You are here

Labor táp épitése!

14 posts / 0 new
Last post
morfeus
morfeus picture

Sziasztok!

Szeretném ezt a tápot megépíteni http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcsolouzemu_eloszabalyozos_... az a gondom,hogy szerepel az alkatrész listájában egy Sárga színű ferrit gyűrű ami általában (számítógép kapcs tápjaiban van)illetve egy kék színjelzésű porvas gyűrű(AL=64,5 33mm-es).Honnan tudnám ezeket beszerezni illetve megrendelni mert sajna nem tudok elmenni mert kerekesszékkes vagyok.Vagy esetleg ha lenne valakinek elfekvőbe valamelyik alkatrész amiket emlitettem azokat szivesen megveszem!

:villa: :help:

Üdv:morfeus

Comments
uniman
uniman picture
***

Szia.
3-60V 0-40A 2400 Wattos "labortáp".
http://danyk.wz.cz/reg60v.html
Kicsit brutál, de érdekes. Az IGBT érdeklődésem miatt nem hagyhattam ki.

Üdvözlet:
uniman

0

morfeus
morfeus picture

Szia!

Azért ez nem gyenge táp!!!

Ennyire nem lövök túl a célon de szerintem maradok egy egyszerű verziónál! :hmmm:

Üdv:morfeus

0

kolya61
kolya61 picture

Szia !
Ezzel már hegeszteni lehet, vazze !
Miki.

0

Kalex
Kalex picture
*****

Szia!
Mert ez hegesztéstechnikai laborba készült. =vigyor=
Üdv! Kalex

0

morfeus
morfeus picture

Sziasztok!
Nem akartam újabb topikot nyitni ezért megkérdezem itt.Kérdésem a következő lenne nemrég találtam erre a kapcsolásra szintén egy labortáp rajz,az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek róla azért kérdem mert másnak építeném meg.Az érdekelne, hogy életképes e ezen kapcsolás(szerintem igen) eredetileg a hagyományos fémtokos 2N3055 volt benne ami TO 3 tokozású csak át lett tervezve TO 218-as ra.Van valami különbség vagy teljesen egyforma persze a tokozástól eltekintve! :hmmm:

UI:Természetesen kérdeztem a rajz alkotóját is de nem válaszolt!

Csatolom a táp doksiját!

További szép napot mindenkinek! :beer:

Üdv:morfeus

0

jakyg
jakyg picture

Szia!
Ha teljes tartományban ki akarjátok majd húzatni, akkor javasolnám még egy áteresztő tranzisztor beépítését vagy valami nagyon hatásos hűtést tennék rá, mert hiába a katalógus adat, de a TO-218-nak csak kisebb a hőátadó felülete, mint egy TO-3-nak.

0

morfeus
morfeus picture

Szia!
Nagyon szépen köszönöm gyors válaszodat valami hasonló sejtésem volt nekem is de azért tettem fel ide, hogy kapjak egy pár jó ötletet!Ezért kapsz egy finom beert :beer:

Üdv:morfeus

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: a fazékvas méretei és kialakítása miatt nem alkalmas.
Inkább keress számítógép táp 5 V-os kimenetéről 2 db tekercset és kösd párhuzamosan,majd mérdd meg az induktivitást.Erre az áramra(10 A) a szekunder oldalon 2 mm2 keresztmetszetű vezeték kell, ha toroid magra tekered.Vannak méretezési képletek,csak a toroidvas adatai általában beszerezhetetlenek.

Bálint

0

morfeus
morfeus picture

Szia!

Tehát akkor inkább marad az E42-es csévetest(porvasmag), vagy egy kapcsoló üzemű számitógép tápokban lévő nagyobb ferrit gyűrű.Akkor valamelyiket a kettő közül beszerzem és kiszámolom hány menet kell,milyen huzal már csak a megfelelő képletet kell megkeresnem, szerinted egy ilyesmi http://www.hestore.hu/prod_10021224.html persze megfelelő paraméterekkel jó lenne?Ha más nem lessz akkor szerzek egy hasonló gyűrűt egy számítógép kapcs tápból és arra tekerek szerintem valmi 1.5-vagy 2-es zománc húzalból a megfelelő menetszámot!

0

morfeus
morfeus picture

Sziasztok!

Közben beszéltem a cikk szerzőjével és ezt a pár sort írta válaszként:Idézet:
„Az L1-es induktivitást nekünk kell elkészítenünk. Ennek a tekercsnek olyan vezetékből kell készülnie, ami elbírja a maximális névleges áramot (7A vagy 10A), illetve olyan (porvas) magból, ami a maximális névleges áramnál sem megy telítésbe. Ezek mellett persze a tekercsnek kb. 100uH-nek kell lennie.”.Még azt is meg említette a hozzászólásában, hogy ő egy E42 csévetestet használt és ebből alakította ki a 100uH-induktivitást.Az lenne a kérdésem,hogy milyen huzalból tekerjem meg illetve hány menet kell erre a fajta csévetestre.Vagy esetleg lehet ilyen típusú induktivitást készen kapni ami ekkora áramnál is megfelel?!

Fazékvasmagból is elkészíthető?Pl ilyenre gondoltam konkrétan!
A csévetest belső átmérője:14,4mm a külső pedig 24,7mm.

File csatolás: 

0

Razel
Razel picture

Szia.
Azt a sárgát raktam a csomiba.
A kékről nem találok semmit a linken.
Üdv.

0

morfeus
morfeus picture

Szia!

Köszönöm szépen akkor várok türelmesen.A másikról én is csak annyit tuodok amit leírtam, hogy értékeAL64,5 illetve 33mm-ter átmérője szerintem ahogy elnézem a képeket az oldalon http://pa-elektronika.hu/kesz-projektek/26-kapcsolouezem-labortapegyseg.... ott egy sima porvasmag van beépítve.Igazán több adatot nem is találtam róla de mivel a kimeneten van sorosan ezért nem egy nagy bonyolultságú tekercsről van szó!Tehát már csak akkor egy ilyen porvasmagot szerzek valahonnan. :taps:

Üdv:morfeus

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: ha fojtótekercsként van használva, akkor arra szolgál, hogy a kapcsolótáp frekije és az impulzusok ne jussanak ki a hálózat és a fogyasztó felé.
A sárga magasabb, a kék alacsonyabb frekvenciáig működőképes, hasonlóan a menetes porvasmagokhoz.

Bálint

0

Sponsored links