Sziasztok!
Hangfrekis erositokkel hozott ismet ossze a sors. Kb 18-20 evvel ezelott mertem utoljara ilyeneket, akkor meg az Orion SE-260-at (tobbekkozott...)
A kovetkezok lennenek a kerdeseim:
- van a szinuszos, meg a zenei teljesitmeny. Ha az erositot kihajtom addig, amig a szinuszjelet nem kezdi a kimeneten vagni, akkor az melyik teljesitmenyt fogja meghatarozni?
- az erosito vedelmet mekkora teljesitmenyre kell beallitani?
Sajnos, elegge kiestem mar ezekbol a jelszintekbol, meg a kapcsolatukbol.
Koszonom a valaszokat!
Udv!
Imre
röviden ugy lehetne jellemezni hogy az a jo erösitö aminek a zenei (terheletlen) és szinuszos (terhelt) teljesitménye azonos vagy legalább is közeli. a szinuszos az amit terhelten szkoppal szinuszosnak mérsz. ebben benne van minden veszteség ami az áram utjába kerül, plusz a táp esése is. a zenei esetenként jelentösem több is lehet. ez elsöre pozitivumként mutatkozik viszont nem az. ugyanis nem a zenei a több hanem a szinuszos a kevesebb. mennél jobb a táp, (trafo kondi) és mennél alacsonyabb belsö ellenálásu félvezetök vannak benne a két érték annál közelebb kerül egymáshoz. én mértem már olyan erösitöt aminek a zenei teljesitménye 430W volt, de szinuszban is leröffent 400.
az a jo védelem ami zárlatkor a zárlati áramot alacsonyan tartja, viszont a maximális kivezérlést nem korlátozza. azaz padlogázon kusban van. egyébként az se260 nem rossz. bár én a tápkondikat kicserélném minimum a duplájára vagy még többre is. az orion hangfalakban levö védelmet meg egyszerüen át kell kötni, mert az egy beteg elme szüleménye.
zene az élet. http://djlatino.vv.cc
0
Szevasz imyke.
"van a szinuszos, meg a zenei teljesitmeny"
"...amig a szinuszjelet nem kezdi a kimeneten vagni, akkor az melyik teljesitmenyt fogja meghatarozni?"
Hisz' válaszoltál magadnak.
Az erősítők beépített áram-védelme többnyire nem állítható, a megszólalási küszöbük pedig elég változatos, általában a max kivehető teljesítmény környékén van.
Dávid.
0
ŰDV Imike! Valóban, amit mértél az a max. csucs teljesitménye az erésitőnek.A max. zenei ettől kb. 20 wattal lejebbvan egy 100w. végnél. Neked inkább az a bizonyos torzitással határolt küszöböt kell figyelni, amit még elbir a fül . ps: A VÁJT FÜL!
0
üdv:
a színuszos teljesítményeket több frekin kell mérni, hogy valós képet kapj.
30-50 Hz,400Hz, 1kHz,10 kHz, 16 kHz.
De nehogy egyszerű legyen az élet, vizsgálni kell a keresztmodulációs esetet is.
Ezt úgy kell, hogy pl. 400 Hz és 1kHz frekiket egyszerre adsz a bemenetre és (mivel biztos nincs otthon spektrumanalizátor és/vagy torzításmérő) szkópon meg kell nézni a bemenetet és kimenetet,lehetőleg kétsugaras szkóppal.
Méréskor a kimenetet olyan teljesítményű ellenállással kell terhelni, amely a max. teljesítménynél sem melegszik. Az ellenállás értéke értelemszerűen az erősítő adattábláján levő számmal egyezzen.
Bálint
0
...Most úgy belegondoltam, hogy a 250W-os gitárerősítőmet milyen teljesítményű ellenállásal kéne terhelni, hogy "ne melegedjen"
0
szia: nagyobb teljesítményű erősítőket annak idején kávéfőző és forrasztópáka betétből kialakított terheléssel próbáltam.
Sokszor lehetett hallani a jele vagy zenét rajta.
