Sziasztok!
Öreg tévésektől érdeklődnék. A plexielőlapos képcsöveket hogyan tisztították régen?
A por és a füst-kátrány csúnyán lerakódott a plexi és a képcső üvegteste között.
Képcsőcserénél a leszívócsúcs megoldja a problémámat, de van egy olyan készülékem, amit erős dohányos embertől kaptam, és jó lenne kitakarítani.
Anno úgy tanultam, hogy ezeket bőr kötényben, plexi álarcban szerelték a helyükre, és juj, meg jaj annak, aki hozzáér.
Nekem sem bőrkötényem, sem plexiálarcom nincs. Bőrkesztyű még lenne is.
Úgy terveztem, hogy ha jön a jobb idő, kinn a füvön letenném, és zsíroldós permettel szoktam bevonni, majd pár perc múlva a slaggal leöblítem a koszt.
Vagy ez így szép, és örüljek, hogy van egy AT 550-em?
Szia, sziasztok!
Ezek valóban robbanásveszélyes képcsövek.
A plexi arcvédő kötelező. https://www.google.hu/search?q=plexi+arcv%C3%A9d%C5%91&hl=hu&source=lnms...
De egy bukósisak is megteszi! :)
A bőrkötényt kiválthatod egy munkás pufajkával. A nadrág 2-3 réteg farmer vagy vastag filc szerű (bőr) anyagból tákolt előkével. Kb akkora erűt kell kivédeniük, mint 1.5 méterről le ejtett konyhakés áthatoló képessége. Tehát megoldható. A képcsövet rögzítő hevedet szimmetrikusan és apránként lazítsd meg! Ütődéstől, karcolástól, hirtelen hőmérséklet változástól óvd! (nyár, napfény, slág???!!) Egyébként is a grafitot nem szabad lemosni! Tehát csak módjával mosogasd a hátulját és árnyékban tevékenykedj! Valamint a mosó víz környezeti hőmérsékletű legyen.
Még egy fontos szabály! Senkit (gyerek, asszony, állat) ne engedj a közelébe!!
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Sziasztok.
http://www.radiomuseum.org/tubes/tube_aw59-90.html
A kézigránát sem veszélyes, hogyha szakszerüen nyúlnak hozzá.
Szervizünkben sok képcső megfordult, cseréltünk, gyűjtöttünk be más szervizekből felújításra, baleset egyszer sem fordult elő.
Csak 2 új képcsö robbant fel (őssze) a raktárban, de abból a készletből máshol is robbant.
Körültekintően, óvatosan kell hozzányúlni.
Védőfelszerelésnek plexi-szemüveg, v álarc (köszörűhöz, permetezéshez használt), kesztyű, vastag ruha.
0
A jóidőt mindenképpen megvárom.
A grafitot tudom pótolni. Évek óta őrzök a polcomon egy flakon grafit spray-t, meg a monitorképcsövekről le sem jön. Igaz, ez régi Tungsram.
0
Szia, sziasztok!
Mért "Delta" a cím? Ez FF cső.
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Mert az AT 550 fantázianeve a Delta.
0
Szevasz Tropfehérke
Milyen cső volt benne,hasonlit egy a nálunk is forgalmazott tévéhez,abban47lk2b volt,de az már nem a robbanósok közé tartozott.
0
Szia! Ebben még az eredeti Tungsram cső van.
Most a raktáramban - leánykori nevén fáskamra - van egy polcon. Készülünk elköltözni, ezért átnézem az összes ócskaságom, szeretett kacatjaim, mit érdemes még tartogatni. Ezt még 1983 táján kaptam az akkori barátnőm apjától. Akkor cserélték Colortronra. Az papa erős dohányos volt, Emlék is meg nem is igazán fontos. Már akkor sem volt erős fénye, de egy PL500-as simogatást még elviselhet a W1-ről a katódot földre zárva.
