You are here

Mézga Aladár rádiója melyik valós rádióra hasonlít leginkább?

15 posts / 0 new
Last post
Szurkee001
Szurkee001 picture

Kedves Fórumtársak! 
Nemrég egy gyűjtőtársammal arról beszélgettünk / vitáztunk, hogy melyik, valóságban is létező rádióról mintázhatták a Mézga család rádióját? Mivel nem igazán tudtunk egyezségre jutni, gondoltam megkérdezem az itt levő tapasztaltabb kollégákat, gyűjtőtársakat is, hogy miként vélekedtek erről?
Minden segítő választ előre is köszönök! 
Szurkee001

File attachment: 
Comments
rat
rat picture

Jól látom, hogy az esernyő duct-tape-el van felerősítve?

0

lcsaszar
lcsaszar picture
*

Nem jól látod, akkoriban nem volt még sem OBI, sem Praktiker. Ennélfogva duct tape-et sem lehetett kapni, csak szigetelőszalagot. Azt a kátránnyal impregnált vászonból levőt, de azt minden Keravillban.

0

Joe
Joe picture

Üdv!

Viszont a patikában már volt Leukoplaszt.
 

0

lcsaszar
lcsaszar picture
*

Ja. Meg Kalmopyrin. Azzal forrasztottunk.

0

Kari
Kari picture
*****

Szia!
Keresd meg Sík Bélát vagy Kóger Lacit-náluk jobban nem sokan ismerik a régebbi rádiókat, s gyűjteményeik is meghatározóak..

1

Szurkee001
Szurkee001 picture

Szia!

Köszönöm a tippet!

0

bakkerman
bakkerman picture

Gondolat átvivő kézi készülék is fog kelleni wink

0

Szurkee001
Szurkee001 picture

Én szerintem vagy egy Orion 7016-os, vagy egy Orion 7024, vagy pedig egy Orion7033-asra hasonlít, ezekből lehetett összegyúrva. 
Nem gondolnám, hogy egy Tertára hasonlítana, bár azok is szépek!
 

0

Kalex
Kalex picture
*****

Szia!

Az évjárat már megvan.

Aztán meglátott nálam egy olyan rádiót, amilyenen a Mézga család hívogatta a köbükit. Ez egy 1923-ban készült Orion volt

Megkeresem a fotóját is.

Kalex

0

Szurkee001
Szurkee001 picture

Szia Kalex!

" Ez egy 1923-ban készült Orion volt"

Tisztelem és elismerem a szakmai tapasztalatodat, tudásodat, viszont ez az infó nem pontos, hiszen, mint utóbb sikerült kiderítenem, a korábbi Magyar Wolframlámpagyár kereskedelmi szerve 1924 Október 1-én a nevét Orion Villamossági RT-re változtatta és 1925-től valamennyi gyártmányát Orion védjegy alatt hozta forgalomba mind belföldön, mind külföldön. Ebből következik, hogy 1923-ban még nem készülhetett Orion márkanéven rádió!
A gyár 1926 június 30-án kezdte meg a rádiókészülekek gyártását, a német Telefunken gyár szabadalmának felhasználásával.........

Forrás: www.radiomuzeum.hu/images/retro/1913_1963.pdf
 

0

varga jano
varga jano picture
*****

Szia!
Kérjük a rádiót ábrázoló fázis rajzot! :D

0

PElek
PElek picture

Honnan kéred,  előrül vagy háturul ?

2

varga jano
varga jano picture
*****

Front fotóról beszélünk :D
Lehet, hogy ez.a rádió.ihlette az alkotókat?

0

tvdoktor
tvdoktor picture

0

Sponsored links