Minap egy megafon-szirénát próbáltam, ott autóizzókból állítottam össze terhelést, az is szólt nagyobb meghajtásnál.
Bálint
0
Szia!
Az az! Villanytűzhely forever! :D
Üdv! Kalex
0
ŰDV ! JAAAA! De az autóizzó az nem szól , hanem látszik. :rohog:
0
szia: nem igaz, szól is! Kettős autófényszóró izzó volt,igaz, halk volt.
Bálint
0
Szia!
"nem igaz, szól is! "
Most akkor mi nem igaz? :weep: Hiszen én is ezt mondtam. :beee:
Inkább: :beer: :beer:
Üdv! Kalex
0
Szia!
Nevetni fogsz. Az autóizzó is szól, ha elég nagy a teljesítmény. Ez az igazi fény-orgona. :super:
Üdv! Kalex
0
ŰDV ! Hát erre megadom magam! :bow: :bow: :bow: De azt ismerd el , hogy alig halható, :szetver:
0
üdv: hát nem igazán élvezhető,rossz a frekimenet,olyan mint egy fejhallgató hangja 3-4 méterről.
Engem is meglepett.
Egyébként érthető, mert az izzószál ebben csak a két végén van rögzítve, a hangfreki ütemében változik a mérete.
Izzó erősítő műterhelésnek nem igazán jó, mivel ha felizzik, megnő az ellenállása,viszont jó védelemnek,
Az Eriston 150 megafon-szirénához használtam, hogy működik-e az erősítője.
Bálint
0
ŰDV ! Hát az izzó spiráljában 30 wattos teljesitmény és a Föld mágneses terének kölcsönhatása valóban produkálhat hangot is.Ugy hogy :beer: :beer: :beer:
0
Szia kolya!
Arról nem-is beszélve, hogy az izzó spiráljának menetei -mint tekercs- által létrehozott mágnesesterek egymásra hatása...
Üdv Tibi.
0
ŰDV ! Hát ezért irja mindenki hogy izzó, nem xenon és nem szénszál! :rohog:
0
Szia!
"De azt ismerd el , hogy alig halható,"
Rendben. Elismerem. Mibe van ez nekem?! :rohog:
Üdv! Kalex
0
ŰDV ! Röhögünk,röhögünk közben Imike nem tudja miről van szó.
0
Szia jakyg! Szerintem egy 90-es szög az melegedésre tudná birni. :rohog: De komolyra forditva a szót, valóban egy jó erősitőnek tök mindegy hogy 0.1 vagy 1 % ,a hangszóró a lényeg, mint a te példád is azt sugalja, hogy nagyon sokszor mérted már mennyit torzit 250w-nál a cucc.Nem mindenki hallgat klasszikusokat CD minőségben. :yes:
0
Szia Balint!
Az mar regen sz@r ügy, ha a szkopodon torzitast latsz! :-(
Az ugyanis altalaban màr %(!)-tajeki ertekeket jelent!
Ha valaki kihegyezesekre utazik_nem hinnem, hogy egy jo HF generatort, s egy (HF) szelektiv vevöt, vagy optimalis esetben egy SA-t megsporolhat.
Node a hagyomanyos torziotasmeröket sem okvetlen a vilagvegi àlommal egyenlönek kell tekinteni, ha valaki szeretne egyet utanepiteni...
Kari
0
szia: nem a nullátmeneten jelentkező eltérésre(kereszttorzításra) gondoltam, hanem a jelalak tetejének az összehasonlítására két frekvenciával történő vezérlés esetén.
Nem a mértéket lehet mérni, hanem következtetni lehet az intermodulációs torzítás meglétére.
Bálint
0
ŰDV ! Igen ez igy is van,nyugati országokban a 333 Hz az elfogadott mérő freki,de vájtfülüek az 1000 -re eskűsznek, Az emberi fül ezen a frecvencián a legérzékenyebb és itt érzékeli a legjobban azokat a bizonyos intermodulációs torzitásokat és főleg az MP3 128kbs alatti tömöritésből kimaradt felharmónikusait.
0