You are here

esr mérőt vennék mi a véleményetek róla, nem gagyi-e? megéri -e?

33 posts / 0 new
Last post
domeattila
domeattila picture

sziasztok
ez lenne a célkitűzött holmi:
http://www.ebay.com/itm/12864-LCD-Transistor-Tester-Diode-Triode-Capacit...
mi a véleményetek róla?
ugyanilyen vagy nagyon hasonló itthon 10 ropi
itt meg szállítással 5E
nem gagyi-e?
köszi D Attila

Comments
agressiv
agressiv picture
*

0

laco999
laco999 picture

0

laco999
laco999 picture

A negatív hozzászólásokat nem értem.
Szerintem egyikük sem használta a linkelt mérőeszközt.
Nekem kb fél éve van ilyen:
http://www.ebay.com/itm/Digital-Transistor-Tester-Capacitor-ESR-Inductan...
Napi szinten használom, nagyon megkönnyíti a munkámat.

Az ebayen hirdetett ilyen dolgok alkatrész mérésileg mind ugyanarra a szoftveres megoldásra vezethetők vissza más kijelzőhöz illesztve.

Nyugodtan vedd meg, nem fogod megbánni.

Ezt kapod, némi változtatásokkal:
http://claudiuradu.blogspot.hu/2013/04/component-tester.html

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: nem értem, mit nem értesz, inkább talán félreérted.
A hozzászólók a játékszkópról próbálják lebeszélni, mivel igen korátozott alkalmazási területe van.
Pl. gépkocsiban történő mérésre célszerű -kigészítésekkel-a használata.

Bálint

0

romulusz
romulusz picture

Szevasztok!
Én igyekszem csak olyan készülékekről véleményt mondani, amit legalább kipróbáltam. Valamikor megvettem az LCM3 kittet, de mivel az félvezetőkkel nem foglalkozik, vettem Kínából is egy, a kérdezetthez hasonló műszert is. A készülékeket méréssel hasonlítottam össze (persze csak L, C, és ESR mérést), és gyakorlatilag különbséget nem találtam. Az LCM3 egyetlen előnye a másikkal szemben az in-circuit mérés, ami nagyon meggyorsíthatja a hibakeresést. A műszer értékét az határozza meg, mire akarod használni. Készüléket tervezni nem lehet vele (h paraméterek, stb), de hibakeresésre jobb nem kell, Ugyan ez vonatkozik a mini szkópra is. Nem mérésre használom, hanem hogy adott áramköri ponton van e jel, és körülbelül milyen. Legnagyobb hibája (nálam), hogy mV-os jeleket nem érzékel. Ha egy áramkörben meghibásodik egy alkatrész, behatárolásához nem kell Tetronix szkóp. (legalább is nekem, aki csak hobbiból piszkálgat bele elromlott készülékekbe) Valamikor vettem ugyan egy 100 MHz-es EMG szkópot, de legalább 10 éve bekapcsolva sem volt (majd ha nem kapunk gázt az oroszoktól, azzal fűtök).
Üdv: Gyula

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Az EMG szkónak miaz ára?Elérhetőségem fent van a Tanyán vagy írj privát üzenetet légy szíves ha esetleg piacra dobnád.
Az ilyen ketyeréknél fontos a "hülyebiztos "kivitel.Ezen azt értem hogy egy figyelmetlen vagy rossz passzban lévő használó ne tegye könnyen tönkre.Az in-circuit mérésre alkalmas eszközöknél erre kisebb az esély.
Egyebekben az a véleményem hogy a javításkor de építéskor is valamint alapszintü félvezető méréshez is a legoptimálisabb eszköz a hagyományos csővoltmérő a maga szinte tönkre tehetetlenségével.Egy fokkal rosszabbak a klf. félvezetős társai.Egy mutatós műszeres kijelzéssel gyönyörűen látni a dolgokat valós időben, az ingadozó jeleket is.Erre a DMM-ek nem képesek/alkalmasak.FET-et,Triakot,tirisztort lehet tápegységgel vagy kis egyszerű teszterrel vizsgálni működőképességre.
Üdv : Laci

0

DINO54
DINO54 picture

Szia DAttila!
A kérdésre : Már többen elmondták.Igen.Gagyi.Nagyon.
Ha ilyesmi a vágyad,akkor az LCM3 az elfogadható kütyü aminél alig kötsz kompromisszumot.(ár,használhatóság,megbízhatóság)
Beszerezheted megépítve vagy alkatrészszinten is.Itt a tanyán is volt róla topik.Ha érdekel,a kolégák biztos segítenek ráakadni a forrásokra.
A szkópról:Amit kinéztél azt felejtsd el!A legegyszerűbb analóg/ "hagyományos" egycsatornás típussal -lehet régi csak működőképes legyen-az értelmes értő használatával gyakorlatilag szinte minden hiba tetten érhető.Hangfrekin pedig aztán különösen.A kétcsatornás szkópom egyébkén az idő 99%-ban egy csatornás üzemben van használatban.Fontosabb a jól szinkronizálhatóság.

