Adott a cimbeli lapos, sajat gep. Alkatresznek vettem egy masik gepemhez, de megprobalnam feltamasztani. A kep a kovetkezo: eredetileg egy 500Gb hdd-vel erkezett, aminek 46% -os egeszsege nem volt biztato, a logo utan azt irta ki, hogy "automatic repair...." . Tettem bele masik hdd-t, de ugyanugy meg akarta javitani magat. A probalkozasokrol: csere hdd-rol ssd-re es vissza, valtas uefi es legacy kozott, mindket modban proba win10 telepitesevel. Minden alkalommal kudarc, vagy meg akarja javitani magat, vagy ujraindul 3-4szer es lefagy az acer logonal, vagy a win logonal.Jelen pillanatban a dolog allasa: kivettem a dobozbol egy hdd-t amin van mar telepitve win 10, es csodak csodaja - elindult. A biosz legacy modban van. Ezzel nem is lenne baj, de a hdd egy sataII 16M cache-el, es egy oreg kinai turelme kell, amig elindul. Na ezen szeretnek valtoztatni, De ez a lapos megmakacsolta magat, nem hajlando mas hdd/ssd-rol bootolni sem uefi sem legacy modban, meg keszen telepitett win eseten sem. Csak errol a regi, lassu hdd-rol hajlando mukodni.
Talalkozott mar valaki ilyennel? Gondolkoztam azon, hogy biosz frissites kellene, de ez lenne az elso alkalom nekem, igy eloszor kikernem a szamitogepes szakik velemenyet. Kerlek titeket, hogy az ekezettelen iras folott siklodjatok el. Koszonom.
2023, June 21 - 21:35
#1
Szia!
Ha van oszcilloszkópod a tápokat nézd át vele, lehet hogy zajos valamelyik. A lassú, nem válaszol lehet táphiba, hibás szektor a merevlemezen, adatkábel hiba, stb. Vagy pedig egy vagy több feszültségszint elmászott annyira hogy még éppen ad életjeleket de rendesen nem akar üzemelni.
Sok sikert.
0
Szia pika75!
Ezzel nem próbálkoztál még?
A BIOS-ban AHCI-ATA mód közötti váltogatásra sem oldódik meg a probléma?
Ha nem, akkor ahogy KGL is írta, BIOS resetet próbáld meg és a CMOS elemet is nézd meg nincs-e lemerülve!
0
Szia!
Még mielőtt nagyon nekifekszel, egy BIOS rérestet mindenképp eszközölj, lehet csak valami beállítási abomália. Elem nincs lemerülve? Menüből állíts vissza mindent alapbeállításokra és úgy próbáld ki, higy indul vajon?
0
Helló!
Próbálkoznék - ahogy Te is írtad - BIOS frissítéssel, főleg akkor, ha nagy a verziószámkülönbség köztük.
Nekem a merevlemez vezérlés körül van gyanum. Vagy a Chip, vagy ha van átalakítókábel az alaplap és a HDD/SSD csatlakozás között, akkor azt mindenképpen megnézném.
Esetleg alaplapon valami kondenzátor, ellenállás hiba.
Nekem azt mondja a hiba, hogy a gyors lemezkezelés nem működik jól.
Üdv:szuts
0
Szia. Annyira nem ertek a laposok lelkivilagahoz, szamomra ha egy hdd-vel elidul es mukodik, hardwaresen rendben lenne. Azt, hogy nem tudom rabirni, hogy barmely mas device-rol butuljon, elso korben a bioszra kenem. Ezert gondoltam biosz update-ra. Holnap vagy a hetvegen megprobalkozok vele, es remelem megjon az esze. Udv, jo ejt.
0
Hogy másról induljon, az gépfüggő, de általában F10-11-12 valamelyike kihozza a boot menüjét a gépnek, Bár egy Asus esetében ez F8 volt.
Javaslom, hogy indítsd a gépet CD-ről (Hirens BootCD 15.1 vagy 15.2), ez magától telepíti a szükséges drivereket és szépen fut.
Ha neked e lemezzel sem indul el rendesen, akkor a "torka véres".
Ha elindul, akkor van a lemezen rengeteg teszter és javító program, azokat érdemes futtatni.
BIOS-ban én megnézném a biztonsági beállításokat, azaz hogy van-e bármi is zárva.
A BIOS-t nem mindig szükséges frissíteni, a jobb gyártók mellékelnek egy listát is, hogy mi változott a korábbi óta, ha a problémád nem szerepel közte, akkor felesleges felrakni.
A legtöbb modern gép már BIOS-on belül USB-n keresztül képes frissíteni a BIOS-t, tehát nem egy bonyolult menet. Egy üres pen kell hozzá FAT32-re formázva és rajta egyetlen fájl abban a formátumban, ahogy letöltötted (persze kicsomagolva), de egy dokumentum is van mellékelve az eljárás menetéről.
1