működnek, tehát én nem vagyok netfüggő, a mobilom is telefon elsősorban, miért más akarja kitalálni, hogy mire használjak egy készüléket, amit én telefonnak vettem és max még térképnek kell? A hivatalos dolgaimat MINDIG PC-n intézem.
6
Ez ellen minden porcikám tiltakozik. Sok helyen jószándékból vagy egyéb okból az igazolványom másolatát is elfogadják. Sok helyen meg indokolatlanul fénymásolják, ( szerintem a szálloda/szállás is ilyen) aztán ki tudja hol köt ki. Ez nekem mindenképp aggályos. ( persze tudom nem lehet ellene tenni, de...) Ha az alkalmazott csak az eredetit fogadná el mindenhol, és nincs másolat, ha valakit kár érne, akkor az csak az a cég lenne, akinek az alkalmazottja tévesen azonosított. A fénymásolós esetben a kárt szenvedett akár én is lehetek akár sokkal később, és tudtom, beleegyezésem nélkül. Kérdés kinek a jogai erősebbek, a mindent dokumentáló, visszakereső szolgáltatóé, vagy az enyém.
1
Az Ügyfélkapu+ megszűnésével, később majd PC-n sem tudsz belépni DÁP-os mobil nélkül...
0
A +-t miért szüntetnék meg? Csak a nem plusz szűnik meg.
Azért nem mindenkinek van mobilja, létezik vidék is, ahol még a lefedettség (pl. nálam) is problémás. Szóval ha mobilfüggővé teszik, csak kevesebb regisztrációt érnek el és megint visszatérünk a papír alapú ügyintézésre.
0
szia: több helyen írták, hogy várhatóan év végéig működik a +
Bálint
0
https://telex.hu/techtud/2024/10/21/megszunik-ugyfelkapu-ugyfelkapu-plus...
"Az első, amit fontos tisztázni, hogy mire is jó valójában a hamarosan megszűnő Ügyfélkapu. A köznyelvben Ügyfélkapu néven gyakran magát az ügyintézési szolgáltatást, az ügyintézésre szolgáló felületet szokás emlegetni. Gyakran találkozni olyan szófordulattal, hogy egy-egy ügyet „az Ügyfélkapuval is el lehet intézni”, míg azt ritkán hallani, hogy a Magyarorszag.hu-n lehet elintézni valamit, pláne hogy a Személyre Szabott Ügyintézési Felületen, azaz a SZÜF-ön. Pedig valójában az Ügyfélkapu, ahogy a neve is utal rá, csak a kapu, amelyen belépve a SZÜF-ön ügyintézésbe foghatunk: egy elektronikus azonosítási szolgáltatás, amellyel a SZÜF mellett az EESZT-be, az eSZJA-ba és minden, már létező állami online szolgáltatásba be lehet lépni."
Tehát a belépő oldal szűnik meg a leírás szerint, na de akkor hogyan tovább az eeszt, stb. oldallal? A doki, kórház majd egész nap mobilozgat, ahol ott a dáp, csak épp nem a sajátja kell ehhez. Akkor hogyan tovább? Nincs ez átgondolva!
"A lap cikkére reagált a Miniszterelnöki Kabinetiroda is: azt írták, nincs központi utasítás a kormánytisztviselőknek, hogy töltsék le a DÁP appot. A lap megjegyzi, hogy ők sem ezt állították, hanem hogy az egyes kormányzati szervek saját hatáskörben intézkednek – bár tegyük hozzá, ha így lenne, az ellentmondana az Ügyfélkapu+ központi megszüntetési tervének. Arra, hogy egyébként valóban megszűnik-e az Ügyfélkapu+, a Kabinetiroda nem reagált nekik."
1
Már emlegették, hogy a könyvelők is szívnak miatta, nade a kórház meg a doki is a saját belépésével lép be a rendszerbe, és a TAJ szám alapján hozzáfér az én doksimhoz, leleteimhez. Orvos még soha nem kért tőlem a TAJ számon kívül semmit. A könyvelők is olyan jogosultsággal rendelkeznek, hogy intézkedthetnek az ügyfél nevében, az ügyfél belépése nélkül.
0
Ha ismered a kórházi személyzetet, az átlag életkorukat, akkor te sem gondolod komolyan, hogy minden hepi lesz.
A nagymuternek annó csak gyógyszert írattam fel a háziorvosnál és a recept olykor megérkezett, olykor nem, olykor a támogatás mértékének jelölése nem stimmelt, olykor meg a mennyiség. Pedig a támogatást a gép kéne kitöltse az alapadatok alapján és éveken át ugyanazokat kapta ugyanolyan mennyiségben. Volt, hogy inkább papír receptet adott, mert "épp nem működött a rendszer". Pont úgy, ahogy én eredetiség-vizsgát akartam csináltatni és aznap délután az állami rendszer nem volt elérhető, így mehettem 2x. Ilyen megbízhatóak az állami informatikai rendszerek.
Szerencsére én nem járok dokihoz, már pár éve feléjük se nézek, de ami ma az egészségügyben megy, nem hinném, hogy a profi személyzet, aki ért is a szakmához, még ebben az országban maradt.
A könyvelők közül csak az szív, aki a megbízó nevével lépett be és nem meghatalmazás alapján a saját neve alatt.
Ha 1 háziorvosod van, akkor lehet csak tajt-t kér, de ha pl. elköltöztél, vagy ismeretlen, akkor egy személyit is. Még baleseti klinikán is elkérték a személyiét a sérültnek a taj mellett. Igen, a nagymuterét, akinek óriásgombos "mamitelefonja" volt, a netet még hírből sem ismerte, szóval a dáp és egyéb online azonosítás őt soha nem érintette.
Ahogy ha ellehetetlenítik a belépést (mert a legújabb mobil kell hozzá, plusz mobilnet, plusz rootolva se legyen, plusz...), akkor az én ügyfélkapum is átáll majd papír alapra, mint régen volt.
0
Üdv.
Én a napokban egy sima ügyfélkapu belépéssel megszívtam. Elfelejtettem a jelszómat. Kértem a kormányablakban egy kódot, amivel be tudok lépni, és változtatni. A mo.hu-n próbáltam belépni, átirányított a üf.kapura. Itt kérte a jelszót, amit ugye elfelejtettem.Bejelöltem az új jelszó kérését. Kiküldött az emilemre egy kódot. Vissza mo.hu-ra. Ott beírtam az emil cimemet, és kitöltötte a kód rovatot automatikusan. Mindent beírtam amit kellett, és enter. Kiírta, hogy az azonosító kód nem érvényes. Megpróbáltam 3x, aztán feladtam. Visszamentem a kormányablakba, és a kis csaj 5 perc alatt megcsinálta. Ennyit a rendszerről.
Egyébként hót ziher, hogy aki nem végzett legalább középiskolát mostanában, az úgy belegabalyodik ebbe a szoftverkatyvaszba, mint majom a házicérnába .
3
Érdekes, nekem ezzel sosem volt bajom.
Igaz, olyan ritkán használom, hogy mindig elfelejtem a jelszavam.:)
Így kb az új jelszó igényléssel nyitok!XD
Nem éretségi kell ehhez, csak akarat.
Azért se Einstein a hibás, mert én nem tudom a relativitás elmélet bizonyítását levezetni.
0
Igen, ha Te abból indulsz ki, hogy mindenkinek akkora feje van mint neked, és annyi tudás van benne, akkor biztosan igazad van. Én a facabukot is utálom, mert agyalágyult logikája van , és nekem ez nem jön be, úgyhogy nem is fogom megtanulni.
0
Nem indulok én ki abból hidd el...
Azt azért bátorkodom feltételezni, hogy aki erre az oldalra téved, vagy tagja, annak azért van egy kicsit tágabb látásmódja a világról. Na de nem vagyok tévedhetetlen....:)
Fogalmam nincs milyen az FB mert nincs fiókom, de azért nem hinném, hogy kihívást okozna.
Mint írtam, azért mert te nem vagy hajlandó elsajátítani dolgokat, ne a rendszert ekézd. Ez csak a te felelőséged.
Na itt én befejeztem.
Mindenkinek sikerekben, eredményekben gazdag sorban állást, DAP-ozást, ÜK+ -zást kívánok az új évre.
Peace
KN
0
Üdv.
Ennyi erővel megtanulhatnám a koránt is, mert csak akkor tudnám igazán megérteni az arab gondolkodásmódot, de nem akarom és kész, mert nekem nem jön be.
