Sziasztok Üdv.
Egy kis segítségnek itt lesz fagor 2fet 86 mosógépnek a vezérlő panelről
kép és a szivattyúról.
Könyebb letöltésért pdf-ben
A topik a panelről és a vezérlésről szólt. Hibákkal kéretik új topikot nyitni!
Sziasztok!
Jött egy Fagor 1VFE-65IT Innova mosogatógép, amely elindítva a programot először szivattyúz, majd üresen víz nélkül indítja a kerigető szivattyút, tehát elkezd mosogatni. Perifériák jók!
Mi lehet a hiba? :hmmm: Ha akadna szervízdoksi, megköszönném.
Üdv.:Ckó
Sziasztok!
Rég voltam, a régi ninckem valahogy törlődött, de foglalt maradt, joepapa42 lettem..
Fagor FE-207 es mosógépünk egy váratlan vízhiány közben mosott, majd hibát villogott, szétszedtem, a 96 fokos védőkapcsoló szakadt el a fűtőbetét 27 Ohm (ez is nyúlott), most átkötöttem így működik.
A klixon kapcsolót ha átkötöm, és ninc shőfokvédelme akkor mi történhet? Kigyullad, elégeti a ruhát, vagy csak a fűtőbetét száll el?
Azért kérdezem, mert 14 éves ótvar gépünk, de hirtelen nincs pénz a kinézett 100e FT os Samsungra, így ennek jó lenne még maradnia fél évet, amíg gyűlik a pénz, na de szabad ezt így használni? Mi van ha megint elmegy a víz? a nyomáskapcsolónak is tiltani kell szerintem, és a szintszabályzó miatt is csak víz esetén kapcsolhat fűtést, ha jól sejtem ez csak plussz védelem, azaz felesleges...bár most is kiégett...
Sziasztok!
A következő dologban szeretném kérni a segítségeteket.
A címben szereplő felültöltős mosó-szárítógépben kellett szénkefét cserélnem, mert el voltak kopva.
Csere után rendben elindul a mosó program, de mikor az utolsó 7 perchez ér mikor centrizik, akkor a kijelzett és beállított fordulatszám (pl 1300) egy pár perc után (kb 2-3 perc) elkezd lefelé menni (1300-1100-800-600-400-110) és ezzel együtt a motor fordulat is változik.
Sőt a kijelzett hőfok érték is ugrál körbe körbe 40-30-20..... de az itt már nem befolyásol, mert csak centrizik.
Ha megáll a program akkor kiírja a stop feliratot, de rögtön átvált , mintha be akarnam ujra állítani a programot, és változtatja a fordulaszámkijelzést.
Ezek utan ujra szénkefe csere, mert nem volt tul biztató, a helyzet majdnem ugyanez, de most már a program vége után marad a stop helyzetben ahogy lennie kell.
Kicsit tanácstalan vagyok, lehet valami testpont kimozdult a helyéről, vagy nem jó kontaktol?
Bármi ötletet szívesen veszek.