Sziasztok,
Viszonylag kevés erősítőt javítottam de még eddig mindet sikerült mejavítani.
Szeretném viszont ha segítenétek abban hogy egy megjavított működő erősítőnél melyek azok a dolgok, értékek melyeket célszerű ellenőrizni annak érdekében hogy minél hosszabb életű egyen.
Most írok egy konkrét típust ha valaki tud akár ezen a tipuson keresztül is adhat tanácsokat.
Fisher CA-2320
Természetesen a feszek ellenőrzése szkóppal az rendben de ezen túl milyen mérések segíthetnek/szükségesek még a nyugodt lelkiismerethez.:)
Minden tanácsot megköszönök.
Illetve ha kérhetném akkor hogy mit hol mérjek illetve mivel tudom beállítani azt viszonylag potosan adjátok már meg tudván azt. hogy erősítőkben ilyen téren még nincs annyi tapasztalatom.
Üdv.:
Gy
Régebbi erősítőknél én mindig a vezetékelés átnézésével kezdem. Ha az rendben, akkor jöhetnek a végtranzisztorok, majd a tápegység. Ha ott is minden rendben akkor áram alá helyezés és a kimenetre feszültség mérő. Ha itt is minden rendben, akkor a potméterek és kapcsolók ellenőrzése. Ezek után valami jelforrás és a próbahangszóró rácsatlakoztatása.
Ami ezek után jön az már csak cicomázás!
0
Szia!
Tekintettel arra, hogy az általad, megjelölt erősitő végfokja ,
STK IC re épül fel, itt nem szokott, gond lenni.
A Fisherek jellemző probléma, a kontaktos kapcsolok, elsősorban ezeknek a tisztitása, javitása, fokozza a készülék komfortját, értelemszerüen, igaz ez a védelmi áramkörére is.
Én ha, most került hozzád, és nem tapasztalsz, konkrét hibajelenséget, a fentieket elvégezném, utána, minimum, félnap járatás, és ezután mérnék/ ha gyakorolni szeretnél/, de mint irtam, ezeket elég korrekten szerelték, anno.Szervizköny szerintem elérhetó,és az ott leirtak szerint.
0
Szia Gy!
Felvezetök(esetleg egyeb elemek) hömersekletei, elkok ESR + szivargasi aram ertekei...
Kari
0
Sziasztok,
Köszönöm szépen az infókat.
A jövőben ezekből is táplálkozom.
Üdv.:
Gy
0
Üdv! Mikor lesz a most?
0
Szia,
Bocs. Lemaradt. Módosítottm.
Fisher CA-2320
Üdv.:
Gy
0
üdv:
műterhelést ráakasztani, 2/3 teljesítménnyel járatni.
Ellenőrizni a feszültségeket, melegedést.
Ellenőrizni a nyugalmi áramot, a kimeneteken a 0 V DC-t
Frekvenciamenet-görbe felvétele 1/3 teljesítményen.
Négyszögjellel táplálni, nézni a teljeítmény-jelalakot,
Ezután egyidejűleg két különböző frekvenciájú színusz, majd két különböző frekvenciájú négyszögjeleket beadva nézni a jelalakot.
Ismét ellenőrizni a nyugalmi áramot, a kimeneteken a 0 V DC-t.
Bálint
0
Szia Bálint !
Ha egy abszolút kommersz, még nyugalmi áram beállítására szolgáló trimmerpotit sem tartalmaz a készülékről beszélünk (igen gyakori, mondhatnám jellemző eset) teljesen életszerűtlennek tartom ilyen mélységű átmérését a készüléknek. Néhány év rutin és állandó próbakörülmények között 99%-os biztonsággal megítélhető szubjektíve az erősítő hangja.Egy eléggé gyakori eset,(pl. végfokozat tranzisztorainak cseréje) után kb. 10perc után (meghajtás nélkül) a hűtőbordák melegedése alapján, hangsúlyozom hosszú gyakorlat után műszer nélkül is megítélhető hogy sok-e a nyugalmi áram ha egyébként a keresztezési torzítás nem hallható.A filozófiám: Nem nekünk kell egy teljesen átlagos kvalitású készülékből high-end készüléket "faragni".
Persze egy egészen más történet egy az előzőekben említett erősítő legyen az gyári vagy általunk épített.Itt aztán be lehet vetni mindent amit jónak látunk.De álljon most itt egy másik filozófiai (HI-Fi témakörben)alapvetésem: Semmit sem érnek a legjobb műszerrel mérhető jellemzők ha 5perc után kikapcsolom a "cuccot" mert nem nyújt élményt, fárasztó a hangja, elvonja a figyelmem magáról a zenéről.
Üdv. Laci
0