0
Hát igen, a barátnőm is gondolkodott, hogy felrakja a telójára, de aztán amikor szembesült azzal, hogy ez nem így megy, mert az egyiken nem is megy, a másik esetében meg kis trükkel még igen, de akkor is be kell mennie személyesen az okmányirodába, na akkor törölte az egészet a francba, mert ő nem fog azért sorba állni, amit amúgy sem használ. És ismerjük a sorokat... én átlagban 30+ percet szoktam várakozni egy-egy ügyre. Plusz ugye 7km-re van a legközelebbi, odáig el is kell menni, várakozni, visszajönni, tehát pár órás mutatvány.
Kapott a személyiéhez egy kódot, de most derült ki, hogy aktiválni is kellett volna, amit ott neki nem mondtak el, mert akkor ott helyben ezt megtehették volna. Szóval az aktiválókód is landolt a kukában.
Nem csak engem idegesítenek a szervezetlenségek.
0
Kezdelek szánni , de komolyan.Szarügy a karma...
Huhh.. 7km. Kemény. 1/6
marathoni táv.:)
A regisztrációm kb 10 percet se vett igénybe a k.ablakban.
Szerda 1 óra magasságában, Miskolc belvárosában. Pedig csak egy hirtelen ötlettől vezérelve mentem be. Na jó, a dáp a telómon volt. -2 perc...
Majd itthon vettem észre, hogy anno igényeltem az eSzemélyihez kódkártyát. Szívás, mert itthonról is simán megoldottam volna, ha emlékszem, van ilyenem.
Na , de olvastam itt a kínlódásotokat. Ezen felbuzdulva, eSzemélyi app letölt, regisztráció, aktiválás stb , nem vett 10 percnél igénybe több időt. Szóval erősen alaptalan a kritikád.
Az, hogy te rommá hákolt telókat használsz, ezer éves drodid programmal, és szerencsétlenkedsz, majd kritizálsz, az nem róható a rendszenek fel.
Persze a dáp se tökély, nem állítom, de közel se olyan vacak mint állítjátok.
3
szia: már írtam,
ezt a katyvaszt harmadosztályú, kinevezett rendszergarázda találta ki
Szerintem igen le fog csökkenni a használók száma
Bálint
3
Szuper! Köszi!
0
Szia!
Lehet egy Androidos telefonnak több felhasználója?
És akkor több PIN kód és ujjlenyomat is lenne az egyes felhasználókhoz?
A telefon azért nem ugyanaz mint egy asztali gép.
0
Elég sok kérdés van még itt... Azt is mondta valaki, hogy ha asztali gépre regisztráljuk, akkor csak arról működik, mobilról nem használható...
0
Nekem úgy tűnik, hogy arra törekednek, hogy a DÁP-al a telefon olyanná váljon, mint az e-személyi.
Nem többfelhasználós.
1
Ez egy mobiltelefonos app.
0
Melyik? Ha nincs okostelefonja vagy tabletje, a TOTP.APP webes hitelesítő alkalmazást is használhatja... Vagy ebből is van mindkettő?
0
Szia, annyi felhasználót vehetsz fel a TOTP-be, amennyit akarsz, kettőt biztosan:) A böngészőben egy külön lapon generál kódot a kiválasztott profilra kattintva.
1
Ha a generátorosra vagy kiváncsi, az bárhány ügyfélkapuhoz jó mert a generátor nincs hozzárendelve az ügyfélkapu fiókhoz.
Az csak arra kell, hogy belépéskor kapsz egy QR-t és abból generál egy számsort.
Biztonságosabb lenne ez a kétlépcsős ha úgy működne mint a bank, hogy sms-ben kapok egy kódot a második szinthez.
Gondolom igy volt egyszerűbb megoldani...
2
Naigen, érdekes, hogy a bankok megtudták oldani a univerzálisabban, és működik...
0
Ez is univerzális, bármelyik TOTP alkalmazás jó hozzá.
0
szia: ezt mondd el Mari néninek, Bázakerettyén
Bálint
1
Attól még tény.
0
szia: látom,, nem érted. elmondom.
Egy ilyen széles körben használt eszköz olyan kell legyen, hogy az emberek nagy többsége előképzettség nélkül alkalmazni tudja, úgy eszköz, mint használat oldalról, jelentősebb költség nélkül.
Legfeljebb harmadosztályú, kinevezett rendszergazdát látott ez a kóceráj
Most írtak ki pályázatot a gatyábarázásra
Ez így olyan, mint a műanyag flakon angol felirattal, az, hogy mi van benne és mire, hogyan használható, oldalt 6 nyelven feltüntetve, csak fél milliméteres betűkkel, amit a boltban nem lehet elovasni
Bálint
5
És mégsem úgy működik, olyan egyszerűen ahogy látom, mint a banké...
