Sziasztok!Megpróbálok két fotót föltenni!
A kijáró kolléga hozta a FAGOR 3F-109 mosógép komplett előlapját.Hiba:fölpörög,mint á...t!
Szétszedve,mindkét oldalán jónak tüntek az alkatrészek.(Leégett alkatrész,fólia nem látszik.)
Dióda vizsgálóval a motor TRIAC jónak tűnik(?)A TRIAC mérése holnapra maradt,mert sürgős a javítás.
Kicseréltem ugyan arra típusra.(BTB16-800BW)Holnap,próba a mosógépben.A kolléga elmondta,hogy a motor szénkeféi csutkára le voltak kopva.A hőtől az egyik szénkefe tartó megolvadt.Motort megjavították.Kipróbálták.A tacho generátor is rendben.Az ELKO-k mérve,rendben.Megpróbálok fotókat föltenni!Várom a tesztelés eredményét.Köszönöm.Üdv Jano
Sziasztok!Megpróbálok két fotót föltenni!
A mosógép előkerült a raktárból.Újra a panel a probléma.Kérem,hogy akinek kapcs.rajza vagy a TG áramkörről rajza van az segítsen!Előre is köszönöm a segítséget.Üdv Jano http://imageshack.us/photo/my-images/585/mil8.jpg/
Üdvözletem!
A fent nevezett hűtőgép kettőkompresszoros. A fagyasztó része működik rendesen. A normáltér kompresszora nem kap áramot a panelről. A panelon a visszajelző sárga led lámpa villog.
A kondikat ellenőriztem, jók. Szenzorpatronok kb. 0.800 Kohm.
A javításhoz segítséget szeretnék kérni.
Köszönettel
Mekmuki
Sziasztok!
Adott egy fagor LF-65 IT tipusú mosogatógép.A hiba ügyfél elmondása szerint F5.Túlmelegedés.
Helyszínen hőkorlátozó visszakapcsolása után kilépett a fűtésből,ráhagytam.
A hiba másnap ismét jelentkezett (várható is volt) F5.
Van ebbe a gépbe egy kombinált hőkioldó+NTC egység.Erre gyanakodtam,hogy az NTC miatt túlmelegedhet,DE akkor ha érzi a túlmelegedést(mivel kiadja az F5-öt) a józan paraszti eszem azt diktálja,hogy beragad a fűtésrelé.
Kérdésem,hogy találkozott-e már valaki hasonló hibajelenséggel,mert nem szeretném berendelni feleslegesen az NTC egységet.
Üdv Mindenkinek.András.
Kérem DINO54 és CITY217 ne szóljon a témához!!!
Sziasztok!
Lenne egy ilyen mosi. Van az üstszájon kívül egy kis Reed relé. A dobajtó zárszerkezetében egy mágnes. A Reed nem érzékeli ezt a mágnest.
csavarhuzoval érezhető is, hogy mintha gyenge lenne.
https://www.euras.com/euras/AFA/download.php?dateiid=300050&size=800&checksum=bf2f0b2493f61c62b9181463304d45cd
Rárakok egy erősebb mágnest, és ide oda mozgatom a dobot, szaggatja a Reedet. Tapasztalt valaki ilyet? Mit lehetne tenni, ez ügyben?
köszi
vadmalacka@gmail.com