Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

CONROWA TN-2183AC

TV - EPROM
Type: (RAR)
Size
546.0byte
Page
---
Category
TV
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar conrowa manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    CONROWA TN-2183AC TN2183AC TN 2183 AC 2183AC
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Sharp lc32LE700E nem mindig indul - MEGOLDVA
Sziasztok!

Adott a fenti TV, benne DUNTKF306 main. Teljesen jó volt, pofára esett pár éve, kijelző törött. Pakolgattam sokáig, majd idén tanyatársunknak hála véletlen lett bele kijelző. Tegnapig tette a dolgát, saját...

Hiba: nem indul. Bekapcsolva a sárga OPC LED 30-at villog, majd zöldre vált, és bekapcsol.  Megy rendben. Majd kikapcsolom. Ha rögtön bekapcsolom, megy tovább. Ha nem, és várok addig, amíg a tápot lekapcsolja, és csak az 5V készenlét marad (10-15sec) akkor nem indul.

Ilyenkor bekapcsolva. A piros.LED villog végtelenig. Kikapcs. Ismét bekapcs esetén a sárga opc 30 villogása után megy örökké kikapcsolásig.

Tápok rendben. Szkópon nézve is. 

Ami érdekes, hogy szerviz menüvel MINDIG indul rendesen, ahogy kell. 

Ami látszik a szerviz menüben, hogy a
MONITOR ERR CAUSE: 5 16161116
NORMAL STANDBY CAUSE: 2 NO_OPERT
ERROR STANDBY CAUSE: 110000

De gőzöm nincs mit jelent ;)

Tudtok okosat?

Amikor nem megy, a main-en a 2 piros LED nem villog, és a tápot se akarja bekapcsolni. 

Melegítettem, hűtöttem, nem ilyen jellegű.

Köszönöm!

MEGOLDVA! Laci jóvoltából. Teljes factory reset szerviz menüből, majd paraméterezés után gond elmúlt, hibátlan.
Panasonic TX-L32S10E LCD TV, tunik el a kep, hang
Sziasztok
Kaptam egy ilyen LCD TV-t:
Panasonic TX-L32S10E

A baratom azt mondta: vacakol.
Hat ez kb igaz is.
Amikor hozzam kerult, bekapcsoltuk es jelent meg menu rajta (norveg nyelven), valamint bolha is, analog csatornara volt hangolva.
Tettem ra antennat es behangoltam. Volt kep.
Programoztam neki egy taviranyitot, kozben eltunt a kep, de maradt hang.
Kiprobaltam a taviranyitot es kikapcsoltam vele. Tobbet nem lett sem hang sem kep visszakapcsolas utan.
Szetszedtem, megnezegettem a kondikat (egyelore csak vizualisan), nem lattam gyanus kondit.
Meregettem par feszultseget (a Tanyan fent van a rajz, letoltottem), jonak tuntek.
Olvastam, hogy ezeknel a TV-knel eleg gyakori a csati problema. Atneztem a csatlakozokat, attisztitottam kontakt tisztitoval.
Kovetkezo probanal elindult.
Elso probara csak az analog adasok jottek be, most mas beallitassal probalkoztam, bejottek a digitalis adasok is.
Hagytam menni amig valami mast csinaltam, tokeletesen mukodott.
Rajottem kozben, hogy lehet kihagyott par adot es arra gondoltam, megprobalom mas Orszag beallitassal.
Kertem egy gyari visszaallitast. Utana ki kell kapcsolni a TV-t.
Na, ezutan tobbet nem indult, sem kep sem hang, csak a zold LED vilagit.
Valami digitalis problemanak tunik, indulasnal Neha digitalis szemet (vonalak, negyzetek ) jelenik  meg rovid ideig.
Valakinek volna otlete, merre kotorasszak?Jelenleg nem kapok tobbet kepet. Hang lehet lenne, de csak adoval, marpedig a gyari visszallitas torolte az adokat.
Nem ugy tunik, hogy csak hattervilagitas nincs, szerintem kep sincs, probaltam megvilagitani, altaban szoktam latni ha van valami a kijelzon.
Amig ment, a hattervilagitas egyenletes volt es nem lattam rajta elszinezodest.

Minden jot,
Janos
Inverterek lelki világa...
Sziasztok! Mennyire vannak az inverter boardok kihegyezve a használt fénycsövekre? Hogy mire gondolok? Minap belefutottam egy samsung "radiátor" hátteres 32" kijelzőbe, ami ismerősé volt, így nem nagyon zavart a "fusi", meg kell csinálni, nincs pénzük újra... A jelenség az volt, hogy csak a kép pereménél volt háttér, majd pár másodperc után kikapcs. Fogtam egy törött kijelzőt, nem radiátorost, és ráakasztottam az inverterére a radiátoros kijelzőnek, hogy megy, vagy nem. Ment. Tökéletesen. Vagyis a radiátoros inverter hajtott 18db párhuzamosan kapcsolt fénycsövet. Mivel ment, elkönyveltem, hogy a szokásos módon a cső a rossz. Mondom, jó. Akkor radiátor ki, fénycső be a házba. Persze nem fér az csak úgy bele, mert a csövek 74,5cm hosszúak, a tepsi meg csak 73cm, szóval flex elő széle levág, foglalatok a töröttből bele, lyukak a rögzítésnek kifúrva, összerakom, stb. (leírva egyszerű..) :) bekapcs, nincs háttérfény. Nocsak. Guberáltam bele egy másik, nem radiátoros invertert, egyből indul... Hmmm.. Akkor lehet, mégis az inverter a rossz? felesleges volt a flexelgetés? Radiátor cső elő, inverter rá, nem indul. Tehát rossz a cső. Node.. Miért nem indult a radiátoros inverterrel a 18db párhuzamos cső, ha előtte indult még a másik "tepsiben" ugyan ezzel az inverterrel, csak 1m dróttal? Volt régebben egy eset, színtén 32", párhuzamos csövessel. Inverter hidegen nem indult. Csövek nem voltak feketék, egyformáknak tűntek, de hidegen nem indult. Aztán lőttem bele másik invertert egy töröttből azzal ment. Mi ebben a fura? Az az inverter, amit akkor félreraktam, hogy rossz, hidegen nem indul, az került bele a "radiátoros" átalakított kijelzpbe, és tökéletes vele. És a kérdés.. miért? Ilyen szinten ki vannak "hegyezve" fénycső karakterisztikára? Vagy az a 0,3-0,5V betáp különbség ilyen sokat számít? nem tudom.. De kíváncsi vagyok :) Ahogy néztem, pl a HIU-813M-S páros volt 32", meg 37" kijelzőn is. Nagyon kihegyezve nem lehet. Vagy mégis?
Grundig M95-490/9S/PIP h. a pékbe jön elő vajon a PIP?
Üdv! Eygszerűen nembírom előcsalni :( TP660-al próbálkoztam, meg azzal amit hozzá adtak, egy utángyártott IR1595. köszi! Üdv: Pityesz
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce