Tisztelt Hozzáértők!
Azt hittem értem, de most elbizonytalanodtam...
Adott ez a töltő. 230V AC-ról 5V DC/2,1A jöhet ki.
Rendben működik, de két gyerekem is jelezte, hogy megrázta őket az áram, miközben töltötték a telefont és hozzányúltak a készülékhez.
Megmértem, és a védőföldhöz képest 80-90V AC-t mértem.
Eddig olyannal találkoztam, hogy nem kettős szigetelésű táp (jellemzően PC), védőföld nélkül produkált ilyet.
De ez kettős szigetelésű, és mégis, az USB "harangján" ott figyel az AC.
Gondoltam a primer és szekunder közötti kondenzátor hibás, vagy szennyezett a panel.
Panel megtisztítottam, kondenzátort kiiktattam (ideiglenesen). (Egyébként egy X1/Y1 típus)
Nos, most 20V körülre csökkent, de határozottan jelen van.
Végig mértem az itthon fellehető ilyen dugasztápokat, de egyik sem produkál hasonlót sem.
Mi lehet ennek az oka?
Nem tudom, mire gondoljak, már csak a trafó, meg a panel van a két oldal között...
Gábor
Sziasztok!
Ez a probléma időről időre előkerül -és mindig nagy vitát kavar szakmai körökben (is)- kezdve a TV készülékek antenna-csatlakozóján mérhető 70-110Vac feszültségtől, a mobil telefon töltőkön át, az akkumulátor töltőkig, minden SMPS-el működő kettős szigeteléssel ellátott készülék esetén. Különösen azóta problémáznak ezen, mióta minden háztartásban van -legalább egy- olcsó DVM, amivel mindent megméregetnek, de a mérési eredmények kiértékelését helytelenül végzik el. A DVM belső ellenállása nagyságrendekkel nagyobb (10-20 Megaohm), mint a régebbi hideg műszereké (ami csak néhány kiloohm) volt, így az általuk leosztott feszültség is jóval nagyobb: látszólag életveszélyesnek tűnik.
A laikusok félnek, és javíttatni -esetenként kidobni- akarják a készüléket, mert hibás, a szakemberek pedig parttalan vitákat folytatnak a dolog mibenlétéről.
Minden kapcsolóüzemű tápegység kialakításának sajátja, hogy lebegő (földeletlen) szekunder oldali kimenetek esetén a kimeneti földpont és a hálózati védőföld között jelen van ez az AC feszültség, ami azonban azonnal megszűnik, ha a kimenetet (a tápegység szekunder oldalát) földeljük (összekötjük a védőfölddel).
Az ekkor a föld felé folyó szivárgó áramot mérve néhány tized mA-t tapasztalunk, aminek élettani veszélye nincs.
A dolog áramköri okait előttem -ebben a topikban is- már többen helyesen kifejtették, ez azonban nem képes fölülírni a laikusok félelmeit.
Volt olyan (félig) laikus ügyfél, aki szinte már tajtékozva üvöltött a telefonba, amikor közöltem vele, hogy ez így normális, és javítással nem kiküszöbölhető. Azt hajtogatta, hogy ő márpedig nem hajlandó a kempingező családja életét veszélyeztetni, amikor meztelen lábbal a sárban állva csesztetik lakókocsijuk TV készülékének antenna bemenetét, és még a fogyasztóvédelemmel is fenyegetődzött. Írt nekik, de elutasították. Azóta vagy megnyugodott, vagy kihajított minden elektromos készüléket.
Ez a probléma tehát csak látszat probléma, aminek fő oka az, hogy mindentől félünk, amit nem ismerünk.
Azt szoktam mondani, hogy ha ettől félünk, akkor ne viseljünk műszálas ruhákat, és ne üljünk műanyag székre, vagy autóba sem, mert ott akár 60-80kV-os (DC) feszültség is létrejöhet.