Fűtve tudtommal nem volt. (Már rég elszereltem volna a csengőreduktort)
Ha nem viseli el, akkor belőle is polc lesz, és maratótál.
61LK1B még lenne bele, de ez tényleg eredeti plexis megoldásában szép. A sarkított képcsőhöz reszelni, faragni kell a kávát, nem igazi a helyreállítás.
Valamikor még a 90-es években wobbler megjelenítőt akartam csinálni belőle. Azért rakosgattam félre.
0
Szia, sziasztok!
Jé! Tényleg. Tudatlan voltam.
http://www.radiomuseum.org/r/orion_delta_at_550at55.html
Vadászom, Utamból Kotródj! (Fekete István)
0
Jó pap is holtig tanul, mégis meghal. :-)
0
Szevasz.(tok)
Ha semmiáron sem akarod kivenni a képcsövet,(néhány csavar, és nem a nyakat emelni.) vagy kivágni a plexit akkor.... "Vagy ez így szép, és örüljek, hogy van egy AT 550-em? ".....IGEN.
Üdv:kocici
0
Képcsőnyak letámasztáshoz olyan szivacsot használok, amibe régen wincsesztereket csomagoltak. Jó vastag, és középen a wincs helye. Ott tud roggyanni.
0
Szevasz.(tok)
A képcső legvékonyabb üvege a nyak, egy kispárnára és ernyővel lefelé letenni. Ezeknél a képcsöveknél óva intenélek a nyak bármilyen megterhelésétől. Az üveg vastagsága az ernyőnél 10-12 mm az eltérítő tekercs-nyak elejénél 8-5mm az ágyú 2,5mm,
a leszívócsonk 1mm. Ezek után eszembe se jut letámasztani a nyakra.
Az elmúlt 45 évben egyszer sikerült a colorstar képcsövét így elrendeznem, /a nyakra támasztottam/ hál istennek azóta se törtem egyet sem.
Üdv:kocici
0
A képcső előlapját akarom tisztítani. Addig nem tehetem rá. Tehát az oldalfalán és a képcsőnyak alá tett szivacson fog nyugodni.
Robbanásmentesített képcsőnél ez mindennapos megoldásom volt monitorjavításkor. A súlyt az oldafal viseli, a képcsőnyak csak szivacson van alátámasztva eldőlés- hirtelen billenés ellen. A szivacs az eltérítő tekercsbe is belekapaszkodik.
Nekem a vékonyfalú csővel van félelemérzetem. De ha az sikerül, házimúzeumom - a párom szerint lomtáram - Kékesem és AT403-asa is sorra kerül.
0
Szevasz.(tok)
Nekem 8. Ha neked így jó.
Üdv:kocici
0
Szeptemberig eldől, hogy túléltem-e. ;-)
0
Sziasztok!
Egy kis kiegészítés a Kádár Géza könyvéből(1964-1966), amelyben azt írja,és nekem is van ilyen készülékem, igaz az AT1550,hogy ez robbanásbiztos képcsővel került, mégpedig AW 59-90-nel szerelésre.
Üdv:Sándor
0
Szia Sörpocak!
A 1550-es valóban robbanásmentesített képcsővel volt. Ott vastag gipszes valamivel ragasztott üveg volt az elején, és annak ronda vastag műanyag kerete volt,Ez nem az. Itt egy szép sárgás plexitálca van a képcső elé betéve, és nem lehet kívülről megérinteni az üvegét, csak ha leemelem a hátlapot.
Nem véletlenül rezgek a megmozdításától.
0
A plexi tisztítésához ne használj vegyszert, van amelyiktől elhomályosodik, foltos lesz.
Csak sima nedves szivacsot, ruhát be kell szapanozni, és azzal áttörülni, utána tiszta vízzel, vizes ruhával leöblíteni.
0
Köszönöm! A plexiből van már pár darab, és pl maratótálnak is azt használom :-) De valóban a plexihez csak mosogatótszereket (Sunlight, meg Bip, mert az ultrától homályosodott) használok.
0