Hello! Belefutottam egy Angliából származó fent nevezett tv átalakításába. Pl. hang 6MHz SFE_CDA csere. A probléma a színnel van az eredei dekóder ic TDA3566P Philips. Helyette a HQ ból jött TDA3566A na a csere óta nincs még fekete-fehér kép se. Dekóder panel át elkózva Trimmer tekergetve. Halvány sejtésem szerint nem kompatibilis a p-és az A végű ic. Ebben kérnék tanácsot. Géza Köszönöm az alldatasheeten találtam gyári ajánlást az ic-k hez az alapján el tudok indulni. Más, szerintem egy kvarckristály melletti trimmerkondi tekergetése csak valahol egy pici frekv. változást csinál.Persze pont ettől is van ill. nincs szín jó esetben.
Sziasztok!
Még nincs nálam a készülék, csak most szóltak hogy hozni fogják, a fent említett hibával. A földi beprogramozott adókat elfelejti, de a sat beállítást is. Volt egy féléve nálam akkor beállítottam, de nálam nem jelentkezett, csak a tulajnál digi tv van, a két tv-és ott be állítva, használták pár napot, de áramszünet után, már nem volt meg a program, utána AV-ról használták, de most meg eladták és kábel tv van úgy hogy most meg kellene csinálni. A rajzát átfutva, nem láttam benne memoria kondit, vagy elemet, de ettől még lehet benne? Valakinek volt-e ilyen hibája, többet a hétvégén tudok róla mondani. Addig is köszönném a segítségeteket.
Sziasztok.
A TV hosszabb áramszünet utáni bekapcsolásakor a kéernyő két odalán eltorzúltak a szinek.Máskor is volt már így de akkor a főkapcsoló párszori ki be kapcsolása után megjavúlt most nem.
Mielőtt szétszedem valami tanács?
Lehet a hangszóróktól felmágneseződött?
Valamijen lemágnesezési lehetőség?
Sziasztok!
Csak kéken világít a stdby LED, nem reagál semmire. Fagyasztás, mentés új IC-be másolás nem jött be. Van-e valakinek lementve hozzá firmware? A Grundig supportnak írtam, de nem reagálnak. Köszönöm, ha segít valaki.