0
Tehát ez a Google hitelesítővel, amit javasolnak, működhet?
0
Szia.
Azon belül, még a saját e-mail fiókodhoz is hozzárendelheted. Így nem kell váltogatni a email fiókok között, mert a saját lapodon látod mindet.
Üdv.
poczkodi77
0
Igen, működik vele, ajánlottak közt is van.
Én a Microsoft Authenticatort tettem fel, de valószinűleg mindegy.
Ha nem használom, nálam le van tiltva az alkalmazás, mert folyamatosan generálja a számsorokat 5-10 sec-enként.
Az a fontos, hogy az APP nem kér regiszrációt , bankszámlaszámot vagy egyéb adatot.
2
Kár,hogy itt is angolul van minden info.Most nem azért,de hogy engedném feltelepülni,alkalmazást hozzáadni,ha nem hozzám beszél?Mit akar?
Amúgy meg,akinek Huawei telefonja van,az vegyen másikat...
És beszáll a telefon birtoklásába állam bácsi is,mostmár kettőnké a telefon...
Tiszta SMITH ügynök már...
Szerintem ne kapkodjuk el,adóbevallásig van még 3-4 hónap...
De akkor a kérdés az,ha azt választom,hogy NAV készítse az adóbevallásom,de nincs ügyfélkapu+-om,akkor hogy is?
És jönnek majd a csaló üzenetek:az Ön telefonja lopott...NAV...
0
Szia.
Hol találom a titkos kulcsot a TOTP.APP webalapú alkalmazáshoz?
0
üdv:ha több gép és telefon van, mindegyiken lehet, vagy csak párosítva?
Bálint
0
Két faktoros azonosításhoz (TOTP) én jobban bízom a nyílt forráskódú appban, amit folyamatosan javítgatnak (Ügyfélkapuval is megy):
2FAS
0
Inkább hitelesítő appot kell letölteni. A Google Authenticator nevű tökéletes, de nem a reklámra kell kattintani, hanem a magyarul Google Hitelesítő nevűre. Ilyen néven nincs másik. Hogy biztosra menj, nézd meg, hogy a Google LLC-től származik és ne legyen benne alkalmazáson belüli vásárlás. Ha ennyit megteszel, akkor máris ügyesebb vagy, mint egy volt országgyűlési képviselő.
3
Nemrég megjelent 1 cikk hogy több hitelesítő appot lehet letőlteni de már nem találom egy volt képviselő már megszívta sok pénzt lenyúltak a bankszámlájáról
meg miért kötelezik az embereket 100E ft mobil telefon vásárlására meg hogy legyen rajta internet előfizetés is sok idősebb ember nem ért hozzá meg nehezen látja az apró betűket ezen az egér mozin
a mobilon kívül lehetne számítógépre laptopra is egy alkalmazás itt a nagyobb kijelzőn könnyebb eligazodni
a belépéskori hitelesítés itt is megoldható QR kód nélkül
belépéskor megadni felhasználó név jelszó erre küldhetnek mobilra vagy e-mail-ra egy azonosító kódot amit beírva be lehetne lépni
https://www.penzcentrum.hu/gazdasag/20241221/oriasi-baj-van-az-uj-ugyfel...
1
Nem kell mobiltelefon hozzá:
https://kau.gov.hu/dap/sugo/ugyfelkapu-plusz
0
Teljesen jó ez a webes(totp), nem kell programot telepíteni, csak egy egyszerű weboldal.
egyszer hitelesíted, a kódot vágólapra másolja az ük-ban beilleszted.
A hitelesító kódot el tudod menteni egy file formában és ha törlöd a netes előzményeket, sütiket,
a fájlt visszatöltve megint működik.
Az androidosnál ha töröltem az alkalmazás adatait, cache-t, utána már nem működött, ük törlőkód, újrahitelesítés.
0
Szia!
Szerintem érdemesebb a DÁP alkalmazást használni az Ügyfélkapu bejelentkezéshez,
és akkor semmilyen kódgenerátor nem szükséges.
