Üdv
Van itthon egy guriga koax kábelem de nem tudom milyen minőségű.
Hol lehet ilyen kábelek adatai után kutakodni?
Erre MO83 típusjelzés van írva. meg 75ohm ezt legalább tudom.Kb 5mm átmérőjű és fóliás+harisnyás. a belső dielektrikum fehér habosított anyag.
Köszi Laci
2011, February 8 - 23:02
#1
Üdv!
A 75ohm-ot onnét tudom hogy rá van írva. A szám nem métert jelöl mert ez ismétlődik. Ejnye kollégák nem ma kezdtem :oke: z alsó képen láthatótól csak annyiban tér el, hogy a harisnya nem ónozott.
Lehet a napokban kapok egy jelszintmérőt és azzal megmérem a lakást. Így kiderülhet van e rossz kábelem a házban. Ezt a zsinórt is megfejelem a két végén és megmérem a csillapítását. A hossz ismeretében valahogy tudtommal számolható a minőségi tényezője. Vagy csak a csillapítása/méter?
Üdv Laci
0
Szia!
Akkor használd el RG6-nak. Úgyis ingyen van. :super:
Üdv! Kalex
0
Szia Kalex!
"Úgyis ingyen van."
De g@ci vagy... :rohog: :beer:
Üdv Tibi.
0
Szia!
Ne nagyon melegítsd forrasztásnál, "meleg helyzetekre" legjobb a teflon dielektrikumú.
0
Kedves Perlaci.
A kábelek adatai jól összefoglalva a KT-ELEKTRONIK honlapján megtalálhatóak, nem tudom, hogy ez a típus is, mert kábeltévére kettős árnyékoltságút, mint a tied, már nem használnak, minimum háromszorosat, azon még lenne felül egy fólia pluszban. Irányvezetéknek húzzál le a leágazó-helytől egy kábelt, és nézd meg, hogy javul-e a vételed.
Tisztelettel: Varga Béla
0
üdv: pedig milyen jó volt az egyszerű kábel. Vagy 15 éve a szomszédnál AM mikro volt, a padláson rátekertem 10 menetet és nálunk is lehetett nézni.
Bálint
0
Szia!
A varrótű átmegy akár három árnyékoláson is.;)
0
Szia!
Nem kötekedésképen mondom, de azt az MO83-at nézd meg kicsit jobban. Lehet, hogy M(nulla)83 és arrébb (1 méterrel) meg M084. Ha így van, akkor az csak a métert jelöli.
Üdv.
0
Szia!
Valószínűleg az RG6-hoz áll a legközelebb, de SAT-os szereléshez nem ajánlom. Általános felhasználásra, kábeltvhez, vagy földi digitálishoz jó.
Így néz ki?
Üdv! Kalex
0
Sziasztok!
A koax kábel csillapítását adott frekvencián alapvetően a belső ér átmérője és felületének minősége (skin hatás) határozza meg. Az 5 mm külső átmérőjű 75 ohmos koax kábel belső érátmérője szerintem 0,8 mm, vagy ennél valamivel kisebb lehet. Hogy mire használható ez a koax kábel az függ az átviendő felső határfrekvenciától, a szükséges hossztól és az átviteli szakasz maximálisan megengedett csillapításától. Persze számításba kell venni a fedettségét is. Az adott típusú koax kábellel én még nem találkoztam.
Üdv.: Kumi
0
Szia.
Ezt a kábelt régen a CB rádióhoz és utána az URH-hoz használták, és még azt is megmondom hogy 270cm-re kellet vágni, akkor volt jó. :)
Üdv
ui: ..ja az autókba.
0
Szia!
"Ezt a kábelt régen a CB rádióhoz"
Nocsak, nocsak! Én meg azt hittem, hogy a CB-k 50 Ohmosak voltak, és RG58-al szereltük. :hmmm:
Üdv! Kalex
0
Üdv!
Bizony jól emlékszel a CB 50ohmos, DE az URH 75ohmos.
Résen vagyunk :D
Laci
0
Szia!
Aha! Akkor 2 URH-ból meg lehet csinálni 3 CB-t. :lol: :oke:
Üdv! Kalex
0
Kérdés:
Honnan tudod, hogy 75 ohmos? Itt Mo-on 50-75-93 ohmos kábelek tömegét használtuk fel.
Csinálj te is, a végéről egy jó fotót...
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
Ráadásul "szőkén" okoskodok és valamilyen ismeretlen hatású pontokat is gyűjtök.
0
szia: a habos belűek és ilyen felépítésűek általában jobb minőségűek,ezt a típust nem találom. Egy hátrányuk van, csak óvatosan, lassan, nagy ívben szabad hajlítani.
Bálint
0
Szia!
Ez egy közkeletű tévedés. Az óvatos hajlítás a légdielektrikumosoknál ajánlott, mivel a kis ívű hajlításnál a levegőkamrák összetörhetnek! Persze ezt a fajtát sem illik r=10d-nél kisebb sugárral hajlítani.
Üdv! Kalex
0