Sziasztok!
Adott egy Grundig 40VLE6520BL, melynek háttérvilágítása bekacsolás után elmegy. Hang továbbra is marad, képet megvilágítva van kép is, csak a háttérvilágítás megy el. Van mikor 1 perc után, valamikor 5 perc után.
Nem szedtem még szét, azt szeretném kérdezni, hogy ezt a problémát okozhatja-e ha led kiégés(mivel nem egyből nincs háttérvilágítás, hanem egy kis idő után megy csak el)?
Ha igen, van-e valakinek ehhez a típushoz önálló led/ledszalagja?
Válaszokat köszönöm előre is.
Sziasztok!
Ezt a P6 plazmát hozták, az előlapon kék led, nem reagál semmire. Szétszedve minden rendben lévőnek látszik, minden készenléti táp megvan,5v, 33v 14v, a mainon is az 1,5v, 3,3v, 8v, nagy ic-k melegek csak nem reagál se távra /TP160/ se a gombokra, közben nem vettem észre mikor de átváltott a kezelőpanel led-je kékről pirosra és nem is változik mostmár, pontosabban bekapcsoláskor egy pill. kék majd pirosan marad, relé csak a készenléti tápon kattan, ott behúzva is marad,a nagytápon csend van.
A nagytáp sw1-es kapcsoloját auto-ba rakva indul a nagytáp is, halvány raszterrel a kijelzőn, va-vs közel pontos érték, minden bizti jó, semmi nem forrósodik, de ilyenkor se reagál semmire.
Mi lehet ez, a main halt volna meg?
Üdvözletem a kollégáknak! GRUNDIG televízióba keresek használt jó sorkimenő trafót, a száma : M29201-029.57. Segítséget előre köszönöm!
Ferenc
Sziasztok Mesterek!
A fenti tv most hozták. A hibajelenség az, hogy a felső fele a képnek teljesen vissza van hajolva és csak csikok vannak helyette. Előttem már javították és találtam benne egy fordítva visszarakott zénert(D301). Én STV9306-ra gyanakszom és vennék is bele, csak a sininél van 800FT-ért és majd 5000Ft-ért. Melyiket vegyem meg,mert nem igazán ismerem ezt a tipust. Ha esetleg valakinek van még valami ötlete, hogy mit nézzek meg, azt is szivesen fogadom.
Köszönettel mjoczy