Sziasztok!
Szert tettem egy PM3217-es szkópra, és annak a használatához szeretnék egy rövid útbaigazító segítséget kérni attól, aki ilyen szkópot használ tv javításhoz.
Köszi:Zoli
2011, May 26 - 15:54
#1
Szia!
Személy szerint nekem sose volt ilyen szkópom, de mind egy kutya :) Melyik gombo(ka)t nem érted?
egyébként http://elektrotanya.com/philips_pm3217_pm3217u_service_manual.pdf/downlo... itt a szerviz utasítása, ha tudsz angolul, akkor pár dolgot ebből is ki lehet hámozni.
0
Szia!
A felső sor nyomógombjairól kellene csak infó. Direkt azért készítettem egy kissé döntött képet róla, hogy a gombok jelenlegi állása megfelelő-e egyáltalán. Gondolomformán nyomtam be őket, lehet hogy jól állnak, lehet hogy nem. Csupán erre lettem volna kíváncsi.
A manualt már letöltöttem, hibásan vettem és sikerült a táp teljes átkondizása után életet lehelnem bele.
0
Szia!
Azok a gombok mindig jól állnak, csak az a kérdés, hogy éppen mire akarja használni az ember... :)
Hát ugye baloldalt a bemenet választó van A vagy B, ALT gyors eltérítés esetén használatos dupla megjelenítés, CHOP lassú eltérítések esetén használatos kettős megjelenítés ADD ilyenkor matematikailag összeadja az A és B csatorna jelét (használva az invertálást kivonja)
A jobb oldali gombsoron az első két gomb a késleltetett időalaphoz tartozó trigger üzemmód választója van. A DTB a delayed time base, ekkor második időalappal (del'd tb) pásztázva látszik a Main tb-ről vett jel a delay time-al eltolva. Ha a del'd tb gyorsabb, mint a main tb akkor ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy bele zoomolsz a jelbe.
MTB benyomott állapotban a hagyományos szkóp kép látható.
Az ALT TB állásban (ez nekem nem teljesen egyértelmű) valószínűleg egyszerre látszik az eredeti jel és a zoomolt rész.
X DEFL: X-Y üzemmód
A maradék három gomb a fő időalap trigger üzemmód választója (auto-normal, ac-dc és ezek kombinációi)
0
Hali!
"..Az ALT TB állásban (ez nekem nem teljesen egyértelmű) valószínűleg egyszerre látszik az eredeti jel és a zoomolt rész. X DEFL: X-Y üzemmód"
Bar nem volt ilyen szkoppal dolgom, de mivel nem vettem eszre az elölapon "Shift B" vagy Position B gombot, alighanem az A(Main TB) utan, ugyanabban a sorban rajzolja tovabb a jelet, csak a B idöalap beallitasanak megfelelö sebesseggel.
Ha van Shift B poti; akkor azzal tologathatod függölegesen a B-TB jelevel rajzolt keptartalmat az ernyön, igy kvazi "4-sugaras" keped lett...
Kari
0
Szia!
Jakyg tökéletes választ adott. Még hozzátennék egy picit. Az utolsó DC gombot akkor használd, amikor alacsony frekvenciára vagy DC-re szeretnél triggerelni. Tipikusan 50 Hz-es képfrekvenciás jelek vizsgálatára használható. Hátulról a harmadik AC gomb beiktat egy felül áteresztő szűrőt. Sorfrekvenciás jelek mérésénél használható. A közte lévő autó gombot akkor használd, ha még nem tudod, hogy milyen jelet akarsz mérni.
Kér sugaras módba alacsony frekvencián a CHOP (chopper), magasabb frekvencián az ALT (alternate azaz váltakozó) használata javasolt. Nagy frekvenciás jeleknél is használható a CHOP mód, de a sugarak szaggatottá válhatnak. Az ALT kirajzolásnál fázishiba keletkezik a két jel közt, tehát ha két jelet akarsz egymáshoz viszonyítani, akkor az CHOP módot használd.
0
Szia!
Köszönöm a választ és a módszertani tanácsot. Megjegyeztem, ezek alapján sokkal könnyebben tudom tesztelgetni.
Nem vagyok olyan profi hogy rögtön két jelet viszonyítsak egymáshoz, nekem kezdésnek elég az az instrukció is amit Tőletek eddig kaptam. Aztán úgy is a gyakorlat teszi a mestert, remélem majd belejövök.
Mindnyájatok felvilágosítását ismételten köszönöm, eljön majd az az idő is amikor:
"-Virág elvtárs! Mibe fog ez nekem kerülni?
-Pelikán elvtárs! Egyszer mi is kérni fogunk magától valamit!" (Bacsó Péter Tanú c. filmje)
Üdv:Zoli
0
Köszönöm a felvilágosítást, egy tv-n tesztelni fogom az általad leírtak alapján. Eddig még csak egy csatorna jelét tudtam a kijelzőre varázsolni mint ahogy a képen is látszik, kettőre még nem találtam meg a helyes gombot.
Ahogy a fórumot látom, nem unatkozol oszcilloszkóp ügyben.
A segítséged köszönöm.
Üdv:Zoli
0
egeen nem unatkozom :)
A két csatornát úgy hozhatod elő, hogy vagy az ALT vagy a CHOP gombot benyomod, ha így is csak egy vonal látszik (azért a két csatorna Y pozícióját ellenőrizd) akkor van még valami gond a géppel
0
Szia!
Köszi, a Chop volt az, csak a két jel pozíciója pont középen volt egymáson. :falfej:
Kapcsolgattam és ezért nem láttam, de amikor az egyik pozícióját elhajtottam, rögtön előjött alatta a másik.
Szóval meglátszik hogy kezdő vagyok ennek a technikának az alkalmazásában.
Remélem most már gond nélkül gyakorolhatok vele.
Köszönöm a segítséged! :beer:
Üdv:Zoli
0