Üdv:
Fülesmester
4
Lehet igazad van, a szakembereknek is igazuk van. Nem is az életem féltem. De ha valaki piszkál ok nélkül azt nem szeretem. Áramütésre ritkán szoktam vágyakozni. A cérna akkor szakad el, mikor egy földelt, és egy ilyen csodát összekötök, és megy mindenfelé az a pár mA. Nagyon sok gyengeáramú szerkezet tisztelettel fejet hajt a nagysága előtt, és barátsága jeleként elszívja vele a békepipát..
1
Kedves Mester!
Minden tiszteletem!
Ebben az esetben az alábbiak történtek idősorrendben:
- Gyermek1 jelezte, hogy végigfutott az alkarján egy áramütésszerű érzés, miközben megfogta a töltőbe dugott telefonját. Én megnyugtattam, hogy halucinált, vagy sztatikusan sült ki. Itt nem lehetnek ekkora feszültségek/áramok.
- Gyermek2 egy héten belül jelezte, hogy ugyanez a jelenség, ugyanezzel a töltővel vele is előfordult. Elsőre Őt is leintettem, majd az ördög nem alszik alapján megmértem. És találtam a topik indítóban leírt eredményeket.
Hangsúlyozom, a lakásban fellelhető többi dugasztápot is megmértem, és azoknál 0V volt mérhető.
Ekkor kivontam a forgalomból a tárgyi eszközt, majd műszaki kíváncsiságomat kiélve, megpróbáltam megtalálni és megértei a hibás működés okát. Amikor ez megszerzett ismereteim alapján nem sikerült megnyugtatóan, felvettem a kapcsolatot az általam mélyen tisztelt közösséggel.
Amatőrnek amatőr vagyok, de laikusnak nem nevezném magamat. Lehet, mások annak tartanak...
Gábor
0
Dugd be fordítva a konnektorba. Lehet akad még közöttük renitens. ( a spórolós világban előfordul, csak az egyik kondenzátort építik be.) ekkor ha szerencséd van, az a nullára kerül, és nem ráz.
0
Ezen felbuzdulva én is elkezdtem mérni az USB töltőket. 1db kínai 100V AC-t mutatott, de nem csípett, Samsung 21V AC, Microsoft 2V AC ... hiába fordítottam meg őket a konnektorban, nem változott az érték.
0
Szia
Nem mint hozzáértő, én is méregettem egy SR75LG töltőt
122 Volt bemenet 32.5 Volt megforditva 9.5 Volt Fluke 289 LoZ 0.0 Volt
1050 Volt test 2.2 GOhm Fluke 1587
0
Üdv!
Ehhez tegyük hozzá hogy nálatok ilyen a rendszer:
https://en.wikipedia.org/wiki/Split-phase_electric_power
0
Szia
Igaz, ugyanúgy ráz csk gyorsabban (60Hz)
0
Rájöttem, köszi Neked F-Yoci!
A kondi NEM a direkt vezetékek valamelyikén van, hanem a Graetz után! Ezért mindegy. Még 1x köszi!
0
Szia!
Érdekesség képpen mérj áramot az USB "harangja" és a védőföld között.
0
Szia PushyG!
Valóban, ez nem játék, de -azonnal- mégsem dobnám el.
Hibát követsz el, ha NEM ADOD MEG A HÁLÓZATI KONNEKTOR FELCSERÉLÉSE UTÁNI 2x2 DARAB ÁTVEZETÉSI ADATOT!
Mert sokat javítana az érthetőségen, a hibás alkatrész behatárolásában, ha megadnád védőföldhöz képest
- feszültség adat "ALAP" bedugás
- áram adat "ALAP" bedugás
- feszültség adat "FORDÍTOTT" bedugás
- áram adat "FORDÍTOTT" bedugás
(Nyilván rossz valami, mert semmiképpen nem lehet érezhető semmiféle "rázás"!
Tök függetlenül attól, hogy mi a szabvány, vagy meg mennyit bír ki egy ember, vagy egy macska.)
