Sziasztok
Megépiteném a tápegységet, ehhez keresek adatokat, információkat.
Köszönöm
Sziasztok!
A címbeli kérdés azért lett számomra fontos mert sikerült szereznem egy Fok-Gyem TR-9252/A tápot, de nekem csak Fok-Gyem TR-9253/A tápról van gépkönyvem.
(Itt az alkalom! Ki keresi a "Fok-Gyem TR-9253/A" gépkönyvét? Be szkennelem és felrakom, ha kell!).
Tehát olyan ember tanácsát kérem, aki már eléggé belemászott mindkettőbe, esetleg leledzik néki egy Fok-Gyem TR-9252/A rajza, gépkönyve. Wantedba is beírogatom...
Természetesen a specifikációs különbségekkel tisztában vagyok. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy ki mit "tippel, hisz vagy hinni vél". Azt én is eltudom képzelni.
Itt és most csak konkrét dolgokra vagyok kíváncsi. Vagyis, hogy a Fok-Gyem TR-9253/A gépkönyve mennyire stimmel a Fok-Gyem TR-9252/A fizikai valójához!
Nos átböngésztem mindkettő rajzot. 3 lényeges különbség van.
1. A hálózati trafó feszültség kiosztása a 9253/A-nál nagyobb a nagyobb kimeneti feszültségek végett.
2. A feszültség beállító ellenállások értéke és száma más. Ehhez kapcsolódva a jackley tárcsák száma és bekötési módja is más.
3 Néhány 0,1-0,2 tizedohmos ellenállás értéke változik valamint a feszültség átkapcsolóban a trafó szekunder körében lévő átkapcsolást simító ellenállás értéke változik. 680 illetve 330 ohm.
Ezeken kívül nincs lényeges változás. Gyakorlatilag azonosak.
___________________________________________________________________________________
Megjavítottam a rendelkezésre álló TR-9253/A dokumentum alapján. Hogy mi is volt a hibája...??? Érdekes dolog volt. Végül is fogalmam sincs.
Ami biztos: A 2N3055 tranzisztor időnként B-C zárlatos lett. De csak néha... Kicseréltem MJ15016-ra, mert az erősebb. De nem akart működni. Nem volt kimenő feszültség. Elkezdtem végigméregetni a tranzisztorokat. Semmi hibát nem találtam. Végigmértem gyakorlatilag minden ellenállást, diódát is. Semmi hibát nem találtam.
Ennyi szenvedés után kiszórtam belőle az összes apró tranzisztort és mind helyett újat tettem be. Nos megjavult. Kb félóra alatt beszabályoztam. A kimeneti feszültségeket 4 század volt pontossággal tartja és a maximális áram amit a limiter enged az 5,4 amper. Kb 20 percig hagytam a terhelést rajta: 15 volt, 5 amper. 1 századvoltot mászott el a feszültsége. Tehát gyógyultnak minősítem a gépezetet.
Javítás közben ennyit derítettem ki különbségnek: Más a hálózati trafó és más a feszültségosztó ellenállás lánc valamint kevesebb is.

Köszönöm.
Sziasztok!
Van egy TR-9178-as tápegységem. Ma aktív műterheltük a kimeneteket. A bal csatorna hibátlanul működik, viszont a jobb oldal nem tökéletes. Ha működés közben állítom az áramkorlátot, az hatással van a kimenő feszültségre. Ha nem állítom az áramkorlátot, akkor a kimenő feszültség stabil, még terhelés változás közben is. A bal oldalon nincs ez a jelenség. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma?
Sziasztok!
Van egy ilyen tápom, kondicsere után frankón működik, szabályozható stb a feszültség és az áram is.
A "problémám" vele, hogy ad egy - a feszültség és az áram függvényében változó - kattogó hangot. (sajnos előtte sose használtam ezt, nem tudom, ez normális-e)
Azt szeretném kérni, hogy akinek van ilyen, vagy találkozott már ezzel a táppal, erősítse meg/szóljon, hogy ez normális, vagy valami bajt jelent.
Konkrétan a hangot a fém dobozba zárt tekercs felől hallom, és attól tartok, hogy ott esetleg áthúzna, és annak a hangját hallanám, de persze az is lehet, hogy ez a normális működés.
Köszönöm előre is!