Mindenkinek:Ez az "elkózzunk át" már a közelmúltban egy másik topikon elfajult egy fajta hitvitába ahol a résztvevők csak "darálják"a magukét s nem hajlandóak az ész érvek előtt meghajolni.De hát a hitviták/kérdések már csak ilyenek.
Üdv.mindenkinek : Laci

0

Fülesmester
Fülesmester picture
*****

Sziasztok!

Szerintem a hibaelhárítás eredményessége több tényezőn múlik, amiknek csak egyik eleme a műszerpark, másik része az áramkör ismeret és a javítási tapasztalat, amit természetesen csak hosszú évek alatt lehet megszerezni.

A műszerek használata nem mindenkinél azonos szintű. Lehet egy régi (elavult) műszerrel mesterfokon mérni, de van olyan, aki a digitális spektrumanalizátort csak szögbeverésre képes használni. Ezért a méréselmélet ismeretanyagát érdemes alaposan elsajátítani.
Mindezt figyelembevéve szerintem mindenki olyan műszert vegyen, aminek kezelését meg tudja tanulni, adottságait képes kihasználni, és ismeri a korlátait. Nem szabad mindig mindent elhinni, amit a kijelzőn lát az ember!
Fölösleges olyan csúcskategóriás műszert beszerezni, amit kétévente egyszer kapcsolunk be, és akkor sem tudjuk készség szinten kezelni. Ugyanakkor az is tény, hogy az amatőr műszerek használhatósága erősen korlátozott, strapabíró képességük igencsak véges.

Nem vagyok híve a nagyon univerzális mérőeszközök használatának sem, mert általában mindegyik szolgáltatásuk többé-kevésbé kompromisszumos. Ezek alkalmazása csak akkor előnyös, ha a (ma már ritkaság számba menő) helyszíni (kiszállós) munkákhoz használjuk őket. Itt ugyanis nem mindegy, hogy mekkora méretű és tömegű eszközöket cipelünk magunkkal.

Aki javítással akar foglalkozni, az vegyen (drágábban) kész profi műszert, amit jól tud használni!
Aki műszer építéssel (ennek a szakterületnek a szépségeivel) akar ismerkedni, az vegyen amatőt (félkész stb.) műszert (olcsóbban) és bővítgesse, hitelesítgesse!

Üdv:
Fülesmester

0

F-Yoci
F-Yoci picture

Üdv! Ehhez kikell forrasztgatni az elkókat, ami mint már írták melegítés miatt meghamisítja a mérést... Én egy In Circuit ESR mérőt tudnék javasolni, pl LCM3 még ha drágább is, de kiforrasztás nélkül is lehet mérni, ami eléggé meggyorsítja a méricskélést...

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: 200uF felett az in-circuit mérés pontatlan, legalábbis ez a tapasztalatom.

Bálint

0

F-Yoci
F-Yoci picture

Üdv! Nem vettem észre, hogy gond lett volna vele eddíg, persze túl pontos mérést nem célszerű vele csinálni, de a hibás elkókat nekem eddig még 200 mikró felett is megmuatatta. Így még mindig jobb, mint melegítéssel kezdeni, ami pláne pontatlanná teszi a mérést.

0

romulusz
romulusz picture

Szevasz!
Én néhány éve még a duplájáért vettem ilyen szkópot. Nekem autó mérésekhez kellett, arra tökéletesen megfelel. 8 bites A/D átalakító van benne, én 1 MHz-ig mértem vele.