Várom.
0
Üdv!
Nem szeretnék hibát elkövetni, íme a mérési adatok:
Ha helyén van az X1-es kondenzátor, akkor alap és fordított bedugással is 80V AC és 60uA AC mérhető.
Ha nincs bent a kondenzátor, akkor 20V AC és 0uA mérhető, mindkettő állapotban.
A mérőeszköz: MAXWELL MX25 201
Gábor
0
Szia PushyG! (Drusza)
Kicsit jobban utángondoltam.
1. A mérésedből 1,3Mohm ellenállás adódik. Nem próbáltam megfogni, de ez egy nagyon alacsony áramértéknek felel meg.
-Nálatok kőpadló van? És meztelen lábbal álltak a gyerekek? Vagy fogták közben a vízcsapot, a radiátort?
-Hiszen szőnyegen, parkettán, laminált padlón hogyan a csudába folyhat áram?
2. Éppen ki kellet nyitnom a tiedhez kívülről teljesen azonos kivitelű töltőt. Ez is pontosan 5V-os és 2,1A-es. Remekül szét van választva a bemeneti és a kimeneti rendszer. Felülnézetben a CY1 kondenzátor köti össze (elsősorban rádióadástechnikai okokból) a hálózatot az USB kimeneti rendszerrel. Az 1,3 Mohm értéknek egy 2,5nF-os kondenzátor felel meg, (nem tudtam leolvasni mi van ráírva) ez lehet az a szép kék:
Míg alulnézetben látható, ugyancsak a kimeneti- és a bemeneti rendszer közötti optocsatoló "PC" jelzéssel. Egy optocsatoló pedig igazán a szakadás kategória:
3. Nem (csak) miattad nyitottam fel a dobozt, minden rajta van ezen a képen:
0
Üdv!
Ez meg így néz ki.
Ebben még optocsatoló sincs. Hiába próbáltam rákeresni az SMD kódjára az IC-nek (0S526), semmit sem találtam. Leginkább az LP37xx-re hasonlít a kialakítása, de ez csak 5 lábú alkatrész, és más a kivezetések lábkiosztása is (pl. a GND vagy a FET meghajtása azonosítható).
Tényleg nincs semmilyen más alkatrész a primer és szekunder között, csak a kondenzátor, és a trafó.
Gábor
0
Hello PushyG!
Nem kell aggódnod a "tervező" optocsatoló nélküli szabályzása miatt.
Ezeknek a kis belső ellenállású, korlátozott (nem sok-sok Amper) áramú szekunder körökben csak néhány tized volt feszültség változás lép fel.
A mobiltelefon eszközökben pedig számíthatsz arra, hogy kifinomult, mikroprocesszoros, bonyolult feszültség és áramkorlátozásokkal felvértezett, millió paramétert is egyben megmérő és tároló rendszerek vannak.
A néhány nF-os kondenzátorra szüksége van a rendszernek, hacsak egyszer is felmerül az, hogy nemcsak töltésre, hanem tápegységre kapcsolva "rádiótechnikai" tevékenységre is szükség van. Kifejthetném részletesen is, de most csak egyetlen szó: KERESZTMODULÁCIÓ.
0
Üdv!
Köszönöm!
A kérdésem: A méréseim alapján, ez most jó, vagy nem? Nyilván a kék kondit ki kell cserélni egy újra. De kondi nélkül a 20V/0uA az USB-n, az ok, vagy nem?
Gábor
0
szia: analóg műszerrel mit mutat?
Bálint
0
Üdv!
Sajnos ilyenem nincs. Nagyon szerettem volna már szerezni egy GANZ UNIV 3-at, de az ép példányokat nem tudom megfizetni...
Gábor
0
Szervusz PushyG!
A mérésednek is utána számoltam. Nem bonyolult. A 20VAC-t egy 10MOhmos műszerrel mérted, "RF kondenzátor" nélkül. Ekkor 2 nanoAmper áram folyt.
"RF kondenzátor" beforrasztásával pedig 60uA-t mértél, ami tökéletesen megfelelő alacsony érték és megfelel a kb. 2,5nF-os kondenzátornak, senkinek semmi bajt nem okozhat.
Van még kérdésem, amire várok választ:
1. Lehetetlen, az, hogy az USB test és a konnektor védőföld (vízvezeték, vagy bármi más, ami fémes föld) között a konnektor bármely irányú bedugása esetén UGYAN AZT a 60uA-t / 80V-ot kapod. Ez biztos? Ugyanis az "RF kondenzátor" a hálózatnak csak az egyik oldalára van kötve.. Nem hiszem, hogy egyenlő lenne a mérés eredménye "így, vagy úgy" bedugott konnektor mellett. EZ IGAZ?
2. Lehetetlen az is, hogy a szőnyegpadló, a parkettás padló, vagy a laminált parkettás padlós helységben érezhető "rázás" legyen! 60uA mellett! Ha a 230VAC FÁZIST megfogja valaki az emlegetett padlókon állva, akkor sem érezhet ebből sokat!
0
Az a kék kondi a primer oldalon a graetz negatív pontját és a szekunder oldal GND pontját köti össze változó, 100pF -től akár 2nF -ig terjedő kapacitással.
A lényeg: mindig a graetz diódáin keresztül csatlakozik a hálózatra, ezért a bedugás "polaritása" közömbös a jelenség szempontjából.
Valaki írta: "A festőknek a zöld/sárga is ráz." Ezt magam is megtapasztaltam egy felfogadott iparos kapcsán. :-)
Mellesleg próbáltam lemodellezni az "áramütést". Ezen a töltőn maga az USB aljzat fémrésze is a műanyag burkolaton belül helyezkedik el, azt megérinteni csak szándékosan lehet. Vagy ha dugom bele a töltőkábelt akár a telefonba, akár a töltőbe, meglehetősen "bénán" a dugót a fémrészénél kell hogy fogjam.
Szóval ahogy Fülesmester is írta, az egész egy műbalhé, ezzel az erővel egy csomó készüléket ki lehetne dobni mert "ráz".
0
Üdv!
1. Ebben a lakótelepi házban a védőföld, az valójában a nulla vezető, ugyanis a lakásba bejövő 2 vezeték közül a nullára van kötve az összes konnektor védőföld vezetéke közösítve a kismegszakítók előtt. Egyébként biztos. A mérővezetéket a konnektor védőföld érintkezőjére és az USB testjére érintettem.
2. Ezért nem fogom visszaengedni használatba. Attól tartok, itt valami más gebasz is van, nem csak egy egyszerű szűrőkondenzátor hiba...
Gábor
0
Szia, Gábor!
Természetesen igazad van, ne használjátok. (A kondi nem rossz, a 60uA-nek kell lennie. De a másik nem ráz...)
Viszont mérj még meg valamit.
A védőföld és a vízvezeték között nincs-e feszültség???
F-Yoci
0
Üdv!
Eredmény: 0,00V
Mindenhol vas vagy réz vízvezetékek vannak. Ahol én cseréltem csövet műanyagra, ott is át van hidalva kábellel.
Ebből a szempontból korrekt a ház rendszere, ezt akkor is megállapította a szakember, amikor kihívtam átméretni az elektromos hálózatot. Célműszerrel átvizsgálta a bejövő ponttól a legutolsó konnektorig és fali átkötésig célműszerrel. Ezt azért csináltattam, hogy lássam, van-e értelme (műszaki alapja) ÉV (Fi) relét beleintegrálni az elektromos hálózatba (szintén a gyerekeim miatt főleg).
Gábor
0
Szia PushyGábor!
Tökéletes a válaszod.
Az ÉV relét egy lakás hálózatában fontosnak tartom. A legérzékenyebb típus kell. 10mA? Vagy annál érzékenyebb is van?
Mivel nem eszterga gépek dolgoznak jó választás egy Áram-védőkapcsoló (Fi-relé) 2Pólusú, 40A-es, 10mA érzékenységgel, persze, ha egyfázisú a lakás.
0
A kondenzátort kicseréled, visszakapod az eredeti állapotot. (ráz) Hiszen az az oka. Vagy kihagyod, és együtt élsz vele, hogy esetleg zavar valamit, vagy visszarakod, és igyekszel úgy bedugni, hogy a nulla oldalra kerüljön, esetleg belenyugszol hogy ráz, és nem fogdosod. Esetleg keresel olyan tápegységet, ami nem ráz. Transzformátorosak között talán akad, bár ott meg a kimenő feszültség nem stabil a legtöbbnél.... A kicseréled nem ráz opció nem működik, csak ha egy hibás szakadt kéket teszel be, de annál egyszerűbb ha bele sem teszed.
Alapban a mért 20V bármi lehet, ha a műszerzsinórt másképp tartod, hozzáérsz valamely pontjához a műszernek, már más értéket fog mutatni. Amúgy lehet ha a műszerzsinór két végét két kézzel megfogod, akkor sem mutat 0V-ot.
0
Üdv!
Mint említettem, nem fogom visszaengedni használatba. Az érdekel, mitől lehet ilyen eset elméletileg szétválasztott primer és szekunder mellet.
Attól tartok valamilyen szigetelési probléma lehet a trafón belül, és elkezdett időnként átvezetni. Másra nagyon már nem tudok gondolni...
Gábor
0
Egy ilyen visszacsatolás nélküli tápba hány ezer forintos készülékeket dugtok?
0
Kedves Maestro!
Ezt az enyj-benyjét most miért kaptam?
A külsejéből nehogymár látszódjon, hogy milyen technológiát tartalmaz...
Ráadásul nem a kínaiban vettem, hanem a LIDL-ben.
Amíg nem nyitottam szét, ki sem derült, mi van benne. Ráadásul kb 3 éve teszi a dolgát rendületlenül, és most is megy szépen, "csak" megjelent az AC a testpontján.
Te milyen kritériumok alapján vásárolsz mobil töltőt?
Egyébként van visszacsatolás, csak nem a kimenetet monitorozza, hanem egy segéd tekercset néz. Igen, tudom, ez nem ugyanaz, mert a terhelést így nem veszi figyelembe. De mégis működik.
És szerintem az már önmagában "dícséretes", hogy olvadó biztosító van a bemenetén, ami a kínai vackok esetében nem igazán szokott jelen lenni.
Na mindegy. Megint tanultam valamit...
Gábor
0
Szia!
Bocs, nem ejnyebejnye akart lenni, csak mindig is borsózott a hátam az ilyen tápoktól. De lehet, csak régimódi vagyok.
0
Üdv!
Semmi baj. Már én is túlreagáltam...
Gábor
0
Szia!
Ezt a 60uA-t érdemes kiírni: 0,00006A
Régebben még RF kábellel volt összekötve a TV-m a videóval, és indőnként át kellett dugni az antennacsatlakozót másik készülékbe. Utáltam, mert csak tapogatva lehetett hozzáférni, és csípett, mint a rosseb. Akkor földeltem le az antennakábelt.
2
Üdv!
Valóban röhejesnek tűnik. De a semmihez képest, nedves bőrőn azért tud élményt adni, ha az ijedség csak, akkor is.
Azért ebbe belejátszik az is, hogy mindig úgy neveltem a gyerekeimet, hogy az áram nem játék. Nem tűrök meg semmilyen sérült kábelt a környezetemben, és erre buzdítom őket is.
Gábor
0
Az IEC 60335-1 szabvány (háztartási és hasonló készülékek biztonsága (konyhanyelven)) szerinti megengedett szivárgóáramok.
A szivárgóáram mérése egy másik szabvány szerint történik, nyitott védővezető mellett, mérőáramkörön, mely szimulálja az emberi test
ellenállását. Eszerint, a megengedett szivárgóáram.
Class I. védővezetős, hordozható készülékeknél: 0,75 mA,
Class I. védővezetős, fix bekötésű fűtőberendezésnél: kW-onként 0,75 mA maximum 5 mA,
Class I. védővezetős, fix bekötésű villanymotoros berendezésnél 3,5 mA,
Class II. műanyagházas "kettős szigetelésű" védővezető nélküli eszközök (pl telefontöltő is) : 0,25 mA. Ehhez nem kell túl érzékenynek lenni, hogy érezzük. Az említett X1-es kondenzátor a primer és a szekunder tekercs között a kimenetre jutó nagyfrekvenciás közös módusú zaj elnyomását célozza, értékének nagyobbnak kell lenni mint a primer-szekunder csatolt kapacitásnak. Sajnos a kondenzátornak szivárgóárama és reaktanciája is van, emiatt a kimeneten a földpotenciálhoz képest megjelenik egy nem elhanyagolható feszültség.
Veszélyes áramütést nem fog okozni, de méréstechnikailag egy nonszensz. Ilyen tápegységgel ne készítsünk mérőkapcsolást, mert ez a szivárgóáram, ha mérés közben érintjük a mért áramkört, könnyedén tönkreteszi azt. Nonszensz az is, hogy találkoztam Class I. azaz védővezetős (földelt) labortáppal, laptop táppal, mobil HDD táppal, PC táppal, ahol nem használták ki a lehetőséget, hogy össze lehet kötni a bemenő védővezetőt a tápon belül a kimenettel. Ezen tápok kimenete így lebeg valahol a földpotenciálhoz képest jócskán 0V felett, veszélyeztetve a rákötött eszközöket, hiszen azokat (laptop portjai, HDD paneljai, csatlakozói, mért áramkörök) megérintjük és magunkon keresztül kialakítjuk a föld felé az áramot.
Ilyen Class I. laptop táp (soha nem használok védőföld nélküli laptop tápot) segítségével már sikerült külföldön, egy NV-RAM mentése közben kinyírjam annak tartalmát , korábban pedig egy 5V-os telefontöltővel próbálva a mosógépem vezérlőjét, annak eeprom tartalmában keletkezett néhány bájtnyi hiba.
Kiszedve a kondit, a csatolt kapacitások miatt nem ússzuk meg a szivárgó áramot, bár jelentősen csökken az, viszont rendesen beszórhatjuk környezetünket a kapcsolási frekvencia páratlan felharmonikusaival, ami akár 15x-öse is lehet az alapfrekinek. (1-4,5 Mhz).
Azt ki is felejtettem, hogy a mért, nagynak tűnő feszültség, a mérőműszerünk magas (jellemzően 1 vagy 10 MOhm) ellenállása miatt adódik, ha mérésnél a kezünkkel megfogjuk (azaz söntöljük) a telefontöltő kimenetét, lényegesen lecsökken a mért érték.
3
Ez eléggé tipikus jelenség a kapcsolóüzemű tápoknál, ha a primer szekunder közti kondit ki is veszed, a trafónak is van némi primer szekunder kapacitása (tudtommal ennek korrigálására van a kondi is a kettő között), szóval valamennyire mindenképpen rázni fog, ha nincs földelve a szekunder GND-je.
0
Üdv!
A leírása: https://ninghaiyingjiao.en.made-in-china.com/product/ojpxIayDEqhs/China-Yingjiao-Factory-Manufacturer-Quick-Charger-5V-2-1A-USB-Phone-Charger.html
-
Szerintem az ok a legtöbb ilyen tápegység/töltőben a primer és szekunder oldal közötti párszáz pF körüli kapacitás okozza.
Most látom, a kondi kiszedése után is van fesz. Ha van rá eszközöd (szigetelésvizsgáló) és persze időd, már csak kíváncsiságból, megmérhetnéd kiszedve a trafót a helyéről primer/szekunder között szigetelésre és kapacitásra.
Két példa hasonló töltőknél:
https://lygte-info.dk/review/USBpower%205V%202A%20Dual%20USB%20fast%20charger%20JC-0080%20UK.html
-
https://lygte-info.dk/review/USBpower%20Choetech%20usb%205V%202.4A%20SMT0008%20UK.html
-
0
szia
ne játssz vele, dobd ki vegyél másikat
2
Ezzel egy probléma van, az otthoni szerkezetek közül csak a 30 évesnél régebbiek maradnának. ( na jó talán még az elemesek) A mai világba valaki fejébe vette, hogy zavarvédelmi okokból kell kondenzátor a 230V és a kimeneti nulla közé. Ezt már szinte minden gyártó magáévá tette. Kezdve a DVD-k től a dugasztápokig.... Így ha ráz két lehetőséged van, nem használod, vagy szétszeded, és repül az a kis kék izé.
0
Sziasztok!
Én újat vennék a gyerekeimnek.
1
Szia! Egyet értek, ez nem játék. Viszont arra gondolok, hogy nem-e a hálózat két vezetéke egy-egy kisebb kapacitású kondenzátorral a kimenet GND-re van kötve a zavarszűrés miatt. Mert az közelítőleg megfelezi a hálózati feszültséget.
0
Üdv!
Alapvetően egyetértek, ezért sem a javítási csoportba tettem, hanem az iskolapadba.
Mint probléma érdekel. Ha sikerülne is "megjavítani", akkor sem kerülne vissza használatba.
Gábor
0
Szia!
Ha nem hibás (átvezet), akkor csak a kimeneti GNG fél AC-ra húzása okozza. Vagyis az nem hiba.
Ha viszont átvezet, akkor hibás (nagyon nem jellemző...)
A KOAX is csipkedi az ujjad, amikor a Tv-be dugod. Próbáld ki!
1
Üdv!
Igen, sajnos, csipkedett már. Volt olyan is, hogy emiatt izolátort iktattam be, hogy ne csipkedjen.
Gábor
0
Hi!
Olyan vagy, mint a "festők".... Azokat a zöldsárga is rázza...
Menj el idegenvezetőnek! Az áramvezetés nagyon nem neked való!
0
Nem ez lehet a baj oka?
Leakage Current: 25mA Max. at 264VAC input
Nem sok ez egy kicsit??
0
Te biztosan érted, amit írtál.
Hát most fogalmazd át, hogy mit is akarsz!
0
A doksija ezt írja:
Szivárgási áram: max. 25mA. ha 264VAC a bemeneten
Ezt én úgy értelmezem, hogy ennyi áram megy át a bemenetről a kimenetre. Vagy tévedek?
0
Minek a doksija?
Egy dugasztápnak? Hol találtál hozzá doksit?
0
Jó, jó, igazad van, nem egy doksi, csupán a főbb adatai...
De azért adatlapnak csak nevezhető??
Guest első linkje... https://ninghaiyingjiao.en.made-in-china.com/product/ojpxIayDEqhs/China-...
Ha lejjebb görgetsz, ott van alul...
0
Üdv!
Azt a 25mA-t én úgy értelmezem hogy ennyit vesz fel max. ha nem csatlakoztatnak hozzá tölteni valót, vagyis üresjáratban. /a bemenő fesz. 264VAC/
Ezt megadják teljesítményben is: <0,15W
1
Hááát.... Nem tudom... 265V x 0,025A = 6,625W. Ez jóval több mint a megadott No Load Power Consumption : <0.15W Mégis csak az a Leakage Current: 25mA Max. at 264VAC input , (Szivárgási áram: max. 25mA. ha 264VAC a bemeneten). Az én értelmezésem szerint annyit átvezet... Ha ez igaz, akkor ez úgy selejt ahogy van... De majd még mások megmondjak....
0