Üdv. Mindenkinek.
Szeretném megtudni az igazságot,azzal kapcsolatban,hogy egy laptop és egy projector között,milyen hosszú az a vga kábel,ami még kielégítő minőséget produkál.Idáig 10-15m es kábellel jó minőségű a kép. Most arra lenne szükség,hogy 30m hosszú kábellel kapcsolódjon.
üdv.
Itt a vége! A személyeskedés, már túl sok lett!
Köszi mindenkinek az infóját.
A SINI től rendeltem egy 30m es dupla árnyékolásút és tökéletesen megy laptop ról,full hd ban is.Teljesen zaj és szellemkép mentes,a szinkron tökéletes,a szinek élethűek,nincs egy kicsi képzaj sem.
üdv.
Szia!
Szerintem jobban jársz egy ilyennel:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1175047-REG/aten_vb100_230_vga_bo...
Ráadásul az Aten jó dolgokat csinál.
Üdv,
KN
0
Üdv.
Köszönöm a válaszokat.
Veszek egy kábelt és majd visszajelzek.
üdv.
0
Hello Kekestv.
Azért elhangzott jó néhány kérdés, amelyekre nem ártott volna, ha válaszolsz is!
Olvasd újra a topikodat és figyeld a kérdőjelekkel végződő mondatokat...köszi.
Üdv.:Uniman
0
Szia.
Mit kell ezen szarakodni? Ne számolgassál, mert a számolgatás soha nem azt az eredményt hozza,mint a gyakorlat. csináld meg a kábelt, és megtudod. Ilyen marha egyszerű.
Tibi
0
Szia!
Ez azért erős volt.
Tudod, van aki tudja mit csinál és van aki érteni is akarja. "Ilyen marha egyszerű."
0
Szia!
Elgondolkodtató, hogy valószínűleg nagyobb előadóteremben kell elhelyezni a vetítőt és a számítógépet. Talán egy VNC nevű programmal kikerülhető a kábelezés, és egy tabletről vagy másik noteszgépről, okos telefonról wifi-n keresztül lehet irányítani a prezentációt vagy indítani-megállítani a filmvetítést.
Amennyiben állandó helye van a vetítőnek, oda régebbi asztali gép is megfelel.
Akkor az eredeti rövid kábel szolgáltatná a megszokott minőséget.
üdv.
Tropfehérke
0
Hello!
30 méteren nem lehet minőségromlás, ha jó minőségű (5 db 75 ohmos mini-koax) kábellel van összekötve a PC és a monitor. Kábel és kábel között nagy különbségek lehetnek.
Üdv, lcsaszar
0
Szia!
Csak számoltam, hogy minimálisan 3 szín + két szinkron azaz ötször harminc méter koax sem kis költség, meg VGA dugóba forrasztani sem élmény... meg nem tudom, hogy hordozható, vagy fix telepítés, és akkor már illenék lépésálló megoldásban gondolkodni.
A wifi meg vezeték nélkül csak parancsot küld, és a notebookban biztos van, a tabletben-telefonban biztos van.
Pcben valószínű, de biztos, hogy olcsóbb a vezeték nélküli kártya. Aki meg szállítja az eszközöket, annak ekkora kábeltekercs inkább nyűg, mint egy táska méretű eszköz.
üdv.
Tropfehérke
0
Szia
Hidd el, az UTP kábel jó lesz hozzá.
Tibi
0
Szia!
Lehet próbálkozni, nem kerül sokba. Csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy az UTP kábelben 4 érpár van, továbbá 110 ohm a hullámimpedanciája. Ide pedig 5 érpár kell (R-G-B-Hsync-Vsync), és 75 ohmosak a lezárások. De azért kíváncsian várom az eredményt.
Egyszer bontottam ilyen hosszú VGA kábelt, abban három színű koax volt a három színjelnek plusz két szinkronjelnek még két koax, a végén pedig BNC dugók. Még a digitális világ előtt volt.
A konkrét kérdésnél ismerni kellene a projektort is, milyen bemenetei vannak, mekkora a natív felbontása.
Üdv, lcsaszar
0
Üdv! Már többször említettem, mert az évek alatt megfigyeltem, hogy csakyt szeret szűklátókörűen okoskodni, szerintem ebben az esetben is ez a helyzet, nem ismeri eléggé a témát, (de nem látja be, mert az egója nagyobb) hogy mi a különbség a koax (erenként árnyékolt, 75R) és a csavart érpár között, analóg, és digitális jelátvitelnél. At UTP ilyen analóg jelátvitelre nem alkalmas, pláne nem ekkora távon, hiába van benne 8 ér. Az én 10m-es, erenként árnyékolt, középkategóriás VGA kábelemnél is már látható interferencia (szellemkép) a képen, az árnyékolatlan UTP-nél el sem tudom képzelni milyen szar kép lenne, már pár méteren is. Max jelátalakítóval (Extender) lehet kivitelezhető UTP átvitel ilyen távon, de simán analógban nem. De biztos vagyok benne, hogy valódi tesztelés nélkül is megfogja magyarázni, hogy igaza van.
0
Szia
Láttál már te VGA kábelt megbontva? Szerinted, hány ér van benne az árnyékkal együtt?
Tibi
0
Szia
Nem okoskodom, mert ha jól értelmezed azt amit mondtam, akkor próbaként írtam, hogy azzal próbálja meg és meglátja mit lát. Az UTP kábel nem drága. A másik, hogy nem értem milyen szellemképről beszélsz egy ilyen jelnél. Tudod, nekem 100m hosszú a telkem és UTP kábelen jön a kamerakép a kaputól be a házba a gépemre. Teljesen normális képet látok 60m távolságból. De aki azzal kezdi, hogy nem próbál hanem egyből költ, az költsön. De én nem adok olyan tanácsot, hogy nem az én pénzem, költsön. szerinted ez milyen kábel?
Tibi
0
Hello Csakyt.
A "baluntrafó" bevetését ezidáig senki sem említette.
De ide 3 pár kellene az RGB analóg videojeleknek. Meg további kettő a TTL 5V-os H és V szinkronjeleknek (bár ezekhez talán nem is kéne baluntrafó... :hmmm: )
http://www.kamera.startolj.hu/images/t_001508.jpg
De kíváncsi lennék, hogy egy kábelben 3 pár csavart érpáron továbbjuttatott jelek mennyire vannak egymásra hatással...különösen, ha még hozzáadódik a két 5V-os szinkronjel hatása.
...vagy rosszul gondolom, nem zavarják egymást? De ez így már 5x2 szál vezeték...
Üdv.:Uniman
0
Szia
Én azt javasoltam, próbálja meg ekkora távon az UTP kábelt ami nem egy drága ahhoz, hogy legalább megláthassa mit lát, mert millió esetben az okoskodás ide, az okoskodás oda, a gyakorlat sok esetben köszönő viszonyban nincs az elmélettel. Ha már látja a jelet, amit látni fog, megtudhatja, hogy tovább. Ez egy analóg VGA jel Menni fog az, nagy befektetés nélkül. Szerintem.
Tibi
0
Üdv! A kameraképed 5 független, elszeparált (RGB + HV szinkron) jelből áll össze? Vagy egy sima composite jel, amibe nincs ami belezavarjon, mert minden információ 1 jelben van? Nem mindegy, és összehasonlítani sem lehet. Ha elolvastad, láthatod, hogy a valóságban kipróbálva, tapasztalatból írtam, hogy az erenként árnyákolt 10m-es kábelnál is van már reflexiós szellemkép. Egy árnyékolatlan ereket tartalmazó kábel még ha csak 20kHz sávszélességű sztereo audió jelekre nézzük, ott is észrevehető áthallás van már a két csatorna között, hát még MHz sávszélességűnél. Amit linkelsz video, ott is van "extender" vagy "balun" BNC-UTP átalakító mindkét oldalon. Itt alattunk Krisztin is leírja ezt az extenderes megoldást, ami működik a valóságban is.
0
Szia
Nem vitatkozom, mert tuti okos vagy. Én idáig amit megcsináltam, az mindig működött és nagyon ritkán kérek segítséget, és ha kérek is, akkor is azért, hogy talán vannak jobb ötletek az enyémnél, Bevallom voltak, de ezek abból adódtak,, hogy nem ismertem pl egy két alkatrészt, vagy kerestem valamit amit én nem találtam. Biztosan okosabb vagy nálam, de egy dologra kíváncsi lennék. Arra, hogy neked otthon hány javítatlan gépek fekszenek évek, hónapok óta a műhelyedben, lakásodban azért, mert nem tudtál megcsinálni. Én meghívlak magamhoz ha gondolod, és akkor látni fogod, hogy nálam egy sincs. Idáig millió dolgot hoztak hozzám, és 90%.-ban üzemképesen vitték el, A maradék 10% az alkatrész hiány végett lett visszaadva. Tudod, a nagyszájúakat onnan lehet felismerni, hogy mennyi kütyüt tárol otthon amit nem tudott megjavítani.
Tibi
0
Sajnálom, hogy így érzed. Nem tudom miért feltételezel dolgokat, amikről semmit nem tudsz, nyugodtan eljöhetsz hozzám körülnézni, hány db készülék áll szétszedve, szivesen látlak, megfogsz lepődni, bár nem értem, hogy kanyarodtunk el ide, de szinte biztos voltam benne, hogy az egód nem hagyja, hogy ne kötözködj. Egy szóval sem írtam, hogy nálad okosabb vagyok, mert nem ismerlek, de a hozzászólásaidat olvastam, és vannak témák, amiben több tapasztalatom van, mint Neked, és fordítva. Vannak területek, amiben Neked több tapasztalatod van, nem értem, ez miért baj. Viszont én belátom, ha valamihez nem értek eléggé, nem okoskodok bele, vagy belátom, ha rossz a logikám, mert Nálam tapasztaltabbak, jobban hozzáértők megcáfolnak. De a témára még mindig nem reagáltál, hogy a 60m UTP vezetéked RGBHV jeleket továbbit, vagy 1 összetett videojelet? Próbáltál-e már 75R lezárású VGA jelet UTP-n, vagy más árnyékolatlan vezetéken továbbítani? Analóg rendszereknél Áthallásról, kábelreflexióról, interferenciáról mennyi valós tapasztalatod van?
0
Szia
Nem szeretek ezzel előhozakodni, de 25 évig televízióztam és a televíziózásom alatt minden olyan dolog érdekelt ami egy kicsit is az elektronikához köthető. Lépcsőzetesen mentem egyre feljebb és hangmérnökként hagytam ott a pályát. Hidd el, láttam kamerákat kívülről belülről, és láttam több száz métereken lefektetett kábeleket és nem csak láttam, hanem sok esetben közre is működtem ezek telepítéseinél. Én is olvasgatok a hozzászólásokból és most ebben az esetben azt szűrtem le, hogy azt sem tudod, hogy egy VGA kábel hány érből tevődik össze, mert ha láttál volna, akkor nem írtad volna azt, hogy erenként árnyékolt. Millió példát tudnék bemutatni itt a neten neked a nagy távolságú jelátvitelekkel kapcsolatosan, de azért nem teszem, mert itt a google, amit szerintem te is tudsz kezelni, így millió találatot kaphatnál arról, hogy miként lehetne egy VGA jelet 30 méter távolságban eljuttatni. A ferrit gyűrűktől kezdve a wifi kapcsolatig bezárólag
Tibi
0
Üdv! Nem szeretnél ezzel előhozakodni... és mégis... szerintem ez egy értelmetlen beszélgetés, mert újabb, és újabb dolgokat hozol elő bizonygatás miatt, de a témához is kapcsolódó többszöri kérdésemre nem reagáltál. Tény, hogy többet dolgoztál televíziónál, én csak kb 8 évet a városinál, és kábelTv hálózatok, fejállomások kiépítésénél, de ez totál lényegtelen a téma szempontjából. Az elmúlt 20 év alatt jópár D-SUB VGA csatlakozót cseréltem monotorokon, forrasztottam már rá gyári kábelek végére, tehát Én gyakorlatban is tudom, hogy néz ki az említett kábel, az RGB külön-külön, erenként árnyékolt, íme, hogy lásd is: http://www.adapter.hu/webaruhaz/VGAbelsomagyar.jpg , és http://www.avcomputercables.com/37251.html A BNC csatlakozós verziónál viszont minden ere külön-külön árnyékolt. http://www.bluejeanscable.com/store/rgbhv/ Ami viszont tény, hisz Te írtad, és ezzel magadat, és a szakmai hozzáértésedet, igényességedet tükrözöd, a többiek számára is, hogy UTP-n vezetsz video jelet 60m hosszan. A témát a részemről lezártam. Uff.
