Sziaszok !
Tudna valaki egy hex filet ehez a rajzhoz .. http://electronics-diy.com/70v_pic_voltmeter_amperemeter.php vagy valami hasonlo rajzot ezzel a pic kel tejes adatokal
elore is koszonom , Zoltann
Sziaszok !
Tudna valaki egy hex filet ehez a rajzhoz .. http://electronics-diy.com/70v_pic_voltmeter_amperemeter.php vagy valami hasonlo rajzot ezzel a pic kel tejes adatokal
elore is koszonom , Zoltann
Sziasztók !
Van egy meglepetésem SZBálintnak ,nekem van egy kis müszrem amely elektromos áramot vagy feszültséget(soros ellenálásal) tud mérni és se Volta se Amperé nevéhez nem füzödik , igaz André -Marie Amperé késöbb részt vett a müszer tovább fejlesztésében(Wikipédia)és javasolta a skálabeosztását az ö számitásai szerint.A kis müszert ugy hivják hogy Galvanométer mégpedig Lengömágneses galvanométer amely a tulajdonomban van. Luigi Galvani –ról lett elnevezve és nem hivták árammérönek vagy feszültség mérönek ahogyan tanitották neked SZB.A skála beosztása középen /0 / és + /- 5 M.A.-t tud mérni, a mutatoja egy mágneses iránytüszerüség amely valamilyen folyadék felszinén uszik egy zárt üvegben ,kivül alatta a tekercs 173 Ohm belsö ellenálással. A mutató be áll É-D irányába ,majd a müszert el kell forditani ugy hogy a mutató a nullán legyen.Mérés után a mutatott a Föld mágneses tere hozza vissza a nulára .Sajnos a melékelt fényképeken az üvegböl visszaverödött egy szellemkép az erös megvilágitás miatt.Zoltán sajnos én se tudok hasznos segitséget nyujtani ,elnézést.
tisztelettel Jóska
0
szia: a galvanométert, mint nagyon érzékeny műszert, nem a mennyiség mérésére, hanem hídáramkörökben a a "0" állapot indikálására használtuk.
Egyébként a galvanométerek műszakilag nagyon szép és figyelemre méltó eszközök, manapság alig fellelhetők.
Műszaki ember számára kincs, manapság sokan nem is ismerik, pedig egy LCD tévét a kisujjukból kirázva megjavítanak.
Bálint
0
hello
mitt kerdeztem ..es mi let belole ....koszonom mindenkinek a tipeket ..
udv. Zoltann
0
Szia Zoltán!
Ezek nem tippek! Ha tippnek olvasod, akkor nem érted a lényeget :lol:
Miki.
0
Hello.
A "Feszültség" nem mindig elektromos, ezt Voltmérővel hogy mérjük meg:
"feszültség(mechanikai): a külső erővel terhelt testben ébredő rugalmas erő és az ennek irányára merőleges keresztmetszet hányadosával meghatározott fizikai mennyiség."
Van egy úl fajtája: elektrotanyás feszültség, mértékegysége?
Üdv.: uniman
0
Ez származtatott mennyiségnek tűnik, és a két vitatkozó, mint pontszerű töltés veendő figyelembe. A távolságuk szorzótényező. Már csak azt kell kikísérletezni, mi benne az állandó. ;-)
0
Mi bennük az állandó?
Hát a vita!
De addig jó míg tudunk vitatkozni-ergo vannak érveink-
0
Mindig voltak idegrohamos tanárok.
Nálunk a technikumban (Landler), azért adtak egyest, ha valaki telefonkagylónak nevezte a kézibeszélőt.
Csaba
0
Szia,
Itt egy némi bónusszal, akár ohmmérő is lehet belőle. Ez egy Atmega8-at használ!
http://www.elfly.pl/multimetr/multimetr_en_DIP.htm
Üdv,
Oszi
0
Szia,
akkor miért hívják a fesz. és árram mérőt "AVOMET-nek?", vagy VoltAmper mérőnek?
Itt http://hw.cz/teorie-a-praxe/art2807-multimetr-pro-napajeci-zdroje-pdip-v... kerssél, van több kijelzésű formájú - a lenti ábrák mutassák a kijelzés lehetőségeket. Ott vannak hozzá a programok is. Én ugyan nem értek a PIC-es elektronikához, de a fordítással segíthetek.
Üdv.:
jandu.
0
Szia Jandu!
Azért AVO Meter. mert A mpert. V oltot és O hmot METER elnek.
Nálunk mai napig igy ismerik.
A MULTI méter is a multi miatt olyan.
Érted? :D
Miki.
0
Szia Miki!
A MULTiméterrel teszkót mérnek?
Üdv: Jácint
0
Szia Jaca!
Igen , Tesco , Aro, McDonalds - tehát ami SOK, vagy valakinek sokk !
A multiméter sokmindenmérőméter és ennyi!
Miki
0
szia: egyszer rég,mikor technikumba(Kandó) jártam, egyest adtak, ha valaki voltmérőnek vagy ampermérőnek nevezte a feszültségmérő vagy árammérő műszert.
