Üdvözletem mindenkinek!
A fenti képcsöves tv távirányító úgy érkezett javításra,hogy nincs benne a rezonátor.Tud-e valaki segíteni,hogy milyen lehetett benne.Előre is köszönettel mindenkinek g.zoltán
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok!
Kaptam egy TV-t ingyenbe, és a nejem megfenyegetett, hogy csináljam meg, nehogy csak szemétnek álljon itt ez a nagy készülék. Na meg 100Hz, Dolby, meg PIP, meg 16:9.
A hibajelenség: nincs kép, illetve feltekerve a G2-t egy kis csikosság. Tehát nagyfesz van, tápok rendben, szkóppal is tisztának tűnnek. Távirányítóra bekapcsol, de ki már nem kapcsolható vele, mintha itt megakadna a proci. SDA SCL vonalon van jel. Bármilyen ötletet szívesen veszek, de cserealkatrészem kimerül néhágy elkóban, meg diódában. Szemre nem láttam hibás forrasztást.
A szervízkönyve itt van:
http://elektrotanya.com/grundig_cuc-1961.pdf/download.html
Üdv: Jácint
Üdv!
Tönkrement a táp egy Grundig CUC 7303 tévében.
Eddig cserélve lett a R661 220Ω, D663 Z3,6, T665, C626 47μF/400V és az UC3842N IC is rossz lehet, de még nincs meg, ezért nem tudom még működésre bírni.
A T665 helyett csak 2SC3795 típusú tranzisztor volt itthon. Paramétereit tekintve nagyon hasonlít az MJF18004-hez.
Használhatom-e tartósan a 2SC3795-öt?
Köszi
Sziasztok.
Szeretnék egy kis segítséget kérni.Van egy Grundig tv,ami kb 10-15 perc működés után kikapcsol,és készenléttibe marad.Vissza lehet kapcsolni,de ugyan ezt csinálja.
Kérem,ha van valakinek ötlete,nagyon megköszönném.Üdv:Suhajda István
Sziasztok.
A TV eddig ment,most ujra ez a hibájja.
Hiába forrasztom át,10 perc mulva kikapcsol.