Hali!
Na szóval... konkrétan került hozzám egy fent említett típusú fénymásoló ingyért mivel nem működött és már nem mai csirke. Na mindenesetre nekem műhelyes másolónak jó lenne, de nem tudok vele zöldágra vergődni. Eredetileg H4-es kódot írt, ami a fűtőlámpa hibája. Na kiderült hogy annak semmi baja, csak valaki 'megjavított' egy csatlakozót amiből kiszakadtak a kábelek és rossz sorrendbe rakta vissza a kábeleket... egy optovezérelt triak és egy ropogósra sült pnp tranyó cseréje után egyből szépen fűt, a levilágító lámpa is feléledt. Nagyban megörültem, toltam is egy másolatot egyből, és kaptam egy full fekete oldalt...
Szervízkönyve megvan, a nagyfeszeket ellenőriztem, minden jól van beállítva. Beállítás közben (korona fesz) vettem észre hogy az egyik teszt közben nem fekete nyomat jött ki, hanem igaz kicsit homályos fókusszal, egy enyhén szürke hátteres de használható nyomatot dobott ki. Na gyorsan befejeztem a beállítást, mondván akkor meg is vagyunk, erre megint fekete lapot tolt ki. Abból kiindulva hogy a legalacsonyabb korona fesz tesztjénél jött használható nyomat, átraktam fotó módba, amikor alacsonyabb korona fesszel dolgozik, mit ad isten, egy szürke hátteres de olvasható nyomatot kaptam. Mi lehet a gond?
A korona feszek kalibrálva, előhívó biasz fesz halál pontos. Végigszimuláltam az összes tesztet, minden világítás működik (fűtés, leolvasó, és a dob körüli két világítás is). A fekete nyomatokon ahol az eredeti lapon teljesen fekete van, ott egy hangyányit sűrűbb a toner.
Szinte biztos vagyok benne hogy a transzfer dob környékén lesz a hiba, de sajnos annyira "kínai-angolul" van írva a gyári szervízkönyv hogy lehetetlen megérteni belölle a pontos működési elvet.
Ha valaki tudja mi lehet a gond, nagyon megköszönném a segítséget.
Szia.
Én ilyeneket szervizeltem sokáig. Az említett SF7370 gépeket még újonnan helyeztem üzemben. Persze a tizenhatosokat is. Ez már egy újabb konstrukció.
Szóval az alap hiba általában a lámpa nemvilágításából adódik. Mivel azt megcsináltad. Azt gondolom, hogy előtted a fényerő állítással próbáltak manipulálni és az van elállítva. Az a baj, hogy nem túl egyszerű folyamat, de az eredeti angol nyelvű sm.ben benne van. Ha ez nem segít a developer festéktöménysége lehet még el állítva. De először a fényerővel próbálkozz. Azt hiszem a tanyán fenn van.
Üdv Zapod.
0
Na erre is gondoltam. Van neki automata fényerő beállítása az 'olvasó' lámpához, azt megcsinálja, több féle papírral is próbáltam és az tuti megy is, szépen változik az érték attól függően milyen papírral méretem. Ezzel nem hiszem hogy gond lesz. Van még a külön olvasómódok (normál, fotó, toner save)hoz kontraszt állítás ami manuális, de akkor is fkete lapot küld ki ha ezeket a "legvilágosabbra" állítom.
Egyedül akkor kapok egyáltalán valamiféle másolatot is, ha a korona biaszfeszek beállításánal a 'GB patch' nevű fix feszt teszteli, illetve ha fotó módban van (mindkét esetben a korona fesz 500V alatt van). A másolat ilyenkor is szürke hátteres, kicsit csíkos is, és szinte olvashatatlanul homályos.
