You are here

Termoelektromos feszültség - megoldódott.

8 posts / 0 new
Last post
jandu
jandu picture

Sziasztok.

Két fém érnkezési feszulségről keresek adatot, konkrétan vas-kanthal kombinációról . ha ez egyáltalán termoelem.

Arrolvan szó, hogy egy elromlott cinező fűtőbetét egyaránt termoelem/hőmérő/-ként is van használva.(konkrétan az ERS 5O cinező állomásban)) De - a fűtőszálból csak 22 cm maradt meg és mérés alapján Kanthal drótnak azonosítottam. Viszont mint termoelem valahogyan nem funkcionál. A vas-konstantán kombináció ugye ismert, viszont a konstantánnak más a ró-ja (ohm&mm2/m). Ezért keresem, hogy a vas-kanthal egyáltalán termoelemet képez-e, vagy sem.

jandu.

Comments
TAKLACO
TAKLACO picture

HELLO !
Itt a gyarto es potalkatresz is rendelheto :

http://sagat.vyrobce.cz/doku.php?id=ers_50

UDV.: LACI

0

jandu
jandu picture

Szia.
A Sagat-tal gondok vannak - nemfogad kérelmeket, nemv álaszol. Alkatrészt vagy börzén, vagy a cseh utángyártótól, vag a NUKE elektrobastlýrna fórumon megadott személyen keresztül lehet keresni, kérrni.

Nekem csak rutinból,érdekesség miatt kellet az infó, hogy milyen anyagú fűtőszál van benne használva. Csak részletes adatok vannak megadva, pld. a fűtőtest ellenálása hidegen, a termoelektromos feszültség 300c foknál, meg amit én tudok, hogy 0,4mm átmérőjű huzallal 0,155ohmxmm2/m a eredő ellenálású huzalból van a fűtőtest tekerve, ami kb. 83cm huzalat jelent Tanthál vezetékből
Ezebkol az adatokból nem gond egy kis kiegészítéssel és gondolkodással meg lehet oldani azt, hogy milyen anhyagból, mílyen hossú vezetéket kel fettekerni, hogyan alakítani ki a csúcsot.
Nekem van rá anyagom, türelmem, praxisom - nincs rá szükségem, mert egy ilyen kitűnmő állapoptú állomás tulajdonosa vagyok cca 40 éve. De érdekel a pákahegy kivitele, és mivel kaptam egy roncsot, méresgetek, számolgatok, tervezgetek - nekem erre van idom, erőm, tudásom, lehetségem, mert mozgásban helyhez vagyok kötve. De van 0,4 kanthal és 0,4 konstatán vezetékem, csak el kell dönteni- melyikkel legyen az eredeti pótolva,

De már ez sem kérdés- Kanthál-fas az eredeti megvalósítot szerkezet, 10 ohm öszellenálással,a termoelenmmek cca 17-18mV termofeszültséget kell produkálnia300celzius fokon

0

uniman
uniman picture
***

Hello Jandu.

Erről a forrasztópákáról tudunk egyet, s mást...vagy mindent!? itt a "sémája".

Üdv.: Uniman

0

jandu
jandu picture

Közben keresgélten nem csak a net-en, hanem eszembe jutott egy szakköny, amiben megtaláltan - igen, termoelem, a termofeszültség réz-hez megadva mínusz 3uV/kelvin.

0

jandu
jandu picture

Köszi a választ. Erről az álomásról sok mindent tudok, (a belinkelt fórumon kiemelt tag vagyk), de nem azt kérdeztem és keresem. Ami érdekel, az a konkrét megadott vas-kanthal termoelektromos feszültség. Más elemek feszültségét ismerem, csak a megadott érdekelne.

http://www.elso.sk/content/50-termoclanok

jandu.

0

SzBálint
SzBálint picture
****

szia:ezek vannak nálam

Bálint

0

jandu
jandu picture

Szia Bálint,

NNagyon értékes infók, amit megadtál, Hőelemek%alkalmazástechnikája.doc és a 4Termoelem-homerok1.pdf. Mindkettőben vannak olyan információk, amit még nemtuddtam, és részemre hasznosak.

Már pár éve használok saját készítésű J-típust, amihez mV mérőt építettem. (.."7600C fölött, ahol hirtelen mágneses változás miatt kalibrálhatatlanná válik"..),(valamint megértettem a termikus rövidzár értelmét).

Mégegyszer öoszönet.

jandu.

0