Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ELBIA W465

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (JPG)
Size
597.5 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar elbia manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ELBIA W-465 W465 465
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Audison SRX-1 D-class Half-Bridge Optocsatolóval, a High side nem kap tápot MEGOLDVA!
Sziasztok! Nehéz probléma előtt állok , (ha valaki tud jobb címet írjon!) Egy lényegesen jobb cím: Audison SRX-1 D oszt. erősítő egyik optómeghajtója nem kap tápfeszültséget. Esetleg ki is javíthatod! A helye pedig az erősítők között lenne! Csatolmányban van az említett problémám. Van 2x75V om . PWM bemenettel kell hajtani . A proméma az hogy a fet drivert két opto hajtja fél hídba .(csatolmányba) A -HVDC oldalárol az alsó optocsatolónak megvan a VCC je ezzel nincs gond. A fölsőnél a Vee a helyén van egy 4.7Ohmos ellenállással sorbakötve (nincs a rajzon) de a tápja egyáltalán nem található. Ez az alapja egy Audison SRX-1d nek (D-osztály) HCPL-3180 az aoptocsatolóm , a meghajtó ic ami megoldja a hajtást egy LM319 . Az lenne a feladat , mivel nem találom 4 nap óta azt a tápot csak -0.12V van , az összes smd-t átnéztem , de nem. Fotót tudok készíteni az erősítőröl . ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Kiegészítem! Felraktam az adott panelt , korábban már volt róla szó. A vezérlő panel lábkiosztása ha az optos oldalt nézzük lent van az egyes 1 -HDVC 2 nem tudni (Erröl írok még) 3 bemenet PWM már 4 Alsó optó kiement 5 -HDVC összekötve az 1 el 6 +táp (erröl írok még) 7 Fölső optó táp + 8 fölső optó kimenet 9 fölső optó negatív ami sorba van kötve egy 4.7Ohmos ellenállással a kimenetre(még a folytó tekercs előtt) 10 NC -Az a kérdés , hogy a bemeneti részen eléggé érdekes dolgot fedeztem fel. az egy tranzisztor lábaival kapcsolatos és ez most megakaszt. Ha az LM219 es ic-s képet nézzük akkor a tranzisztor bal fölső lába a bemenetre (3) , a jobb fölső (2) itt nincs semmi feszültség a gnd-hez képest , a maradék lába az ic bemenetére ezzel nem is lenne gond , amikor nem volt benn a tranyó a bemenetet egy kondival leválasztva pwm jelet bekötve jól működött , az egyik optó kapta a jelet a másik is. Most hogy bekerült egy tranyó , szép négyszög helyett (5. kép) az 6. képen látható jel van, ezáltal az optok sem vezérelnek. - +táp , ez az alsó optó tápja -HDVC hez képest. Egy zeneres megoldással egy tranyó hajtja , de mivel smd volt sem felirat csak zárlatos zener volt. Mekkorát tegyek be ? Az opto rajza szerint 10-20 v között jól érzi magát , a két 10uf 25v os kondi meg meghatározza a maxot . Most 15V on van , Vcc-2 V elvileg a kiement ilyenkor. Mivel ilyen ronda a jel nem kapcsolgat az alsó fet rendesen , a felső opto csak 3.6v ot kap és a kimenet a folytó tekercs után a 7. képen látható , persze a freki látható csak hiányzik a másik fet a produkcióba. A lesatírozott tranyón 4E felirat látható semmi más. Sajna az eredeti eltört egy smd lista szerint akár pnp tranyó is lehet , raktam bele egy BTA56 ot sot 23 ba.
Aiwa AD-WX-515 magnódeck vegyes problémái
Sziasztok! A fent említett magnódeck nem pörgeti előre-hátra a kazettát, viszont lejátszani és felvenni tud. Pörgetni egyik oldalon sem tud. A felvétel néha recsegősre vagy túl zajosra sikerül. Laptopot szoktam összekötni vele jack-rca csatlakozón keresztül. A szíj egy-két helyen le van esve, a számláló nem forog.
Akai HX-2 motorcsere után halk motorzaj hallatszik a kimeneten
Kedves Kollégák!

Egy Akai HX-2 deckben cseréltem motort, egy Sony deck motorját tettem bele: MMI-6S2LKS tipusút. A Sonyban hibátlanul működött, de az Akaiban halkan hallatszik egy motorzaj a kimeneten a számok között. Egyszerűen nem jövök rá az okára. Egy másik motorral is kipróbáltam, a saját Aiwa F 220-asomból tettem át, ami szintén jól működött, és avval is ugyanaz a jelenség. Tudnátok segíteni a megoldásban? A tápban a 12 Voltot biztosító áramkörben az elkókat már cseréltem, de ez nem hozott eredményt.

Előre is köszönöm, csabeszd.
crown cmc5 "mini hifi" trafó zárlatos, már külső tápról sem megy.
Sziasztok!
Nevezett készülék hálózati trafója zárlatos lett. Gondoltam helyettesítem... viszont kétféle feszültség jön le a secunderről amiket nem tudtam azonosítani. Mivel külső táp csatlakozási lehetőség is van benne, rákötöttem a megjelölt 13v-ot. Így többé-kevésbé (rengeteg kontakthiba) működött. Ahogy forgattam, elhallgatott és nem találom okát. Végfok dolgozik, de úgy tűnik semmi más. Sajnos a feszültség útját nem sikerült kiderítenem. Rajzot ugyan találtam a "radiomuseum" oldalán, de azt nem bírom letölteni valamiért.Szóval sötétben tapogatózok. Jó lenne tudni, eredeti trafója milyen feszültségeket adott le, hátha abból az irányból tovább jutok.. talán volt dolga ilyennel valakinek és emlékszik.
Köszönettel: Kiss Z.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce