Kedves kollégák!
A tápok mindenütt rendben megvannak.
Háttér fény és hang van,az LVDS jel a procin keresztül(és a videó board-on keresztül) a mainbard videó proci bemenetén meg van,viszont a kimenetén semmi. De ugye ott van egy SPI 25Q80-as lehet,hogy a bene lévő tartalom nem jó. Csak az a baj,hogy ehhez az alaplaphoz,sehol sem találtam tartalmat.
main:VVK190R-2
Nyilván lehet,hogy videó proci hibás de azért adnék egy esélyt,hogy eredeti SPI tartalommal hátha mégis megjavul.
üdv.
Üdv!
Van ez a grundig tv,olyant csinál,st by led világít,távval indítom,beindul 1 pillanatra,képcső 4 sarka bevillan,és ciccen a cső is,de rögtön halványodik a piros led,és összeomlik. 3-4 ik bekapcsolás után középen egy vízstintes volnal is látszik bekapcsolásnál 1 pillanatra. Függ ic-t kiszedtem már,nem e az terhel be,de kiszedett ic vel is ugyanez van!Sorkimenőt is cseréltem már,és a táp elkókat is...de ugyanez...Mi lehet ezen hiba forrása? Tép ic-t igaz még nem dobtam ki lehet az is? Vagy valami konkrétum ha tudja valaki?
Köszi!
Üdv:Sparco
Szevasztok
Hozták ezt a fentebb leirt tvt,azzal a hibával hogy nem indul,illetve valamikor elindul,de akkor teljes hangon,vagycsak hang van,ha el is indul,akkor pár sec mulva magától kikapcsol.
Bekapcsoláskor a tápok felálnak,hallani hogy indul a sor,de le is áll rögtön,scoppal mehnéztem a proc23 as lábát,látni hogy van inditás,de rögtön le is tilt.Ha lenne valami ötlet szivesen venném.
Sziasztok!
Ismét tanácsért illetve útmutatásért fordulok hozzátok.Az egyik ismerősöm hozott egy tv-t hogy próbáljam már helyrepofozni ,mert nincs hang.A típus Grundig P42-242CTI (CUC2400).Nos nem csak hang nincs hanem a képernyő alsó részénél kb 6cm széles fekete csík látható.A Neten próbáltam ehhez a típushoz rajzot keresni de eredménytelenül.Sasszi szerint, bár van CUC2400-as, de nem egyezik ezzel a géppel.Kondik nincsenek púposodva, a stabokon rendes a feszültség (12v;5v)A hangszóróból nagyon halk pattogás halható de ha a bemenethez érek akkor van brumm tehát a fokozat él.Merre tovább?
Köszi!