Jó estét! Kérdésem mindössze annyi, mennyire allergiásak eme szerkentyűk a kondi értékére. Azaz, mi történik ha nagyobbat, netán kisebbet teszek belé? Konkrétan: 1 mikró volt a cuccban. Nomármost vagy fogom magam nomeg a pénztárcám és valamely boltban veszek egyet, vagy egy költséghatékonyabb megoldást választok, és beleteszem az itthon található 0.92, vagy 1.05 mikrós kondit. És ha már ezt választanám, akkor a kisebbre, netán a nagyobbra szavaznak a tisztelt hozzáértők? Köszönöm az eddigi válaszokat, egyetértek velük, de továbbra sem tudom, MIÉRT VANNAK ILY' HÜLYE ÉRTÉKEK, azaz mire ez a fene nagy precizitás.Lásd, a szokásos öt helyett többnyire három százalékos tűrés.
2013, October 19 - 20:25
#1
Szép napot Mindenkinek! Először is, köszönöm a válaszokat. Másodszor: méricskéljen nagyfeszt egy sötét konyhában akinek hat nagyanyja volt egy faluban! (Mellesleg, harmincvalahány év szakmában töltött idő alatt meg bírtam állni, hogy SOHA ne mérjek ezer voltnál nagyobb villanyt! Esetleg néha csavarhúzó-ívhúzós szemrevételezős módszerrel. Meg egy párszor puszta kézzel, olyankor a hátrabukfenc sebességéből és a pálya ívéből próbáltam következtetni. Egy volt kollégámnál meg az orvosok az "EKG" görbékből). Harmadszor: Továbbra sem értem, miért vannak ily idétlen tört értékek, szerintem csak az űrállomás tartozékaiban használnak nagyobb precizitást. Negyedszer: béraktam egy 0.97mikrót, (mérve 1.01!) és teljesen elégedettek voltak a pohár víz melegedési idejével.
0
Szia.
Írtad, hogy érdekel a működésük. Felraktam a datára egy eléggé alap leírást egy könyvből.
Mikrosütő alapjai
A lényeg, hogy a mikrosütő teljesítménye a kondenzátor kapacitásának növelésével némileg növekszik.
0
üdv: kösz, feci!
a 15.oldalon, figyelemreméltó.
A kapacitásérték és teljesítmény összefüggése
Bálint
0
Semmi!
Ez volt éppen akkor a gyár raktárában...
(Persze nyilván minél nagyobb a kondi, annál nagyobb teljesítményre van kényszerítve a magnetron, de gondold csak meg: a hálózati feszkó ingadozása akár 20% is lehet. Hol vannak ettől a te értékeid?)
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Hali,
Köszönöm a könyvet! Átolvastam én is. Nagyon jó.
Ebből is igazolva látom, hogy a kismértékű kapacitás változtatás nyilván kismértékben változtatja a kimenő teljesítményt, csakhogy ott szó sem esik a hálózati feszültség eltéréséről a névleges értéktől, aminek a teljesítményre való hatása SOKKAL nagyobb.
Az is nyilvánvaló, hogy a lényegesen nagyobb kondi túlterheli a csövet.
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Sziasztok,
azért, nem biztos, hogy a nagyobb kapacitás nagyobb feszültséget is ad! Ez csak akkor igaz, ha a töltőáramkör ellenállása elég alacsony! Egy olcsó mikróban lehet "hangolni" kell! Nem véletlenül van 0,6uF és 1,2uF között olyan sok féle érték, még teljesítményben alig különböznek a készülékek!
Üdv,
Oszi
0
üdv: a kérdésre még mindíg nincs válasz!
MIÉRT VANNAK ILY' HÜLYE ÉRTÉKEK, azaz mire ez a fene nagy precizitás.Lásd, a szokásos öt helyett többnyire három százalékos tűrés.
Bálint
0
Sziasztok!
Szerintem valamiféle rezonancia alapján van választva a kondi. Azt lenne jó tudni, hogy azonos mikrókba mindig ugyanaz az érték kerül-e.
Üdv: Jácint
0
Szia!
Hi!
Még magnetron sem...
Szégyentelenség és gyalázkodás! Mivé fajultak a világ csodái... (Boldogblog)
0
Szia !