0
Szia
Az UTP kábelen 8 ér van, és a VGA kábelhez is 8 bekötés kell. Kilehet vele próbálni és ha a kép még jó, lelehet árnyékolni és egy zsogorcsővel lehet az árnyékolást rögzíteni. Szerintem.Amúgy a projektorokban szokott VGA csatlakozás is lenni
Tibi
0
Sziasztok!
Lehet már nem aktuális de néhány info...
Rendezvénytechnikában simán használunk VGA (HD-DSUB15) csatlakozóval szerelt kábelt 30-50m hosszban.
RGBHV BNC-vel szerelt kábel, mely picit robusztusabb felépítésű simán viszi az 50+-os hosszakat is, de ezt nem fogod tudni bekötni egy HD-DSUB csatlakozóba
Ezek között akad saját szerelésű is, ami működik.
Lehet kapni olyat amiből egy 10m-es darab sem fog működni.
A két típust az ára és a minősége különbözteti meg.
Létezik VGA Extender, ami Cat5 kábelen viszi át a képet, akár 100-120m hosszban.
Ehhez speciális dobozra van szükség,(gyári) mind küldő, mind fogadó oldalon.
Használhatsz hozzá kifejezetten VGA applikációra készült Coax kábelt (pl. Extron, Kramer...) vagy normál árnyékolt vagy árnyékolatlan, minőségi (rézből készült és nem rezezett) kábelt.
Létezik "touring" VGA kábel, mely könnyen tekerhető (összeszedhető) bírja a használatot, bírja ha rálépnek/átmennek rajta, mert ilyen célra van kitalálva.
Az hogy mi fog működni, vagy mi nem az használat közben derül ki.
2 egyforma helyszín nincs. Volt olyan hogy egyik nap ment másnap nem, a következő alkalommal tökéletesen működött megint.
Kb. ennyi röviden...
Üdv,
Krisztián
0
Szia
Egyet értek veled, és még sok hasonló dolog létezik és még sok minden egy egyszerű dologgal is megoldható. Nem fogok már részletesen ilyeneket leírni, mert tényleg ott a google.
Tibi
0
Hello,
Megtudtunk rengeteg dolgot az analóg és a nem analóg jelekről, a 4szög és 1/2színuszokról, a spektrumokról, és stb.
Most már csak a "kekestv" következik:
GO? vagy NOGO?
_
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is, mindkét irányba?
0
Üdv
Ezt ki kell tapasztalni és nagyon erősen függ a kábeltől, lehet 1m-en is homályos a kép, de, ha jó a kábel akár a 30m is működhet.
0
A VGA jelek maximum 10 MHz-es videojel komponenseket tartalmaznak.
Normális (nem vékony) koaxkábeleket tartalmazó kábellel minden további nélkül mehet a 30 méter.
Hosszabb azért ne legyen.
Kétféle hiba lehetséges:
Ha mosott sz@r a kép, akkor rossz minőségű a kábel.
Ha az élek előtt fekete vagy fehér reflexiók jelennének meg, akkor a projektorban lévő 75 ohmos lezáró ellenállás hibás.
_
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is, mindkét irányba?
0
Szia!
