Üdv!
A fenti magnó tunerja azt csinálja, hogy amikor kazettáról megy a lejátszás, akkor az antenna bemenetet nem kapcsolja le, így bezavar a képbe. Olyan, mint amikor nincs adás, de halványan látszik a lejátszott kazetta képe, hang is van. Ha az antenna bemenetről lehúzom a koaxot, akkor a kimeneten jön tisztán minden. Ha visszadugom a koaxot, akkor megint fehér zajos a kép és elnyomja a lejátszást. Ez mi lehet?
Van egy Philips videóm, amit arra használok, hogy a ház antenna rendszerére rányomjak UHF jelet.
Van egy lepke antenna (erősítővel a tetőn kívül). Ennek a jele bemegy Stong digit műholdvevőbe majd a VHS Philips Video koax bemenetére innen megy ki a modulált jel egy Hirschmann ant erősítőre. Utána rámegy egy 8-as splitterre (üresek lezárva)(4 tv-t hajt), és innen megy ki a fali aljzatokra és a tv-k re. A videó frekvenciáján a kép csak fekete-fehér az antennáról jövő adók pedig mind tükör simák mindenhol. A digit műholdvevő képe pedig szép, de enyhén hangyás. Ha kihúzom a lepkét a digit műholdvevő uhf frekvenciáján kisimul a kép és a vhs Videó frekvenciáján be be ugrik a szín. (a videó önmagában tv-re dugva színes képet szolgáltat)
Hol lehet a hiba, és mi lehet a megoldás? Esetleg túl erős a bemeneti jel a lepkéről és a zaj rá szuperponálodik a modulátor frekvenciákra? Vagy a bemeneti jelek túlvezérlik a modulátorokat? hogy lehet, hogy az antenna képe, mindenhol megfelelő erősségű és tiszta képet ad, de a Modulátorokról lejövő jelek egyik sem tiszta? Sőt a videó képe sötét fekete fehér(hang az rendben). Erősíteni, vagy csillapítani kell a jeleket? Vagy valami illesztési hiba? (műholdvevő és a videó között nincsen kicsatolás, csak egy sima koax van.
Tanácsokat segítséget köszi
Szautner Béla
:help:
Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy a fent említett videónak 7 kiválasztható menü nyelvezete van. Meglehet e valahogy oldani hogy magyar menü is szerepeljen benne. Vagy tudja e valaki hogy ezeket hol tárolja a videó.Valami memóriában esetleg?
Előre is köszi....
üdv:
Philips VR 151 video, nem vesz fel csak hangot, lejátszáskor sincs kép.
Jó lenne egy rajz, a tanyán levő hiányos, ami fenn van, halvyány.
Leginkább a fejerősítő rész érdekelne,
Bálint