Nem akartam belevau-vau , de Thanatos "fel ingerelt" kissé ! :lol:
A kondi nem a teljesítményt növeli, hanem a duplázott feszültséget némileg ... . S mivel a magnetron karakterisztikája eléggé egyenletes , ezért a teljesítményére a kondi nem sokat hat ki, inkább maga a magnetron teljesítménye a mérvadó , ebbe a mágneses indukció és a rezgőtér minősége a számottevő . Tehát simán rakhatod bár melyiket , egy 700 Wattos trafóról, nem fogy leadni 1 kW-t se milyen magnetron , akármilyen kapacitású kondenzátort is raksz a feszültségduplázóba , remélem érthető a dolog ...
Üdv! Miki.
1
Szevasz,Miki!
NEM A MAGNETRON, HANEM A FESZÜLTSÉGKÉTSZEREZŐ TELJESITMÉNYÉRŐL BESZÉLTEM!
No!
A legjobbakat: Thanatos
0
Szia Thanatos !
Értem én vazze , erről beszélek ... , nem a magnetron teljesítményét növeli , csak a secunder feszültséget, némileg .....
Üdv! Miki.
0
Szevasz, Miki!
Háthiszen ez az: "a sec.feszültséget emeli..." - és ez volt a kérdés, nem?
Egyébként szerintem szinte mindegy, melyik van benne, olyan kicsi az eltérés.
A legjobbakt: Thanatos
0
Szia Thanatos !
A kérdés a teljesítményre vonatkozott és a secunder feszültség nem nagy mértékben növeli a teljesítményt, mert a magnetron paraméterei eléggé stabilak , nem növekednek lineárisan a sec. feszültséggel . Egy 230 V-ra készített micro nálunk nem is melegítene , mert hát a 230, az olyan ritka mint a fehér holló.
Üdv! Miki.
0
Szia!
Mivel a kondival állítják be pontosan a kimenő teljesítményt,gondolom ezért a sok hülye érték!Esetleg,ha már lassabban melegszik a leves,nagyobb kondival adhatsz neki egy "kávébeöntést"!
"A feszültség alatt álló alkatrész,pont úgy néz ki,mint amelyik nincs feszültség alatt,csak más a fogása!
Üdv:Endre
0
Szeva!
Ne gondolkodj sokat!
Ez egyikkel csökken a másikkal kevéskét nő a masina teljesítménye.
Üdv!
0
Szia!
Szerintem bármelyikkel működik.
Én a 1,05uF-ot választanám.
Ezeknek általában +/-3-5% a tűrése.
Üdv:
Fülesmester
0
Hello.
Ha mindkettővel kipróbálnád...elmesélhetnéd nekünk, hogy semmi különbséget nem tapasztaltál...vagy igen?
Bár én a könnyebben beszerelhetőt választanám...de mivel a kondik kapacitása ritkábban növekszik meg az öregedés által...egyértelmű a választás!
Üdv.: uniman
0
Húsz éves a gép. A házaspár akié, kb. százhetven, (együtt!), nem hiszem hogy reklamálnának mert a tányér leves négy másodperccel később lesz meleg. Csak kíváncsi vagyok, hogy merre hány méter. Valószínűleg ebbe fogok belehülyülni, hogy meg akarom érteni a dolgokat, ahelyett, hogy elfogadnám őket.
0
Hello, az mindegy hány éves. Én több mint 3x annyi vagyok...hi.
Műkszik már?
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is?
0
Szia!
Ha ennyire kíváncsi vagy, akkor miért nem méred meg mindkét változatú kondival a feszültséget?
Üdv:
Fülesmester
0
Szevasz, MZperX!
Az alap-kérdésedre - szerintem - a választ már leirták: minél nagyobb a kondi, annál "gyorsabban melegszik a leves"! Ha megnézed az áramkört, látszik, hogy ez voltaképpen egy fél feszültségkétszerező kaszkód (a kimeneti kondi hiányzik róla, ez a cső maga).Tehát: pozitiv félperiódusban a kondi a diódán át feltöltődik, a negativban meg a feszültsége hozzáadódik a bejövő impulzus feszültségéhez - elvileg a csúcsértékét megduplázza. Ebből következik, hogy a plusz-energiát 10ms-ig a kondinak kell szolgáltatnia, márpedig a kondi energiája a kapacitásával egyenesen arányos, ergo minél nagyobb a kapacitás, annál kisebb a hullámosság, ezáltal nő az effektiv érték.
Mármost, az Általad emlitett kapacitások eltérése olyan kicsi, hogy szerény, lökött véleményem szerint mindegy, melyiket épited be.
Remélem, segithettem!
A legjobbakat: Thanatos
0