Üdv!
Hátha valaki ad valami használható ötletet.
Electrolux_EWF10149W mosógépmotor hangos az egyik irányba.
EWM1100_c panel van a mosógépben.
Szóval kb 2 hónapja csapágyazva volt a motor( csavaros, szédszedhető,a bordáskereket lekellett préselni meg fel,a tachó színtén kitekerős) és az üst is.
Szóval ott nem igazán lett műhiba bele vive.
A szénkefék az utolsó kb 5-6 mm színtre koptak,de aműgy más baja nem lévén egyenlőre jegelve lett azok cseréje.
Most kerestek hogy nagyon hangos a gép.
Való igaz alacsony fordulaton erős morgó hangot ad mosásnál,az óramutató járásával meggyező irányba.
A másik felé nem.
Kicseréltem a keféket egy másik motorból,kicsit csendesebb lett,de még maradt a morgás.
A motort azért nem mert a csatija,nem passzol, más a bordáskerék tehát szíj is kéne másik,ha át is kötném..
De mi a bánatos lószerszám miatt morog,semmi szorulás,áramfelvételben sem mérhető különbség?
Nem melegszik,működik is,csak hangos,bár így nem annyira.
Na de újabb költség ha marad benne, és mégsem tökéletes,tehát necces..
Szóval valami ötlet vagy trükk esetleg?
Motor fordulatszabályzási nyűg lehet?
Olyan mint amikor éppen nyit a thyristor és alig van pár fordulat emiatt..
Esetleg az egyik relé nem zárhat tökéletesen?
De komolyabban nem akarnék rajta görcsölni,időt tölteni,mert a motor thyristor hütője alatt vannak ahogy nézem tehát nem csak ki meg beforraszt,azt kész..
Sziasztok Kedves Fórumozók!
Adott egy Electrolux EW1066F mosógép (szüleim használatában, jó lenne ha működésre lehetne bírni. :) )
Mosás közben megállt, ajtó zár zárva maradt.
Áramtalanítás után, csak kattogott az ajtózár, és szintén zárva maradt.
Elektronikán volt sérülés, panel egy részén sérült a vezető réteg, javítva, áttnézve nem találtam hirtelen más hibát.
Ezek után vizet beengedi, szivattyúz is, de a motort nem mozdítja meg.
Pl. centrinél szépen kiszivattyúzza a vizet, utána lehet hallani hogy kattan a relé, de nem mozdul meg a dob.
Elektronikán a triak-ot is cseréltem, ami a motor indítás részen van.
Motor kimérve jónak tűnik.
Segítségeteket szeretném kérni, hogy esetleg merre lépjek tovább.
Nekem sajna elég elektronika hibának tűnik. :(
Köszönettel:
Bodnár Béla
Sziasztok!
Ma egy Electrolux EDC78550W szárítógéphez mentem javitani.A hiba annyi a dobot nem forgatja.Elinditva a gép indul,a kijelzön mutatja az idő mulását,relék kattognak,de a motor nem forog.A motor kapcain mérve nincs feszültség.A gépben 2db panel van,ebböl az egyiken látszik égés nyom.
A panel megbontása után égés nyomot láttam a panelon,ill.azt hogy talán hiányzik is alkatrész,s a fólia.
Kérdésem,van-e valakinek bontott donor gépe,amiben ez a panel van?Esetleg vállalja valaki a panel javitásást,vagy csak az alkatrészek tipusát,fajtáját megmondaná.
Elöre is köszönöm a segitséget.
Sziasztok .Prg. kiválasztás után minden érintős rész a kezelőjen reagál érintésre , csak az indító (start) időnként nem működik , nem kattan a zár , érintésre semmi reakció . Van mikor jó . Tulaj szerint is hol sikerül elindítani hol nem . Várnak , vagy végig tapizzak a gombokat és egyszer csak bezár és elindúl. Valami tapasztalat , mi szabotál ilyenkor . Van ennek valami teszt módja ?