Üdvözlöm a Fórumos Kollégákat!
A hangszer és a számítástechnika összekapcsolása lenne a jó fórum elnevezés. A hangszer jó, de csak floppy meghajtó van beépítve a hangszerbe. A használat során az élő előadás hátulütője, hogy 8-10 percet is kell várni 1 teljes stylus csomag betöltésére floppyról. Arra lennék kíváncsi, a T. kollégák közül tudna-e valaki megoldást USB kucs fogadására. Az újabb szintetizátorok tudják kezelni az USB-t. Itt még a soros port a domináns, esetleg egy soros-USB átalakító szóba jöhetne-e. A másik kérdés, a processzor sebessége elegendő lenne-e az USB használatához. A TANYA dokumentációban meg van a hangszer doksija. Ebből 1 kiragadott összefoglaló tömbvázlatot csatolok.
A segítséget köszönve, üdv.
Szia!
5,601.39 HUF
http://www.ebay.com/itm/Amiga-USB-Floppy-Emulator-ADF-Diskettenlaufwerk-...
http://gotek.en.ecplaza.net/simulate-floppy-to-usb-conversion--170311-93...
Üdv!
0
Szia!
Az Amiga PC az egy általános célú PC. Vagyis a kütyü drájverét simán fel lehet rá tenni. Ugyanez a szintivel problémás. Vagyis egy olyan általános célú hardver ami telepítendő drájvert igényelő szintihez nem lesz jó.
Vagyis mi a fenével menedzseled le az emulátort????
0
Hello Gépklinika.
Hol látsz te ott "telepítendő drájvert" ? Jumperrel konfigurálható... Uniman az első hozzászólásainak egyikében (2014-07-18, ID:264992) , már linkelte...
Üdv: uniman
0
Hopp vak vagyok.. Voltam. Most látom a gombokat. Akár még működhet is.
0
Hello Gépklinika.
De azért "szereztem" neked (csak) szoftveresen konfigurálható cuccot !!! /Ha már erre "vajazol"./
"Jumper": http://www.ipcas.com/products/image/usb-floppy-emulator-v3-configuration...Itt meg egy lista (akár zoknikötő gépek speciális FDD-je is helyettesíthető ezekkel...Sőt! A Tektronix szkópok floppymeghajtói is!)
Üdv: uniman
0
Oké, oké.. Vak és vaskalapos voltam.. Van rajtuk gomb. No! Értem én...
"Hát tudtam én csak nem sejtettem"
0
Szia!
°Valamelyik linken írják, hogy új firmware -t is kap a szinti, hogy lekezelje az új meghajtót.
Jó fél gurigáért már ilyet is adnak:
https://www.youtube.com/watch?v=E7DzDqam51c&channel=pepiano2
https://www.youtube.com/watch?v=SNTaZl26weE&channel=CEPA3X
Üdv!
0
Szia!
Na megvan a gyártó:
http://www.goteksystem.com/index.php?_m=mod_product&_a=prdlist
Ez már igéretes:
Floppy to usb emulator for Music Instrument
Üdv!
0
Szia!
Én ugyan semmivel.
Menedzselje a gazdája, amivel akarja, ha már megfelel neki és megveszi.
Üdv!
0
Jól van na! Azért ne harapj meg!
0
Nem harapok.Tudod:"én csak az ajtót mutatom meg, neked kell belépni rajta" ;)
0
Szia!
SD kártyás verzió 100 euroért:
http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/SchemaHxCFloppyEmuCPLD.gif
http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/
"Korg Is40 Keyboard
*.IMG/*.IMA/*.IMZ
MS DOS Floppy disk image"
Üdv!
0
Hello.
Akár megvásárolható hozzá többféle kész hardver, pl. itt. ...vagy drága?
Üdv: uniman
0
Hello Uniman!
Köszönöm a magyar ajánlatot. Én arra gondoltam, 1 soros-USB, készen kapható áramkört kellene beépíteni, mivel meg van a hangszer rajza. Ez még olcsóbb lenne, a másik, a floppy emulátor rendes USB 2 sebességen működik, vagy csak floppy sebességen, miközben nagy mennyiségű adatot kezel? Lehet, 1 számítógép fórumra kellett volna feltenni a kérdésemet. Mi a véleményed? A legegyszerűbb a meghajtó cseréje, csak gyors legyen. Különben sok funkciója van a hangszernek, szerkesztési műveletek egész sora, ezeket is kezelnie kellene az USB egységnek.
Várom a válaszod,
üdv.
0
Hello.
Az USB egységek sem működnek csak úgy mindennemű meghajtó program nélkül, emlékezzünk vissza pl. a win95-ös időkre...
Az tény, hogy a mostani OP-kbe ezek már beépítésre kerültek ezért általában már nem kell driver...
A te szintidbe pedig nem tudsz drivert beletölteni, mint egy hagyományos PC-be. Sőt ott sem nagyon sikerülhet mindig, pl. DOS 5.0 alatt nézzük meg mi van a pendrájvunkon.
Az FDD pótlását meg már megoldották...én biztosan nem agyalnék a kitaposott járt út helyett a járatlanért, ami kiderülhet, hogy járhatatlan!...vagy nem?
Itt is lehetne "szaglászni" e témában: http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/index.php
Üdv: uniman
0
Üdv. Uniman!
Ahogyan gondoltam, ezekkel az " ál " USB egységekkel a sebesség nem igen nő. Annyi a különbség, több program tehető fel a kulcsra, mmint a floppy lemezre, ill. akkor segít, ha nincs, rossz a lemez. Nekem nincs baj a lemezmeghajtóval, csak lassú a rendszer. Élő játék esetében legfeljebb a szünetben lehet azt megcsinálni, hogy új készletet töltsek be. Viszont, lehet, játék közben újra szükség lenne a régi készletre is. Ezért volna jó 1 gyors töltőre. Ez viszont csak 1 másfajta hangszerrel valósítható meg ezek szerint.
Van lehetőség USB-MIDI kábellel is összekapcsolni a sz.-gépet a hangszerrel, de a helyszínenen ez nem megoldható. / élő előadás esetén /
Arra gondoltam, mivel így van USB- a gép is tudja kezelni magában az USB-t. A win98-nál is segédprogram kellett, hogy lássa a gép az USB-t.
Köszönöm a segítséget, de nem jutottam előbbre ezidáig.
üdv.
0
Hello.
Ha valóban tesztelted az USB FDD EMULÁTOR-okat, és annak alapján állítod, hogy az olvasási sebességük azonos a mechanikus adatolvasás miatt "tetű" lassú floppy meghajtók olvasási sebességével...akkor elhisszük neked! Bár én kételkedem...
Az a MIDI-USB-PC csatlakozás pedig csak a hagyományos hangkártyák MIDI portjának pótlására van kitalálva...
Üdv: uniman
0
Üdv. Uniman!
Nem volt még ilyen a kezemben, csak a csatolt fényképeken azt láttam, ugyanolyan szalagkábel, tápcsati van hozzá, mint a floppyé. A video bemutatót is néztem, de az a benyomásom, nem a sebesség nő, hanem a 1,44 MB kiváltása volt ezekkel a cél. Természetesen, ha gyorsak ezek, akkor megérne 1 ilyen 16000 Ft-ot, ha az USB2 sebességet tudnák.
Az USB-MIDI kábellel lehet oda-vissza töltögetni. Meg lehet azt is csinálni megfelelő programmal, hogy a hangszeren játszok 1 számot, a gépen elindítva a programot, élőben kottát jelenít meg akár több szólamban, kísérettel, dobbal, ... . Még sok mást is lehet kihozni programokkal ebből az összeállításból. Az élő játékhoz viszont nem jó.
Amennyiben azt mondod, tudja az USB-s meghajtó a kellő sebességet, érdemes bele tenni a hangszerbe. De azért nem, ha csak nagyobb gyűjteményt akarok bevinni. Valaki a fórumon írta d.u. hogy lassúak ezek. Amennyiben Te biztosan tudod, van kellő sebessége az egységnek, kérlek, jelezz vissza.
üdv.
0
Üdv!