Üdv
Tamás
1
A DAP-ot feltelepítetted? Ha igen kérdés, szerinted lehet több felhasználóhoz ugyan azt a telefont használni? Vagy egyszer beregisztráltál egy felhasználót, és másik felhasználóval semmi módon nem lehet működésre bírni?
0
Szia!
Szerintem ez ellentétes lenne a DÁP elveivel. A DÁP-al a telefon olyanná válik, mint az e-személyi.
A felvetésed azt jelentené, mintha egy személyit többen is használhatnának.
Üdv
Tamás
2
Mivel pinkód vagy ujjlenyomat belépés van, szerintem másik felhasználó a saját pinkódjával be tud lépni idegen telefonon is. De nem próbáltam.
Az Ügyfélkapu (pontosabban a Tárhely, ezt próbáltam) már most felkínálja a DÁP mobilalkalmazásos belépést, de amikor azt választom, csak a DÁP-ról tájékoztató oldal nyílik meg, nem maga a DÁP alkalmazás. Valami pop-upról is szó van, az sem ugrik fel. Gondolom majd megoldják ezt is.
0
Az ujjlenyomat belépés a telefonra van, nem a DÁP-ra.
A DÁP-ba belépési 6 jegyű kód szerintem csak egy olyan biztonsági kapu,
hogy ha a telefonodat nyitott képernyővel hagyod ott valahol,
akkor idegenek ne tudjanak tevékenykedni.
Ha pedig nyitott DÁP-al hagyod ott a telót valahol, az gond...
0
Szia,
Ugyan valószínűleg már mindent is tud rólam Tóni, de a DÁP-pal kapcsolatban különösen averzióim vannak.
1
Ez igaz, csakhogy ha mobiltelefonon akarsz bejelentkezni az Ügyfélkapu+-ra, akkor hogyan azonosítod magad a DÁP-pal?
0
Miért ne lehetne azonosítani? Átugrasz a dáp-ba és hitelesíted.
0
Igen és a QR kódot, ami a telefon képernyőjén megjelenik, hogyan olvasom be a telefon kamerájával? Tükrök segítségével?
0
No igen, eddig az Ügyfélkaput csak számítógépen használtam. Ezen nem gondolkoztam.
Elvileg egy másik telóval megoldható, aminek a kamerájával rögzíted a QR kódot,
amit aztán beolvasol a DÁP-al. Gondolom előbb-utóbb belerakják a lehetőséget
a DÁP-ba is. Folyamatosan fejlesztik...
0
Olyan gyorsan forditod meg a telefont a tengelye körül, hogy a kúerkód még ott legyen a levegőben.
1
első kamera + zsebtükör :-D
0
szia: mobiltelefonon szerintem áttekinthetetlen, túl kicsi a felület
Bálint
0
Üdv!
Van az a méret...
G
0
Szia!
Régen még azon ment a verseny, kinek van kisebb..
1
A dáp android 9.0 alatt nem megy és 8.0 van a családtagnak, így nála ez ugrott, plusz az eszemélyi pinkódja sincs már meg, mivel soha nem használta, az meg kéne a reghez.
Az enyém 14-es és rootolt, így nálam is ugrott, tehát 2-ből 2-nél nem használható technikai okokból a program.
Én a nyílt forráskódú 5,7MB-os Aegis kódgenerálót használom, egyszerű, előre írja már a következő érvényes kódot is, így ha lassú vagyok, a következőt kezdem beírni.
QR... felesleges, alatta ott van, hogy ha nem tudod beolvasni, akkor mutaja a számjegyeket. Ezt kimásolod, beilleszted a kódgenerátorba és már adja is vissza a kódot.
Ugyanazok a kódok generálódnak a webes és a programos változatban is 1 időben.
Fontos, hogy a felhasználónevet (ahogy a használatiban írják, olyan formátumban) és a titkos kulcsot is meg kell adni a programnak/webnek.
Ez a nem egész 6MB nekem egyszerűbb, mint a google, vagy a legalább 150MB ms authenticator használata és magyarul is tud.
Tehát akinek nincs telója, PC-n QR nélkül is tudja használni, csak a kódkérésre kell kattintani.
Telón meg szintén megy ez a másolgatós, de amúgy az alternatíva a tükör helyett a képernyőkép, mert elvileg azhal is működhet, vagy letöltött kép, de egyszerűbb azt a pár karaktert átírni kézzel.
Szóval minden megy, pc teló nélkül és teló is qr nélkül, csak a leírások nem elég szájbarágósak.
0
Pages