Sziasztok!
Van egy Harman Kardon AVR 170/230 erősítőm. Több mint egyhónapra kilet kapcsolva ( nemvolt bedugva) most server error hibát ír ki az internetes rádió.
segitséget kénék elromlott vagy csak be kéne állítani?
Köszönöm a segítséget.
Comments
Sziasztok!
Találtam egy kényelmes megoldást az elektroda.pl fórumban.
A Pioneer VSX-923-on sikerült rávennem a vtunert.
Beállítottam a hosts fájlt az útválasztón úgy, hogy a pioneer.vtuner.com és a test.vtuner.com címek a yradio.vtuner.com IP-címére mutassanak
Router beállítása:
Válassza a DNS használata lehetőséget
A Host name mezőbe írja be: pioneer.vtuner.com
Az IP mezőbe:
23.238.115.210
Van egy Pioneer X-HM72 rádióm, ez is szerver errort ír január 17 óta. Holnap kipróbálom ezt a beállítást!
2
Hihihi
Na most ég a pofám, hogy ez nem jutott eszembe. Pedig marhára logikus megoldás. ;)
Na, kipróbálom majd.
Köszi én is!!!
0
Szia!
Logikus, de nem általános megoldás.
Nem mindenkinek van saját routere vagy hozzá is fér a router ilyen beállításához.
(További feltétel, hogy az adott készülék is ugyanazt a protokollt használja mint a vtuner)
Vagy pld. eladsz egy működő készüléket olyan személynek, akinek nincs lehetősége ilyen beállításra és nem tudja használni.
0
Igazad van. Jobb kidobni, vagy nem használni. Sokkal logikusabb.
Sőt, autót sem kell gyártani, mert sokan nem tudnak vezetni. Nem beszêlve a repülőről.
Ne haragudj, de ilyen orbitális hülyeséget hogy írhatsz le?
A gyártó hibájából nem megy. Kidobod? Vagy a nem teljesen analfabétáknak egyszerű megoldással használod.
0
De miért orbitális hülyeség amit leírt?
Teljesen valós ,hogy valaki vásárol egy használt készüléket,de az már nem hogyha használni akarja akkor olyan beállításokat kell alkalmazni amit nem mindenki ismer vagy van rá lehetősége.
Jelenleg én is 3 gyártó készülékeivel kínlódom, és persze olyan megoldást keresnék ahol nem kell egy otthoni szervert alkalmazni, mert szerintem az "átlagfelhasználók" nem biztos hogy tudnák így használni.
0
Akkor keress kitartóan.
A szolgáltatás megszűnt.
Az átlag usernek akarod ELADNI, akkor ess neki, firmware kiolvasás, megkeresed hol az url, ahova csatlakozni akar, átírod.. visszatöltöd. Ha karakterek száma stimmel, és. nincs crc, akkor menni fog. Ha van crc, és nem stimmel, akkor biza dolgozni kell..
Megint az az eset van, hogy INGYEN KELL GYÁRI MEGOLDÁS. Dolgozni persze senki nem akar. Lejárt a gari. Kell az okos cucc? Egyre több ilyen lesz, a sok cloud alapú kamerák, telefonok, gps-ek, xbox, és társaik, de akár egy tesla, vagyás mostani autó is ilyen. mind erre jutnak. Aki megveszi, ezt elfogadja. Aki meg nem fogja fel, hogy a termék szolgáltatás függő, az bocs, de nem ezen a világon él.
2025-ben bizony be kell tudni állítani egy-két dolgot egy routeren. Vagy elfogadni, hogy a világ elszaladt, és bőszen integetni. Ha fáj, ha rosszul esik, ha nem. Tanulni kell, haladni a korral. Vagy lemondani azokról, amit ismeretek hiányában nem tud megugrani valaki.
Pénz pénz pénz
Azt kell felfogni, hogy ingyen ebéd nincs. A szolgáltatás megszűnt. Ha a fejeteket a falba veritek, akkor is. Ezen nem segít a hangosan ordibálása az AKAROM szónak, mint hisztis gyerek a tescoban a kakaós csigánál.
De én aztán tojok rá. Ha nem tetszik a megoldás, csinálj jobbat ;)
Én elengedtem. Sok sikert. Részemről kiszálltam.
0
Azt én is aláírom hogyha valaki valamihez nem ért olyat ne vegyen, de itt rádió hallgatásról van szó.
A baj hogy vannak olyan gyártók ahol még az elöfizetést sem biztosítják. Jelenleg.
0
Szia!
Az "AVR 1700, AVR 170, AVR 170/230C Audio/video receiver Owner’s Manual" 20. oldalon ezt találtam:
"With the vTuner screen (above) displayed, the AVR will automatically connect to the
Internet via the www.radioharmankardon.com portal."