Bálint
0
Szia Bálint!
szia: egyszer rég,mikor technikumba(Kandó) jártam, egyest adtak, ha valaki voltmérőnek vagy ampermérőnek nevezte a feszültségmérő vagy árammérő műszert
Talán azért adott 1-est mert a tudása nem sokkal ért túl ezen és azt kell erőltetni ami még megy. Én is ismerek olyan elektromérnököt akinek a kirchhoff törvények komoly fejtörést okoznának.
Üdv. pluto63
0
Szia Bálint, na még egy mértékegység, amit az oktatásban használnak a tudásra, a felkészültségre. :)
Amikor suliba jártam, ha jól emlékszem 1945-ben, 46-ban, az 1-es volt a jeles, és 4-es legrosszabb osztályzat.
1947-ben, vagy 48-ban pedig a legjobb osztályzat a 7-es (azaz hetes) volt. :)
0
Szia csepi!
Nálunk is volt hetes, ő törölte le a táblát :)
Üdv: Jácint
0
Nálunk szlovákiában az egyes az remek és az ötös rossz - ép fordítva mint nállatok. Ezt kihasználva egy ügyes anyuka a nálunk majdminden tartágyból bukásra álló kislányát évfolyam közben átiratta magyarországra azzal, hogy a kislány majdnem zseni!!! (Az apa magyar állampolgár volt, ez meg még a "totalitás" években történt). Hogy aztán a "turpisságra" hamar fény derült, de az iskola vezetőség, hogy ne legyenek nevetség tárgya, hagyta ugyan kettesekkel, hogy befejezze az iskolát!/font>
0
Sziasztok!
Egyik műhelytanárunk jó szokása volt, ha a táblára rajzolt áramkörnél valaki felrajzolta az áram irányát jelző nyilat, akkor megkérdezte, hogy a dróton hol láttunk már nyilakat? A legjobb beszólása pedig az szokott lenni, ha hülyeséget mondtunk:
-Irodalmat tanultok?
-Igen, Tanár Úr.
-Karinthy.
-??
Erre intett egyett a karjával, ökölbe szorított kézzel. (Egy szép nagy lóf...t)
Üdv: Jácint
0
Szia Bálint!
Pedig a feszültség mérő voltot mér, az árammérő pedig ampert. Szerintem annak a tanárnak a Lomonoszov egyetemre kellett volna járni és akkor ötöst kaptál volna :D
Nálunk röhögnek , ha valaki feszültség mérőt mond , mivel a skálán is V- betü van és nem IZMERITELY NÁPRJÁZSENYIJÁ , hanem VOLYTMETR a neve és feszültséget mérünk vele . De mondom, :beer: ez nálunk a hülyéknél.
Üdv Miki.
0
szia: a feszültségmérő feszültségkülönbséget,(mértékegysége jelenleg Volt), az árammérő áramot(mértékegysége jelenleg Amper)mér, stb.
Hallottál Farad-mérőről, Henry-mérőről, Hertz-mérőről, Pascal-mérőről,V/m mérőről,Tesla-mérőről, Coulomb-mérőről, Celsius-mérőről?
Az elfogadott mértékegységek változhatnak, lásd nyomás mértékegységei.(Torr,Bar, Hgmm, Atm, Pascal)
Vegyük pl. az Ohmot
Ezzel jelölik a következőket:
Elektromos elleállás, rezisztencia
Hatásos ellenállás
Impedancia(komplex)
Látszólagos ellenállás,(az impedancia abszolut értéke)
Meddő ellenállás/reaktancia
Ezeket nem mind Ohm-mérővel mérjük.
Én maradok ennél.
Bálint
0
Szia Bálint!
Jelentem nem csak hallottam ,láttam és mértem is ilyenekkel.
Hertz mérőm jelenleg is van vagy három darab.
Paskal mérő a faliórában , igaz kiloban van graduiroválkva, a Farad mérőm is van , igaz az is csak 1 nanoFaradig bír mérni. Ugyan ez a müszer a Henrit is tudja ,de csak a töredékét szintén .
A Ceksius mérőt már nem is merem említeni.
Akkor mi a kérdés?
Miki.
0
szia Kolya!
Nálunk ezeket kapacitásmérőnek ,induktivitásmérőnek, térerőmérőnek, nyomásmérőnek, frekvenciamérőnek, hőmérőnek, stb. hívják. Tudom ,más nyelvterületen élsz,a magyar nyelvhasználatod sokkal jobb sok itt élőnél, de a műszaki nyelvhasználat- mivel ott máshogy tanítják-néha eltérő. A szösszenettel arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy a műszaki nyelvhasználatunk elslamposodott. (LED tévé)Nem a valódi nevén nevezzük a dolgokat.
Levelezéseid alapján alapos embernek képzellek.
Meggyőződésem, hogy nem műszaki ember adta a voltmérő, ampermérő, ohmmérő elnevezéseket az emberek szájába.