Maga a hangszer kontrollere sem képes fogadni többet 500kbps -nél, minek neked USB2.0 sebesség?
http://www.datasheetarchive.com/dlmain/Datasheets-8/DSA-149893.pdf
0
Üdv. Tranzix.
Egy vendéglátós műsorban nem tölthetek 10 percet legfeljebb szünetben, hogy lecseréljem a stílusokat. Ezért volna jó 1 gyors töltő eszköz.
Üdv.
0
Szia Billentyűs !
Igazán nem a trollkodás szándékával írom, de rossz úton haladsz.
Minden szakma megköveteli a maga szerszámainak, eszközeinek a beszerzését.Olyan hangszert kell választanod amely az igényeidet a lehető legnagyobb mértékben kiszolgálja.A leghatározottabb mértékben lebeszéllek hogy a hangszerbe "belebuherálj" .Soha sem fog úgy működni ahogy szeretnéd, talán soha nem is fog elkészülni.Ha szerencséd van (nem kevés),
talán megúszod hogy hasznavehetetlen elektronikai szemétté váljon a hangszered. Jó pár ilyen szétbarmolt hanszert láttam már.Használtan jó áron lehet szinte bármihez hozzájutni.Ezeken a hangszereken "normális" használat során csak a billentyűzet gumikontaktjai és a kezelőfelület mikrokapcsolói/potméterei hibásodnak meg illetve használódnak el.Ezek egy használt gép árához mérten is filléres tételek.
Üdv : Laci
0
Szia!
°A hangszeredben lévő fogadó egység nem képes nagyobb sebességre!
Üdv!
0
Esetleg annyit nyerhet vele, hogy a fejmozgatás (a lemezen szétszórt adatok), hibák esetén az újraolvasási próbálkozások, a behelyezési procedúra, a lemezek keresésének ideje kiesik. Gondolom a vezérlő elméleti maximális sebessége nem esik egybe a gyakorlatban floppyval elérhető sebességgel. Persze nem lesz USB 2.0 :)
Nem utolsó szempont, hogy pár éven belül honnan lehet majd floppy lemezt venni?
0
Szia!
°Profi kis hangszer, ha jó állapotban van megérné az a kis bővítés.
http://olx.hu/hirdetes/elado-korg-is-40-es-szinti-vagy-csere-is-erdekel-...
Üdv!
0
Üdv. Tranzix!
Nekem IS40-es hangszerem van. Ennél van flpooy-s olvasó. Annak idején 230 e.-ért vettem, most ez az ára. / 80 e. / Nincs semmi baj a hangszerrel, csak ez az 1 alapbaj, hogy lassan lehet betölteni új stílusokat. A mostani új hangszerek tudják kezelni az USB kulcsot, de azt nem tudom most mekkora a sebességük. A másik, valószínű nagyobb memóriával rendelkeznek, 1x-re több stílust lehet betölteni. Az áruk még használtan is több 100 e Ft. Ez a gond !!! Kevés a lehetőség a szereplésre, / az alkalom / nem fektethetek be annyi pénzt. Nem azt mondom, hogy nem lehet vele végig csinálni 1 estét, de sokszor kell ugyanazt a stílust használni. Ez is nagyon komoly hangszer, nem is lehet minden funkciót kihasználni belőle.
Üdv.
0
Itt 11.800Ft-ért kapni olyat, ami a közlemények szerint kompatibilis a Korg IS40-el. Ennyiért már tényleg nem sok. Ha sokkal gyorsabb nem is lesz, de mindenképpen biztonságosabb lesz az adatmentés, betöltés...
Ez viszont itt még érdekesebb. 7-szer gyorsabb elérést ígér a floppynál, és egy 540GB-os HDD van benne. De se kép, se típusszám, se semmi...bár a letöltés részben van hozzá pár pdf.
0
Szia!
°Igéretes!
http://www.musitronics.org/manuals/user/iS40HD-USER.PDF
Üdv!
0
Szia!
Nem Giga.. Mega.
0
Hello.
Kép az volna ugyan, már csak a topicnyitónak kéne belekukkantania a hangszere belsejébe...
http://www.musitronics.org/manuals/install/IS40HD-INST-E.PDF
Üdv: uniman
0
Üdv. Uniman!
