Üdv.
A fenti tv-ben A68ESF 002X11 képcső van ami valószínűleg elhalálozott, ugyanis nincs benne piros szín, még ha felcserélem egy másik ágyú meghajtásával akkor sem. Azt olvastam ezekről a csövekről, hogy egy nagy rakás szarok. A kérdésem a következő lenne, bele lehetne-e tenni más 110 fokos csövet? Ha a cső lábkiosztása nem megfelelő akkor a CRT panelon átkötném a lábakat. Vagy esetleg mit lehetne vele kezdeni? Segítségeiteket előre is köszönöm.
Üdv. Peti
Űdv. mindenkinek.
Egy Grundig cuc73O1 tipusu tv táp hibájával kapcsolatosan szeretnék segitséget kérni.
Azzal a tünettel hozták, hogy a készülék nem indul csak villog a led. Leválasztottam a fogyasztokat és müterhelést csatoltam a tápra, a jelenség ugyan az. uc3842 és mjf18oo4-el van felépitve.
Már mindent kimértem és a kondikat ,beleértve a smd-ket is kicseréltem ,csak a csopper tr.nem probáltam.
Ha valaki találkozott hasonlo hibával és tud megoldást kérem irja meg nekem is,előre is köszőnöm.
Sziasztok kollégák!
A gondom az lenne nem tudom eldönteni az adott készülékben a TDA8350Q a hibás vagy az azt vezérlő TDA 8375.
Sajnos egyik sincs kéznél,hogyan tudnám bemérni?
Amit eddig mértem:
TDA8350: 4.láb +16V rendben
8. láb +45V rendben
eltérítő 5. és 9. lábra megy (ohm mérővel 6R) rendben
1. láb -fűrész bemenet rendben
2. láb +fűrész bemenet NINCS!
A TDA8375 46.(VA) 47.(VB) lábaival összeköttetés(270R) rendben.
Próbáltam egy olyat hogy a TDA8350 1-2 lábát kiforrasztottam és 1-1 db 3.3KOhm ellenállással 16 voltra kötöttem a két bemenetet,ekkor mindkettőn megjelent a +- bemenő fűrész 2-3 másodpercre.
Én így a végfok hibájára tippelek.Tapasztaltabbak segítségét kérném aki belefutott már ilyen hibába.
Üdv! Cormyus
Sziasztok!
A fent nevezett készülékben lévő sorkimenő beazonosításában kérnék segítséget, vagy beszerzési lehetőséget. A sorkin a következők vannak: JF0501-3580 / 040034R- J1 / 2006101006 . Belföldi beszerzés érdekelne, vagy mivel lehet helyettesíteni?