Én anno az ország legjobbnak tartott technikumában tanultam az alapokat, kiváló tanároktól, elfogadtam a műszaki értékrendjüket, felfogásukat.
Kapjunk máson hajba.
Baráti üdvözlettel, Bálint
0
Szia Bálint!
Nem fogunk hajba kapni !
Egyetértek veled , csak azt akartam mondani, hogy nem a nevüket soroltam , hanem amit mérnek . Mivel az árammérő is voltméter (és nem volt mérő)! Maga a müszerre gondolok.
A Hertzmérőm amiről irtam, az pedig Hertzmérő és nem frekvencia mérő. :D
Nálunk is van olyan neve a müszereknek, de a "méter" szó az nálunk a tárgyat fedi és nem az alkalmazását.
No itt egy Hertzmérő. Megjegyzem, azért van frecimérőm is CS3-63/1.
Direkte úgy fényképeztem, hogy lássad alatta a voltmétert is V3-56.
Gyárilag milliVOLTMÉTER van ráírva :beer:
Üdv Miki.
A két link pedig az AVOméter megnevezéshez fűződik . A legelső AVOméter és egy villamos szakiskolai AVOméter 1950-ből.
http://oldradio.onego.ru/PRIBORY/unavo.htm
http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez2/shkolniy.html
0
Szia Bálint!
Nem elvitatva álláspontodtól, hogy ez az egyik lehetséges megoldás, felhívnám figyelmedet a csatolmányban található érdekes összefüggésre. Olvasd el a 46. oldaltól a végéig a jegyzetet. A bekezdések címe is beszédes:
Feszültségmérés voltmérővel
Feszültségmérés Poggendorf-kompenzátorral
A voltmérő, ampermérő kifejezés nem az ördögtől való. A feszültség jele az U, mértékegysége a volt(V). Az áramerősség jele az I mértékegysége az amper (A), az (ohmos)ellenállás jele R mértékegysége az ohm (Ω) az út jele az s mértékegysége méter (m). Így aztán, mint már jeleztem a magyar nyelv megengedő szabályai lehetővé teszik a voltmérő, ampermérő, ohm mérő, kilométeróra, mikrométer stb. elnevezések használatát.
Az már csak hab a tortán, hogy az impedanciát (Z) is ohmban fejezzük ki. Hidd el, az Akadémiai Nagyszótár sem találja hibásnak az említett szavakat.
Üdv! Kalex
0
szia: az idők változnak.
Bálint
0
Szia!
"akkor miért hívják a fesz. és árram mérőt "AVOMET-nek?", vagy VoltAmper mérőnek"
Mert a magyar nyelv egyik szépsége, hogy a kivételek alól is vannak kivételek!
Az elnevezés analóg a kilométeróra vagy a kilowattmérő vagy éppen a Volt-Amper módszerű ellenállásmérés kifejezés meghonosodásával.
Természetesen feszültséget és áramot mérünk, de ezt akár voltmérővel és ampermérővel tesszük, akár feszültség-, vagy árammérővel a lényeg ne keverjük össze a két mérési módot. =mosoly=
Üdv! Kalex
0
üdv: mert nem tudnak magyarul.
Bálint
0
Hello! Ezt én is nézegettem már régebben de nem tudtam szerezni én se hozzá.
Ha lenne engem is érdekelne.
Ez hasonlo csak nagyobb tudásu.
http://pa-elektronika.hu/kesz-projektek/31-pic-es-panelmer-ii.html
0
üdv: csak kiegészítésként,
feszültség és árammérő.
A Volt és Amper a mért fizikai mennyiség elnevezése, amelyet az urak munkássága elismeréseként adtak.(Volta és Ampére)
Lehetne éppen fordítva is.
Bálint
0
Üdv!
Erősáramúnak tanultam. Volt egy tantárgy műszerek és mérések.(amiből sosem voltam jó) Ezen belül; nem villamos mennyiségek mérése villamos úton. Nos ezek a műszerek mit mérnek? Azért kaptam egyest, mert kijelentettem: minden műszer alapvetően feszültséget mér, csak a konvertálás és skálázás határozza, mutatja meg mit mérünk.
0
Szia,
erre tennék egy lapátnit, mert alapvetóen az ÁRRAM az, ami a tekercsben mágneses indukciót - vagyis fluxust (nem magyar az anyanyelvem, ezért ha rosszul fejeztem ki, elnézést kérek) hoz létre és valójában tehát az árram a mért egység! és nem a feszültség.
0
Szia !
Áram nem csak tekercsben létezik, hanem egyenes vezetékben is.
Ilyenkor nem fluxust mérünk, hanem indukált, vagy söntön leesett feszültséget. Akármilyen mérőeszközünk is van, még ezekben is "3 MOhm (LM3822) 4 MOhm (LM3812, LM3814)".
Látszik, hogy min mérnek és mit.
Itt pedig az árammérők világába is be lehet kukkantani.
http://www.kosmodrom.com.ua/data/allegropower.php
Miki.
0