You are here

Gyermekjátékban a kifolyt elem rozsdásodást okozott

Jó reggelt!

Segítségét, tanácsot szeretnék kérni!
Gyermekjátékban a kifolyt elem rozsdásodást okozott, amit már alufóliával nem tudtam megoldani.
Itt ugye műanyag burkolatba van helyezve az elemtartó rész.
Szeretném megkérdezni, hogy mivel tudnám a rozsdát eltávolítani?!
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!
Szép napot kívánok Önöknek..

Andrea

Comments
Attee
Attee picture
*

Üdv!

Ha csak felületi rozsda, azt még ki lehet takarítani, de van olyan állapot, amikor kár kísérletezni vele. Ilyenkor barkácsolni kell, én pl. a hulladék elektronikai szirszarokból ki szoktam termelni az elemtartó érintkezőket. sokszor jól jönnek.

2

zsugori
zsugori picture
***

0

Inhouse
Inhouse picture
*

Szia!

Ha biztosra akarsz menni, leginkább semmivel. A legnagyobb gond az szokott lenni, hogy megeszi a rozsda a feszítő oldalt, az mindegy, hogy ez spirálrugó vagy egy lemez darab. Ha az elemet nem szorítja hozzá az érintkezőkhöz, nem lesz jó. A spirálrugót amúgy is nehéz megszabadítani az oxidációtól, sosem lesz tökéletes. Nagyon vékony lemezből (acélszálból) vannak ezek, ha belekap a rozsda, hamar végük.
Én úgy szoktam csinálni, hogy vágok ónozott lemezből egy kis darabkát (akár elfogyasztott konzerv dobozából) és ezt egy lazára hagyott darab sodrott vezetékkel a rugó végére illesztem (egy kis alkatrészlábbal a rugó utolsó menetéhez rögzítem forrasztással a lemezt) és a vezetéket beforrasztom valahol beljebb. Ha teljesen tönkrement a rugó, akkor cserélni kell, nekem orvosi acélszálam van régről, abból szoktam tekerni újat.
A lemezből kialakított rugós nehezebb ügy. Az elrozsdásodott lemezrugó nem rugózik már, cserélni kell. Van eltéve ehhez ónos acélcsíkom. De akár spirálrugósra is alakítható, ha kiadja.
A nem rugós oldalt megtisztítom, ha jó->marad, ha nem, akkor ónozott lemezből kap egy rátétet, vagy cserére kerül.

0

mindigehes
mindigehes picture
**

Szia!

A rozsdát egy fülpucolóval, amit előtte közönséges ételecetbe mártasz és jö tocsogósan átcsömöszölöd vele. Majd látni fogod, hogy pezseg.. szépen le lehet takarítani az elem maradékát.

Viszont az eredeti fényes bevonatot nem tudod visszaállítani ilyen egyszerűen. Nem megoldhatatlan, de ahhoz ki kell szedni a fém alkatrészeket, egyenként elektrokémiai úton valami zink vagy hasonló bevonattal ellátni. 

Ja igen. Az ecet bele ne csurogjon, lefele álljon az elemtartó. Ha tiszta, akkor le kell mosni a felesleget, ne okozzon az ecetsav további korróziót. De bele ne szivárogjon!

A lepucolt fémet teljesen fényesre lehet polírozni akár finom polírpapírral, de női táskában mindig akad az a puha szivacs alapú körömreszelő, amit méretre lehet alakítani. 

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia: szappanos fültisztítóval vagy fogkefével el lehet távolítani, majd óvatosan leöblíteni, majd megszárítani

Bálint

0

Kari
Kari picture
*****

Hellotok!
Asszem a szappanozasnal hatekonyabb lehetne a Colas öblögetes is, vele atitatott papirzsepi darabbal borogatva-vagy kozmetikai vatara teve, s  azt a rozsdara tenni egy ideig, de föleg nem lenne a gözölese olyan iritalos mint az ecetnél...
Kari

0

bélás
bélás picture

A rozsdát?
Csiszolóvászon vagy dremel!

0

cssztivi
cssztivi picture

Üdv.
Aki nem volt bádogos, az nem tudhatja. 
Forrasztás elött a bádogos glettvasszert használ. Az leviszi a rozsdát, a vakrozsdát is. Utána vízzel , vizes roggyal áttörölni, és forrasztani. Glettvasszer = cinkklorid. Sósavba cinklemezkéket kell bedobni, az ott feloldódik, és kész. Minimális kell belőle, amivel lekeni az ember a rozsdát. Cinklemez = régi fajta szárazelem, rúdelem külső köpenye. Én a rugókat is hozzá szoktam forrasztani a lemezkékhez, hogy legyen kontakt.

0

gbenyov
gbenyov picture

SZIA cssztivi!
(Nem glett, hanem LETTVASSZER. Nyilván a német LÖTWASSER-ből.)
Egyébként tökéletes, amit írsz.

 

0

cssztivi
cssztivi picture

Kösz a javítást. 
Csak oroszul tanultam 9 évig, és abból is kb ilyen szinten állok.
Nagyon jó bádogos haveromtól tanultam, isten nyugosztalja. Ő mondta, hogy glettvasszer.

1

Sponsored links