Vagyis ez a készülék egy internetes oldalon keresztül veszi fel a kapcsolatot a szolgáltatással. (Ha jól fordítom...)
Valószínúleg ezen az oldalon lehet beállítani, hogy hova csatlakozzon.
Ha tényleg így van az szerintem nagyon praktikus lenne. Át lehetne írni bárhova. Lehet, hogy már át is írta a Kolléga :-)
Sajnos belépni nem lehet hogy ezt kiderítsük, mert kellene hozzá a készülék azonosító.
Üdv
Tamás
0
Valójában nem is kell szolgáltatás hogy tudj internet rádiót hallgatni,ez valójában csak összegyüjti neked a rádió állomásokat.
Sokan nem tudják, hogy nagyon sok készülék a böngészőn keresztül elérhető és a kedvenc rádió URL jét egyszerűen bemásolva ugyan úgy elérhető mint a vtuneren keresztül. Sajnos ez a gyartókon múlik hogy a készülék firmware -be alkalmazható legyen.
Az onkyokon teljes mértékben használható, amit eddig teszteltem persze, és egyes pioneer készülékek is tudják, amit biztosan tudok az LX53 az biztosan, sajnos több készüléket még nem tudtam megnézni.
Tehát a lényeg hogy igazából a gyartókon fog múlni adnak -e ki új firmet hogy az átlag felhasználó tudjon internet rádiót hallgatni, amihez nincs szükség pl a vtuner használatához, és itt nem a nem fizetés a lényeg, jelenleg én is előfizető vagyok.
0
De ez harman kardonnal is működik?
0
Szia!
Szerintem működnie kell.
A routered irányítja át a másik szerverre, ami ugyanazzal a protokollal működik mint az eredeti vtuner.
0
Szia!
Csak ahhoz tudni kellene, hogy a Harman Kardon milyen szerverre akar csatlakozni.
A pioneer.vtuner.com -ra vagy a test.vtuner.com -ra vagy valami másra?
0
Update:
Kipróbáltam, tökéletesen működik!
Hihetetlen hogy ilyen egyszerű volt a megoldás...
0
Sziasztok valaki feltenne hogy pontosan mit is kell csinálni hogy menjenek a Pioneerok Köszi
0
Szia!
Minden routernél kicsit más a megnevezése, de DNS configuration menüpontot keress.
Telekomos szolgáltatói routerben (az enyém ilyen) Network Application, DNS Configuration, nyiss egy új sort benne és töltsd ki:
Domain Name sorba írd: pioneer.vtuner.com
IP adress- hez: 23.238.115.210
Valamiért nem tudok képet csatolni... De szerintem így menni fog.
0
Esetleg tv okósítóval is lehet próbálkozni, igaz itt csak adott rádióállomás működne.
0
Szia.
Nem nálad van a hiba, leálltak a szerverek. Nem csak a Harman Kardont érinti, pioneer,denon, marantz is érintett.
Az onkyok még mennek.
Pontosabban a vtuner állt le ezeknél.
0
Szia! Soha többet nem működnek?
0
Szia. Bízom benne hogy helyre áll valamilyen formában.Valahol azt írták hogy nem, beszéltek fizetős rendszerről is.Sajnos a legtöbb készülék (a régebbiek) csa a vtunert használták, vagy csak az van integrálva, ezekre mind csak firmware frissítéssel lehetne valamilyen másik alkalmazást tenni.De mivel van sok gyártó ami már nem is a saját terméke vagy nem is léteznek már,(pl harman kardon, pioneer) azokra nem sok esély van hogy adnak ki hozzá új firmet.Létezik valami othoni szerver progi, amivel a saját géped a szerver, viszont akkor annak is mennie kell állandóan, ha hallgatni akarod, YTUNER ha jól emlékszem.
0
Yep, és működik is.
https://github.com/coffeegreg/YTuner
0
Kérlek segíts hogy kell csinálni.
0
Szia! Kell egy linuxos gép otthon, ami mindig megy. Lehet az egy raspberry is. Letöltöd a gitről a csomagot. Felrakod, legyen nyitva a gêp fele a 80-as tcp port, meg azt hiszem talán 53-as udp, de van man hozzá, abban minden benne. Van a file-ok között egy stations.ini, meg egy yml, ezeket kedved szerint szerkesztheted, ebben lesznek a csatornák.
Nyilván az erősítőddel egy hálózatban, egy subnetben kell lennie..
Tulajdonképp nem egy nagy tudomány, minden ott a githubon a leírásban, én sem magam találtam ki.
Egy a lényeg, kell egy gép, ami mindig megy. Nekem linux, mert az megy több is mindig, de elvileg van vindóz exe is ott...
Kizárt, hogy jutyubon rákeresel, ne legyen video, mi, hogy kell összeklattyogtatni..
1
OKÉ. Köszönöm
0
Nagyon köszönöm a választ.
0