Üdv: Gyula

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Véleményem szerint a panelbe épített alkatrész méréseket csak erős fenntartással kezelve a környezetének ismeretében lehet valamilyen mértékben elfogadni.Több mint 40éve megvagyok az ilyen kacatok nélkül.Ha felmerül hogy kapacitásszegény egy kondenzátor,(jellemzően elko)akkor a régi jól bevált recept szerint mellé teszünk vagy forrasztunk egy azonos feszültségtűrésű és kapacitású darabot és örülünk.Vagy annak hogy az adott helyen semmi változás vagy megjavul a kütyü.Ahol számít a pontos kapacitás érték ott ki kell forrasztani és megbízható,pontos RLC mérővel megmérni.
A szkópról:Ezek a fajta szkópok használhatóságukat tekintve a bohóckodás kategóriája.10 és 50 ezer HUF között egészen komoly kétcsatornás használt szkópot vehetsz ami kifogástalanul üzemel.Ezek üzemi célra gyártódtak,a gyakorlati követelmények maximális figyelembe vételével.
Üdv : Laci

0

ityvity
ityvity picture
*

Szia , "jól bevált recept szerint mellé teszünk vagy forrasztunk egy azonos feszültségtűrésű és kapacitású darabot és örülünk". Na ez amit már nem csinálok , mióta ezzel a technikával sikerült úgy javítani , hogy jobb volt mint lett(régen a csőves tv-knél pedig jó működött).
Kikapcsolni ráforrasztani bekapcsolni ..és ezt elvégezni 20-30 alkalommal , ráadásul lehet , hogy nem is fog tetszeni az áramkörnek a dupla kapacitás , ha benne lévő is jó.
El kell képzelni egy lcd maint 40-50db. smd elkóval amit elvileg mind ki lehetne cserélni , de lehet nem is ott a hiba , akkor lehet futni a további kőröket .
Egy szó a vége nagyon hasznos műszer , sok időt lehet vele spórolni.

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Azt hiszem félre értitek az egészet.Én hibát keresek és NEM sorba egymás után vizsgálom az alkatrészeket.
Ez tudni illik szinte teljesen olyan mint mikor addig cserélik az alkatrészeket amíg meg nem javul a cucc.Ezt a módszert mélységesen megvetem és a szakma szégyenének tartottam mindig is.A lénye a logikus hibakeresés.Ha felmerül az adott kondi esetleges hibája mint ok,akkor jöhet az általam javasolt módszer.
Üdv: Laci

0

Csaba1002
Csaba1002 picture

Szia DINO54!
Teljesen egyetértek.
Azon szoktam kiakadni mikor a posztoló azzal kezdi, hogy "természetesen átkondiztam, de továbbra sem működik".
Hány tonna elkó mehet a szemétbe, minden logikus hibakeresés nélkül?
A múltkor egy kb. 30éves tévépanelből kiszedtem egy doboznyi kondit, és neki estem az LCM3-al végig méregetni őket. Hármat kidobtam, mert egy szakadt, kettő ESR hibás volt, de a többit nyugodtan be lehetne rakni egy erősítőbe.
Csaba

0

SzBálint
SzBálint picture
****

üdv: egy közhasznú készüléknél elmegy az adott hiba elhárítása.
Egy sokat használt ipari készüléknél már gondot okoz, ha egy hónap után imét leáll a berendezés.
Ezekben ha egy elko elrohad, várható sorban a többi meghibásodása is, jelentős termeléskieséssel.
Ebben az esetben nem lehet ajtógaranciával dolgozni.

" Dolgozni csak szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes."

Bálint

0

varga jano
varga jano picture
*****

Szia !
József Attila.
A kedvenc költőim egyike.
Üdv jano

0

Tranzix
Tranzix picture

Szia!
°"Ezt a módszert mélységesen megvetem és a szakma szégyenének tartottam mindig is."
+1
Nem elkót mérünk, hanem hullámosságot!
Üdv!

0

ityvity
ityvity picture
*

Szia , teljesen igazad van a javítás az logikus hiba keresés , de ennek a része az alkatrészek vizsgálása is egy nem működő készüléknél és itt játszik szerepet a tapasztalat , mert még valaki keresi a hibát más már meg is javította. Vannak hibák ahol több alkatrész cserével hatékonyabb a javítás főleg mikor mérésre jó alkatrész hozza a hibát (ezt már régen felismerték a gyártók is azt javító készleteket ajánlottak a tápok javítására). Mái készülékekben meg , saját véleményem , hogy leggyengébb lánc szem az elkó ,azt pedig mérni kell valahogy .

0

varga jano
varga jano picture
*****

Szia !
"Az ELKO-t , ha kiforrasztod , akkor az elektrolit fölforrósodik (fölforr) benne . Ezzel "megygyógyul" a kapacitás szegény ELKO . Egy napra . Ezért célszerű a kiforrasztott ELKO-t másnap is megmérni ."-forrás-Bálint . Üdv jano

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Veled ellentétben ha jól sejtem,én már tudom hogy amikor megmelegítem pontosabban kiforrasztom azt a bizonyos elkót hogy az bizony hibás és megérett a cserére.Elkóhibák zöme oszcilloszkóp használatával felderíthetőek."Másnap" csak a tulzott alkoholfogyasztás miatt van.(Hi)
Üdv : Laci

0

ityvity
ityvity picture
*

Szia , ez így igaz , megszoktam mérni kivétel után is az elkót és mindig jobb értéke van mind benne volt.

