Sziasztok!
A címben említett Philips PM3264 szkóp javításában kérnék segítséget tőletek. Ez egy elég ritka 4x100Mhz-es szkóp, a PM3262 nagy testvére. Dokumentációt nem találtam hozzá sehol, de a 3262 itt is fent levő doksija szerencsémre a számomra szükséges részeket lefedi. Teljesen üzemképtelen állapotban került hozzám, felélesztettem a tápját, a D csatorna trigger modulját, a B csatorna köztes erősítőjét, és nagyjából beállítottam. Így már egy nagyon jó műszer lett belőle, de sajnos az A csatorna még rendetlenkedik.
A hibajelenség az, hogy a csatornához tartozó sugár egyszer csak eltűnik, a többi csatornáé felfelé elmászik, és élességüket vesztik. A hibát az attenuátor modul okozza, a kimenete kiül 5V közeli értékre, ezzel az összes utána következő fokozatot is túlvezérli, kicsapva a sugarat a cső tetejébe.
A hibát a mellékelt rajzon látható V102 pozíciószámú ON471 fet okozza. A Fet lábait pákával átmelegítve változó ideig megjavul. Hasonló hiba volt a B és D csatorna esetében is későbbi fokozatokban, annyi különbséggel, hogy ott PNP és NPN tranzisztorok produkálták ezt. Emiatt először itt is a két tranzisztorra gyanakodtam, de sajnos a cseréjük nem oldotta meg a problémát, egyértelműen a fet a ludas.
A segítségeteket ennek a fetnek a beazonosításában kérném, ugyanis sehol semmilyen infót nem találtam róla. A mellékelt képen -M3 szitázás van rajta, de ezzel sem jutottam előbbre.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Speccy
Szerk: Elnézést kérek, nem tudom miért került a nyomtatók közé a téma, én a műszereket választottam. Utólag már nem tudom módosítani, nem jelenik meg a lista...
Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek az infókat, és az SMD jelöléses oldalakat. Tényleg minden jel arra mutat, hogy ez BFT46 lesz.
Egy dolog viszont nem áll össze. A szkóp 100 megás, ez a fet viszont, ha jól látom az adatlapban az 1Mhz-es tartományt is alig éri el. Az LM208 műverősítő is hasonló. A két tranzisztor viszont gigás tartományban is használható.
Ha jól gondolom a rajz alapján a műverősítő állítja be a munkapontot, és ezen megy át a DC és az alacsony frekis tartomány, a feten pedig a nagy freki.
Erre viszont rácáfol a BFT46 adatlapja.
Hogy tud így működni ez a szkóp?
0
BÚÉK speccy ! Nézd meg a kapcsolást közelebbröl.3 Emiter (S) követös fokozat galvanikuasan összekötve,amolyan darlington Emiter követös kimenettel.Fokozatonkénti feszültség erösités az nem 1 ,hanem kevesebb .Ha a három fokozat feszültség erösitését össze szorzod mert az erösités az szorzószám, akkor rá jösz hogy feszültség csillapitó . Egyen-áramú erösitése viszont tekintélyes ,azt kiszámolhatod a bemenö ellenálas (100Mohm)és a kimenö ellenálás arányából .De emlitetted hogy 100MHz-ig használható a fokozat.Be jegyeztem a váltóáram útját 100pF, G-S=5pF, B-E =0,5pF,B-E =045pF és a kimenetet letehelö Z-et.A soros kapacitások összege szabja majd meg a bemenö Z impedanciát.A szort induktivitást XL nem ismerve elhagytam ,az ohmos ellenálás is elhagyható ,magas értékei miatt ,akkor az Xc=Z. A soros kapacitások össz értéke kb.0,238pF igy kb.Z=6,9Kohm 100MHz-en.A kmenö impedancia az kissebb lehet mint a kimenö ellenálás(750ohm) ,igy én a bemenet és a kimenet arányát 10 x venném.Vagyis ez egy impedancia váltó ,áram erösitése 10x –es 100MHz-en.A fokozatok galvanikusan vannak összekötve, elég a z elsö fokozat kimenöszintjét elmozditani .hogy a végsö kmeneti szit is változzon.Igy a kimenö egyenfeszültséget tudod külön álitani a rajta lévö váltoárammal, szerintem az oszciloscopnál a vizintes tengelyen igy elmozditható korigálható a többi bemenettöl függetlenül.üdv.Jóska
0
Szia!
Az adatlapon sehol nincs szó MHz-ekről, csak a zaj karakterisztikán az meg nem arra utal. Ha megnézed a kapacitás értékeket (Cis, Cre) azok pF-os nagyságrendben vannak (vö. BF245 adatlap), ez a FET bizony sok száz MHz-ig használhatónak tűnik.
0
Hali!
Ja, mert az 1MHz "csak" a meröfreki, mint pl. a HiFi-knel is az 1KHz_oszt megis akar 1ooKHz-ig is mennek...
Kari
0
Szia! Egy holland forumba találtam hasonló hibáról hozzászolásokat,BFT46 a helyetesitöje ahogy már itt lejebb emlitve lett.Nálunk a Conradban találtam 1,19€-ért.Az adatlapban az smd jelölése M3 mint a te fényképeden.BÚÉK üdv.Jóska
0
Szia!
Nyomtató???
http://iwenzo.de/smd-codeliste-transistor-und-diode-m/
http://english.electronica-pt.com/smd-databook?ref=M3
http://www.semicon-data.com/info/chip_list_m1.html
BFT46 a legtöbb találat.
A múlt nevei alapján ítéled meg a jelen történéseit. Hát ne tedd!
0
szia: http://www.mikrocontroller.net/topic/307925
Bálint
0
Szia!
N-csatornás J-FET
Ajánlott helyettesítői:
BFT46
2N5246
2N3823
BTW12
Fülesmester
0