Már legalább 10 éve használok egy SC-7000 Den-on típusú kiforr. állomást, de nem éppen a legnagyobb megelégedettséggel. Új heggyel mindig kitűnő jól működik, de aztán néhány nap illetve hét után egyre több vele a gond. Bedugul, ha mindent kitisztítok akkor sem szív úgy mint újan. A legnagyobb gond vele, hogy 7-10 ezer Ft. az új hegy ára. Kb. 1/2 évig tudok használni 1 hegyet, de a végén már csak keservesen. A tartalék hegyeim mára mind elfogytak, és azon gondolkodom, hogy inkább egy másik kiforr. állomást veszek, mint pákahegyet.
2 típuson gondolkodom, lényeges hogy könnyen karbantartható legyen (dugulásmentesítés), olcsó és/vagy hosszú idejűek legyenek a hegyek. A Weller és a Solomon (HQVideós kb. 55 nettó áron) típusokon gondolkodom. Mindkettőhöz olcsó a hegy viszont sok információm nincs róluk. Egy barátom használ Wellert sokkal jobban meg van vele elégedve, mint a Deno-on-nal volt. A Solomonról szinte semmit nem tudok.
Örülnék ha megosztanaátok velem tapasztalataitokat.
Üdvözlettel, Tibor
Kici áramkörhöz kici páka kici áron kicit vacak. :rohog:
0
Köszönöm a hozzászólásakat!
Ha Weller mellett döntök, mindenképp használtat veszek az ár miatt. Vaterán nemrég sok volt belőlük. Most ugyan nem látok, de talán később.
A Solomonnak gyenge a vákuma (0,5 bar) és ez nem túl jó jel. Egyébként én a pákájukkal meg voltam elégedve. Az eredeti hegyek hihetetlen hosszú ideig üzemeltek.
Ha esetleg valaki használ valamilyen kínai típust, megoszthatná a tapasztalatait.
0
Szia!
Ha jót akarsz Weller... Sokat használom, drága de viszont megéri, használtan is érdemes állomást vásárolni mert sok baja nem igen lehet. Aukciós oldalakon egész sok van belőle és viszonylag jó árakat is ki lehet fogni, akár kompletten pákával együtt. Egy gondom volt eddig vele a legvékonyabb elszívóhegy kb. 150-200 kiforrasztás után komolyabb karbantartást igényel. Amúgy a hegynek olyan 4-5.000 Ft körül mozognak, de elég jól bírják.
Üdv: Krisztián
0
Szia Tibor!
Mi a cégnél Wellereket használunk, a készülék odafigyelléssel könnyen tisztán tartható, az eredeti Weller hegyek sokáig bírták. Manapság olcsóbb beszerzési forrásból vásárolunk utángyártottat, na azok tizedét bírják :-( A tiedében milyen a hegy? Nem lehet beletekerni a Weller csúcsot? Ha jól emlékszem szabvány M5-ös menet van rajta.
Egy hasonló készülék van az asztalomon odabent, ritkán használjuk, a legnagyobb probléma nem a hegy, hanem a cső eldugulása. Melegen sűritett levegővel szoktam pucolni... A kompresszora viszont vákuumcsomagolásra is alkalmas :-)
Lehet kapni (Wellerhez) grafitos zsírt, amit kifejezetten ónletapadás ellen adnak szipus pákákhoz, az sokat nyom a latba, ha tisztításról van szó. Használat előtt kell felszippantani egy pici adagot.
Üdv: Jácint
0
Szia!
1992 óta használok egy SolderAid SA300-ast (USA). A MAGÉV-nél vettem, egyszerű, mint a faék. 230V/80W-os, tehát a földelést nagyon komolyan veszem. Semmi sem szabályozható rajta. Szív, mint az atom; ha pl. PC-alaplapból csatit v. DIL-tokot kiszívatok, néha magától kiesik az alkatrész (elkóval persze ez se boldogul, de arra más trükköm van). Átlagosan hetenként úgy 8 órányit van bekapcsolva, és használat után rögtön telibe ónozom és kikapcsolom. Akár 10 percre is. Ha megint kell, inkább megvárom, míg bemelegszik.
A szürkésbarna ón-miegymás-oxidot havonta legalább egyszer alaposan ki kell szednem mindenhonnan, de a csúcsra piszokul vigyázok. Ugyanolyan kényes, mint a Welleré.
Most itt tartok:
4. garnitúra csúcs, 2. garnitúra membránszivattyú, 2. fűtés, 2. szívócső és 2. mikrokapcsoló. Na meg számolatlanul kellett tisztítani/cserélni a szűrőket.
SMD-állomásnak pedig napi szinten Aoyue 909-est, 2 éve. Nekem tökéletes.
L
0
Weller. Szerintem. :oke:
A Solomont nem ismerem.
http://www.cf.hu/webset32.cgi?CplusF@@HU@@9@@504713661
http://siteadmin07.web-set.hu/webset32.cgi?Mageev-Rainbow@@HU@@203@@GOOGLEBOT
0