Sziasztok !
Most került hozzám a fent nevezett mosógép panelje . A hiba : " Nem fűt . " Mivel ez teljesen ismeretlen panel a számomra , ezért kérem a segítségeteket . A fűtőtestet a kjárószerelő megmérte , jó . A próbalámpát a fűtest helyére téve , a 230VAC nem jön ki a panelből . A relék tekercs ellenállása rendben . Nagyon szépen köszönöm , előre is , segítséget . Üdv jano
Sziasztok !
A két fűtésrelé közül , az egyik érintkezőinek , bekapcsolt állású , átmeneti ellenállása ,cirka 18 Ohm volt . A másik jó volt . A rosszat cserélni kellett . Köszönöm . Üdv varga jano
Sziasztok!
Megint van nálam egy gép, aminek az elektronikája megmakkant. A hiba kiváltója egy 4,7 mikrós elkó, aminek az egyik lába szó szerint belül kirohadt.
Rajzot esetleg tud valaki, vagy fejből megmondani, hogy mi a táp IC benne? Annyit látok, hogy LNK, de a többi kiolvashatatlan. Az ellenállások jók, az optók kimérve, úgyhogy elméletben csak az ic-t kell cserélni, a két elkót, meg a tekercset, aminek viszont nem tudom már megint az értékét. Nekem sose egyértelmű ez a piros piros piros ezüst színkód ezeknél :)
2,2UH?
Köszi.
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy (saját) Electrolux mosogatógép javításához. (pnc: 911436002/03; type: 911D22163A2; model: ESL66060R)
Alapvető problémája, hogy nem melegíti fel rendesen a vizet. Volt már rá példa egyébként amikor igen, tehát képes rá, de többnyire langyos vagy hideg vízzel dolgozik.
Hosszú út vezetett odáig, hogy a tacho-t is megnézzem. Szakadás van, tehát azt cserélni kell.
A kérdés röviden az, hogy mire?
A motor egy Nidec EB 085D25/2T típusú és sárga vezetékű tacho tartozik hozzá. De sajnos ennél pontosabb infót nem tudok róla s konkrétan ehhez a motorhoz nem tudom melyik való.
Olvastam olyat, hogy 200 Ohm körüli érték szokott (?) lenni Electrolux esetében. S a sárga vezeték elvileg pont ezt hivatott jelölni, de egyérteműen nem sikerült erről megbizonyosodnom.
A boltokban kapható nagyon hasonló taho, de egyikre se írják, hogy kompatibilis lenne vele.
Árban is eltérnek, de gondolom a tekercselés is eltérő. Azt pedig simán el tudom képzelni, hogy a vezérlő panelnak nem mindegy mekkora értéket kap. Működni lehet működni fog, jó lenne a belevaló alkatrészt tenni.
A legtöbb helyen BEKO mosógépbe valót árulnak.
Van tapasztalata valakinek? Esetleg lehet ezt valahol akár használtan beszerezni?