Sziasztok!
A nejem kapott a lányától egy 10"-os Tabletet. Kérdésem: Hogyan érdemes használni?
1. Jelenleg akkuról használja, és használat után kikapcsolja.
2. A lányom azt javasolta, hogy ne kapcsolja ki, csak hajtsa le a fedelet, tehát készenlét.
3. Lehetne úgy is használni, hogy be van dugva közben a töltő.
Két-három naponként tölteni kell az aksit, ha készenlétbe van téve, akkor két naponként. /Sokat használja, tehát naponta több órát van bekapcsolva/
Mi a jobb az akkunak, az akku élettartamának? A közel állandó töltés, azaz a hálózatról üzemeltetés, vagy két, három naponta a lemerítés, és töltés? /Most egy év alatt talán 100-150 lemerítés, és töltés van/
Üdv: formasu
üdv:
a gyulladós telefonhoz,
"A visszahívási folyamat felgyorsítása érdekében kötelező szoftverfrissítést vet be a Samsung, amely az akku töltöttségét 60 százalékban maximalizálja, és állandó értesítésekkel hívja fel a figyelmet a visszahívási akcióra.
Bálint
0
Sziasztok!
A Li-Ion alapú akkuk akkor lesznek a leghosszabb életűek ha 50-80% között között mozog a töltöttségi szint. A lemerülés egy trauma a számára és akár 50 töltési ciklussal is lerövidítheti az élettartamát. Tárolni is mindig feltöltve kell. A készülékeket úgy tervezik, hogy kikapcsoljanak mielőtt lemerülne az akku. Ha ez valamiért mégsem történne meg, akkor kikapcsol az akkuba épített elektronika. Lemerülve ugyanis megindul a visszafordíthatatlan gázképződés (ez igaz túltöltés esetén is). Ezért lehetőleg kerülni kell a lemerülést és a tartós csepptöltést (100%) is. Persze az ideális töltöttségi szintet nehéz tartani de nem is kell. Ha az akku jó minőségű, akkor előbb használódik el és avul el maga a készülék mint az akku. Folyamatosan töltőn tartani sem szerencsés, mert a tartós 100%-os töltöttségi szintet sem szereti. Ezért van a jobb gépeken beállítható 80%-os felső korlát. Én azt javaslom, hogy használja úgy ahogyan kényelmes, elvégre azért hordozható. Nézd azt, hogy átlagosan 1000 töltési ciklust adnak meg a gyártók. Ha minden nap tölti, akkor ez közel 3 év. Ha figyel arra, hogy minél kevesebb alkalommal merüljön le hosszú évekig működni fog.
A ki-be kapcsolás azért nem szerencsés, mert a teljes bootolási folyamat több energiát igényelhet mint egy éjszakai készenlét. Csak akkor érdemes kikapcsolni, ha előreláthatólag napokig nem használja. Akkor viszont mindenképp, mert ha magától lemerül és úgy is marad napokig, hetekig, azzal máris ártott az akkunak.
A töltések száma csökkenthető, ha készenlétben kikapcsolja a Wi-Fi-t, a mobilnet-et (pl. repülő üzemmódba kapcsolja). Lepjen ki minden futó alkalmazásból. Szinte minden második alkalmazás szeretne háttérben futni. De ha amúgy sem online, akkor érdemes letiltani a háttérben való futást. A helymeghatározást (GPS) és a bluetooth-t is ki kell kapcsolni éjszakára. Érdemes úgy beállítani a levelező klienseket, hogy éjszaka ne szinkronizáljanak. A frissítéseket is érdemes a töltés alatt elvégezni. Célszerű a kijelző fényerejét automatikusra állítani, vagy manuálisan a környező fényviszonyokhoz igazítani. Sötétben nem kell napozni a készülék előtt.
Üdv.
0
Sziasztok!
Én a WiFi Automatic appot használom, hogy készenlétben kevesebbet fogyasszon a tablet. Kikapcsolja a wifit, bluetootht, gps-t, képernyőt. Ilyenkor azonban az emailek sem jönnek, ami nem is baj, mert úgysem nézi senki készenlétben. Bevallom, éjszakára mindig töltőn hagyom, még eddig nem vettem észre az akku élettartamának csökkenését (2 éves a készülék).
Üdv, lcsaszar
0
Csak óvatosan azzal az akku kérdéssel, mert a 6 hónapos KÁF emblémás(Kínai Áruk Fóruma) tablettám úgy járt az akkujával, mint a népmesében a Kisgömböc.
Íme, pedig ezt is nagyban felügyelte az integrált töltő és védő áramkör:
0
Szia!
Van két rossz hírem ha töltőről használja, ha nem akkor is tönkre fog menni az akku. A lithiumos akkunak se a töltés se a kisütés nem tesz jót! Én azt tapasztaltam az a legjobb, ha akkuról használod, 10% alá csak ritkán sütöd ki és olyankor is a lehető leghamarabb tölteni kezded lehetőség szerint a teljes feltöltésig. Így viszonylag lassan fog csökkenni az akku kapacitása.
Üdv,
Oszi
0
Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Mivel a 80%-ot nem tudom biztosítani, így marad, ahogy használja...
Remélem, bírja még egy darabig, /amíg garis, addig biztosan jó lesz!/ utána akku csere.
Más: volt egy Dell Studio laptopom, voltak vele kisebb hibák, és 4 éves korában gariban cserélték. Az akkuja még közel új állapotban volt. Cserélték egy Dell XPS L502X laptopra, az most 4 éves, és az akkuja már csak a töredékét tudja, mint az előzőé. Gondolom, szerencse is kell, hogy milyen akkut kapunk.
Üdv: formasu
0
Szia!
Volt egy tabletem ami, teljesen jó volt az akku kapacitása, de egy alkalommal nem állt le a töltő, és sokkal tovább töltötte a kelleténél. Utána természetesen le is csökkent a kapacitás. Akku csere után ismét minden normális lett, a töltés is és a kapacitás is. Sajnos minden eltud romlani és ez alól az akkumulátor se kivétel. Sőt általában az az akku amit te tudsz venni nem olyan minőségű mint a gyári. Hiszen az laptop gyártó meg tudja követelni a jó minőséget az akku gyártótól, így a jó teszteredményű akku oda megy ami nem olyan jó paraméterekkel rendelkezik megy a kiskereskedelembe.
Üdv,
Oszi
0
Hello.
Egy érdekes opció egy hyper-szuper notebookban! :hmmm:
Üdv.: Uniman
0
Ennek az "ultrabook"-nak a menüjében találtam ezt a 80%-ot...
Üdv.: Uniman
0
Szia!
Sajnos a mienk ilyet nem tud, sőt... Felhívtam a Huawei-t, és nem foglalkoznak /még?/ ezzel. Két évig gariban cserélik az akkut, utána fizetős.
Üdv: formasu
0
szia: több helyen is ezt javasolják a lítiumos akkukra.
Bálint
0
Szia!
Adjatok tippet, hogy az asszonynak hogyan magyarázzam el a 80%-ig való feltöltést!
Köszi.
Üdv: formasu
0
Szia !
Megnéztem Csaba linkjét a hvg.hu-n: Az a cikk egy félrevezetés. Nézd meg a benne lévő grafikont ! Azon nem arról van szó, hogy hány százalékig töltik fel az akkut, hanem hogy mekkora (töltési vég)feszültségig töltik. A zöld vonalnál 4,35 V-ig és kb. 200 ciklus az élettartam. A fekete vonalnál 4,20 V-ig és vagy 900 ciklus az élettartam. Nyilván, ha magasabb feszültségre töltöd az akkut, nagyobb energiamennyiséget tudsz benne tárolni. Azon a grafikonon arról értekeznek (szerintem), hogy az akku diszkrét túltöltése is milyen élettartam-rövidülést eredményezhet. Az akkuvédő IC-k közül válszthatsz különböző feszültségűt 4,20 és 4,35 V között, de a töltést 4,20 V-ra illik beállítani. Ehhez vedd hozzá, hogy 100 %-os töltöttségnek a 4,35 vagy a 4,20 V-ot veszi ?
Kérdésedre nem tudok értelmes választ adni, mert nem tudjuk, hogy miből induljunk ki. Ha a készüléket úgy gyártották, hogy 4,20 V-ig töltsön és ugyanez a 100 %-os töltöttség, akkor nyugodtan lehet 100 %-ig feltölteni, más esetben más lenne a válasz, de egy garanciás készüléket nyilván nem szedsz szét, hogy megmérd a töltési végfeszt.
(Remélem, ki lehet bogarászni, mire akartam kijutni...)
Adalékok: 1.:Régen láttam egy Tungsram grafikont, hogy a 12 V-os autós izzók élettartamát hogyan befolyásolja a használati feszültség. 12 V-on több, mint 1000 óra volt az élettartam, de 15 V-on meg alig 30...50 óra.
2.: Az ezredforduló környékén kollégám sorban hozta a tudományos értekezéseket arról, hogy milyen jó a Ni-xx akkuknak a gyorstöltés. Aztán kiderült, hogy a gyártóknak tett jót, mert az így hazavágott akkuk helyett hamarabb kellett újat venni.
üdv.
Tibi
1
Szia!
Íme egy szakértői elemzés az akkumulátorok helyes töltéséről...
http://hvg.hu/tudomany/20150914_okostelefon_akkumulator_hogyan_toltsem
Csaba
0
Hello.
Teljesen mindegy! De töltés közben használni kényelmetlen. Legtöbben csak akkor csatlakoztatják a töltőjét, ha már tablet "követeli"...(14%), de én sokszor még akkor sem, csak, ha már tényleg kikapcsol (3%). Én mindig kikapcsolom "teljesen", de, ha tudom, hogy még szükség lesz rá hamarosan, akkor csak készenlétbe "pöccintem"...
Megint mások meg állandóan a töltőről "nyomják", mert már gyenge benne az akku...
Az akku filléres dolog, persze, csak ha nem egy "ájpadnyóc"-ról lenne szó...
"De ez csak az én privát véleményem..."
Az akkut felügyeli egy magas szintű áramkör, azért, hogy ilyen kérdések fel sem merülhessenek bennünk...
Üdv.: Uniman
0
Szevasztok!
A kis 7"-os tabletet, amit használok, akkuról használom. Ha használtam "egy menetet", utána felteszem tölteni a következő használatig. Mindig úgy szoktam megnézni a "töltöttségét", hogy megfogom a töltő házát, ha már kezd kihűlni, akkor már fölösleges tovább tölteni, nem hagyatkozok a tableten lévő jelzésre, mert már azzal pórul jártam. Egy akkut kellett vennem bele a Vaterán.
Azt figyeltem ki, hogy ha valaki állandóan eteti a hálózatról, az akku hamar megdöglik, de akkor is hamar döglik meg, ha lemerült állapotában leteszem holnapra, ne adj Isten, holnap utánra.
Tehát holnapra csak koppig töltve, a töltőről levéve teszem el.
Lehet, hogy másnak más a véleménye, de ez az én tapasztalatom a cirka 5 év használatából következtetve.
0
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Mindenki másképp csinálja...
Az első linken azt olvasom, hogy gyakran töltsük, de ne töltsük fel teljesen.
Uniman hagyja teljesen lemerülni, utána tölti, gondolom teljesen teli.
Pista47 sűrűn tölti, és figyeli közben a töltő hőfokát...
Most mit mondjak a nejemnek? Töltse naponta, de meddig? Ő nem fogja figyelni a töltő hőfokát, erre nincs se késztetése, se ideje! A nem teljesen feltöltést elég nehéz megcsinálni, főleg egy nem hozzáértőnek. Ha éjszakára készenlétben hagyja, akkor sűrűbben kell tölteni. Ha így használja, ahogyan most, egy, max. két év, és akku csere. /Huawey Mediapad M2 10"/
Üdv: formasu
0
Hello Formasu.
Én "könnyen" beszélek...mert van 7 darab tartalék akkum a szekrényben!
Persze én is aggódhatnék, hogy a nyolc közül melyik fog hamarabb tönkremenni... :hmmm:
De olvastasd el az asszonykával a tablet kézikönyvét...tegyen az abban leírtak szerint! :D (Az enyémhez van!)
Ebben méretes akkut látok, kétlem, hogy ennek állapotát a töltési szokásaink be tudnák folyásolni!:
A gyári garancia 2 évében én ezt nem is kímélném, reménykedvén, hogy még annak lejárta előtt "kibújik" az akku esetleges gyengesége...
Üdv.: Uniman
0