Ezzel azért vitatkoznék... a d-sub kimenet amit a köznyelv VGA-nak hív és RGBHV jeleket visz át hivatalosan 2048x1536*85Hz-et támogat legfeljebb (és minden egyebet ez alatt), ebben az esetben elméletileg 3,5ns körüli egy pixel szélessége ami elvileg négyszög jel akarna lenni.
0
Szervusz,
HA netán ilyen nagy (vagy nagyon nagy) felbontású jeleket vezet át valaki, pláne az általad jelzett 85Hz-en (!!!), akkor már eleve NEM VGA csatlakozást kell kiépítenie!
Ha mégis, de akkor sincsen nagy baj. Amit leírsz, az kb. 30 MHz-es maximális frekvenciájú jeleket jelent. A 30 méter akkor sem lehet akadály.
De nem írta le a kérdező sem, hogy mekkora felbontású és frekvenciájú jeleket kíván átvinni.
_
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is, mindkét irányba?
0
Szia!
Az a 30MHz honnan jön, inkább 300MHz az...
Na de pl. 1280x1024 60Hz átviteléhez, ami tipikus felbontás prezentációs célú projektoroknál is min. 100MHz sávszélességgel illik számolni.
0
Hello, igazad van. Ezért én is utána számolok.
TV RGB 720*576*25Hz az max. 5MHz
VGA 1024*768*60Hz az max. 25MHz
És így tovább...
_
gbenyov
0 Hz és az UV fény frekvenciája között minden érdekel...vagy tovább is, mindkét irányba?
0
Szia !
Úgy érzem, néked kell igazat adnom. Számoljunk. Az egyszerűség kedvéért vegyünk vízszintesen 2000, függőlegesen 1000 képpontot (erre képes a kijelző) és másodpercenként 100 kép átvitelét.
A kétezer képpont elméletileg max. 1000 teljes periódusú jel megjelenítését engedi meg. Ez a függőleges irányú 1000 képponttal másodpercenként 1 kép átvitele esetén 500 Khz ismétlődési frekvenciájú jelet jelent. 100 kép átvitelével másodpercenként ez 50 Mhz-re növekszik. Ha 256 színben az az 8 bites gradáció vagy színfelbontásban gondolkozunk, akkor már 8x 50 Mhz-nél, vagy is 400 Mhz-nél járunk mint átvivendő jelváltozási frekvencia.
A látásunk azért ezt nem "igényli". Sok tekintetben nagyon gyatra és ezt minden létező "csibészséggel" ki is használják és még ezen is túlmennek a digitális jelfeldolgozás során. Sávkorlátoznak, tömörítenek stb... Az átlagos felhasználó elé tett képanyag már nagyon manipulált, a végtelenségig lebutított jelfolyam. Ezért érzi sokszor az ember különösen dinamikus mozgást tartalmazó képanyagnál hogy az analóg és CRT-s megjelenítéshez képest nem túl meggyőző az eredmény. Összegezve, egy szokványos, nem az űbermaximalista képanyag az általad említett 25-30 Mhz sávszélesség igény alatt marad.
Ha valakinek van rá lehetősége, ugyan akasszon már rá egy spektrum analizátort egy VGA kimenetre és lássuk mi folyik ottan.
Üdv. Laci
0
Hali!
Mivel a VGA jel analóg, ezért 256 árnyalat átviteléhez nem kell 8x akkora sávszélesség. Ez akkor lenne igaz, ha soros digitális jel lenne.
imrus101
0
Sziasztok!
Ebből mindenki azt olvas ki amit akar :)
Amit Te számoltál abból is azt felejted ki, hogy a számítógép a pixelt szögletesen rajzolja, tehát az 50MHz az 50MHz-es NÉGYSZÖG jel, ami spektrálisan csak páratlan felharmonikusokat tartalmaz, ha csak kettöt veszünk (ami nem is sok) az 150MHz és 250MHz.
0
Szia !
Abból indulok ki az elmélkedés során első közelítésben hogy adott a kijelző megcímezhető pixeleinek száma egy sorban. Ez vagy világos vagy sötét függetlenül attól hogy szinusz vagy négyszögjel kapcsolgatja az adott képpontot. Ezzel arra akarok utalni hogy a felbontást alapvetően a kijelző mechanikus tulajdonságai korlátozzák be. Vagy is 2000 vízszintes képponton 1000 elkülönülő vonalat lehet maximum megjeleníteni.
Laci
0
Szia!
Az odáig rendben is van. De a meghajtó jel amplitúdója is információt hordoz, ez pedig a fényesség jel, és akkor már mindjárt nem lesz mindegy hogy az 1000 elkülönülő vonalpár elektromos megvalósulását a jelben négyszög vagy szinusz jelként értelmezzük, azaz a jel első harmonikusát visszük-e át, vagy többet, viszünk át az átviteli csatornában, mert ez a kialakult fényességre hatással lesz, teszem azt egy betű a fekete alapon csak szürkének látszik, fehér helyett.
Abban valószínűleg mind egyet értünk, hogy egy jó minőségű RG-6 kábellel a témaindító minden bizonnyal elégedett lesz, csak arra próbáltam reflektálni, hogy Gbenyov kolléga magyarázata némileg sánta és ezt továbbra is fenntartom.
0
Szia!
formálisan igaz amit írsz, de azért mégis kilóg a lóláb:
1.) Azt feltételezed, hogy a pixelek szinusszal helyettesítendők, ami analóg TV-nél még elmegy, de ha egy fésűábrát veszünk (1 fehér 1 fekete pixel) akkor is a fél szinusz csúcs után egy egyenes szakasz jön, ami spektrálisan szélesebb, mint a szinusz maga (ld. egy utas egyenirányítás), ráadásul a pixelek felfutása egyáltalán nem tekinthető sima szinusznak:
VGA kártya kimenet: 1 pixel felfutása (1ns/div) 800x600 75Hz felbontásnál
2.) Ha van egy 5MHz-es jeled és azt egy olyan rendszeren küldöd át aminek a -3dB sávszélessége 5MHz, akkor a teljes rendszer -3dB sávszélessége már csak 3,5MHz lesz, mint ahogy 100MHz-es jelet sem "illik" 100MHz-es oszcilloszkópon alakhűen vizsgálni.
A csatolt képen egy olyan gyári videó előerősítő kimenete látszik ami egy 1,4GHz-es áram visszacsatolt műveleti erősítővel (CLC449 Au=2) van kivitelezve és utána van egy 250MHz-es analóg szorzó (AD835), a bemeneti jel 1920*1080 72Hz, ami 100MHz-es sávszélességű szerinted, tehát nevetve kéne tudnia, ami látszik is a képen...
előerősítő 1
A teszt ábra 4:4, 3:3, 2:2, 1:1 kikapcsolt/bekapcsolt pixel szekvenciát mutat (fésű ábra, vagy angolul multi burst), minden doboz egyforma magas kéne legyen. A használt oszcilloszkóp 275MHz-es.
Itt pedig egy általam készített előerősítő kimenete ugyancsak a fenti felbontáson:
előerősítő 2
0
Hali!
A 2. pontot nem értem. Ha bármilyen jelet átküldök egy rendszeren, akkor annak miért változik a sávszélessége? (Jó, ha villámcsapás a bemenő jel, akkor változhat :) )
imrus101
0
Szia!
Talán nem fogalmaztam elég szabatosan. A jeleknek spektruma van és ennek a spektumnak bizonyos esésére (általában -3dB) mondjuk, hogy az a sávszélessége. Egy ideális négyszög vagy háromszög jelnek is végtelen a sávszélessége...
Nyilván nem a rendszer sávszélessége változik, hanem az érzékelt sávszélesség ami egyenértékű lenne egy ideális forrás és egy összevont, tovább csökkentett sávszélességű mérőműszer által kijelzett értékkel (vagy fordítva: csökkent sávszélességű jel és ideális műszer).