0

DINO54
DINO54 picture

Szia !
Hibás elkót mindez idáig forrasztgatás nélkül megtaláltam.Ha jó,nem érdekes hogy 100 vagy 120uF.Ahol érdekes a pontos kapacitás az általában nem elkó s nem jellemző a kapacitásvesztés.Egy szkóp nagyon sokszor jóval többet elárul mint az ilyen kapacmérő kütyük.A "haladjunk a korral"nem szabad hogy feledtesse velünk az egyszerű módszereket a józan gondolkodást alkalmazó gyakorlatot.Részemről ennyi.
Üdv : Laci

0

varga jano
varga jano picture
*****

Szia !
Van egy Latinovits film . Készült még a múltszázad hatvanas éveiben . A tüdőkórházban a prof. , talán az Ajtay Andor , műt .Tüdőrákot.A Latinovits mint osztályos orvos asszisztál .Műtét közben a prof. infarktust kap.Latinovitsnak kell átvenni a műtétet . Mindenben helyettesíteni-e kell a prof.-ot. Az élettapasztalat nagy dolog . De, már a sarkunkban a következő nemzedék .Akik már a rendszerváltozás után születtek . Friss tudással a fejükben . Nekem még tele van a fejem fölösleges ismeretekkel . Nekem is van mikrokontrolleres műszerem , amit itthon vettem . Mindent , vagy majdnem mindent , mérő , műszerem . Ezzel én a gyerekeknek a mérést tanítom . Mert ma már , szemtanúja voltam , hogy az anyuka a kétéves babakocsis gyerek füléhez tartja az okos-mobilt.Tanitgatja , hogy , hogyan vegye ki a tokjából .Én a mobilt , telefonálásra és SMS küldésre használom . Nem is használom másra .Nem is akarom . Egy ilyen telefon 16e HUF. Már nem gyártják . Eltűnűnk az időben. Nem marad utánunk semmi . Vagy , majdnem semmi.Ennyit erről .Üdv
jano

0

varga jano
varga jano picture
*****

jano

File csatolás: 

0

varga jano
varga jano picture
*****

Szia !
Ahhoz , hogy ELKO-t mérjél , a következő képen járj el !
Multiméterrel R mérés állásban mérd meg !
Beforrasztva ( a kiforrasztás módosítja a mérést ) mérjél kapacitást és ESR-t !
Ehhez , amit választottál , ki kell forrasztani az ELKO-t .
Továbbá a benne levő mikrokontroller PORT-jai rövid zárra és feltöltött ELKO-ra nagyon érzékenyek .(Ezért kell kikapcsolt állás-ban , az ELKO-t kisütve mérni . )
A szkóp olyan dolog , hogy , ha elrontod , a számítógép és műszer egyszerre megy tönkre .
Auido célra tökéletesen megfelel egy retro szkóp.
Ezek bírják , hogy tévedésből pl. egy nagy fesz. pontra lépsz .
Üdv jano
U.I. Ez úton köszönöm a Bálintnak a " mérési eljárás ELKO mérésre " hozzászólását a topikomhoz .
Sok sikert !

0

domeattila
domeattila picture

és ehhez mit szóltok????

http://www.ebay.com/itm/DSO150-mini-oscilloscope-pocket-sized-digital-os...

oszcilloszkóp féle, leginkább hangfrkeit néznék vele(miért nem szó a keverő meg ilyenek)
köszi D A

0

simonsen
simonsen picture

Üdv mindenkinek!

Véleményem szerint ezek csak SACC méterek...

Üdv simonsen!

0

zus
zus picture

A DSO150-hez:

Miután csak annyi van megadva róla, hogy "Sample rate less then 200 MS/s", ebből túl sok mindenre nem vagy nagyon nehéz következtetni (pl. mennyivel kevesebb, mint 200 MS/s, mitől függ a mintavétel sebessége). Nem tudod, hogy mekkora az analóg sávszélessége, tehát a használhatósága. Eddig még sehol sem találtam olyan átszámítási képletet, táblázatot, ami PONTOSAN megjelölte volna, hogy X MS/s-nek mekkora analóg sávszélesség felel meg. Ezekről a gépekről olyan tesztek nem jelennek meg, vagy nagyon szűkszavúak, amik azt taglalnák, hogy "figyi, kipróbáltam XY gépet egy szignállal és AB frekvenciás szinusz jelet még értékelhetően megjelenít".
Amúgy pedig óvatosan az ilyesmivel, mert ezeket a gépeket MINDIG ÚGY REKLÁMOZZÁK, hogy X MS/s - dual channel !!! Ez pedig a KÉT CSATORNA ÖSSZES mintavételezését jelenti, tehát NEM 200 MS/s per channel (!!!), hanem a kettő együtt ! Tehát az csatornánként legfeljebb a fele a lesz a 200 MS/s-nek !

Az analóg-digitális átalakítós gépeknél azt szokás mondani, hogy alakhű jelvisszaadáshoz legalább 10 minta kell. Ha tehát X MS/s sebességű digitális gépnél meg tudod állapítani azt, hogy ez mekkora maximális analóg frekvenciát jelent, akkor annak kábé a 1/10-e lesz az az analóg jel, amit a digitális szkóp még kvázi-alakhűen meg tud jeleníteni.

Ez a kis gép szerintem kábé 1-10 MHz frekvenciájú jelet tud rendesen megjeleníteni. Ez tök jó egy hangfrekis vagy egy kapcsolóüzemű alkalmazáshoz, videojelhez már karcsú lehet. De sajnos, ezt előtte ki kell próbálni. Megfelel-e az igényeidnek ?

Amúgy, ezt a kis gépet még be is kell dobozolnod a használathoz (ha megfelelően szeretnél mérni vele), illetve nem árt tanulmányoznod azt sem, hogy alapból mekkora maximális jelszintet (AC+DC jel együtt) tud fogadni károsodás nélkül (ez pl. 5V, de nem derül ki, hogy 5V DC vagy 5V AC+DC !). Ha annál nagyobb villanyt szeretnél mérni vele, akkor mindenképpen előtétet kell elé raknod és az előtét áttételével kell módosítanod a műszer kijelzőjén levő értékeket. Ha az általad vizsgálni kívánt jel nagy frekvenciás jel és ez a kis gép tud kezelni nagyfrekvenciás jelet is, akkor már az esetlegesen hozzá elkészített előtéted fizikai kialakítása is számít. Ha kezdő vagy, akkor nem egyszerű a dolog.

Találd ki, hogy mit szeretnél egy ilyen digitális műszertől: milyen mérésekhez használnád (hangfreki, nagy freki, videojel, RF), mekkora maximális jelszintek fordulnának elő a méréseid során (mV-ok, V-ok, kV-ok), kell-e 2 csatorna, vagy elég egy is, ilyesmi. Ennek függvényében vizsgáld az ilyen fajta gépeket.

Ja és még annyit, hogy minél nagyobb frekvenciájú jelet szeretnél vizsgálni, annál jobban behatárolja a lehetőséged a digitális kijelző ! Ennek a gépnek kijelzője 128x64, ez elég ótvar, még akkor is, ha tudod állítani az "eltérítést". A legkisebb vízszintes osztásban a magasabb frekvenciájú jelek (a legnagyobb frekvenciájú, még megjeleníthető jelek) egyre rosszabban, egyre pontatlanabbul olvashatóak le a kisfelbontású kijelzőről. Ha tehát mindenképpen az a hepped, hogy ilyen digitális mütyűrkét szerezz, akkor nagyobb felbontású géppel kezdj inkább, még ha fizikailag nagyobbak és drágábbak is (pl. DSO203). Viszont azok már be vannak dobozolva, van saját tápjuk, ilyesmi.

0

domeattila
domeattila picture

tegyem hozzá: még ne használtam szkópot mert nem volt, elindulni megtanulni arra jó-e? (hangfrekvenciás készülékekhez, kapcsolóüzemű tápokhoz, tv-k hez ilyesmihez használnám.)mire kell figyelni?
köszi D A

0

Orbán József
Orbán József picture

"(hangfrekvenciás készülékekhez, kapcsolóüzemű tápokhoz, tv-k hez ilyesmihez használnám.)mire kell figyelni?"

Leginkább arra, hogy ne vegyél meg ilyen vackokat.
Annyi előnyük van, hogy kevés helyet foglalnak a szelektív gyűjtőbe.
A Kollégák tanácsa is, fogadd meg: Kis pénzt még szánjál rá és vegyél egy régi, de használható szkópot.
Régi NDK-s, vagy orosz 10 MHz-s, stb. 10ezerért nem egyet láttam már eladót.

0

Sponsored links