Sziasztok!
A címben jelzett tv "süketnémán" került hozzám. Bemondás szerint "este leoltottam (távirányítóval), reggel nem indult".
Első vizsgálatra a T661 (BUT11A) és a ST624 biztosíték (T 800mA) voltak hibásak. Cseréltem őket.
Ezután kicseréltem az összes elkót a környezetben, de valójában a C667 (2,2uF/450V) volt hibás, csak 0,82uF-t mértem rajta.
A sorvégfokot és környezetét is átböngésztem.
Bekapcsolva nem indul, csak "pittyeg". A pittyegés ütemén ugrálnak a TDA3640 feszültségei és a "nyomorék" szekunder feszek is (200V helyett csak 26-30V között rugózik).
Itt elakadtam. A TDA3640-ről nem találtam semmilyen használható információt (a működéséről). Sőt, elég furcsa tévé...
Tudna valaki segíteni pár jótanáccsal?
Üdv: Robi
Sziasztok!
Próbálok információt szerezni ennek a TV-nek a javítási tapasztalatairól.
A képernyő közepétől jobbra stabil 15 centis függőleges kék csík látható minden bemeneti módban.
Kérem segítsetek! Kidobandó vagy van a javítására esetleges módszer? Köszönöm.
Sziasztok!
Hát ez lenne a másik masina,amely első ránézésre "táphibás". Itt a tanyán csak egy tömörített .rar doksit találtam hozzá,amelyet nem tudok megnyitni.
http://elektrotanya.com/?q=showresult&what=Grundig%20M70-281IDTV/LOG&kategoria=&kat2=all
Bekapcsolásnál a piros led felvillan,a hangszóró sercen egy kicsit,majd kialszik a stanbby led. Kikapcsolásnál megint világít a led egy kis ideig. A greatz híd egybe van építve. A középső két diódáján 27V van a földhöz képest. Két szélén semmi 0V. A TV előéletéről nem tudok semmit.
Sziasztok!
Erről még azthiszem nincs rajzom, de egy olyan kérdésem lenne, mielőtt megint felszenvedem egyedül ezt a dögöt, hogy ennek szervízmenüből lehet állítani a 3 színt, vagy potis?
A zöld katód elég kaka, de piros sincs benne, viszont a piros mérve jó, így valami beállítási probléma is lőn.
Meglátom mit tudok kihozni belőle, mielőtt kidobom egy próbát megérne!
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz