Sziasztok!
Első saját mosógépem ez az 1994-es gyártású, nagyon szép állapotban megmaradt készülék. Hosszú állás után került hozzám és beüzemeléskor egy furcsa jelenséget tapasztaltam:
A főmotor lassúmenetben (mosáskor) olyan hangot ad, mintha minden egyes fordulatkor nekikoccanna valami valaminek. A hang csak hajtáskor hallható, mindkét forgásiránynál. Kézzel forgatva minden könnyen, csendesen gördül. A címkéjén gyártóként a Fevill Electric Kft szerepel, típusa GU 950 F7n7.
A mosóprogram egyébként szépen végigmegy, centrifuga is baj nélkül indul (szép fokozatosan), csak ez a hang hallható és a motor burkolata erősen melegszik.
Van-e ötletetek, mi lehet a hiba oka? Kerestem a fórumban, de még nem találtam mást, aki így járt.
Válaszaitok előre is köszönöm!
Gábor
Tisztelt Uraim!
A centrifuga palástját és a gumibakokat kell kicserélnem, de a dobot nem tudom leszedni. Korábban már cseréltem ilyet (régebbi verzióban), de annak másmilyen volt a felfogatása. Ez olyan, hogy a dobot egy műanyag tárcsa fogja, amin van négy furat. Már csináltam hozzá körmös célszerszámot is, ami pont a lyukakba illik, de meg se bírom mozdítani. Próbáltam a motor másik végét megfogni egy 17-es villáskuccsal, de csak azt értem el, hogy a ventilátor/fékezőtárcsa rögzítőanyája letekeredett.
Kérdésem:
Hogyan lehet leszedni a dobot? Esetleg balmenetes? (de úgy sem mozdul...)
Nagyon várnám segítő válaszaitokat, mert az asszony már sodrófával kerget a megbüdösödő mosott ruhák miatt. :-(
Előre is köszönöm.
Kedves Tanyalakók!
A bojlerből a csatolt kép közepén látható fehér hőkapcsoló feletti kis nyílásból csepeg a víz.
(Látszik is a fehér hőkapcsolón egy rozsdabarna csík, ahogy a csepegő víz lefolyik.)
A kis nyíláson át két fehér vezeték megy be a víztérbe, de ezek nem a fűtőszál vezetékei, hanem az egyik a középső fehér hőkapcsoló érzékelő vezetéke, a másik az alsó (a képen nem látható) hőfokszabályozós kapcsoló érzékelő vezetéke.
Szerintem valamilyen tömítés mondhatta fel a szolgálatot, ami megakadályozza a víztérből a két fehér vezeték mellett a víz kiömlését. Nyilván kell lenni ilyennek valahol belül. Ráadásul hőállónak is kell lenni, mert a hőérzékelőknél már forró a víz.
Arra gondoltam, hogy leszerelem a középső fehér kapcsolót, és a két fehér vezeték mellett, a bevezető kis nyílást alulról telenyomom FBS szilikonos tömítő ragasztóval. Ameddig lehet.
Megfelelő ez így, vagy van jobb ötlet? Vannak ennek a javítására tapasztalatok?
Meddig használható így ez a bojler?
A szivárgó víz előbb-utóbb a hőkapcsolót (kontaktokat), csatlakozókat is tönkreteheti.
Mindenki szíves válaszát előre is köszönöm.
Üdv
Tamás
Sziasztok!
Van egy kb. 30 éves Hajdú bojler, amit felújítottam: a tartályon kívül minden újra lett cserélve, a bojler ilyen formán nincs egy éves és abból is max 2 hónapot volt bekapcsolva, a víz viszont állt benne.. Ez a bojler egy még kialakítás alatt álló lakrészben szolgáltatná a meleg vizet, ezért nincs még aktív használatban.
A felújítás után néhány hétig normál üzemi hőmérsékletre volt állítva, hogy meggyőződjek a működéséről. Aztán lévén nincs használatban fagyvédelemre állítottam. Két-három hónappal később arra lettem figyelmes, hogy a bojlerből "záptojás" szagú víz folyt. Arra gondoltam, hogy ez legionella. Az álmos könyvek szerint ez el kell múljon magas hőmérsékleten. Kipróbáltam, hogy akár egy hétig is a maximális hőmérsékleten hagytam, de a bűz végül is nem akart elmúlni, még aztán hetekig kísérleteztem mindenfélével, végül rászántam magam, hogy belenézzek.
A leeresztésnél mindjárt arra lettem figyelmes, hogy a bojler aljában (kb. 40l) a víz feketés-szürke színű volt.
A szétszedésnél is találtam némi furcsaságot: Ahogy írtam minden alkatrészt gyári újra cseréltem, de a zárólap zománc (?) bevonata, mintha felázott volna, megbőrösödött, az ujjam dörzsölésére is lemálik, alóla előtűnik a nyers vas, ez nem túl biztató.
fényképen látszik, hogy milyen koszos lé van a bojler aljában, illetve egy fénykép a tartály belsejéről, ezt nem tudom megítélni, hogy jó-e vagy rossz...
Mi lehet a gond, mit csináltam rosszul?