A fórum nyitásakor jeleztem, megtalálható a hangszer doksija a tanya adatbázisában. Elkezdtem szétszedni, kidobozolni a hangszert, de annyira nem akartam széttermelni, mint amennyire az általad küldött anyagban látható. Még nem néztem meg részletesen mindent, de felkeltette a figyelmem a hard disk cím. Régebben találkoztam gyári ajánlással, bővítéssel, de iszonyú áron kínálták. Ha házilag meg tudnám oldani, lehet, ez lenne a leggyorsabb, viszont az a lényeg minden, a hangszerben lévő funkciót tudjon kezelni.
Köszönöm a címeket, majd végigtanulmányozom őket.
üdv.
0
Hello.
Tehát már 2003 óta létezik egy eszköz: HDM uniFLASH ...de ez is a floppy drótjára "csimpaszkodik"...
Üdv: uniman
0
Üdv. Uniman!
Úgy néztem, elég drága a 450 MB-os merevlemez. Konkrétan az én hangszeremnél nem volt ár, de más típusoknál 200 € is lehet. Azért gondolom, hogy €,. mert német oldal. 60 ezer Ft, a hangszer jó esetben 70-80 e. Ft, annyival többért nem tudnám eladni. Ha $-ban lenne, olcsóbb lenne. Viszont ez a megoldás lenne a leggyorsabb. Köszönöm a fáradozást, lehet, a floppys megoldást kipróbálom, az olcsób, valamivel gyorsabbá teszi a ki-be töltögetést.
üdv.
0
Hello.
OK...ezt már több napja linkeltem - 18,63 USD: http://www.ebay.com/itm/3-5-1000-Floppy-Disk-Drive-USB-emulator-Simulati...
Üdv: uniman
0
Szia Uniman!
Én a merevlemezről írtam, ami 50-60 e. lehet. Ahhoz van rendszerfrissítés, eleve gyorsabb lesz a hangszer a szoftveres frissítés után. Az USB emulátor lassabb, de lehet, ez is segíthet. Esetleg, ha Te találsz a merevlemezre olcsóbb megoldást, szívesen veszem.
üdv.
0
Hello.
Akkor még egyszer:
1.) A merevlemez is a floppy kábelére csatlakozik, amelynek a vezérlőjének a "sebessége" már ismertetve lett. Tehát bármit csatlakoztatsz rá, nagy sebességbeli különbségek nem lesznek!
Annak a régi 540 Mb-os vinyó "sebességét" pedig a mai SD kártyák, pendrájvok látatlanba merem állítani, hogy felülmúlják, azaz az utóbniak a gyorsabbak... A floppy egység mechanikai okokra visszavezethető lassúsága is már "ecsetelve" volt...
2.) Én a kevés dollárkiadás miatt linkeltem már másodszorra azt a "kütyüt"...ennyi kiadást talán megérne a "gyorsítás" utáni vágyakozásod...vagy nem?
Nem kell itt többszáz dolcsikba gondolkodni, mikor egy huszas is elég rá (+adathordozó ára). Tripla áron is megveheted ugyanezt, de legalább a kommenteket olvasd végig a weboldal alján...
Nekem úgy tűnik, hogy mindent megteszel azért, hogy minél tovább megmaradjon a floppyd a gépedben...
Üdv: uniman
0
Hello!
A szoftverfrissítés az amire gomdoltam, hogy megemeli a sebességet. Biztos, hogy 1 ATA merevlemezről van szó? Nem valami flash alapú egység? Miért kérnének el jóval több pénzt elavult technológiáért? Csak annyit kértem, Te is nézd esetleg meg, nem-e van olcsón ilyen meghajtó.
Üdv.
0
Hello.
Ez FLASH...az 540 Mb (ami "nettó" 514 Mb)az HDD, rá is van írva a típusa...Bár én látom, hogy azon a fotón csak egy 256 Mb HDD van...
Mivel már rengeteg hardvert ajánlottunk, a rövid mondatos kérdésed nem egyértelmű, hogy melyik cuccra vonatkozik...
Software frissítés meg letölthető a Korg oldaláról...de csakis regisztráció után. Persze a verzió-számokat nem ismerjük...
"több pénzt elavult technológiáért" Ha én kifejlesztenék egy FDD/HDD átalakító adaptert, én sem adnám fillérekért, főleg, hogy ez csakis speciális felhasználókat érint...
Üdv: uniman
0
Hello Uniman.
A HD-s változatnak van szoftverfrissítése, nem gyári KORG szoftver. A gyári frissítés meg van. Az ATA lemez a frissítés után nem gyorsabb? Az USB kulcs ugyan gyors, de kapcsolatban van a floppyval. Nekem az lenne a lényeg, hogy olcsó legyen és gyors.
üdv.
0
Hello.
"A HD-s változatnak van szoftverfrissítése"...ezt sajnos nem értem, de ha erre gondolsz, akkor oda van írva: 7x gyorsabb a floppynál...(A floppynál természetesen, bármelyik cucc gyorsabb lesz, akármelyiket is választod. Bár én keveslem ezt a hétszeres gyorsulást, elsőre egy FDD és HDD között 100x-os gyorsulást várnék...)
Na de nézd már meg, hogy a "HD-s változat" HDD-je is a floppy kábelére van csatlakoztatva?!!..vagy nem?
Üdv: uniman
0
Üdv.
Az a HD közönséges ATA merevlemez, vagy speciális? A MUSITRONIX oldalon van letöltési oldal. Onnan le lehet tölteni a frissítést. Van kisebb ATA lemezem, ha bele lehet tenni, nem speciális a lemez, akkor meg lehetne ingyen oldani a bővítést.
üdv.
0
Szia!
Hogy értsd!
Neked kell egy panal (Alant Uniman linkelte) Amit a flopi kábelére dugol. A HDD-t meg arra a panelra dugod. A peneleden lészen a csatlakozókon kívül egy-kettő vagy több sok lábú IC. No azok rém okosak lesznek és ezért kettő dolog van! Kell neki még tápfesz is, a KIT verzió az komplett ebből a szempontból. Valamint azok az IC-k okosak is vagyis tudni fogod lekezelni a beépített HDD-t! Hisz maga a hangszer erre nem lehet képes!
Tehát kell az a panel kitt, kell egy régi-régi-ma már elavultnak számító maximum 540 mega byte méretű HDD. Némi szerelési készség. És elég pénz.
Ennyi!
Ui.: Magát azt a panelt elvileg te is meg tudod csinálni. De meg van az IC-k ben lévő okosság??
0
Üdvözlet G.
Egyoldalas panelt tudok csinálni, a 2 oldalas már nagyon macerás. Nem tudom, hány IC-ről lenne szó? Van valahol 1 kisméretű, régi ATA lemezem, 1 GB alatti. Gondolom, a szoftrverfrissítés, ami letölthető jelzett oldalról, lehetővé teszi a lemezkezelést legalább 1 GB-ig. Vajon a merevlemezes, vagy a floppy/USB-s a gyorsabb?
üdv.
0
Szia!
Te a lényeget nem érted. Azon a panelon vannak az okos IC-k (PIC, ATmega, stb-mittudom én) No azokban van az okosság. Ha az meg vagyon a hardver már gyerekjáték.
0
Üdv.G.
Mivel 2000-es évek elején gyártották, nem gondoltam, PIC, ... van a panelon. OK. Maradok a floppy/USB változatnál.
üdv.
0
Hello.
Azért majd a kiválasztásnál oda kell figyelni, hogy melyik mellett döntesz...Ehhez pl. van egy "Emulator PDF", amit érdemes elolvasni...(Én azt látom, hogy a te hangszered hiányzik a listából, bár azért még talán működhet vele.)
Üdv: uniman
0
Üdv. Uniman.
A táblázatban Yamaha, Korg együtt szerepel. SFR 1M44, FUM-DL, valamint SFR 1M44-U100K. használható. Belenézzek a hangszerbe, ebben pontosan milyen húzódik meg? Úgy gondolom, ez a rendelés EBAY fizetési tranzakcióval oldható meg. Nekem még bankkártyám sincs. Hogyan oldható meg? Ha Te rendelkezel ilyen lehetőséggel, küldenék neked rózsaszín utalványon pénzt, amennyiben felvállalnád az ezzel járó + munkát.
üdv.
0
Nem ördöngősség. A sorrend a következő:
1. regisztrálsz eBay-en.
2. regisztrálsz PayPal-en. Ehhez kell egy netes fizetésre alkalmas bankkártya. OTP-nek, és CIB-nek is van ilyen. Küldesz aszem 100 Ft-ot a PayPal számládra (ha jól emlékszem, kellett, de lehet, hogy nem)
3. leütöd a kívánt terméket, és a PayPal fizetést választod. Ekkor a bankszámládról / internetkártya alszámládról levonódik a termék Ft-ra konvertált ára.
Angol nyelvtudás erősen ajánlott, de nem kell profi szinten!
Ajánlom, hogy megbarátkozz vele, mert sok "lehúzástól" kíméled meg magadat vele. Rendeltem már így alkatrészt, telefont, apró vackokat egyaránt, sosem volt baj vele, mindig megjött rendben.
Sokan csinálnak ún. "dropshipping"-et Vaterán, Apródon stb..., ez semmi másból nem áll, minthogy egy, általában kínai eBay kereskedő oldalát másolják a Vaterára, és ha megrendeled a terméket, tulajdonképpen a közvetítőnek fizetsz, aki megrendeli az eredeti helyen, de a végfelhasználó lakcímére. Természetesen, ha vámeljárás alá vonják a csomagot, ugyanúgy a megrendelőé a kockázat, ugyanúgy a külföldi feladótól jön a cucc, mintha közvetlen rendelnéd meg...
0
Hello.
Sajnos én sem vagyok "ebajos"...de talán jelentkeznek majd mások, akik tudnak segíteni neked.
Akkor azt a listát figyelmetlenül "futottam" csak át...
Üdv: uniman
0
Pontosan. Én nem kísérleteznék. Egy ilyen átalakítás költsége nulláról, mérnöki munkadíjakat is felszámolva, inkább a 100 ezer, mint az 50 ezer Ft-os kategória. Persze sorozatban gyártva olcsóbb. Igazából, ami itt szükséges:
- visszafejteni a szinti belső kommunikációját, vagy emulálni egy standard 1.44MB-os floppy lemezt
- "beleinjektálni" az adatokat ebbe a sorba
- lekezelni az USB eszközt vagy az SD kártyát.
Amit én szoktam használni a saját fejlesztésű eszközeimbe, pendrive kezelésre, az az FTDI Vinculum meghajtója, kb. 5-6 ezer Ft-ba kerül. (csak az IC is kapható kb. 1500 Ft-ért). Ez soros porton képes parancsokkal FAT / FAT32 rendszerű pendrive-okat írni / olvasni. Ez az eszköz kezelhető PIC-kel, vagy Atmega mikrokontrollerekről. Namost, még ehhez szükséges egy mikrokontroller szoftver, ami emulálja a standard floppyt, vagy beleavatkozik a szintetizátor belső adatforgalmába. Ezeket kifejleszteni nem kevés munka. Tehát, ha valaki 20 ezer Ft körül kínál kész megoldást, meg kell venni, be kell szerelni a floppy helyére. Sokkal olcsóbban Neked se jönne ki, pláne, ha a munkaidődet is beleszámoljuk, meg aztán profi programozónak is kell lenni, hogy megírd a mikrokódot. Az olvasási sebesség jelentősen nem fog megnövekedni, mert ezek a szintetizátorok eleve lassú processzorokkal készültek. Ahhoz, hogy gyorsabb mentés / betöltés legyen, ki kéne cserélni kompletten az egész hangszert.
Ha sorozatban kéne ebbe a Korg-ba belenyúljak, én a HD63266-ot szedném ki, helyettesíteném egy mikrokontrollerrel, mely kapcsolatban áll az adat és címbusszal, és az eredeti FDC parancsaival kezelném az USB eszközt vagy az SD kártyát. Sajnos a TQFP64 tokozás nem szerencsés kivezetni mindent, de ez van. Talán a NYÁK-on mérőpontok formájában jelen van a teljes busz, és akkor megoldható egy plusz panel beépítésével. Vagy marad a floppy emuláció, de ez lassabb. De arra meg könnyen lehet, hogy van számos "generikus" megoldás, mert egy floppy egység emulátort sokkal univerzálisabban lehet használni, ergo megéri már sorozatban gyártani.
0
Hello Peti.
Nem tudtam, milyen komoly panelről van szó. Rendben.
üdv.
0
Hello.
EXK-IHD Kit tartalma (ez az a FDD/HDD átalakító kártya):
"-iS40/iS50 Hard Disk host adapter board" EZ a LÉNYEG! (Erről írogatok már jó ideje, a hangszereden nincs semmilyen csatlakozási felület, ahová a HDD-t csatlakoztatni lehetne. Egyedüli "bejárat" a floppy kábele...)
De még a modernebb hangszer esetében is, már az elavult HDD lecserélésén "agyalnak":
Üdv: uniman
0
Szia!
°Ezzel a flash-disk -es verzióval akár 199 virtuális flopy meghajtó lehet egyszerre a gépben:
http://www.network54.com/Forum/165665/thread/1197570778/last-1197832207/...)-)-)
Üdv!
0
Hello Tranzix.
A másik USB Pendrv-s kütyüre pedig csak max.32 Gb "dugható"...azonban a kétjegyű kijelzője csak max.99-et tud "mutatni"...
/Reméljük a 99-ik hozzászólás tájékán már végre kerül valamilyen "kütyü" a hangszerbe...
Üdv: uniman
0
Szia!
Az "FDD emulátor" maximum a FDD szabványban leírt sebességet tudhatja. Ha olcsón hozzá jutsz, akkor hajrá!
He nem, akkor nem éri meg neked. Szerintem nálad valahol 5 ezer forintnál lehet a választó összeg.
0
Hello.
Én csak annyit tudok, hogy a HD FDD (1,44 Mb) 500Kbits/s, (de nekem van 2,88 Mb-os FDD-m is, annak a duplája: 1 Mbits/s !!!) az elektronikájának a szabvány szerinti adatátviteli sebessége...
A mechanika ezt lassítja le kb. 15-25 Kbits/s-re... http://www.pcguide.com/ref/fdd/formatSummary-c.html "8-10 perc 1 stylus csomag"...és ez hány kilobyte?
Sajnos nekem sem volt dolgom ezidáig pl. ilyen emulátorokkal...
Az ára meg ennyi is lehet...
Amit te állítasz: "a gép is tudja kezelni magában az USB-t" az így hangzana helyesen: A gép tudja kezelni a MIDI in/out parancsokat, amelyek a PC USB portjáról érkeznek átalakítva a MIDI szabvány szerinti formában...
Üdv: uniman
0
Helló!
Hát csak egy picit lesz gyorsabb. Gyakorlatilag csak a lemez mechanikus olvasása írása marad ki és esetleg egy picit gyorsabb lesz maga az adatmozgás is, de nem jelentősen. Hisz a sebességeket szabványok határozzák meg.
Ha viszont te a FDD buszt akarod lecserélni egy gyorsabbra, akkor gyakorlatilag egy új busz illesztőt kell fabrikálnod a rendszerbuszhoz...
Ez anno nagy divat volt a Spectrum-os/Commodore-s időkben.
Anno 8255-s IC-vel csinálták.
Hát... Ez viszont nem egy sima PC. Ez egy cél gép. Vajon hozzá lehet illeszteni? És ami még fontosabb! Le is lehet kezelni? Mármint programilag?
Esetleg MIDI-n keresztül nem lehet felprogramozni? Midis cuccokat lehet kapni.
0
Szia!
Itt pont erről diskurálnak..
http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=55481&sid=239c7fd...
És állítólag ez a megoldás:
https://www.google.hu/search?q=KORG+IS40&oq=KORG+IS40&aqs=chrome..69i57j...
0
https://www.youtube.com/watch?v=qXRT32Ulxyg
0