Na most a lencse fókuszt a manualban leírtak szerint bekalibráltam, és így is homályos. Ezekből arra következtetek hogy valami elektronikai gond lesz még a gépben. Az létezik hogy az OPC dob így haljon meg? Vagy esetleg ha valaki eltekergette az OPC biaszt? (Mondjuk ez mindklt esetben bukó mert új dobot nem ér meg a gép, elektróda fóliám amivel meg be kellene mérni nincsen... :( )
Igazából csak megörültem hogy sikerült helyrehozni a hibakódot és azért szeretnék életet lehelni bele :) Ha meg költeni kellene még rá akkor szétrobbantom és lesz belölle NYÁK levilágító/toner transzfer masina :D
0
Atesz
Valószínű, hogy jó helyen kapisgálsz. Ha a dobegységben, az OPC hengeren rajta marad a használt festék, az attól lehet, hogy a dobtisztító penge (drum cleaning blade)elöregedett. Ennek mechanikusan kellene leszedni a festéket forgás közben, be ha elöregszik(szilikongumi anyaga besárgul, éle elmegy)rajta marad a toner.
A baj az, hogy a gép mivel kb. 20 éves, enek az amúgy 3-4 ezer ft-os alkatrésznek a beszerzésére nem sok remény van! Így múlik el a világ dicsősége...
0
Köszi a tippet, majd szétszedem megint a dobrészt, de szerintem az rendben van. Ha a lehúzó rossz lenne, akkor csökkentett korona fesszel is fekete lapot kellene toljon nem? Vagy rosszul gondolkodok?
Lehet hogy csökkentett fesszel kevesebb tonert vesz fel és azt meg még le tudja kaparni ?
0
Szia!
Ha a lehúzó rossz, akkor nem fekete lapot ad, hanem csíkosat. A tiszta fekete lap az mindenképpen a henger környékének problémája, de érzésem szerint, ha a henger el van öregedve, akkor inkább túl halvány másolatokat csinál. Érzésem szerint "túltöltött" a henger, merthogy a fénymásoló elvileg úgy üzemel, hogy a henger felületét feltölti sztatikusan, majd a papírról visszaverődő fény "süti ki" ott, ahol világos volt az eredeti példány. Ezután, ahol töltve maradt, ott felveszi a dob a festéket, majd tovább fordul, és ellentétes töltéssel "rászívja" a papírra. Tehát, ha fekete, az azt jelenti, hogy túl sok töltés marad a dobon, a levilágítás előtt. A felesleges toner, ami a papírra nem ment át, azt pedig a lehúzókés szedi le a folyamat végén.
Tehát, ha a blade (lehúzókés) rossz, akkor ha az OPC hengert megpucolod, és összerakod a gépet, az első 1-2 másolat még egész jó lesz, aztán kezd csíkozni. Nálad tuti nem ez a hiba!
0
Az OPC henger makulátlan tiszta uh akkor nem a kés lesz... gyanús hogy a dob töltése van rosszul belőve, azt viszont nem tudom beállítani mivel nincs az ahhoz szükséges célszerszámom... azt hiszem így bontás lesz belölle :\
0
Szia!
Nézz körül a lézeregység körül, ha az halott a kép fekete.
0
Ebben olyan nincs, még analóg!
0
Öreg darab. Még gimnazista koromban szereltem egy ehhez hasonló Sharp gépet (a kistesója, az A4-es SF-7370), unokatesóm már akkor ingyér kapta. Annak ilyen komoly baja nem volt, de a szürke, alig-látható nyomat az megvolt. Én akkor nem nagyon értettem a fénymásolókhoz, de megpróbálkoztam vele megjavítani. Szétszedtem darabokra az optikát, és minden egyes lencsét, tükröt ablaktisztító folyadékkal, és konyhai törlőkendővel elpucoltam, majd összeraktam a gépet. A korona, nagyfesz részekből pedig a rárakódott port fújtam ki. Ezek után a gép még évekig tökéletesen másolt unokatesóm nagy örömére, beletett néhány tízezer másolatot. Csak jóval később selejteztük ki, elsősorban mechanikai, öregedési hibák miatt. (lehúzókés, behúzógörgők stb, állandó papírelakadások, meg már nem volt rá szükség).
Ezt a tisztogatást is jópárszor megcsináltam még rajta.
0
A tükröket már mind letakarítottam, igazából arra gyanakszom hogy vagy maga az OPC dob halott, vagy valahol valami kontakt hiba lesz, de jó lenne olyantól hallani aki ért is hozzá és van tapasztalata hogy esetleg mi lehet még, mert ugyan megpróbáltam megérteni hogy milyen elven is működik, de a manual olyan sz*r hogy az hihetetlen... a fele félrefordított angol...
0