Sziasztok!
Címbéli pórszívó (lányoméké) azt produkálja, hogy bekapcsoláskor elindul (felpörög a motor) majd rögtön le is áll. Azonnal visszakapcsolható, de ezt ismételget... ugyanakkor van mikor akár fél órát is kifogástalanul üzemel. Szétszedtem, kábel szakadást, hibás alkatrészt keresve nem találtam semmit. Motorig nem bontottam szét. Nagyon nem az én világom a porszívóké, de jó lenne valami "csodát" tenni vele. Ha esetleg valaki birtokában lenne a tudásnak, ami segítséget jelenthetne, kérem ossza meg velem. Vezérlője elég egyszerűnek tűnik, mégsem sikerült megtalálnom a hibát.
Köszönettel: Kiss Z.
Sziasztok!
Fent említett főzőlap néhány perc használat után villog/kattognak a relék a tulaj elmondása alapján. A hibát még nem tudtam reprodukálni, sajnos nem volt időm órákat mellette ülni. Esetleg vmi tapasztalat? Elkók cserélve, lap átforrasztva. Köszönöm!
Megoldás: a kis fözőlap mellett van az elektronika, szétbontva a lapon a 2 opto közül sz egyik hibás, melegítésre meghal, hűtve ismét jó!
Sziasztok!
Ma egy Electrolux EDC78550W szárítógéphez mentem javitani.A hiba annyi a dobot nem forgatja.Elinditva a gép indul,a kijelzön mutatja az idő mulását,relék kattognak,de a motor nem forog.A motor kapcain mérve nincs feszültség.A gépben 2db panel van,ebböl az egyiken látszik égés nyom.
A panel megbontása után égés nyomot láttam a panelon,ill.azt hogy talán hiányzik is alkatrész,s a fólia.
Kérdésem,van-e valakinek bontott donor gépe,amiben ez a panel van?Esetleg vállalja valaki a panel javitásást,vagy csak az alkatrészek tipusát,fajtáját megmondaná.
Elöre is köszönöm a segitséget.
Sziasztok!
A címben szereplő porszívó azon hibájával kerestek meg, hogy indítás után egy percen belül leáll, majd pár másodperc múlva magától újraindul.
Ilyen hibával javítottam már a közelmúltban két Samsungot, amiknek a fordulatszám szabályozás potmétere volt rossz és mivel nem kapható külön, így csak a kiiktatása jöhetett szóba. Ráadásul mindkét tulajnak megfelelt ez a megoldás, mondván, hogy egyikük sem használta ezt a szabályzót, csak a maximális fordulatszámon működtették a porszívójukat. Azok azonban nem indultak újra, miután leálltak, valamint, ha működés közben oldal irányban mozgattam a potméter tengelyt akkor ingadozott is a fordulatszám. Amit a tulaj még mondott, hogy éppen felújítás van náluk és az ilyenkor szokásos szennyeződéseket ( vakolatot stb. ) porszivozta fel vele. Én szétszedtem a porszívót és próbaképpen kiiktattam a potmétert. A hiba sajnos nem változott. A motor eleje egy kicsit meleg volt, pedig jó, ha egy percig működött csak. Mi okozhatja ezt? A tulaj szerint a motor hő védelme lehet az oka, viszont akkor nem indulna újra, így én azt kizárnám. Azt is mondta, hogy fújjam ki a motort, de én nem láttam benne számottevő port. Azért azt meg tudom tenni. Valaki találkozott már ezzel a hiba jelenséggel Electrolux porszívónal ?
Csatolok képeket a porszívó külsejérol, az adattáblarol és a szabályzó elektronika mindkét oldaláról.
Köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok