Sziasztok!
Fent jelzett műszerben tönkrement a bemeneti műveleti erősítő melletti duál fet. Azt néztem, csak azért van benne, mivel akkor még ritkaság számba ment a FET-es műveleti erősítő. Ha kicserélem a műv erősítőt, és kihagyom a FET-et, nagy hibát követek el vele? Persze olyat tennék bele, amin van offszet bemenet.
Üdv: Jácint
Sziasztok!
A függőleges eltérítés teljesen féloldalas, felfelé kilép a képmezőből.Teljes position eltekeréssel is a vonal csak a felső harmad feléig húzható, mind két csatornánál. A jelenség folyamatosan állt elő kis lépésekben. eleinte nem törődtem vele, de most már igazából a használhatóság határát elérte. A TR601-602 bázisán szimmetrikusan be tudok állítani 10V-ot, a position gombbal. Ekkor az emitterükön, 9,2 V van, de a TR603 és TR604 bázisán 8,6V és 9,1V. Vagyis a 603 bázis árama 12mA, míg a 604 bázis árama 2mA. Ugyanakkor az R620 10 ohmos ellenálláson 120mA folyik, emiatt a kapcsirajzon szereplő -15DEC helyett 13,8V mérhető. Kivéve a TR604-et (2N3866) gyorsteszten üzemképesnek mutatkozik.
Van valakinek konstruktív javaslata?
Tiszteletem a Tanyalakóknak!
A fenti készüléket, sürgős javításra hozta barátom.
Hibajelenség, nincs vízszintes eltérítés, HOR POS. potira nem reagál, a sugár középen áll stabilan. Függ elt. van, EXT HOR benetről hasonló a jelenség. SWP megy. A csatolt képen lévő pontokon mérhető egyenfesz értékek, és jelamplitúdók nagyságára lenne szükségem, mert nem egy szerelőbarát ez a panel, és szeretném csak a hibás alkatrészt kipiszkálni, a panel kivétele nélkül.
Válaszaitokat előre is köszönöm:
exGelkás
Üdv mindenkinek.
A minap kaptam egy teljesen gyári 2 MHz funkció generátort. A motyó EMG gyártmány,12564/D TR 0458/D Legnagyobb megdöbbenésemre sem a trafó, sem a középső nyomógomb sor, sem a potik nincsenek bekötve! Zsír új az egész kütyü! A probléma az, hogy 12564 rajz van fönt, de a /D nincs. Ez a dög meg nyomokban sem hasonlít a sima 12564-höz. Itt ülök egy gyönyörű gép fölött, aminek a fele gyárilag nincs benne. Ez a kütyü még soha sem volt bekapcsolva és nincs hozzá rajzom! Felteszek róla néhány képet. Ha valaki tud segíteni egy rajzzal azt szívesen venném!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."