Maradva az 5MHz példánál a jel sávszélessége 5MHz (-3dB), az oszilloszkópé amin nézem szintén ennyi. Mit látok az ernyőn? -6dB esést, ráadásul minimum másodrendű lefutással. Ez megfelel egy alacsonabb sávszélességű jelnek amit egy ideális műszeren látnék.
Maradva a a videós példánál, a jel alapharmonikus komponense mondjuk 30MHz szinuszt feltételezve az egyszerűség kedvéért, de ezt a 30MHz-es jelet -ami 1 pixelt jelent adott esetben- éppúgy 0dB eséssel rendelkezik, mint a teljes pásztázási sort kitöltő fehér mező. Biztos az én hibám, de nálam nem ez 30Mhz-es sávszélességű jel definíciója.
0
Hali!
OK, így már értem, hogy mire gondoltál.
0
Szia!
Alakítsd át egy ilyennel és külön koaxokon vidd át a jelet! Megfelelő minőségű kábellel feltehetően jobb minőség érhető el.
0
Hello.
...és mi lesz a "DDC" jelekkel ?
"Izoli74"-t idézem!: "a notebook nem ismerte fel a csatlakoztatott projectort"
Ez "65 méterig" OK, de létezik "max. 300 méterre" is eszköz: https://edigital.hu/notebook-kiegeszito-tartozek/konig-cmp-repeatvga2-vg...
Üdv.:Uniman
0
Szia!
Ebben igazad van. Akkor ki lehet bővíteni még egy 3-eres kábellel, úgy, hogy a VGA csatlakozókból a BNC-k mellett jön még ki pl. egy tuchel aljzat, a hozzávaló csatlakozó egy többeres kábellel (feltehetően itt nem kell külön koax minden érnek). Régebbi gépeknél (ezelőtt 5-10 évvel) használtam olyan saját készítésű kábelt, ami csak a 3 színt és a szinkront vitte át, manuálisan át lehetett kapcsolni, hogy LCD-n, projektoron, vagy mindkettőn legyen-e kép. Egyébként az UTP-s eszköz tűnik jobb választásnak. Vajon a DDC jeleket is átviszi?
0
Hello.
Leírás is van hozzá...mindenesetre még sztereo hangcsatornája is van a VGA mellett.
Üdv.:Uniman
0
Szia!
Ha ragaszkodsz az analóg átvitelhez, akkor magad is ki tudod számolni: gondolom ismert a felbontás amivel a projektor hajtva van, ebből számolható a jel sávszélesség ami kb.: horizontális felbontás * vertikális felbontás * képfrissítés. Végy egy jó minőségű (nem vas alapú) RG-6-os koax kábel adatlapot (a miniatűr koaxokat itt már el kell felejteni) és nézd meg, hogy az adott sávszélesség mellett a kívánt hosszban mekkora csillapítást okoz a kábel, ebből megbecsülheted a képminőség romlást.
0
szia: a laptop nem hordozható?
Bálint
0
Köszönöm a válaszokat.
Kedves Bálint(jó pofa válasz)teljesen egyedül hangosítok zenészeket,a csoport kábelemet most váltom 10m röl 30m re.Mivel szöveget is vetítek,(a laptoppom ugyan távszabályzós)szükség,hogy a laptop mellettem legyen.
üdv.
0
szia: így már érthető
Bálint
0
Üdvözöllek!
Nekünk hasonló problémánk volt de nem vga-val hanem HDMI átvitellel. Vettünk HDMI-CAT6 konvertert de nem hozott eredményt. Nem működött! A notebook nem ismerte fel a csatlakoztatott projectort. A megoldás az lett, hogy vásároltunk az aliexpressen HDMI-Ethernet konvertert és azóta jól működik. A helyi számítógép hálózatott használja fel az átvitelhez.
Hasonló ehhez: http://www.dhgate.com/product/hdmi-extender-60m-with-ir-remote-over-cat5...|4291482358
VGA kábellel is hasonló lehet a helyzet. De 30 méterre csak valamilyen aktív eszközzel lehet a képet átvinni.
Üdvözlettel: Lénárt Zoltán
0