Sziasztok!
Olyan a problémám, hogy a laptopom az akksiját, csak kb 50-százalékig hajlandó feltölteni. A töltőim elvileg jók, rámértem mind a kettőre. Az akksim is jó, mivel egy másik gépbe átrakva teljesen feltöltődik. És utána el is ketyeg vagy másfél órát. Az akksit kb 3 hónapja vettem, és akkor is csak 98-százalékig tötltötte, de nem foglalkoztam vele.. Ötlet?
Kedves Fórumtársak!
Dell Optiplex 780 SFF tápegysége H235P 00 tápegység javításban kérném a segítségetek.Ugyan abba a gépbe rakva a tápegységet az egyik tápegység nagyon melegszik a másik táp meg csak kicsit {normál} langyos? Mintha saját magát fűtené ,gerjesztené. Mind két tápban ventilátor 12 voltosak és dolgoznak forognak , egy 180 ohmos ellenállás ejti 3.5 voltra és gondolom ha melegszik a belsőhőfok egy tranzisztor is van ott akkor emeli a tápfeszt. Próbából kicseréltem a 180 ohmost 100 ohm-ra ,jobban is pörög a ventilátor így,de hiába ugyanúgy felforr a tápegység. A tápfeszek egyformák a két tápegységen és jól dolgozik mind kettővel a gép.
Szép napot,Sándor.
Sziasztok.
Van nekem ez az adott gép.
Raktam bele egy nVidia Geforce 8400GS VGA-t.
És csak annyi lenne a kérdésem, hogy a tápnak a teljesítményét meglehet-e valahogy húzni?
Eredetileg ez a táp 160W-os. A neten nézelődtem, de nem találtam nagyobb tápot hozzá.
A tápnak csak annyi a gondja a VGA-val, hogy brutálisan melegszik. Szerintem eléggé határon üzemel a táp.
Oké mert nem old le és működik, igaz csak fél órát üzemeltettem, de azért brutálisan forrónak se szabadna lennie a tápnak.
Nem tudom hogy a SCHOTTKY diódák+Kondik cseréjével elintézhető-e az egész, vagy még a trafót is ki kellene cserélnem?
Ha esetleg 250-300W-ig meglehetne húzni az már jó lenne.
Az infót előre is köszi.
Szervusztok!
A hibajenség a következő:
Egészen kis fényerő mellett még működik, de ha a fényerőt növelem, a kijelző kikapcsol, sötét lesz.
Úgy tűnik, a meleg nincs rá hatással. Még bootolás alatt is kikapcsol a képernyő, ha nagyobb fényerő van beállítva, illetve erős melegedés, használat mellett is működőképes marad, ha a fényerőt nem növelem. A gép egyébként jól működik, nem fagy le, stb.
Arra gondoltam, hogy a kijelző tápegységének áramkörében, valamelyik kondenzátor hibásodott meg (kapacitásvesztés vagy ESR romlás), és e miatt lehet a probléma. Kapcs.rajz nyilván nem létezik róla, de valami támpontot tudnátok-e adni, hogy egyáltalán merre keressem a hibát, vagy a kijelző tápegység részét? Még sosem javítottam laptopot, illetve a szétszedés is csak HDD cserére vagy RAM cserére korlátozódott.
Nem akarom szétbarmolni a gépet, ezért inkább kérdezek. Illetve, ha valaki elvállalná a javítását rentábilis áron, kérem jelezze.
Előre is köszönöm.
u.i.
Miért nem dobom ki inkább? Mert a képernyő felbontása 1920x1200 és erre nagy szükségem van, amikor éppen használnom kell terepen. Szinte ez az egyetlen pozitívuma.
Miért nem veszek inkább helyette egy másikat, újabbat, jobbat? Mert évente csak 2-3-4 alkalommal használom és erre nem ruháznék be nagyobb összeget. Nyilván, ha napi szinten használnám, akkor nem szórakoznék egy ilyen elavult géppel.